Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

lojzina
2. čer 2012

podotykam-bydli 3 km od nas a je doma

zusann
3. čer 2012

@alamo
@elvira
@lojzina No právě že to ve svuj prospěch využít nemužu, už jsem tak trochu na Bertikovi asi zavislá a v ten čas co nas "navštěvuje" je už manžel doma z práce. Pořád mě děsí věcmi co se dělali kdysi a když ji vysvetluji že ted už se to tak nedělá proto a proto tak to stejně nechápe (např. posazování, chodítko, cukr,...) Bojím se jí říct že si nepřeji ať k nám chodí každý den, a ani vlasně nevim jak bych ji to měla řict. Nevidi ho třeba jen jeden den a hned na dalši den mu začne vykádat že už ho dlouho neviděla a že se ji tááák stýskalo. Jednou už jsem ji řekla že co potom až se odstěhujem a neuvidi ho třeba i tyden (mame v planu do 2let stavět) tak dělala jako že to neslyšela. ☹ Dnešní perlička: máme společný záchod a koupelnu s manželovou babinou- dneska ráno jsem šla na záchod a tam nespláchnutá "hromádka" a to jsem se ještě nedavno rozčilovala že neumi použivat zachodovou štětku. Jak já pak tomu klukovi vysvětlím co je hygiena :(

lojzina
3. čer 2012

@zusann to si nevyberes-chodi je to spatne,nechodi je to taky spatne,tak nejaka zlata stredni cesta,ze 😀 😉

janinka23
3. čer 2012

@zusann - IP

sarka11
3. čer 2012

@zusann To s tou hromádkou mi připomnělo, bydlela s náma moje prateta (80let) na dožití, nespláchnuté je ještě dobrý, já jednou přišla domů a tam mě čekal pomatlaný záchod i kachle na stěnách od hromádky, a když jsem se jí šla zeptat co dělala, tak že o ničem neví, nepamatovala si to 😒 Podruhé zas myla záchodovou štětku v umyvadle 😝 , ale to jsme naštěstí ještě neměli děti.

oktarina
4. čer 2012

@sarka11 Sousedce to samé dělala její pratchýně, zajímavé je, že si pamatovala, co se jí zrovna hodilo a na něco nasadila takový výraz "kde to jdem, kdo to na mě mluví" a zkoumej, jestli tě zkouší nebo je opravdu mimo...

katerinanov
21. čer 2012

Holky nedávno mě tchýně vytočila řádně. Už to ve mě vře od porodu, kdy ji jak už jsem psala dříve ji po rizikovém porodu kdy malý skoro nepřežil zajímalo, kdy jí můj manžel (její syn) doveze cigarety. Pak se jednou přišla podívat na malého (bydlí tak půl kilometru od nás) v úplně kouřem z cigaret smradlavém oblečení, div že si nezapálila u nás v obýváku. No a pak malého viděla jen jednou v autě, kdy jsem jí vezla do nemocnice, kterou má tak 200 m od domu. Dále mi naslibovala hory doly co všechno nedostanu na narozeniny, přišla mi jen smska s přáním. Budiž, ona není povinná mi něco dávat ale nemusela slibovat. Tak stejně naslibovala že něco dostaneme syn jak se narodí. Taky nedostal nic. Ale ok, to bych překousla, ale to, že mi celé moje těhotenství slibovala, jak malého bude vozit v parku abych si mohla odpočinout a teď se vymluví na to, že má oteklé nohy už překusuju hůř. Já měla oteklé nohy celé těhotenství a nevadilo jí, že jsem jí chodila na nákupy. Nedávno jsem byla nemocná a měla jsem vysoké horečky a zrovna přecházely naše tel. čísla na jiného operátora. Ona věděla, že jí přijde smska s přenosovými kódy a že mi to má poslat, ale ona to smazala. Takže jsem v horečkách, sama na dvouměsíční miminko (manžel je do večera v práci) musela řešit s operátorem to, že moje milá tchýně smazala smsku. Prý jí to jen jednou zacinkalo tak to smazala. Podotýkám, že tchýně má 51 let takže není žádná stará popletená paní. Takže začínám mít pocit, jestli náhodou nejde z její strany o naschvály.

pissskotka
28. čer 2012

@katerinanov ježíííš tak to tě upřímně lituji...to jsou naschváli jak řemen...to já mám teda s porovnáním s tímhle tchýni milionovou...!!!! drž se..

pissskotka
28. čer 2012

@katerinanov na druhou stranu můžeš být ráda že si malého nebere ne? bůh ví co by ti s tím mrňouskem udělala...já bych jí nesvěřila ani kočku.

pissskotka
28. čer 2012

@evena ty blááho tak to nemám slov..nechápu jak s tímhle ještě můžeš mít zdravý rozum..já bych se snad zbláznila...to už je fakt síla...přeji pevné nervy

katerinanov
28. čer 2012

@pissskotka No je to fakt, nakonec bych jí ho asi ani nedala 😀 Včera jsem jí malého přivezla v kočárku až pod nos tak se na něj milostivě na 5 minut podívala, zahulenýma rukama mu málem podala dudlíka - naštěstí jsem ji včas ujistila že malý dudlíka nechce 😀 řekla že by ten kočár stejně nemohla vozit protože nemá otočné kola a sprdla mě, že mu musím přetahovat předkožku jinak bude mít problémy.

oktarina
28. čer 2012

@katerinanov To vypadá, jako by zas jedna měla patent na rozum 🙂 Hlavně, že to od oka na vzdálenost x metrů bez lékařského vzdělání ví, že malý bude mít problémy... 😉

lck79
28. čer 2012

@katerinanov No já to vidím tak, že tvoje tchýně je prostě pizda... 😀

blahova_andrea
28. čer 2012

Já svoji tchýni ani neznám. Bydlí u ní stále přítelova exmanželka s dětmi a ta teda taky s jeho rodiči nevychází. No nechtěla bych být na tvém ani na jejím místě. I když...pod námi zas bydlí moji rodiče, tak doufám, že přítel to jako problém nebere, zatím se tváří, že ne...

katerinanov
28. čer 2012

@lck79 😀 Já to vidím úplně stejně 😀

@blahova_andrea No tak to je taky výborné.

No berme to tak, že jsme si vybrali fajn chlapy tak máme blbé tchýně... Lepší než naopak 😀

blahova_andrea
28. čer 2012

@katerinanov uvidíme jaká bude jednou tchýně na mě...ona jeho první žena je úplně jiná než já a taky já tam nebudu bydlet, takže naše budoucí vztahy jsou ve hvězdách...mě je to naštěstí zatím jaksi jedno

slundo
28. čer 2012

@evena opravdu síla... máš pravdu, na psychiku je to opravdu nápor. on se ten pohárek trpělivosti plní pomalu, ale jistě a jednou to prostě přeteče. S tchýní taky nějak extra nevycházím, ale naštěstí bydlíme jinde, takže je to asi jako ve většině případů. Prostě tchýně.... 🙂 Tak Ti přeju pevné nervy a hlavně si nenechte zkazit váš vztah s manželem.

petra49
5. črc 2012

Ahoj holky, taky mě tchyně se.., nějak mám vůči ní i tchánovi averzi. Začalo to tím, že mu někde v 8m chtěla cpát lízátko a bůhví co. A furt se mu snažila rvát nějaký jídlo, sotva jedno dojedl už mu rvala další. Sestřenici mého muže a jejímu mimču dal zas tchán na hraní vidličku-asi aby si vypíchla oči či co. Pro mě jsou to strašně primitivní lidi, nikam nechodí nejezdí- jen do práce a do paneláku, jo a do obchoďáků. Nemaj auto a nejsou schopný se sami nikam dopravit. furt je musí někdo někam vozit- to mě pije krev. Když něco kupují, tak se ani nezeptají- hračky nejlevnější šmějdi nebo na roce mu koupili takovou tříkolku a tchán si myslel, že v roce už bude šlapat, když chudák ani nestál.Když mu chtěj koupit jídlo, tak taky takový sračky, který mu nedávám a když jí to vrátim, že to třeba nepije, tak řekne, že myslela, že jo. Nejvíc mě štve, že se stále kvůli nim hádáme s manželem. Nechci jim ho ani moc dávat hlídat, protože buď do něj furt něco cpe a nebo je zas celej zlite. Včera jsme byli na oslavě, ona, že si s ním jde hrát na zahradu- říkám ok a za chvíli přišel s mokrým trikem, že se polil- chápu- může se to stát komukoli, ale většinou jen když ho hlídá ona a že by řekla třeba promiň malej si polil triko, ale ona mi to jen oznámila a prý jestli mám další. Jasně vždy když ho bude hlídat tchyně- abych mu dala celej šatník. Možná jsem to včera trochu přehnala, ale celkově, jak je nemám ráda, tak mě to vytočilo i možná proto, že jsem těhu. Zajímavý je, že za celou dobu co ho hlídá někdo jiý nebo i jen já je vše v poho, jen s nima je vždy nějaká pohroma.

petra49
5. črc 2012

tak doufám,že to neodmarodíme,to bymě fakt nasr....

kimby
5. črc 2012

ahoj holky,ja zabrousila ze zvedavosti na toto tema,myslela jsem,ze tu bude par prispevku a az me zaskocilo,jak nekdo muze byt tak zly,neprejici a jeste k tomu jde o matky manzelu-tchyne. Uvedomuji si timto,jak uzasnou tchyni (nemam rada toto osloveni,nepouzivam ho) mam,je to zlaty clovek,mam ji moc rada,stejne jako tchana,jsou to lidi,na ktere se muzeme spolehnout,jsou vybornimi prarodici nasi dcerce (jejich spolecny vztah mluvi za vse),respektuji nase pozadavky na vychovu,mam li problem, potrebuji-li radu,zavolam jim.Z ucty k nim jim vykam,pred malou oslovujeme babi+deda.Bydlime ve stejnem meste,kazdy ve svem a fungujeme dobre.Nemam problem zajet po nakupech jen s tchynkou atd. Preji tem,kteri takove stesti nemaji,at se nad to zkusi povznest,nenechat si nicit osobni zivot a stat si za svym,nejste o nic mene,nez ony (tchyne)

gab7
5. črc 2012

@kimby tak to gratuluju 🙂 .taková tchýně,to se vidí málokdy.
Po přečtení příspěvků,si určitě uvědomujete,jaké máte štěstí. 🙂 🙂 🙂 Řeknu vám,že takovou tchýni i maminku bych také brala.

gab7
5. črc 2012

@petra49 tak tomuhle rozumím,znám ☹ .
bohužel je to u nás nanic z obou stran.což z mé strany nějak nechápu,a dost těžko se s tím smiřuju.občas mamině něco řeknu,ale většinou je lepší mlčet ☹ .S manželem to vidíme oba stejně,před x lety jsme se kvůli rodičům také hodně hádali,ale dnes už držíme spolu 🙂 a jsem za to moc ráda.
my si říkáme,že jsme spolu a s našima dětma a to je to nejdůležitější 🙂

kimby
5. črc 2012

@gab7 víš, člověk to bere nějak normálně, že to tak je (ne že bych ji za mnoho věcí nebyla vděčná), ale neřešila jsem to..... a dnes, jak jsem vás tu přečetla (ne vše samozřejmě), jsem si uvědomila, jaké mám vlastně štěstí a že si toho musím vážit, je pravdou, že je to prostě druhá mamča (svěřuji si jí, řeším i třeba nějakou neshodu s manželem a ona poradí lépe, než kdokoliv jiný-nic vážného, ale znáte to...),je výbornou babičkou a pro mě i jakousi kamarádkou v jednom.

za náš vztah v rodině jsem vděčná, ale tímto jsem si fakt uvědomila, že by nebylo na škodu ji za vše poděkovat, jen tak, bez ohledu na den a měsíc... za to, že je jaká je.

kimby
5. črc 2012

@gab7 určitě je nejdůležitější vlastní rodina a aby jste drželi pohromadě, ale prostě člověka to mrzí :-/ nechápu, jak někdo může být tak sobecký (ony tchýně) a vidět jen sebe a své potřeby..copak nemají zájem o rodinu, o vnoučátka (svým způsobem se i na výchově podílet a rozšiřovat obzory další generaci?) smutné ☹

gab7
5. črc 2012

@kimby to jste napsala moc hezky 🙂 určitě bude mít radost,a dle toho co píšete si to určitě zaslouží 🙂

gab7
5. črc 2012

@kimby tak u nás fungují tchánovci (tchýně s tchánem),děti si na hlídání vzali poprvé,až když já jsem nastoupila po mateřské do práce,tak hlídali o letních prázdninách týden.od rána do odpoledne,co jsem se vracela z práce.dřív si je nikdy nevzali.a tak je to stále.také to nedokážu pochopit,vždyť ty děti tak rychle rostou,....a jim je to jedno,je to smutné.
moje mamka sice hlídá,ale mám k tomu pokaždé nějaké připomínky od ní,jak si je bere jen ona,je až trapná,těch řečí mívá víc....a mě to moc mrzí....přitom když my jsme byli s bráchou menší fungovala normálně.a teď se chová,že ona je nejlepší na světě,že hlídá....ale to by bylo na dlouhé rozepisování,je to smutné.
starší syn má ADHD,a před 2lety jsme spolu dost bojovaly (s mamkou),jelikož mě před synem stále poučovala,a jeho omlouvala ☹ .nechtěla pochopit,že já jsem máma,a v mé přítomnosti bude poslouchat mě,a ne jí.to byly scénky....brečela,jak ji ubližuju a křivdím... ☹

kimby
5. črc 2012

@gab7 ano, fakt zaslouží, ale myslela jsem si, že takto je to více méně normální chod v rodině, kde rodina trochu normálně funguje a on je to spíše zázrak, byla jsem dost naivní, proto vám všem přeji, ať si nenecháte kazit život lidmi, kteří háží klacky pod nohy, věřte ve svou vlastní rodinu a držím palce v tomto nelehkém "souboji".

gab7
6. črc 2012

@kimby hezky napsané🙂.
tak jak jste to napsala,tak to dělám....mám svou rodinu,a to je pro mě všechno🙂

anatanka
10. črc 2012

Po tom, co jsem prozivala s tchanovci od exmanzela, jsem proti nim byla trochu zaujata, ackoliv si myslim, ze jsem extremne tolerantni clovek. Nezili v CR, ale tak dvakrat do roka jezdili na "navstevy", ktere trvaly a trvaly a nikdy se nevedelo, kdy skonci. To, ze jim uvolnim loznici a svoje skrine i auto bylo samozrejmosti stejne jako to, ze zakouri cely byt, i kdyz tam je novorozene.
Po rozvodu jsem mela delsi vztah s clovekem, ktery mel naprosto uzasne rodice, kteri mi na tchyni s tchanem uplne zmenili uhel pohledu. Uplne automaticky prijali Miri, kupovali ji darecky, hlidali ji a starali se o ni, ackoliv nebyla jejich. Cas straveny u nich pro me byl odpocinkovy a jezdila jsem k nim dobrovolne, casto a moc rada. Zjistila jsem, ze nekdy to fakt vyjde a tchyne nemusi byt postrachem, ale partakem.

frutinka
15. črc 2012

Ahoj všem, 🙂
i já napíšu svůj příběh.Zatím nejsu vdaná a co jsem poznala přítelovu mamku se na to ani nechystám a pořizovat malé taky raději ne.
Před třičtvrtě rokem,jsem poznala přítelovu mamku,jaká je.Když jsem u nich byla v týdnu,chodila jsem ve městě kde oni bydlí do práce,chvílu i do práce na přivýdělek kde ona pracuje.Radila mi co mám jest,co mám pít,jak se oblékat.Má doma kozu tak mají kozí mléko,nabídla mi to,ale nechutnalo mi.Potom to zkoušela dál,třeba že mi nabízela jídlo,které obsahovalo to mléko.Nechutnalo mi to ani v jídle.Pak jsem jednou stávala na noční a ona mě nabídla omelety z toho mléka,odmítla jsem a řekla že přece ví že mi to nechutná.To se začala rozčilovat jak mě to nemůže chutnat,vždyt je to zdravé a jak můžu pít to kupované,spíše to smrdí a bla,bla.
Pak jsem u nich trhala jahody,řekla červené tak jsem trhala červené,pak jsme seděli všichni i s mým v kuchyni a ona na mě: Vidiš utrhla jsi zelenou jahodu. Jenže neutrhla,řekla jsem že plech s jahodama,které jsem trhala je ještě v předsíni.Tak mě odpověděla tak to udělal Petr-můj přítel,její syn. Ona to přece udělat nemohla,nosí brýle,špatně vidí,ale udělali to druzí,ona ne.
Zkrátítm to..pak si na mě počkala ve městě,že se semnou půjde podívat na oblečení,aby jsem nenosila prý podle ní uplé. Když jsem byla u nich,tak přišla vždy do pokoje bez zaklepání,tohle jsem pak přítelovi říkala,nic.on jí nic neřekl.
Pak jsem dělala u ní v práci,chvíli.Měla jsem jít v pondělí na kurz.Všem jsem to týden dopředu,vedoucímu,JÍ,skladníkům říkala,všichni s tím počítali.Ona mi v pondělí ráno volala,jestli přijdu,tak jsem jí říkala že mám ten kurz,který jsem jí každý den říkala že mám v pondělí.Ona mě odpověděla že ji tam skladní volal,že tam musí jít.Pak jsem s ní mluvila po telefonu a spustila na mě:Já jsem místo tebe musela jít do práce,musela jsem dělat práci kterou jsi měla dělat ty. Pak jsem po kurzu k nim přijela a přítel mi řekl at jdu do kuchyně,tam byla jeho máti,přebírala ostružiny.A spustila na mě:Já jsem musela jít za tebe do práce a jak mě ted bolí nohy,tu práci jsi měla dělat ty! Já jsem jí řekla,znovu že jsem všem říkala že jdu na kurz a ona mě odpověděla:tady jde o ten princip žes tu mohla být.Přítel stál vedle mě a neřekl ani tuk,prý se do toho nechce plést.
Další věc,když jsem si u nich prala moje prádlo do práce a šla jsem si to pověsit,tak mě to převěsila podle svého.Když jsme s přítelem přijeli z večeře tak jsem měla jídlo v boxu,protože jsem toho moc nejedla,nečekala jsem,že půjdeme na večeři.Ten box jsem si zasukovala.Tak jí řekl: v kuchyni Lenka si dá do ledničky jídlo,ona řekla jo,dávala to tam.Na druhý den přijdu a ten sáček byl roztrhlý.Ale v pohodě,přítel na to jí nic neřekl.
Zdědil po otci bydlení-z tatkové strany.Já do rekonstrukce nepřispívala,neměla jsem práci a hypotéku by mi nedali. Přítelova mamka mu předemnou řekla: tvého tam není nic,tam je to všechno moje.Opakuji,on zdědil bydlení po otci.Neřekl jí na to nic.Pak jsme škrábali cihle od malty tak se o nčeme bavili a řekla mu:a ticho bud nebo tě z tadyma vyhodím.Neřekl nic.Nechtěl se s ní hádat.Vzal si hypotéku a začala rekonstrukce,po schválení.Jeho mamka do rekonstrukce přídává v tom případě když ona chce,aby tam některé věci byly podle ní.
Přišli jsme do bydlení a zedník řekl předemnou přítelovi:vaše maminka by tu kuchyn chtěla větši.My dva jsme se s přítelem domlouvali že kuchyn bude menší.Jenže maminka chce kuchyn tak si do toho investovala.Nelíbilo se jí okno v kuchyni že nechá udělat menší,než jak ona by si představovala,tak jí řekl(to mě říkal)tak když chceš větší okno tak si to připlat.Tak mu na to peníze dala,aby to bylo podle ní.Sklep pod kuchyní je taky podle ní.Pak jsem k nim přišla,seděli jsme v kuchyni a oznámili mě,že tam budu mít v kuchyni podlah.vytápění.A jeho mamka s úsměvem na mě na to jsem přišla já. Pak se řešila spížka v kuchyni,o tom sjme mluvili my dva s přítelem a ona do toho začala kecat,když jí řekl,že jí to může být jedno odpověděla mu:a co když tě z tama vyhodím?Tak jí odpověděl tak mě vrátíš peníze. Do všeho se jen plete,o všem ona musí mít přehled.a aby bylo podle ní tak si klidně připlatí.
On její chování omlouvá,ona to tak nemyslela,ona to myslí v dobrém a ona si dělala srandu.Tak nevěděla čí ten box s jídlem v ledničce je,myslela si že je to moje,tak so do toho podívala.Ale ještě předemnou jí řekl,že je ten box s jídlem můj.Když jsem mu řekla,hele podivej mě se nelíbí když tvoje mamka to a to.Tak jsem byla špatná já,že rýpu.Takový vztah opravdu nedávám.Když jsme se bavili že mu kecá do bydlení tak na to odpověděl: ona má vůči tobě výhodu,že má se stavením zkušenosti a ty ne,tak proto do toho kecá.Nedovedu si představit ,když bych s ním měla malé.Tak to by bylo,mamka má vůči tobě výhodu že už dítko odchovala tak ví co a jak,tak proto do toho kecá. To bydlení se nachází tak 5min.od jejího bydlení.