Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

fanys
4. lis 2008

kveto ona ho spískala tak za týden,protože sem se odmítla vrátit do jejich domu,a bydlela sem u kolegyne z práce,a bála se že přijde o synáčka,on se stejne přistehoval až sem si našla nájem,pak tam rok a něco jezdil sám,hučej do nej pořád,aspon já si to myslím,já sem tam od tý doby byla jen pár kraát,myslím tak třikrát,jo manžu mi cpala lexaurinem aby se prý ze mne nezbláznil........no nenormal žena.ale je možný že se nato připravovala dlouho,nebo se nato chystá zas,co já vím 😲

marta82
5. lis 2008

Holky strasne se smeju,kdyz ctu co tchyne vsechno delaji,ale vim ze vam do smichu rozhodne neni.
Ja mivam obcas problem s tchyni,ale neni to zas tak dramaticke. Myslim ze me ma i rada.
Ale byly veci kterymi me fakt nastvala: treba kdyz malemu ve trech mesicich dala na dudlik med,protoze plakal,kdyz ho hlidala,mela to zakazane,protoze jsem vedela ze na cukru a medu vychovala sveho syna,ale jeji pritel se prokecl,nebo kdyz pomlouvali moji mamku,ktera se sem nastehovala-do stejneho mesta,ze u nas bude porad a vyzirat nas atd,asi zarlila kvuli malemu,nebo kdyz mu naposledy poslala 2 broskve,ktere byly strupate,tvrde a vevnitr uplne hnede. Co se txka nazoru na vychovu a stravu beru uz s rezervou,protoze pred 30ti lety,to bylo jine. Manzel ma jeste jednoho syna 7 leteho a toho porad lituji ze ho pry doma biji,nevim,me prijde ze vubec neposloucha ale co se deje u nich doma nevim,kazdopadne ho poste lituji a rozmazluji,vlastne vic nez naseho,treba co se tyka hracek. To me docela mrzi,protoze jsou oba jeji vnuci a ma se to delat spravedlive. Spis si to neuvedomuje.
Takze holky hodne sil

mirin
6. lis 2008

Ke tchýni bude manžel jezdit sám, já s ní nesnesu být v jedné místnosti... on to respektuje, á mě rád a nechce mě ztratit, zároveň si to ale nechce rozházet u mámy.
Fanys: teda měli jste to dramatický...Moc gratuluju k dvojčátkům!!! 😵

crla
6. pro 2008

dobrý den.dnes jsem tady poprvé.hledala jsem nějaké rady ohledně tchýně,protože jsem napokraji zhroucení.s manželem jsme svoji 5 let a před svadbou|manželův otec oemocněl\ se domlouvalo který ze synů|jsou dva\ dostane dům\kde bydlí manž.rodiče\ a kdo peníze a pozemek na stavbu domu.protože švagr chtěl dům,ale stím že by dům prodal.přepsali dům na mého manžela.já jsem stím samozřejmě nesouhlasila,ale nemohla jsem nic dělat.takže máme nadstavený dům nad tchyní ze společným vchodem,doživotním býváním rodičů a švagra,který je už 2 roky ženatý.
už když se dům přepisoval mě moje tchýně řekla,že mě to namá co zajímat.měsíc po svatbě jsme zjistili že jsem těhotná,akdyž jsme to oznámili tchánům,tchně začala hysterčit a brečet,že jsme se snima nedomluvili,že je to nevhodné a že je moc mladá na babičku|v padesáti letech\.od té doby mám peklo na zemi.když jsem došla do kuchyně a připravovala večeři,schválně mě zhasla světlo,práskla dveřma a odešla.protože se ve čtvrtek uklízelo,v pátek už jsem nemohla nic péct,a když vařit tak aby to ona nevěděla,když sem nebyla doma tak mě do ložnice chodila přestýlat peřiny a přeskládávat prádlo ve skříni,pokud sem ve čtvrtek neuklidila tak se semnou n ebavila a byla napučená,když sme chtěli jet k mým rodičům|bydlí 15km od nás\nadávala že utrácáme jestli tam musíme být každých 14 dní,pokud sem uvařila něco co se jí nelíbilo tak to nejedla a hodila do koše.když sem v 8 měsíci vytírala podlahu tchýně seděla a schválně drobila na zem.nejradši má švagrovou,protože má vš a já jenom maturitu.mezi sebou mě pomlouvají,švagrová jen vyzvídá a potom to přenáší tchýni|kolik utratíme v obchodě,jak oblíkám malho,co vařím k obědu,kdy sem naposled uklízela apd\.když malému uvařím dušené maso,ona mu před obědem potaji dá smažený řízek,nebo zasmaženou polévečku,v 25 stupních v baráku mu obléká pančochy a tepláky se svetrem,aby se nenastydl,vadí ji že nezavařuji okurky a navádí manžela,přeskládává mi prádlo na šnůře,protože nejlíp to umí ona,když uvařím oběd ona donese nahoru manželovi uvařený její oběd.když nejsem doma chodí mě po bytě a kontroluje jak mám pouklízené a potom to referuje manželovi,ať stím něco udělá,že nemám umyté okna před velikonocema no prostě hrůza a to není všechno.nejhorší je že manžel se mě zastane jenom přede mnou,ale už ne před rodičma a to mě mrzí.pořád to omlouvá,že je to jeho matka a on jí nemůže nic říct,že by se urazila.já jsem se jí několikrát pokoušela říct at se nestará do našich věci,ale marně.takže vůbec nevím co mám dělat.ted to u nás vypadá tak,že si asi budu hledat pronájem.

nikes
7. pro 2008

crlo, tak to mě moc mrzí a je špatné, že se tě manžel nezastane. A nemůžete si aspon udělat zvláštní vchod? Nebudeš se tak často vídat s tchýní a budeš mít svoje soukromí. Určitě by to šlo nějak udělat. Zkus se na tom domluvit s manželem. A to jako tvůj švagr tam taky bydlí i s rodinou? Jestli ano, tak o důvod víc, abyste si udělali ten zvláštní vchod. Držím ti palce, ať to dobře dopadne

lenkabu
7. pro 2008

crlo:tak tohle bych řešila velmi razantně.Manželovi bych dala vybrat jestli chce žít s matkou nebo ženou a dítětem a trvala na odstěhování.tady nic jinýho nepomůže,tvoje tchyně je psychicky nemocná.

svataterezicka
8. pro 2008

Tak jsem měla minulý týden depresy jakou mám hroznou tchyni, a jaké je to šílené bydlení zároven se švagrovou a jejím mužem. Jsem taky vdaná dva týdny a dětátko na cestě (18tt)... Tchyně se stěhuje koncem roku do svého baráku (z domu rodičů kde ted všichni bydlíme) a taky mluví o vyhnanství, o tom jak to musíme chápat, že je švagrová načučená za kdejakou kravinu, protože my je omezujeme přece! Nejdřív pořízením psa a ted zase miminem! Takže my makáme na baráku který má připadnout manžovi, protože jeho sestra řekla že chce odejít a tudíž vyplatit. Nemůžeme si dát nic do chodby protože my máme tři pokoje a oni jen jeden (jsme nasáčklý v obýváku, v podroví je jeden pokoj bez topení a jedna ložnice kde smrdí tchyně)... Skříň bysme potřebovali dát pryč aby se nám tam vešla postýlka.. no no coment jako... ještě ke všemu se táhne dědictví toho domu (otec umřel) a tak budeme asi takhle do smrti. Jenže my už dost investovali do domu - no zdi, nová elektřina, vymalované všude, podlahy nové, dveře nové atd krb rozdělaný... tak jim to tam sakra nenechám abysme šli do pronájmu nehledě na to že se psem velkým nehrozí ... začarovaný kruh... naštěstí manžel se mě zastane i před ostatníma - kdyby ne tak bych to už vůbec nerozdýchala.. kolikrát brečím ze zoufalství že to nevydržím ještě rok dva...

lenousek34
10. pro 2008

Ahoj holky, já mám tchýni slušnou, můžu si s ní pokecat, rozebrat děti, že mě ten můj (její synáček) s... s hospodou, ale její krev prostě nejsem. Čím mě ale vytáčí jsou kluci, rozmazlila je šíleným způsobem. Když jsem jim nařazala, tak se mnou 14 dní nemluvila. Když jsme se chtěli odstěhovat opět 14 dní nemluvila.Takovej tichej teror. Chce všechno vědět, ale sama všecho tají. Mám toho tady po krk, jenže není úniku, synáčkovi se od matičky nejdřív nechtělo a pak jsme narvali takových peněz do baráku, že by zase chyběly na něco jinýho. Kdyby jsme měli aspoň zadělaný schodiště, kdykoli vylezu z nějakýho pokoje, furt o nich vím a oni o nás. Moje tchýně je skvělá, kdykoli pohlídá, ale byla by ještě skvělejší, kdybych bydlela aspoň přes ulici 😀 😀 😀
A Crlo, asi bych takhle vyhrocenou situaci řešila odchodem, máte jen jedno dítě. To se utíká ještě dobře. Naše babi je taky praštěná, ale můj nepořádek nekomentuje, jen chodí tajně uklízet klukům do pokojíku. To mě leze na nervy, aby mi někdo převěšoval prádlo, má asi málo práce né. Já bych ženským po 50 přidala hodiny aby byly doma co nejmíň, spousta volnýho času je negativně ovlivňuje. 😅 , No radši mlčím mám 3 kluky, to mám vyhlídky 😀 😀 😀 😀 😀

leniska
10. pro 2008

Ty jo crlo to je hruza co pises..ja bych to nedala ani 1 den..a klidne bych mela sbalene kufry s malym a sla treba na chvili ke svym rodicum..to co dela tva tchyne, to si vubec nemuze dovolit..to je teror..preju ti hodne sil, aby se to nejak vyresilo a ty jsi byla spokojena..ale neboj se nejak zakrocit, takhle utlacovat te nemuze..

lenousek34
15. pro 2008

Estrellita, díky. Tak to jsem fakt ráda, že toho názoru nejsem jen já. 🙂 Teď ještě, aby si to přečetl ten můj. ,

robin154
22. pro 2008

Ahoj holky, nic si z toho nedělejte, moje tchyně taky není z nejlepších 🙄 Když tam nejezdíme, tak si stěžuje, že je nepřijedem ani pozdravit, no a když tam jezdíme, tak říká, že už se těší, až bude mít klid... Pořád je něco špatně, pořád chce něco řešit a někoho pomlouvat. Včera jsme tam byli a ona mi přinesla strašně velkej kus dortu, já jsem s díky odmítla, protože jsem na sladký fakt neměla chuť a ona se urazila a za chvíli řekla, že tlustá budu stejně, ať jím nebo ne (jsem v 25 tt), že švagrová taky nejedla a je stejně tlustá (je v 8. měsíci). Takže tak. Alespoň mám manžela, kterej jí na rovinu řekl, že na ty její kecy nejsme zvědaví, proto tam nebudem jezdit každej týden. No já tam pojedu ještě teď po vánocích a pak už dloouho ne. To bude klid, doufám, že nebude mít tendence jezdit k nám, fakt ji nemusím.

crla
23. pro 2008

konečně jsem se po dlouhé době dostala k pc a jsem moc ráda za vaše připomínky a rady.jsem ráda,že nejsem jediná kdo si to prožívá,ale zároven mě mrzí,že takové situace musíme vůbec řešit.ted zrovna mám takové období,že se zabývám vánocema,trávím všechen čas s malým a tchýni se vyhýbám.ale řešit to nějak budu muset.kdybych se sem nestihla podívat,tak všem přeji štastné a veselé vánoce,hodně zdravíčka a lepší nový rok.

petrajah
30. pro 2008

Ahoj, mám taky tchýni, bydlíme ve stejné vesnici, ale asi 3 km od sebe a mám "štěstí", že je líná a nechce se jí k nám dojet. Sem tam v neděli se zastavíme na kafe, její řeči se dají přežít, dost se mně vlní kolem uší, jak její informace prosviští. Ale mám po vánocích vždycky strašný vztek, protože náš "Ježíšek" naděluje. Nemá fantazii a co je horší - nemá vkus. Na nic. Oblíká moje děti, dělá jí radost, že koupí tričko za 39,- Kč.Samozřejmě že je všechno 100% cotton. Běhá mně mráz po zádech. Letos kluci (i manžel) dostaly trenky. Ne boxerky, když už, ale pravé treny. Všem stejné. Byly asi hodně levné, udělalo jí to dost radost. Úžasem jsem vyhrkla, že chci taky!!!! Na mě se zapomnělo.Jinak je moc hodná, děti pohlídá, když potřebuji. Na co si vlastně stežuji? 😝

azhra
30. pro 2008

Petro, tobe tchyne 'zapomnela' dat darek??!! 😕

My mame v rodine opacny problem. Moje mama nema rada meho manzela[z manzelovy strany tchyne] a dava to nepokryte najevo. Po Vanocich mi opet vyjmenovala,co ji na nem vadi..spousta z toho je opravnena..ale nikdo nejsme dokonali .kazdy jsme jiny..a ty dva si proste nesedli ☹ Pak jsem vzdy nahlodana a pozoruju manzela a trva mi dlouho,nez se dam do pohody.
Asi zalozim nove tema 🙄 😉

petrajah
31. pro 2008

Ahoj azhro,dárek jsem dostala,ale ty žlutý silonový "boxerky" ne.Loni jsme dostali povlečení s velkýma modrýma pérama, byla jsem z toho vyděšená, ještě k tomu prodlouženou délku a my jsme docela malí, máme zelinkavou ložnici, prostě děs.Nikdy to na postelích nebylo. Moc k nám nechodí, takže si to nemůže zkontrolovat.
To věřím, že tě to rozhodí, když posloucháš kritiku na svého manžela, to naštve. Taky jsem byla svýho času v řečech, že prý utrácím za oblečení, ale holt nenakupuju v sekáčích. Ona fakt šetří na hadrech, a je to vidět. Na mateřské jsem na malou dost šila, bavilo mně to, manžel mě před ní chválil a to jí nebylo moc po vůli, u tchýně šije tchán, ona na to prostě není. Nezkrášluje ani byt, ani sebe( 🤐 )!!!

azhra
31. pro 2008

Petro, tva tchyne je opravdu sila 😎 🙄
Jak se rika..to nevymyslis 😉
Pokud sijes ,tzn,ze jsi moc sikovna a snaziva pro rodinu apod[a rozhodne neutracis zbytecne!]..
..tvou tchyni spis stve,ze jsi lepsi nez ona..proto se te snazi shodit..je to jeji obranny mechanismus.

U me mamky to nenastve[nebo nastve v 1.momentu],pak to spis mrzi a boli ☹

petrajah
2. led 2009

Každý je nějaký a tak tvoje mamka manžela nemůže tolerovat? Žiješ s ním přece ty a ty seš spokojená.

vladimuraz
2. led 2009

Petro, já myslím, že si nemáš nač stěžovat 😝 😉 😉 😉 (aspoň jste dostali dárek všichni). U nás třeba dala tchýně dárek mně, manželovi, jeho dceři z prvního manželství a naší společné dceři nic. Pak přijela manželovo sestra, dala dárek mně, manželovi, dceři z 1. manž. a naší malé nic.... A to jí mají rádi, tchýně všude vykládá, jaká je to úžasná holčička a pak nejsou schopni jí něco dát. Prý tomu stejně nerozumí a je na dárky malá. Jinak nám tchýně dává taky parádní nevkusnosti, broušené mísy, vázy, 3 knihy Kameňák, skleničky s číslicí -věkem, svetry od Vietnamců.... sklep se nám pomalu plní, manžel má v broušené misce v garáži šroubky 😝

lajcikova
2. led 2009

ahoj všem,prominte že sem lezu ale ja se tu fakt s chuti zasmala 😀 to sou přiběhy na romány 😅 ale nebojte u nas je to podobne.
takže muj manžel je z bohate a vlídne rodiny,no a ja?ja sem z rodiny kdy sme byli 4děti,rodiče dřeli od nevidim do nevidim-tudiš sem žadne věno nedostala.a tak celych dvanact let co jsem s manželem tak posloucham jakej sem chudej trotl,kterej nema nic jen holy zadek.a ke všemu nejsem schopna ani splodit potomka.(bohužel přiroda nam nepřeje,po 2ivf sem potratila) ☹ no a letošni vanoce?super-ja dostala utěrky(prakticke)mnažel ponožky a šampon(tež prakticke).no a manžuv bratr se ženou?ti měli darku 16.same užitečne věci.samo tam bylo i pro jejich malou(ale to je ditě,to je jasne).takže tchyně sou super-vždycky řikam že vymyslim specialni atomovku a tu ji zabalim 😀
tak snad vam nevadilo že sem lezu,ale nějak sem taky musela přilit do vínku 😀

zdenallicka
2. led 2009

Nejlepci tchyni je 600 km v prdylce, jak to ma muj MArtin s moji mamkou.. Vidi se tak jednou za tri mesice par hodin... Super, ne??? POtykali si hned napoprve, ale neco vam prozradim - svoji matku bych za tchyni nechtela ani nahodou... 😀 😀 😀

petrajah
3. led 2009

To je teda síla!!! Já jsem říkala, že si vlastně nemám na co stěžovat. Kdyby jsem s ní bydlela, jako moje švagrová, která je na mrtvici, staví rychle dům, aby byli fuč, tak už jsem na Mírově. S těmi dárky je to hrůza, ale aby nedali dárek malé, to je síla. Mně je z toho úplně blbě, když si představím, že by malá nedostala nic a koukala se na ostatní, kteří dostali. 🙄 Ta vaše tchýně má taky IQ tykve, že?
Když jsem před 9ti roky přijela po 2 měsících z porodnice, protože malej byl nedonošenej, tak nám tchýně vyjmenovávala, kdo v jejím okolí má postižený dítě, špatnej zrak, epilepsii apod. Rozbrečela jsem se a po nějaké době, jsem jí to vpálila. Brečela a omluvila se, ale ve mě je to pořád, holt hloupý lidi jsou hloupý lidi. Pozn.: Vojtík je zdravej, má ve škole samý 1.

lenkabu
3. led 2009

Fakt dobrý příběhy..moje tchyně má taky další zářez....na vánoce koupila vnučkám docela hezký hračky(sice od vietnamců,ale hezký,to jo) ale dala nám to jen tak nezabalený ať si to se švagrovou nějak rozdělíme...to mně zarazilo,první vánoce jejích vnuček...a za pár dní měla neteř první narozky (první vnučka je to)...poslala pošvagrovi nezabalenou kačenku do vody asi za 30 kč)nedávno dědila,prachy má) se vzkazem ať popřeje Aničce vše nejlepší.....za 2 měsíce má narozky Vanda už teď jsem zvědavá 😅

lenkabu
3. led 2009

Nechci říct že musí koupit dárek za tisíce ale kdyby dala dvě stovky za něco pěknýho a hlavně to zabalila a osobně předala,tak ji to snad nezabije.

hupcza
3. led 2009

holky, já vám musím něco říct!

tchýni (viz příspěvky výše) jsme se poslední rok snažila maximálně eliminovat ze svého života
a víte, kde jsme dnes?
ona se snaží vše urovnat - a není to na oko - dokonce navštěvuje psychiatra!!! (sice původně tam začala chodit s něčím jiným, ale je to posun jako prase!)
jako jasně, že mě některé její řeči trošku štvou - ale v principu ten člověk s ní dělá zázraky ....
tak snad jen klep klep, aby nám to vydrželo 🙂
držte palce

petrajah
3. led 2009

tak to je super, aspoň se snaží. Ta moje si plete pediatra s pedikúrou, takže by nevěděla, kam jít. Asi ke zpovědi. 😵

lenkabu
3. led 2009

petrajah: 😅 😀

hupcza:k neuvěření 🙂

azhra
3. led 2009

Teda holky!
Pokud se to netyka cloveka osobne,tak se i zasmeje,ale kdyz se nad tim pak lehce pozastavi,tak je to smutne.
Nedat darek malemu diteti, vzdyt temer kazdy v dnesni dobe da ditkui pri hloupe navsteve aspon kinder vajicko.
Asi bych ji darek koupila sama a dala ji ho,at se stydi.
Mozna ty babicky si nechteji priznat,ze jsou babicky ,,,a nebo si rikaj,ze to neni jejich,tak co by davali pekny darky..ale je to jejich!
Podle me 'normalni'babicka vnoucky zije a vyplnuje jeji zivot se jim venovat,.. i kdyz nektere to zase prehani.
Hupcza: super. Jak jsi na ni pusobila,ze sla k psychologovi? Ty jsi ji nejak psychicky tyrala? 😉

U moji mamy je problem v tom,ze si predstavovala pro me uplne nekoho jineho..nejlip souseda z vedlejsi ulie,aby me mela dale na dosah. O Vanocich z ni vylezlo [po 2 letech manzelstvi],ze meho manzela nikdy nemela rada,ted se ji uplne prici a ze ji me ukradl. Bydlime pro jistotu 350km daleko. Ja ji chapu ve spouste veci,ale u me mamky ,jak je neco v rodine,co vycuhuje z normalu,tak je spatne... u jinych s to toleruje, u vlastniho ne. A muj manzel je dosti svuj.
Ted cekame mimi a ja vubec nemam chut ji neco rikat, spis z toho nebude mit radost.. a se vztahem to bude uz tutovka, mimi bude 'nedejboze' po manzelovi.. ona totiz stale doufa,ze se rozejdeme a stale mi nekoho predhazuje ☹

hupcza
4. led 2009

azhra: jj ...normálně jsem si nenechala ubližovat ... prostě jsem se jízačala vyhýbat ale elegantně, aby to nedělalo paseku ..no a ono to začalo mít efekty ....

azhra
4. led 2009

Hupczo, ty nemas skoro zadne brisko 🙂