Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

vanila
14. lis 2007

lefika ta moja ked sme si nejako neporozumeli a prisiel ten moj hned pribehla ako riadena strela(a to ju vraj bolia nohy) 😀 k nemu a zvestovala ze som na nu slovne zautocila. raz ked odchadza z nasej izby som ju pocula za dverami povedat ze som blazniva. ani sa necudujem ze ta byvala priatelova tu nechcela tu ani chodit. Aj to nielen svokra je taka ale aj svagrina ma niekedy napada ked poviem ze maly je trochu lenivy tak povie ze to nemoze byt po otcovy ale tak surovo alebo ze mudri tiez moze byt po otcovi a vziadnom pripade po mne. tak to vypliva ze som si to dieta asi nieje moje ale niekoho ineho 😀 😀 😀 a este ked sa nervaci tak len po mne ako keby z ich strany nik nebol nervak a ets vedsi ako ja. niekedy si povzychnem ze aspon to ked uz nic ma po mne

aponchie
14. lis 2007

eva111:asi mas pravdu ale chce to cas,byly doby kdy jsem chodila s brekem po meste s kocarkem a doufala ze se podiva prijde pochova ale otocila se svagrovou na podpatku a delali ze me nevidi proste jsem je podvedome nahanela asi abych si nejakym zpusobem je k sobe prinutila ci co ale stalo me to akorat fura vlasu dole fura kil dole kontroly na ct a onkologii a psych.problemy pac si vsecko jeste navic moc beru a ona jednou prohlasila ze jsem samonasiraci typ a vi jak na me🙂)no uz je to lepsi sice mi to trvalo asi3roky ale je to o 80%lepsi nez na zacatku kvuli me me to ani tak nemrzi ale kvuli male,cetla jsem o sobe ze mam ascendent i znameni v raku a to je nejhorsim trpim odmitanim no takze naucit se s tim zit ale mas pravdu musim se zamerit na lidi co jsou hodnejsi jak ona at to sou kamosky kdokoliv jen me stve jak svagrova porad souperi je nervozni kdyz je u nas hned se urazi atd a tchyne ta ju malem posloucha co chce katuska to se udela beda aby ne a muj manzel byt starsi byl vzdy na druhe koleji proste holky proti vsem chlapum a hlavne se tvarit ze je vse ok nikdy v zivote jsem nevidela tak mistrovske dilo co se tyce pretvarek a ze poznam a vycitim na ostatnich dost ale tohle je kvalita a pak se lidi divi kdyz jim reknu treba pravdu tak neveri pac reknou fakt?ale ne to ta pani je tak hodna tomu neverime a nakonec je clovek ten spatny

ella1
14. lis 2007

vanila-ktovie,ako by sa zatvárila,keby si jej zo srandy povedala,že ho nemáš s manželom 😀

vanila
15. lis 2007

ella, to by som asi nemohla povedat lebo maly sa celkovo podoba na otca. a este oni su taka familia ze si mozu dovolit vsetko a druhi nic. ja len lutujem ze sme isli k nim byvat. stale som vravela ze dobre vstahy v rodine sa udrzia v tedy ked sa vidime co najmenej.

ella1
15. lis 2007

to je pravda.my ani nebývame s nimi a tie dobré vzťahy sme aj tak neudržali.

eva1111
16. lis 2007

ahoj holky. jak to delate na vanoce s tchynema? ja jdu samotna domu k moji mamce, pritel se mnou nejede, nechce nechat svoji mamu samotnou. no a pak vzdycky kdyz prijedu, tak delame jeste jedny vanoce, tchyne vzdycky pritahne bednu s darkama. je mi to neprijemny, dostavam od ni vic nez od svoji rodiny. ale nema cenu ji neco rikat, ona vzdycky nakoupi blbosti.. nejhorsi je, ze mi kupuje obleceni, ktery se neda nosit. ja uz jsem ji nekolikrat rikala, ze obleceni nechci, ze to si kupuju sama, ale to je jak mluvit do dubu... no, kazdopadne, jsem na ni nasrana tenhle rok vic nez ty ostatni leta, takze rozdavani darku s ni budou utrpeni. nejdriv jsem si rikala, ze ji vsechny darky hezky vratim a reknu ze od ni nic nechci (potom co mi vycitala, ze je chci okrast, bla bla...), ale ted kdyz jsem se trochu uklidnila, tak si nejsem stejne jista, jestli to udelam. je mi jasny, ze by se desne nasrala. mozna by to bylo trochu prehnany ode me. takze co, mam se pekne usmivat a darky prevzit. hm, to je znicenej vecer... 😖
ja jsem se ale rozhodla, ze tenhle rok necham pritele zajistit si darky pro svoji mamu a nebudu se do toho michat, jako kazdej rok.
ja mam svojich starosti dost.
tak uvidim co dostane, hihi 😀

llenda
16. lis 2007

Ahoj holky,jsme z různých koutů,ale připadá mi že mluvíme o jedné jediné osobě! 🙂 To je snad tím věkem nebo co.Já jen doufám že taková nikdy nebudu! Když se narodil druhý syn,(její prví bio.)tak mě oznámila že si pro něho přijde,že s nim půjde ven.Dvakrát jsem to přežila,ale pak jsem ji naplnou hubu řekla,že jestli s nim chce ven ať se mě nejdřív zeptá.To jsem si dovolila dost,protože ona přeci bude říkat kdy si ho veme nebo ne.A pak samozřejmě plakala že ji ho nechcu pučovat,ale aby vzala staršího třeba do ZOO tak to ji ani nenapadlo.Prej nemá čas.Ale pak nám vykládala jak byla s kamarádkama celej den,kde všude byli atd.
Teď když je nás o jednoho zas víc,tak se na malýho ani nepřijela podívat.Tak jsme se s týdením mimčem vydali za ní a místo aby byla ráda že ho vidí,tak nám vynadala že couráme s tak malým miminem.A co su to za matku,že s nim mám být doma a né někde lítat.Pak přijela když mu byli 2měsíce,jen se na něj podívala a víc nic.Byla u nás asi 20minut a prej že zas musí do práce.
Taky žádná škoda 😀 .Ona nepřijede protože nemá čas a jak dojet,protože její přítel je s autem v práci.Ale když jsme měli přijet a nemohli jsme protože jsme neměli auto,tak nám řekla že k ní jezdí autobus asi po půl hodinách,ale k nám asi ten autobus nejezdí 🙂 🙂

anatanka
30. lis 2007

Jednou z mnoha veci, kterou me tchyne vytaci, je to, ze mi porad rika jmenem manzelovy bejvaly. 😠 Vetsinou si to ani neuvedomi.
Myslim ale, ze po tech skoro ctyrech letech, co jsme spolu, by si na to uz mohla zvyknout... 🙂 😉 🙂

magika
30. lis 2007

Tak jsem četla příspěvky a lituju vás,babenky 😲 😢
Já mám tchyni 300km daleko,ale vztahy s ní mám super,dokonce-když mě naštve manža,tak si jí můžu postěžovat 🙂
Jediný,co mi vadí,že dost kouří a když tam jsme,tak kouří před tím starším synkem..Matyášek naštěstí je ještě malinkej,tak to se snažila kouřit venku nebo z okna 😝 ..ale jezdíme tam jen párkrát do roka a když přijede ona k nám,tak hulí jedině na balkoně

med
30. lis 2007

Ahojky. Tak já mám tchýni bohužel přes chodbu. Bydlíme v bytě, který koupili oni dřív než jsem se seznámila s manželem. Byt je sice napsanej na manžu, ale oni k nám chodí jak domů. Maj od nás klíče a přijdou, kdy se jim zlíbí, aniž by se ohlásili. Strašně mě to štve, ale nemůžu říct ani popel, protože mi byt neříká "pane" a navíc se s nima nechci rozhádat. Manžel se jim to snažil vysvětlit, ale oni jsou jak pitomí a neuvědomujou si, že jsme samostatná rodina. Není jim blbý k nám přijít i v jedenáct večer! Dřív nám dokonce i kupovali do bytu vybavení, aniž by se s námi poradili, takže jsem byla na mrtvici, když mi v předsíni stál nový hnusný a příšerný věšák na kabáty nebo úplně nepotřebný stůl atd... Od té doby, co se narodila Terka je tchýně zase pro změnu zatížená na nakupování "hadrů" na malou v sekáčích. Já taky občas koupím něco v bazaru, ale musí mi to padnout do oka, určitě to všechny znáte. Ale ona má úplně jiný vkus než já. To co mi nosí domů jsou příšerný hadry, kolikrát i s flekama, který se nedaj vyprat! Prý to malý na doma stačí, ale já bych jí to na sebe v životě nedala. Nejsme žádný socky, který musej skoupit hadry za 30 Kč, který už nikdo nechce. Stokrát jsem jí říkala, ať nic nekupuje, ale je to jak když mluvím do dubu!

med
30. lis 2007

A s tím půjčováním si malé - llendo, přesně, jak píšeš - přijde a řekne - dej mi malou do kočárku, já se s ní půjdu projít. Nezajímá jí, že se mi to zrovna nehodí, že mám v plánu něco jiného, nebo že nechci, aby teď malá spinkala (v kočárku vžycky spí). Když řeknu, jestli si jí nechce půjčit třeba po obědě, tak mi odvětí, že odpoledne má práci. Přitom pracuje doma a může si to rozvrhnout, jak se jí to hodí. Jo, mimochodem si Terku půjčila od porodu asi 4x a to je jejich jediné vnouče, tak bych čekala větší zájem. A to nemluvím o tom, že jí není blbé mi přijít v botech až do obýváku. Taky strašně ráda poslouchá za dveřma, jestli Terka náhodou nebrečí a když brečí, tak přilítne, co se zase děje, že řve. A to Terezka prořvala vlastně první 2 měsíce, byla prostě uřvaná, takže jsem tu měla tchýni nakýblovanou skoro furt i s jejíma chytrýma radama. Když tak nad tím přemýšlím, tak mě na ní s prominutím sere už snad všechno. A úplně nejvíc mě na tom sere to, že ona si myslí, že je všechno v nejlepším pořádku, i když na ní občas vrčím. Ale nedokážu jí tohle všechno říct důrazně, aby to už jednou pro vždy pochopila. Manžel jí to sice občas řekne, ale ona je fakt na tohle snad tupá. Dokonce se jim snažili naznačit i moji rodiče, který bydlej 60 km od nás, že by nás měli nechat žít si podle svého, ale taky to bylo k ničemu. Jen se hrozím toho, až začneme malou opravdově vychovávat, aby nám do toho nekecala. To už by bylo asi na ostří nože.
Všem přeji tchýně hlavně dááááleko od domova 😉

monkula
30. lis 2007

Med, tak to je strašné, a čo keby si nechala kľúče vo dverách? Ale to by Ti asi zase vyzváňala a nevyzúvanie sa, aj u seba chodí v topánkach? 🙄 🙄
A manžel by asi mal byť dôraznejší...

r123
30. lis 2007

jo jo tchýně!tak ta moje je zase expert na věci typu ty už nehceš papat tak řekni mamince že už nemůžeš nebo ti to nechutná atd..marně jí vysvětluju a´t ho to vůbec neučí že je to mazané skoro tříleté dítě a pak to bude používat pořád.jak mluvi t do zdi te´d mi malej jídlo sabotuje větou mě to nechutná.no děs.do té doby jedl všechno teď mu každá druhá věc nechutná!!!nebo když jsme u nich ještě bydleli tak po mě chtěla abych se starala o celou domácnost.třípokujovej byt dvě koupelny a záchody z čehož mi z manželem sme používaly jen jednu.a bydleli jsme v jednom pokojíku a sem tam vlezly do kuchyně!a to i když už byl na světě malej!to byli hádky!a dávaly jsme jí měsíčně devět tisíc.z čehož půlka šla na nájem kterej celkově dělal 6800.a druhá půlka na jídlo který sme si převážně kupovaly sami a ještě sme si mmusely věčně vařit.no sem ráda že už tam nejsem.teď ji vidím jednou za týden a stačí to někdy i to mi přijde moc!!

lefika
1. pro 2007

med, ja som jeje tiez nedokazala nic povedat alebo ma proste prerusila a smozrejme odmietala pochopit. tak to dostala pisomne, nech ma vsetko cierne na bielom 😠 nemohla ma prerusovat a ani tvrdit, ze nic take nepocula. prekrucovat prekrucovala stale, ale ono to aj tak zabralo 🙂 ak sa bojis, ze ta na mieste zabije, strc jej to, ked pojdes na dlhsie prec, napr. k vasim, nech trochu vychladne, kym prides naspat. ja som bola hrozne rada, ze som to urobila, aj ked nas vyhodili z domu(aj tak sme hladali byt a brali hypoteku) a lutujem jedine to, ze som sa neodhodlala skor (dcerka mala vtedy 7 mesiacov) a zbytocne som sa trapila.
a tie kluce vo dverach, co ti tu radila monkula, je tiez dobry napad, skusala som. bol z toho sice cirkus, ale kaslala som na nich a stalo sa to pravidlom: ked som bola doma, uplne automaticky som sa zamykala 😎

pomidorka
1. pro 2007

Tak jájsem z Prahy a moje tchýně se k tématu adopce(máme tři roky zažádáno)staví negativně,až zle,Co s ní?

berry07
2. pro 2007

Ahoj!
pomidorka nic - proč by ses trápila názorem tchyně - je to váš život. Já už si taky myslim svoje - do dětí nám nikdo nemá co mluvit....
Jinak - je to skvělý, že do toho jdete, taky o tom uvažuju, že "jednou", ale je to velký krok...

kropinka
2. pro 2007

pomi-ahooooj,tak se budeme potkávat i tady na koníkovi 🙂

monkula
2. pro 2007

pomidorka, veru, kašli na ňu, mala by byť rada, že jej darujete vnúčika
Môj strýko si tiež adoptoval synčeka, báli sme sa babki nej reakcie, ale malého miluje a nezbadala som, že by robila rozdiely medzi ním a nami, respektíve medzi mojimi deťmi, keďže malý je o tri mesiace starší ako môj Jarko 😀 😀

pomidorka
3. pro 2007

moc vám všem děkuju,jste zlatíčka,zas tady bulím

monkula
3. pro 2007

pomidorka, držím palčeky k úspešnej adopcii, pamätám sa, ako nám strýko volal, že už majú syna a idú si poň a aj na strach, ktorý mali, keď bol u nich Paťo na "skúšku" a kedykoľvek sa mohla ozvať biologická matka a Patrik by putoval do domova, ale našťastie sa tak nestalo, už ho majú 4 roky a všetci ho ľúbime, a je nám úúúplne jedno, že má tmavšiu pleť... 😉 😉

r123
3. pro 2007

pomi kašli na tchýni!taky jí neříkáš co má v životě dělat.jaký spodní prádlo si kupit s kým se kamarádit atd...!je to váš život a vaše krásné rozhodnutí!!!!!a já vám moc moc fandím!!!!a přesně jak píše monkula to jak ti bude to děťátko vděčné ať bude bílé či tmavé.vždyť je chudáky nikdo nechce!!!a takových lidí jako jste vy by mělo být mnohem víc!!!!na ni se vůbec neohlížej!!!!přeju mnoho štěstí!!!taky je to už dlouho můj sen jednou si adoptovat dítě!a dát mu lásku a vše co bude chtít a co mu bude scházet:tak snad se k tomu taky jednou přemluvíme.třeba ž budou děti větší! 🙂

lefika
4. pro 2007

pomidorka, drzim palce.
u nas nejaky cas nebolo jasne, ci budeme moct mat vlastne deti, a tak sme sa prirodzene rozpravali aj o adopcii. zapocul to svokor(v spolocnom dome neutajis nic) a ten cirkus s mala vidiet. z toho ako so svokrou hulakali jeden cez druheho som vyrozumela akurat to, ze nebiologicke dieta si ani lasku nezasluzi a ze ved deti mame radi jedine preto, lebo je to nasa krv, vsetci ostatni su protivni spratci ☹
asi vies, ako mi potom bolo 😢 😢
napokon som otehotnela, mame dcerku a nemaju zaujem ani o nu. asi nema ICH genov dostatok 😠 takze v konecnom dosledku to je jedno. kto nie je schopny a ochotny dieta milovat bezpodmienecne, tomu je jedno, komu sa narodilo ☹
este svokra zahlasila: ved to by som ho ani kocikovat nemohla, co by si o mne mysleli 😠 myslis, ze svoju VLASTNU vnucku niekedy bola kocikovat? 😝

ella1
4. pro 2007

to vážne,lefika?!tak to sú fakt chorí ľudia! 😠
moja svokra má tiež sedem vnúčat a ani jedno nekočíkovala. 😝

lefika
4. pro 2007

ella, oni nenavidia ciganov, cernochov, homosexualov, ludi z velkomiest, americanov....proste kazdeho, kto je ini ako oni. ved aj preto sa spolu uz nebavime: ja som tiez nastastie uplne ina ako oni.

ella1
4. pro 2007

tak potom asi ani seba nemajú radi 😠
neznášam takých ľudí,nahnevaní na celý svet!

lefika
4. pro 2007

ella, to nie 😀 oni su predsa dokonali. v jednej hadke som sa svokra spytala, ci si mysli, ze je dokonaly. a odpovedal mi, ze az na male detaily ano a ze si mysli, ze ludia ho maju radi 😀 😀 😀 😀 😀 a to myslel uplne vazne 😕 😕

ella1
4. pro 2007

😀 😀 😀
no sebavedomie mu rozhodne nechýba! 😀

dianty
4. pro 2007

kočky, a taká otázka... ja tiež so svokrou mám všelijaké vzťahy, len nie dobré. a keď budeme riešiť naše bývanie, tak chcú prepísať na náš pól domu - celé podkrovie, a aby sme išli bývať tam...tak teraz som úplne nerozhodná, pretože buď si postavať niečo vlastné, a nemôcť si už potom pomaly dovoliť ani dovolenku a prevraciať každú korunu, alebo ísť tam.. hoci tam bude svokra pod nami,a budú aj nervy.. ale budeme mať peniaze a budeme si môcť dovoliť viac.. tak mi prosím poradte, lebo ja neviem... :( a nechcem sa rozhodnúť zle...

aponchie
4. pro 2007

dianty:nemuzu ti radit tak ci tak to nejde na dalku ale ja osobne po mejch zkusenostech radsi budu bez penez nez se svoji tchyni nekde nerikam ze u tebe to musi byt stejne ale ne nadarmo se rika ze clovek by mel bydlet na puli cesty od obou rodicu 😀

dianty
4. pro 2007

aponchie-no veď ja som už viac menej rozhodnutá, aj keď sem tam sa priblíži ku mne myšlienka, že pôjdeme tam... a je to čoraz intenzívnejšie... len ja potrebujem súkromie, a neviem, či to s ňou pôjde... 😒