Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

krizecek
26. črc 2012

přidávám se do skupiny..naše vztahy nejsou vůbec dobré, největší peklo nám dělaly švagrové.. pak se do toho docela dostala i tchýně, protože přítel má dvě starší sestry a ta jedna je jednoduše rodičů miláček, oni tak lehce zapomínají že mají ještě další "děti". Momentálně vypadají vztahy tak, že už se více jak rok nescházíme, nám to vyhovuje, já mám skvělou rodinu a přítele přijali jako vlastního, jak to vyhovuje tchánovcům nevíme. Ví kde bydlíme, kdyby chtěli mohou kdykoli přijit, nechtějí, jejich problém ...
Mrzí nás to, ale co se dá dělat, pokoušeli jsme se o nápravu, opět se nám do toho ale zase zapletla švagrová a tchánovci to odpískali.. včera měl přítel svátek, žádná sms s přáním, nic.. tak uvidíme jak to bude vypadat dál 🙂

zizala79
26. črc 2012

@pumuckl no, to je "normálka", oni se pak diví, proč se jako zlobíme, když se nás nezastanou, prostě Mars a Venuše, ale někdy to taky špatně rozdejchávám 😔

oktarina
26. črc 2012

@pumuckl nejsi divná, jsi normální, taky bych, obzvláště po zkušenosti s předchozím TP, byla ráda v klidu a měla muže doma, je mi spíš divné, že tvému argumentu nerozumí a nepochopí to...

katerinanov
26. črc 2012

@zizala79 Já bych s tím taky měla problém už jen z principu. A když na konci těhu šel manžel s kamarádama posedět tak mi to taky nevadilo 😀

Dneska se ohlásila tchýně, že zítra přijde. Že prý v 9 ráno 😀 No tůdle, jestli malý bude v noci vyřvávat tak v 9 budeme dospávat. No tak že teda v 10 by přišla. Ještě musím zaúkolovat manžela, aby jí řekl, že jestli bude smrdět od cigaret tak maže direct rovnou domů a k malému ji nepustím... Manžel bude v práci tak jsem zvědavá, jak dlouho bude sedět. Byla teda u nás jednou takže nevím, jak takové návštěvy vůbec probíhají 😀

oktarina
26. črc 2012

@katerinanov to vypadá, jakoby se chtěla pozvbat na oběd 🙂 přijít na 10, to je tak akorát, abys s ní počítala, když začneš vařit 😉

katerinanov
26. črc 2012

@oktarina 😀 Ty teď jsem myla koupelnu a přemýšlela jsem nad tím 😀 a vymyslela jsem, že prostě budu sedět a dělat jakože nic a kdyby se náhodou zeptala, tak jí řeknu, že jsem s ní na oběd nepočítala, že my jíme až jak manžel přijde z práce. Na zítra stejně asi zbyde jídlo z dneška a to jí přece nenaservíruju :-P Jako za celou dobu, co jsem s manželem k nám přišla jednou, teď to bude podruhé a já jí budu vyvařovat oběd ne? 😀 Asi za tu její péči...

paulito
26. črc 2012

@pumuckl souhlasím, asi to nemyslí špatně, přece si nerozhážou maminku, ale že tím ubližují nám jim jaksi nedochází.. Znám to a pak se diví, že jsem nas.... a že se dohadujeme 😒

pumuckl
26. črc 2012

@katerinanov Mám kamarádku, která občasný návštěvy tchýně a tchána řeší přesně naopak. Jezdí k nim minimálně, protože žijí hodně daleko od sebe a když už teda přijedou, tak kamarádka navaří, napeče, nachystá (dělá to teda tak běžně), ale dá si extra záležet a prezentuje to jako běžnou záležitost. 😀 Což je taky dobrá taktika. 😉

katerinanov
26. črc 2012

😀 Já se před ní nemusím vytahovat, jejich domácnost je totální humus a to bez nadsázky, takže stačí, když uvidí, že se dá žít i v čistotě. A ono je rozdíl, když tchánovci chodí jednou za čas protože bydlí daleko - to bych taky připravila polívku, hlavní chod a zákusek ke kafíčku nebo bydlí od sebe cca 1,5 km a na návštěvy nechodí z lenosti. Navíc zítra je normální pracovní den, manžel v práci, ona přijde taky bez tchána tak ať si pojí doma 😀

katerinanov
26. črc 2012

Navíc, když už se takhle pozvala tak měla definovat, jestli na kafe nebo tady bude na oběd.

zizala79
26. črc 2012

@katerinanov hlavně by normální člověk třeba i řekl, nechceš, abych přinesla něco dobrého? na co máš chuť? já jsem to tak dělala vždycky, když jsem šla ke kamarádce na návštěvu "za miminkem", to bylo půl dne (ona s tím samo počítala), došla jsem na oběd, to byla nějaká vydatá polívka, co vařila ona, a donesla jsem koblihy nebo nějaké další mňamky a ovoce!

katerinanov
26. črc 2012

@zizala79 Nebo třeba co máš v plánu dělat na oběd? Můžeme uvařit spolu. No jsem zvědavá, jak to proběhne. Už to vidím, bude tu sedět až do večera, rozdávat supr čupr rady a nechá se obskakovat.

pumuckl
26. črc 2012

@katerinanov takto se dřív zvaĺa moje babicka, tak jsem ji pak když už u nas tvrdila dlouho vždycky řekla, ze touto dobou chodím. kocarkem a ze teda může s náma a vyprovodila jsem ji na autobus. Její pobyt u nas jsem zehlila a ona seděla na sedacce. Chodila k nám jen aby měla co vykládat babkám, ze byla u vnučky. Prcek ji zajímal 5minut, pak dvě hodiny mléka o sobě. 😖

katerinanov
26. črc 2012

@pumuckl No to je fakt návštěva za všechny prachy. Tak si představuju zítřek. Ale co, třeba tchýně překvapí, donese napečeno a pomůže mi s malým 😀 i když... sama tomu nevěřím 😀 Zítra poreferuju :-P

zizala79
26. črc 2012

@pumuckl dvě hodiny mléka 😀 to je dobrý přeřek (neber ve zlém 😉 )

@katerinanov sem zvědavá, jak bude 🙂

katerinanov
26. črc 2012

@zizala79 Tak já už mám první zprávičku dneska 😀 No prostě jsem z toho ten počítač musela zapnout a napsat to tu. Manžel jí teda volá, že ne aby k malému přišla začaděná od cigaret a ona prohlásila, že jí ale všechno smrdí od cigaret. No mi to už ale opravdu hlava nebere. Ona ví, že druhý den jde na návštěvu za tříměsíčním miminkem a ona chce jít s tím, že jí všechno smrdí od cigaret! Už teď jsem se pěkně rozzuřila. No tak manžel jí řekl že ať si vypere a nekouří v bytě když to bude schnout - ano, syn musí říkat své padesátileté matce, aby si vyprala oblečení a nekouřila na něj. Jestli z ní ucítím ten hnus (není to takový ten normální cigaretový smrad jak z kuřáka, který sice nevoní ale takový ten jako když přijdeš z 5. cenové a jde to cítit na 2 metry) tak jí už opravdu něco řeknu. Tohle už není normální!!! Tak, a teď jsem se z toho vypsala a hned mi je líp 😀

zizala79
26. črc 2012

@katerinanov ta ženská je pošahaná... nechápu, jak za to ty lidi můžou utrácet takový prachy 😅

pumuckl
26. črc 2012

@zizala79 😀 😀 😀 😀 to ne já, to moje Xperia. Nesnáším T9. 😠

katerinanov
27. črc 2012

@zizala79 No já jsem před těhu byla taky kuřačka ale teda na osobní hygienu jsem dbala a nekouřila jsem nikdy doma, když jsem přišla z hospody, tak jsem sama cítila ten smrad atd atd... ale ona to prostě asi necítí. No už se klepu jak osika co dneska bude. Včera jsem manželovi sdělila, že jsem z její návštěvy nervózní, že se bojím, že budu ta špatná já a říkal, že nemusím. Tak aspoň že tak 🙂

katerinanov
27. črc 2012

Taže hlášení 😀 Tchýně zrovna odešla. Měla přijít v 10 ale přišla v 8:15... No ale jinak návštěva proběhla nad očekávání dobře. Sice nepřinesla nic ani malému jak většinou návštěvy nosí, ale to jsem vlastně ani nečekala. No ale oblečení si včera asi opravdu vyprala, takže nesmrděla, když přišla z cigarety na balkoně tak si umyla ruce a vypláchla pusu a nedočkala jsem se ani jedné prastaré rady. Dala si kafe, vodu a že prý nic jiného nechce. Nemůžu říct půl slova, takže jsem ráda, že to dopadlo takhle.

oktarina
27. črc 2012

@katerinanov 🙂 asi bydlí v jiném časovém pásmu 😉 ale na to, cos čekala, si myslím, že šla hodně do sebe!

katerinanov
27. črc 2012

@oktarina Taky si myslím a jsem za to moc ráda 🙂 Teď se ještě uvidí, jestli to bude trvalý stav.

oktarina
27. črc 2012

@katerinanov a nechtěla bys toho štěstí už jako moc najednou? 😀 ...trvalý stav... 😀

katerinanov
27. črc 2012

@oktarina 😀 To je fakt...

pejullka
2. srp 2012

@katerinanov Moje skoro tchyne je jedu baba. Nikdy me nemela rada, byla jsem pro ni povl z Moravy. Pomalu jsme ji nemohly ani rict, ze jsem tehotna. ted jezdi za malym skoro porad, ale hlavne proto, ze si jezdi pro penize na jidlo a hlavne na cigara. Tady vsem kontroluje, co kdo ma a hlavne ze ona huli. Nesnasim ji. malemu nedala nic, vydira sveho syna, ze ji vyhodi z bytu a nosi mu sem slozenky na zaplaceni. Uz jsem z toho na palici a premyslim, ze odjedu s detma zpet na Moravu. Chodi taky zacadena a dokonce minule hulila s okna v obyvaku, proc ne, svemu synovi hulila primo v garsonce kde bydleli celej zivot tri lidi.

cajori17
2. srp 2012

Ahojky,tak se k Vam musi taky pridat.Ja s tchyni vychazela vzdy docela dobre,ale od te doby co se nam narodil syn ,tak ji nemuzu prijit na jmeno.nejhorsi na tom je ze bydli ve stejne ulici jako my a je u nas prakticky porad*:-/

katerinanov
2. srp 2012

@pejullka Tohle už je moc.. jako aby si zapálila v garzonce kde jsou děti. No nemám slov. Snad jenom že bych jí asi urazila pracky. Moje tchýně taky malému nedonesla ani blbé chrastítko za 50 Kč. Ale musíme to přece pochopit, by nebylo na cigára že.
A manžel to nevidí? Protože já mám jediné štěstí, že manžel je na mojí "straně", jinak nevím, jak bych tchýni zvládla.

Jinak nedávno jsme se s manželem bavili o dětských táborech a já jsem začala vzpomínat a on řekl: "No, já jsem na tábory nikdy nejezdil, naši dali přednost cigaretám a tomu, aby se měli dobře před tím, abych se měl dobře já". Strašně mi to zabylo líto.

pepibubu
3. srp 2012

@katerinanov ach jo, to se nedivím.... Hele nedávno jsem četla o táborech pro celou rodinu, co to zařídit, aby si táta užil aspoň jeden tábor.... Ukojit tu dětskou nešťastnou dušičku.... co na tom že "tělu" je už přes třicet, to dítě v něm to pořád vnímá jako křivdu

katerinanov
3. srp 2012

@pepibubu To není špatný nápad ale budeme muset počkat, až nám trošku povyroste synáček 🙂

pepibubu
3. srp 2012

@katerinanov to jo, ale ono to uteče rychlejc, než je nám milý.... 🙂