Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

lusy82
11. zář 2011

@blandik Tak já to mám podobné. Také už mě tchýně hodněkrát ukázala, že na ní není spoleh. A také se k ní snažím jezdit minimálně. Dokonce mě i před synem shazuje, což jí mám nejvíc za zlý.Nerespektuje můj styl výchovy a vůbec nepřemýšlí co před ním říká. Například mu nejdřív ukáže ( nebo dokonce mu jí dá ochutnat )nějakou sladkost a až pak se mě zeptá jestli mu jí může dát. Většinou to samozřejmě dělá před obědem a když řeknu že teď ne tak mu řekne tím svým tónem "nó nemůžeš" nebo "ty jsi chudák" Takže malej kňučí že jí chce a já jsem za hroznou mámu. Já nevím jestli nepřemýšlí, nebo to dělá schválně. Každopádně na to aby ho tam někdy měla samotnýho může zapomenout. Možná jsem hrozná, ale já jí prostě nevěřím.

laskovamil
11. zář 2011

@blandik ahoj. Tak to máme podobné. Naše tchýně není zlá, ale vše co dělá a říká je mi proti srsti. Jen začne mluvit a mě už je protivná. Nemyslí to zle, ale je prostě jiná. Holt člověk nezapře že měl jinou výchovu. Asi nejsem příliš tolerantní. Tchyně se snažila až přespříliš a chtěla se se mnou kamarádit, stěžovala si mi pořád jaký je chudák, protože tchán je nesoběstačný sobec a i svoje děti proti němu popuzovala...ale mě se časem tímhle přístupem zprotivila. Ono všeho moc škodí. A navíc každý je si strůjcem svého štěstí. A pokud si vám dospělá ženská nemlich babička stěžuje, že jí to neklape s manželem. Považuji jí ne za chudáka, ale za hňupa, že si o tom s manželem, s kterým je už skoro třicet let nedokáže popovídat na rovinu a namísto toho zahlcuje jejich problémy svoje děti. Tak místo abych ji litovala, tak jsem jí řekla, ať si s ním o tom popovídá když je z něj nešťastná, protože mi přijde že on o tom nemá ani ponětí 🙂)

laskovamil
11. zář 2011

@kacabacka ..to ti závidím, že tě bolí jenom břicho..Já tam jezdím jednou za půl roku a mám večer před tím průjem :( tak si po každý návštěvě říkám, že musím ty frekvence snížit :ú

blandik
11. zář 2011

@lusy82 - nepřemýšlí nad tím, co říká - je přesné. Nevím, jestli maminy v dnešní době přemýšlí až moc (myslím, že ano, určitě je to můj případ, jakoby prodělávám určitý přerod s dítětem, kdy se mi změnil celý život a je to pro mě i určitý motor se stát "lepší" dle svých kriterií), ale v mých očí - nepřemýšlí.
@laskovamil - tak to je taky stejné. Jen začne s něčím, vím, že ji neberu, její názory mě vlastně příjdou jako z jiného světa...komunikace se prostě pokazila a upřimně ani nemám moc chu't si ji pustit k tělu.

lusy82
11. zář 2011

@blandik No já si nemyslím, že až moc přemýšlíme. Jenže dříve neměli maminky tolik času, neměly takový vymoženosti jako my. A tak se s dětma moc nebabraly. Což si nemyslím, že je lepší, jak nám rádi předhazují. I když za to nemohly. Naše máma má také jiné názory než já, ale naučila se ty mé akceptovat. Kdežto tchyně mě je stále bojkotuje a kazí a ještě mě s tím shazuje před přítolovo příbuznýma, s kterýma jsem vycházela narozdíl od ní perfektně. Anakonec to ještě s velkýma přídavkama odvypráví ženským v práci. Prostě už toho mám vážně dost.

83ja
15. zář 2011

Ahoj holky,
Sroprocentne nejhorsi tchyni mam ja. Uz jsem z tohonestastna, pritel rezignoval a jsem na ni sama. Uz jsem odhodlana jit k psychologovi pro radu jak s ni zachazet.

vally.
19. zář 2011

Ahoj maminky, dlouho jsem tady nepsala, nebyl čas, jen nakouknu a počtu si 🙂 Libí se mi ten poslední komentář :Nejhhorší tcýni mám já 😀 😀 to jě pěkně řečeno 🙂
Musím teda říct, že znám i horší tchýně než mám já. Ale bohužel musím žít s tou svou vlezdorpdelkou.. Ted se nám ta naše zdravotnice vybarvila.. Před 14 dny měl malej Febrilní křeče-celý zmodral a nedýchal a než přijela sanitka měli jsme docela nahnáno a ta naše hvězda - jak se strašně ráda chlubí jak celý život dělala ve zdravotnictví - volala sanitku. Ani ji nenapadlo aby mi snim přišla pomoct, byla jsem v takovém šoku že jsem nevěděla co sním dělat. A ona stála dole pod schody a telefonovala s tou operatorkou. A když bylo po všem tak a malej byl doma. Tak mi řekla že ho přepínám.. Že by neměl tolik lítat, atd atd.. No prostě udělala z toho skoro mou vinu. Takže od te doby ta paní u mě skončila. Toleruju ji u nás jen kvůli dětem a manželovi. Ale kdykoliv příjde zamnou uplně ji ignoruju.
Před pár týdny za mnou přišla nahoru a viděla, že malý se mnou leží na gauči a že bude spinkat a zeptala se mě jestli ho dám dědovi ven že jde nakopat brambory, tak jsem ji řekla že ne že už skoro spí tak odešla.. Chvili po ní jsem šla přes chodbu a sliším ji dole jak říká tchánovi že se mě ptala jestli mu dám malého a že jsem ji řekla že malý bude spát. A tchána jsem slišela jak potichu nadává, že bych se kvuli 20 min. posrala....Jen podotýkám že s tchanem máme skvěle vztahy, ale podala mu to že uplně jinak .. Kdyby řekla pravdu že mi malý skoro spí byl by klid !!! No prostě udělala ze mě semetriku.. Nechapavě jsem tam stala uplně v šoku a pak jsem to obrečela.. Za 5 min. přišla opět na horu něco mi přinesla a jako by nic .. Je to pizda falešná.. A to je jen střípeček z toho co všechno za tu dobu co jsem tady nepsala udělala.. !!!

vally.
19. zář 2011

No a perlička z min. týdne..: tchanovi natekla noha jel stím k doktorovi a ten mu řekl že musí do nemocnice.. Tak mi to přišla říct tchyně tak ji povídam "doufám že půjde" a ona na to "Nemůže jak bych se dostavala k doktorovi?" takže tady malý obrázek o jejím přístupu.A to máme doma 2 auta a 2 řidiče. Zas takový problém není obvolat doktory že přijde jindy. Ale to by nemohla být ona. Ted si chce měnit obvodního protože ji dr. řekla, jak si tam opět asi po 4 za týden přišla stěžovat co ji všechno není, že co se diví, že ona /doktorka/ je sice mladší ale taky ji všechno bolí že je to stářím .. Tak se urazila a odešla.. Ted si začala kupovat krémy na obličej 25+, tak se jen směju 😀 😀 Vážně by mě zajímalo jestli jsem blázen já nebo ona..Asi taky navštívím psychologa jak už tady bylo psáno 🙂

jabluncanka
19. zář 2011

Vally,Ty psychologa nepotřebuješ.Moje tchýně,je to týden,hlídala naše batole.Nevěděli jsme jak rychle se vrátíme a tak jsme navrhli,že by batole mohlo u tchánů spát,aby se nemuselo přenášet.Odpověď byla taková,že by se BATOLE nevyspalo = jinými slovy ONA by se nevyspala,milující babička... 😒

vally.
19. zář 2011

No tak musím říct, že na noc ještě nehlídala.Bydlíme ve stejném domě tak jsme to ani nepotřebovali. Ale když měl ted syn ten sáchvat tak jsem automaticky hned po sanitce volala mé mimince at si pro dceru přijedou (bydlí 30km) a malá byla těch pár dní u nich... Na delší hlídání děti raději vozím tam. A jsem v klidu. Tady hlídají jen když jedu třeba k doktorce apod. To je cca hodinka ale i tak jsem na nervy..

gabinicee
19. zář 2011

Ahoj holky ani nevíte jak jsem ráda že je tady takový téma už jsem si myslela že jsem jediná která se neschodla s tchánovcema ale já se fakt snažila vždycky jsem si myslela že se skaždým dá vyjít ale už jsem zjistila že ne. Už se těším až si přečtu všechny příspěvky abych se třeba aspon trochu uklidnila . Mám strach jak to budu zvládat mám dvě děti manžela na cestách a práce tu si vždycky najdu ale jestli to zvládnu no bude to maraton už ted mám z toho strach. Prostě jsem si myslela že když jsem z velké rodiny a vždy jsem svým sourozencům pomáhala pomůžou i oni mě ale ouha už je to složitější mají svou rodinu a svůj kolotoč a mamka ta je sice v důchodu ale protože je malej chodí do práce(tatka už nám zemřel)tak na hlídání už nemá síly no a právě jsem nejvíc spolíhala na tchánovce kdyby jste je viděli tak by jste mi tiše záviděli strašně milí lidé ale zdání klame oba jsou v důchodu pořídili si ted i zahradu a mají rádi svůj klid a jsou pěkně zákeřný . Na jednu stranu já nemám tak hroznou tchýni jak tady popisujete spíš ji vlastně ani nemám protože oni se neozvu a já čekala že třeba budou mít rádi vnoučata ale to vše je na oko a já jsem z toho smutná. Všem vám holky přeju pevný nervi mě vlastně do niičeho nekecají tak bych asi snad měla být ráda tak nevímproč jsem z toho smutná ☹ ☹

smoby
27. zář 2011

ahoj po dlouhé době u nás tchýně opět perlila- dlouho byl klid, ani přes plot na nás nepromluvila - já jsem včera dorazila po týdnu z moravy od rodičů a ona asi že je zítra státní svátek, tak se rozhodla k nám jít. Samozřejmě bez zvonění i klepání najednou stojí v obýváku to už jsem měla dost, zapomněla jsem zamknout, když jsem přišla z pošty, tak toho využila. Přinesla s velkou slávou lentilky - tady máš bonbonky, to ti rodiče nekoupěj, chudáčku 😝 . Dirigovala syna vsedě na podlaze stylem s tímhle si hraj, tohle dělej apod. Až toho měl chudák dost a trhal jí svoje hračky z rukou. Už jsem byla jak na jehlách, kdy vypadne ... A v závěru se syn pochlubil, že se dneska v mat. centru počůral, což byla první nehoda, od té doby co se ve 2 letech sám kompletně odplenkoval, i přes noc. Je mu 2,5roku. To bylo křiku - to bych mu dala na prdel, aby si pamatoval apod. Můj argument, že fyz. tresty prostě nepoužíváme, absolutně přechází jako by byla hluchá. Ale dodala super radu - malé děti se musí dávat do vany plné studené vody, aby se vykakaly. Dělala to příteli a jeho bráchovi, když nastupovali ve 2letech do školky. Prý chudáci křičeli a plakali, no bylo jí to líto, ale muselo to být, když jí ženský v práci řekly, že se to tak dělá 🤐 A pak se diví, že nechci syna dát na hlídání. Zítra chceme jít po 2 letech na večeři a sám přítel navrhl, ať napíšu svojí kamarádce, ke které Š. chodí rád, má tam stejně starou holčičku, jestli by nám nepohlídala, i když tady byla jeho matka, neptal se jí 😉 naštěstí...

zdendula86
28. zář 2011

@smoby no tak ta je taky na odstřel 😀

já s tchýní nemluvím a zítra má tchán svátek tak je budu muset asi nejspíš navštívit 😒 , jsem na to zvědavá a je mi nanic už teď... pořád přemýšlím mám nebo nemám, tchán do nás už dlouho nešije ale zato tchýně je čím dál horší...

lucyntha
11. říj 2011

Ahojda, no taky to nemam tak lehké, je to na nic, proste problemi......

kleopatra35
22. říj 2011

Bože, pomoooooooc, dnes k nám jede na víkend.....s manželem jsme se pohádali, jsem na dně a mám sto chutí to celé zabalit....a bába mi ještě koupila banány, po kterých jsem se včera poblila...jak já jí nenávidím....co mám dělat....pomozte mi někdo,...když jsem řekla, že odjedu na víkend k našim MM mi to zakázal, že to bude blbý, když se sbalím a odjedu na odpoledne za kamarádkou, tak to se taky nesluší....já už jsem v koncích...pomoooooc...začínám řešit, že se kvůli ní nechám rozvést...i když mm miluji, tak toto je mnohem silnější....nenávist.........bože to je taková fůůůůrie, nejhorší je, že nemůžu nic dělat...postavit ho před to, bud já nebo matka??? to je blbost............ale co mám dělat?

lucikf
22. říj 2011

Ty jo, holky, když vás tady tak pročítám, tak to je maras. Já musím říct, že mám tchyni úplně zlatou, fakt, ale totéž nemůže říct můj manžel o té své (tedy moje mamka). Bydlíme s nimi v jednom baráku, sice oni v přízemí a my na patře, ale někdy je to fakt na palici. A nejhorší je, že já, jako domácí s tím nějak neumím něco udělat. Manžel mi pořád říká, že si v tom musím udělat pořádek já, ale jsem asi srab.

blandik
22. říj 2011

@lucikf - tak to je z opačné pozice. Já si taky představuji, že problémy s rodiči si bude řešit každé dítě za sebe a cítíim, že manžel se potřebuje rodičům jakoby postavit, aby vztahy mohly dál fungovat i mezi nimi dobře. Jasně říct, tohle ano a tohle už ne. Mám vás rád, tohle je moje záležitost. Rád se s vámi o tom pobavím, nebo taky ne, a udělám si to po svém...Váš životní prostor, náš životní prostor...

blandik
22. říj 2011

@smoby - to je masakr, co jsem si přečetla..dost mi to připomíná mou tchýni, ale ta naše není tak radikální...Někdy dumám fakt nad tím, že za ty naše problémy s tchýněma můžou dnešní doba, totálně propastný rozdíl mezi dřívějším přístupme k dětem a dnešním...a pokud tchýně si dále razí svůj přístup, pak je to těžké...Já tady vždycky těžce prožívala její necitlivé hraní, nucení vlastní nápadů, jakoby neposlouchání dítěte,co a jak chce dělat...a k tomu v podstatě hlaní, nepřesné vyjadřování, šišlání, hlučnost, kritiku při hraní, lpění na tom, že kostka není mobil, předstírání, že dítěti nerozumím, když řekne lyba místo ryba...Při zmínkách typu - do studené vody, aby se vykakal - mě běží mráz po zádech...to je rozdíl oproti dnešnímu přístupu - kdy se dítěti, co se počůrá, jen řekne - jsi mokrý, převlíknem to. To se stane....Totální obrat od toho - musím dítě vše naučit, čím dříve, tím lépe pro jeho budoucí život...k dnešnímu - nechám mu svůj čas, nebudu napadat jeho osobnost...

maminka001
22. říj 2011

Ahoj tak si taky trošku postěžuju.Mám tchyni kterou z našich 3detí zajímá jen nejstarší a to jen občas☹s dalšimi 2detmi nesouhlasila takže je nebere.Ke všemu se ráda napije a pak volá a píše sprosté sms.Nestýkáme se sní a děti jí vidí 1za rok,teda vídaly.Teď už je neuvidí pokud si sama nepřijede a na to je líná.Nikdy nic detem nekoupila(teda jo tomu nejstaršímu když byl malinkej)nikdy je nehlídala.Prostě to ani babička neni.

ija1
23. říj 2011

@kleopatra35 - ahojky, taky svoji tchyni nejak neprozivam........... mam pocit ze kdyby mohla, bude vyzvidat uplne o vsem........... ale ultimata nezkousej, nema to cenou, zbytecny slova...........spis nejlepsi se tchyni postavit celem a pevne si stat za svym, a hlavne (nevim jestli uz mas deti nebo teprve tehulka), tak si stanovit pravidla a na tech trvat..... ja treba s ni taky valcim, manzel je bohuzel mamanek, ktery si ji nic netroufne rict, podle nej maminka nic nedela, zadne chyby, tak jsem zdvorila, slusna, ale pokud se mi neco nelibi, reknu ji to, normalne naferovku.,...
takze mame pravidla, vidani jednou za 14 dni a hlidani ji zasadne nesveruju............. oni vnouce vidaji ale proste nejaky blizsi kontakt spolu nemame.............a ja se z ni nemusim aspon zblaznit............. fakt to chce klid, ja vim v tehu to nejde, taky jsem nadavala....ver mi ze po narozeni mrnouska muze byt vzajemnej vztah s tchyni jeste horsi pokud je to vtiravej clovek jako ta moje............takhle mame dana pravidla a je klid..ale naprosto te chapu....

ija1
23. říj 2011

@blandik - s tim souhlasim, kazde dite by melo resit problemy s vlastni rodinou tak aby se ten druhy partner necitil spatne, ale bohuzel spousta chlapu jsou mamanci.......... a cini jim to problem..........

blandik
23. říj 2011

@maminka001 -to je moc smutné, myslím, že nejvíce tratí ona sama. A děti taky, přichází o babičku.
@ija1 - myslím, že to není lehké řešit s rodiči, pokud není nastavené klíma, kdy si rodiče a děti říkají věci, které si říkat chtějí a bez překážek. Kdy rodiče už opustilil roli na piedestalu, kde dítě musí mít automatickou úctu, ale snaží se najít řešení...Já mám naštěstí vztah s mámou takový, že můžu říct a probírat, co mě trápí...Manžel ne - není si jist, že se to nedozví ostatní příbuzní, protože tam soukromí není hájené - př. před měsícem jsem potratila, samovolně, chtěné miminko. Stalo se. A pak potkám venku sousedku a zjistím, že to ví. No jasně, její máma a máma manželova jsou kamarádky...A stejnou věc jsme věděly i my o ní, když se jí to stalo před dvěmi roky. Nechtěli jsme to vědět, nemáme s manželem rádi informace, které nám nejsou určeny, pak člověk ani neví, jak se má před postiženým tvářit.- že něco ví, neví...no blbé to pak je..a dozvěděli jsme se to tenkrát od manželovy maminky...A pak co chcete dělat - jít za tchýní a říct ji, že vám je nepříjemné, že sousedka ví vaše soukromé záležitosti (tedy mě to v podstatě nevadí, ne že bych to tajila, ale takové věci si chci říkat sama a zrovna této sousedce bych to ráda řekla, mám ji ráda..)..ale vadí mi, že tchýně nectí moje soukromí...Jenže když to tchýni řeknu, tak to tchýně řekne mámě té kamarádky, ta zase té kamarádce a to už je sdělení na tři lokte a komunikační šum dělá své...nechci z toho aféru..Ale jsou to takové malé hřebíčky, které se zabíjí do dveří našeho vztahu, že už pak nepůjdou ani otevřít kladivem....

maminka001
23. říj 2011

@blandik Nejvíc mě to mrzí kvuli dětem☹nemam žadnou babičku ani dedu

blandik
23. říj 2011

@maminka001 - to věřím.

maminka001
23. říj 2011

@blandik Třeba dostane tchyne někdy rozum🙂

blandik
23. říj 2011

@maminka001 - ona není špatná, ale prostě nedokáže domýšlet věci - nechala posledně malého na autíčku na mince v supermarketu a šla nakupovat..malý se počůral, prý se bál...a ona nám neřekla, že tam byl sám...z malého to vylezlo až dne na to, a to v té souvislosti, že měl jít s tátou do toho samého obchodu - říkal - chci na autičké, ale ty se mnou, babi šla nakupovat, já bál tam sám...A těch story už je více od narození, k tomu jsme obě z jiného těsta - máme jiné hodnoty, přístup k věcem...

ija1
23. říj 2011

@blandik - no jasne, tohleto rozebirani soukromi a sverovani ho dal.........to teda neni vubec nic prijemnyho, naprosto rozumim, u nas je to o tom ze tchyne rada vi uplne o vsem (az do detailu fakt osobnich), a maji takovej vztah s manzelem, jenze nechape, ze pro me je tohle neprijemny,............. a na druhou stranu, obcas vyklada o svych znamych az takove veci, ze radsi nechci domyslet kdo co vi o nas............ ci o mne, pac je mi jasny, ze ona me nemusi.......... navic strasne zarli na moje rodice, obcas pronese poznamku i prede mnou, tak uz jsem ji parkrat s ledovym klidem poslala nekam..........

kleopatra35
23. říj 2011

@ija1 ty bláho, nemáš mojí tchýni za tchýni???? jenže já ji nic říct nesmím, to jsem udělala před rokem a bylo zle, běžela za manželem a brečela mu na rameni a ten mi pak slušně vynadal....povedlo se mi, že díky tomu u nás nebyla cca 4měsíce a pak jí to přešlo...jenže manžel mi řekne, že ji mám brát tak, že je labilní a hotovo, jenže to nejde....ona mi normálně kouří v domě, obzvlášť nyní mi to vadí, protože se mi hned zvedne žaludek, dnes mě pes neposlechl, vynadala jsem mu a poslala na místo a ona hned běžela a začala ho muckat a hladit,takže mé vychovné snahy byly ta tam...to, že jsem těhu a budeme mít mimi jí snad neřeknu dřív, než nad jejím hrobem...pokud se jedná o mé dítě, tak to teda budu klidmě i hnusná, ale ona mi ho vychovávat nebude, již její starší vnuk se jí vyhýbá jak čert kříže....to je stále dokola...jsem už na prášky, ale už alespoň odjela a mám 14dní teď vystaráno.

ija1
23. říj 2011

@kleopatra35 - 🙂🙂🙂 nene, manza je jedinacek, takze spolecnou tchyni urcite nemame 🙂🙂🙂
- naprosto te chapu, tehotensky hormony jsou desna vec , sama jsem prozvracela pul roku a jsem totalne militantni nekurak takze kurakum bycxh bez vyjimky nastrkala dudliky 🙂🙂🙂:-----
vis co, proste maminka chudinka, to je komplex, normalka, proste se obrnit, a manzelovi vysvetlovat a vysvetlovat a vysvetlovat ( uz to delam 10 let 🙂))) ), a manzel ma pravdu, musis ji brat proste jen jako tchyni, zdvorila navsteva tecka......... jinak az se mrnousek narodi, bude to fakt nekolikanasobne horsi a tedka mas cas se na to pripravit........a pravidlo cislo jedna u nas - zadne navstevy bez pozvani, ted i po narozeni mrnouska, jejky to bys videla jak se tehdy urazila, to bylo ksichtu............se mnoui triskaly hormony tak ze jsem ji parkrat vynadala i sproste, proto radim fakt klid, tedka uz ji posilam nekam s ledovym klidem........a slusne......clovek fakt musi byt nad veci, ja vim ze se mi to rika, ale mam za sebou desitky hodin premysleni, probirani s nej kamoskou, s manzelem a obcas i probrecenych hodin..........ale tedka uz to proste prestavam resit............. a pokud ti koureni vadi v tvem bydleni, tak proste zakaz........... ma misto venku, muze pouzit parfem, zvykacku, je to oo toleranci, bych ji vyhodila hned......... jak by to nerespektovala............
a co se miminka tyce, fakt clovek musi byt prisnej............. a proste si stat za svym..............

blandik
23. říj 2011

@ija1 - jo to je podobné, taky nám právě povídá všechno o všech, my to ani nechceme slyšet a tak už vidím, že ji ani manžel nechce nic říkat, a ona na něj naléhá - když má fakt pocit, že se něco děje, tak vyloženě drsně vyjede - řekni mi, co se děje. Slyšíš, já vím, že se něco děje. Ty mi lžeš...a pak se dozvíš, že povídá o našich soukromých záležitostech, kdy i průměrná osoba ví, že tohle už je za hranicí etiky...U nás už je to tak, že manžel ztrácí dobrý vztah k ní, což je mi líto, moc, protože ho to trápí, trápí to i ji, ale nejsou zatím schopni si vyjasnit mantinely...Manžela otravuje, že pořád volá, ptá se na všechno..a pro ni to je projev lásky...