Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

kometka5
26. led 2009

Anet, tak to já jsem se taky už několikrát zdeptala, když tchýně říkala, že je malá celý táta, což tedy je, a že tohle malá dělá, že to taky dělal atd. asi nejsem máma, všechno má po jejím synovi, mě zřejmě našli jen u popelnic a říkají mi máma. ☹

a taky mi hrozně vytáčí, že když byla menší, tak jí trápili jen prdíky (na který nikdy netrpěla), když se vykakala, tak to rozebírala po celým baráku..to jsou věci, který se zrovna neříkají na veřejnosti, jsem asi trošku prudérní, ale já její stolici taky s nikým nerozebírám... 😠

Dag, je pravda, že by měli být nějaký pravidla, ale já mám pořád v sobě to, že prostě ona je starší, tak se jí snažím respektovat.

dagina
26. led 2009

Komet, vždyť já ji bohužel také jen respektuji.., zatím 😅

mirin
27. led 2009

Holky dokud vaši MP nebo MM stojí při vás, tak pohoda, ale líbit si to stejně nenechte... MM při mě nikdy nestál, a náš vztah je v rozkladu ☹ ☹ ☹ mrzí mě to, ale už se s ní nehodlám o synáčka dál handrkovat... Nejvís mě mrzí, že jsem jí už dávno pěkně od plic neřekla, co si o ní myslím, protože ona podle manžela taky "jenom říká svůj názor a na to má každý právo", a pak taky to, že jsem dovolila, aby k ní manžel jezdil s dcerou sám... Kdybych holku neměla, jsme už dávno od sebe, ale takhle...nevím, jak z toho ven, řešení to nemá. 😔

mirin
27. led 2009

Nechci být sobec a připravit holku o tátu, ale zároveň nechci zůstat ve vztahu, kde mi partner není oporou a nečinně přihlíží, jak mě jeho máma ponižuje a uráží, a ještě mu to připadá, že to je normální 😖

eleonora
27. led 2009

Mirin podle me budes muset rict tchyni co ti vadi 😔 ja mam stesti ze MM stoji na moji strane jinak by jsme uz davno sli od sebe. Neustale vsechno otaci proti me a nikdy ji nebudu dobra protoze jeji synacek ma navic, ale nastesti si on z toho dela legraci a rika ze je jeho mati malomestka a mame doma klidecek prece jenom ji k zivotu nepotrebujeme

hankaajirik
27. led 2009

Jsem moc ráda, že tchýně bydlí 80 km od nás.Jinak by u nás byla možná pořád.Je v důchodu.Taky se bojím, že budou malému dávat jíst vše co nechci.Už když jsem se zmínila o čokoládě, tak mi bylo řečeno, že u nich ji dostane.Zatraceně jsou to naše děti.Tchán zase říká jaký je Jiřík chudák, že mu ani maso nedáme, přitom má celou misku masa s omáčkou.Jen mě tak škádlí, ale až tomu bude dítě rozumět, tak bude docela zmatené.Musím si položit otázku, proč se tchýně chovají jinak než naše mamky.Fakt je,že našim řeknu, že se mi něco nelíbí, ale zatím jsem ohledně výchovy neměla potřebu.Máma nás respektuje a nic nenutí.Ani nepřehání touhu a mazlení s dítětem.Když se Jiřík narodil, volali každý den, jak už vyrostl atd.Někdy už jsem jim nebrala telefon.Obdivuju mamky, které máte tchyni kousek od sebe.To bych nedala.

kometka5
27. led 2009

Mirin, to je mi moc líto.

já bych řekla, že to nemá cenu řešit. já jsem teď už asi 3měsíce prostě obrněná, návštěvu jednou za týden překonám, pokud se mi tam fakt nechce, tak si něco vymyslím, že musím udělat, a vyhnu se tomu, nekomentuju to, jak se jeho matka chová, protože to vždycky vygradovalo jen v hádku a nikdy, fakt ani jednou za mnou nestál, natož aby jí pak něco řekl. jenže já jsem se rozhodla tak, že neobětuju náš vztah, který je jinak super, kvůli jeho mamince. nějak to beru jako hrozně velkou daň za to, že jsem jinak spokojená a šťastná.

petrajah
27. led 2009

moje tchýně je nepředvídatelná. Bydlí 3 km od nás, tím pádem by mohla být u nás často, ale je líná, takže u nás není vůbec. Narozeniny, vánoce, sem tam výhodná akce v Kauflandu a dovezou děckám ovoce, což je pěkný. U nás byla kamarádka s dětma, zrovna jsem jí líčila, jak k nám vůbec babička nejezdí a najednou ji vidím, jak k nám jede na kole. Bylo mně na omdlení. Kdesi se doslechla, že čekám návštěvu, tak prý přijela za dětma.... 😖 Ale děcka byly na zahradě, takže se od nás nehla a poslouchala nás. Takže jsme se přesídlily o patro výš a ona za náma. "Vy mně schválně utíkáte!" Až kamarádka odjela, tak jsem jí natvrdo řekla, že jí to taky udělám až přijede její kamarádka.!!!!!!Prostě klepna.

hancas
27. led 2009

no comment,nejhorší je že tchýně nesnášíme,ale jednou se jimi taky staneme 🙂 má tchýně je na zabití.nejlepší je to jí neřešít

fanys
28. led 2009

ahoj snachy 😅

já nemám stejne jako vy tchyni ale bábu na zabití 😒 nevím jak dlouho vydržím ten tlak,poměrne pozdní návštevy na chvilku a k ničemu.....no radeji od začátku.....máme petitýdenní holčičky za tu dobu už sem poučena že mlíko ma špatnou teplotu proto škytají,je přehustelý proto trpí na koliky,je u nás přetopeno ,špatný vzduch,mám špatné fusaky,deky co prý dobře hoří,koupila sem špatný čaj,dávam ho málo,blbé pleny,zbytečne moc věcí,nehezké autosedačky............dále blbe vymyšlený přebalovák,kočár ješte na pude-to jako proč?-máme zakázano zatím ven od mudry,kolikrát přijedou tak zásadne večer kolem pul osmé,to áme s hlkama nabouraný celý večer,pak mi řvou do pulnoci-nejaké negativní energie,prý nesmím mít u deti v místnosti puštený televizor,netelofonovat.....blbe koupu atd.lítám jak hadr na holi ale myslím že sem si to zuorganizovala dobře,dvojčatka jsou kouzelný ale občas záhul,zvlášte když bydlíte s prababičkou a pradedou manžela o které musíte taky pečovat....ale jde to ale podle tchánovcu sem podle všeho neschopná matka.připadám si jak alenka v řííši divu,nekdy v tehu mi tchyne říkala at si nekupuju tolik oblečku a věcí pro mimina že toho spoustu dostanu.....zapoměla mi ale říct od koho,protože od ní holky nedostali ani dudlíka......vuči nim mi to přijde hrozný,akurát pořád říká že jo dvojčátka jsou krásné ale drahá sranda,nebo luxus.radí mi jak ušetřit plenky separačnýma vožkama že to mám přece všechno dvakrát že je to síla,zrovna včera se rozhodla mi dát na charitu 500 na pleny,tak sem si to nevzala protože pořád naivne čekám že ji to trkne a aspon ty pleny donese sama,finančne se rozhodne nemají zle,na nákupy taky jezdí pořád bohužel jen pro deti od švagrový,což chápu dcera je dcera,ale tohle je i na mne už trochu moc.
celé tehu sem poslouchala kecy jak mi bude pomáhat až se TO narodí-v duchu sem se tý intenzity i bála,aono nic.chtěla si vzít dokonce dovolenou že mi tech pár dní helfne,a zatím to vypadá tak že mipřijede návšteva večer kterou musím obskakovat,modlit se at rychl jde,at ješte stačím zklidnit deti,a to ješte když lítám kolem detí a řeknu manžovi at jim udelá kafe tak mne spraží tím že synáčkovi řeknou že je utahaný z práce at taky odpočívá,že radeji nic nechtejí..............brrrrrrrr.Srovávat s vlastníma rodičema to opravdu nemužu,bydlí 800 km daleko,máma tady byla na týden,přivezla autobusem miliony oblečku a hraček,peníze,deti nedala z ruky,volá každý den až jew to zas moc.
Nechci se rouhat ale na tchyne by mel být hájený a beztrestný odstrel.Všeobecne delají tolik zla kolik sebe že mi připadá nemožný.
Hancas.......je fakt že jednou jestli se ovšem dožijeme budeme taky tchyne ale to radeji skočím z mostu než takhle systematicky ničit život nekomu cizímu jen tak z plezíru nebo za trest že si dovolil vzít mé díte.

Přeju hodne sil ,,,,,,a hoooodne kuráže všem snachám.papáčko

petrajah
28. led 2009

No fanys, to je síla!! S tím povoleným odstřelem, tos trefila!! 😅 To je fakt baba na zabití. Ta dečka, co dobře hoří, to by chtělo plamenomet, ale na bábu, jestli taky dobře fajruje. 😠

hancas
28. led 2009

fanys-úplně je má tchýně stejná jak tvoje,to co píšeš je úplná kopie,taky už nevím jak dál

kometka5
28. led 2009

jojo, taky si pamatuju neohlášený návštěvy ob den v osm večer, kdy jsem byla ráda, že nejdu spát a bába přišla na návštěvu. to je asi jediný mý vítězství, že jsem řekla, že takhle návštěvy nebudou od nikoho, že chci malý zavést nějaký řád a aby to tak bylo. a musím říct, že to fakt tak je a malá i kvli tomu spí a usíná úplně v pohodě.

Fanys, máš můj velký obdiv, že zvládáš tchýni a k tomu ještě dvě malinký miminka....přeji ať krásně rostou a nenapsala jsi, co na to tvůj manžel? vidí taky, jaký je jeho máma?

u nás to je tak, že MP nic nevidí, vidí jen svatý obrázek svý maminky, a já sjem ta špatná...

fanys
28. led 2009

čauky-nevím někdy mám pocit že sem jak bomba,která dlouho tiká ale pak bouchne a smete všechno...........ostatne za devět let co sme s manžou to přijde tak v pruměru co 2 roky co exploduju......pak pul roku spolu nemluvíme a pak se to bohužel vrací do stejných kolejí,ze začátku je hoooooodne opatrná pak to začína stupnovat a pořád dokola.......beznadejný ☹

hancas-v tom případe držím palce a přeju pevné nervy 😒
petrajah..... 😀 moc díky za typ,obávám se že udelám jednou nejakou hloupost-bud přežije ona nebo já 😝
kometko-já už sem nadhodila že večer chci svuj klid,že s holkama bych ráda měla nejaké ritualy a že i já potřebuju si jen tak sednout třeba k televizi a koukat doblba-ale kdepak jejich synáček je doma jen večer tak to nepujde,dokdy s nima nepřerazím dveře
Muj jinak vřele milovaný manžel je kapitola-nadáva přede mnou na vlastní rodiče,nechápe,uznáva že sem v právu,řve,pořád to doma řeší bohužel jen přede mnou. 😒 ale nahlas neprotestuje............jako věčšina chlapu.
je možné že mám taky vzbouřené hormony ale asi to nebude tím ta chut se pořádne vyvřískat..................!!!!!!!!
jinak nevím jestli jste četli i pár stránek předtím já už tam psala že po oznámení že čekáme dvojčátka
tak následovala otázka jestli si jako opravdu necháme obe! ☹ takže tak

petrajah
28. led 2009

to jako entetyky dva špalíky? no comment. to se nedá ani publikovat. Vždycky to shrnu tím, že moje tchýně má IQ tykve. Víc nemá cenu.Jednou jsem byla tak vytoč., že jsem před mým manž. tohle vyslovila a bylo zle. Jinak stojí při mě. Včera nám babička s dědou koupili v Kauflandu (kde jinde...) balík džusů a protože jsme nebyli doma (holt pracujeme), tak si odemčeli a dali nám je do kuchyně. Mají náhradní klíče pro případ, že by jsme si zabouchli dveře - což se už stalo. Ale máme telefony, stačí oznámit, co mají v plánu, ale jinak jsem ochotná si pro ně přijet k nim. S manželem jsme odpoledne na sebe koukali jak z jara, kde se v kuchyni vzal balík s pitím. To prostě nevysvětlíš... ☹

svataterezicka
28. led 2009

Ahoj holky jak to čtu tak se ve mě zvedá stará známá vlna vzteku... Dobře známá bohužel... Moje tchyňka to snad ani nemyslí zle s tím svým poučováním, raděním a říkáním jak to bude.. JENŽE taky mám pocit že jsem dospělá a nejsem její dcera, i když si tykáme. Prostě jsem taky vždycky pěnila, pěkně se to ve mě ukládalo až jsem byla skoro pořád permanentně naštvaná a někdy jsem to až obrečela. Přítel, ted už manža- tomu nemělo smysl si stále stěžovat, protože on jako chlap tomu nerozumí a nedokáže snad ani pochopit... Ale od té doby co jsem těhotná tak nějak si snad podvědomě chystám půdu či co, prostě postupně jsem si začla říkat a pak i prosazovat svůj názor a svoji vůli. Takhle a takhle jsi to naplánovala? Tak já to nechci. Chci to tak a tak. Holt asi pomůže říct to jasně a stát si za tím. Jeden příklad k dobru - nemáme kam dát skřín, jelikož musíme někam dát postýlku a přebalovák v pokoji kde jsme i se psem, ona že skřín dáme její dceři že ji bude používat a ona nám koupí novou malou rohovou. Neexistuje! Prostě jsem to odmítla s tím že se tam ted nějak pomačkáme a po nějaké době se přestěhujeme do podkroví kde máme pokoj my a ona (stěhuje se ted pryč) a odkud jsme se přestěhovali do obýváku protože tam jsou kluzké schody. Schody se prostě upraví abych po nich s malou mohla chodit a hotovo. Holt asi být neústupná i za cenu nervů. Ona to časem pochopí... Zatím nemám zkušenost s dítětem a výchovou ale snad to půjde taky 🙂

hancas
29. led 2009

fanys-tak s těma dvojčatama to byla stejná otázka,jsem na ní hleděla jak zfetlá, a říkám jo necháme i kdyby jich bylo 10!!

!od té doby prostě rozkazuje,....a vše co dětem koupíme je zbytečné,drahé.....ale ona nám na to nedá ani korunu,sama od sebe nedonese ☹ dětem ovoce,přesnidávku,prostě stále nepřenesla přes srdce že jsou dvě.pořád si říkám místo toho aby byla ráda že má zdravá miminka,tak takhle nás tímto šikanuje ☹ vždy když má přijít mám náladu na bodu mrazu a třesu se co zase dělám špatně a co jsme zase koupili zbytečně.prostě si pořás dtěžuje že nemůže vozit kočárek jak ostatní,ale když vidím jak se k nim chová mám fakt o ně strach.prostě trošku zapláčou a ona už začne,že to by neměli dělat,že si vymrčujou...už nevím jak dál.Holki a to je tchýni teprve 45let a už má takový nervy!!!!!!!!!!!!!!!

dagina
29. led 2009

Ahojky holky, teda Fanys, tak to máš železné nervy..., klobouk dolů.... . S dvojčátkama bych to už asi dávno nevydržela a něco jí opravdu řekla.

Terezička, tak to jsi dobře začala, ona to sice určitě i tak bude zkoušet až se narodí mimčo, ale jak říkáš půdu máš připravenou dobře 😅 .
No jsem zvědavá kdy vypěním já. Nejhorší je, že ikdyby třeba (nedejbože) měla v něčem pravdu, tak už jen z principu bych tvrdila opak, prostě to je blok a hotovo.

Hankas, tak mladou tchyni a už má předpotopní názory 😕 ??? No těpic 😖 .

fanys
29. led 2009

čaudys
dagi...-to s tím blokem to znám,at už by se zkildnila,náhodou by dostala rozum.......řekla něco inteligetního vše je v háji-já to v duchu přeberu stejne jinak ,jsem neduveřivá atd.....už se mnou proste nic nehne...ono taky po tech zkušenostech 😖 nevím jestli je to otázka železných nervu....stálo mne to hodne..............................jednak sem pár týdnu po porodu a i když sme v porodnici nastartovali kojení v poho tak bohužel po pár významných pohledech a rad od mé milé tchyne máme po všem............papáme umělé.přišla sem o mlíko,stres,nervy,pláč.............kecy mi určite nepřidali.jako por.asistentka vím že se zohlednuje moc faktoru ale ja vím svoje............a kromě jiného sem začala kouřit,ne moc ale po jejich odchodu si zapálím hned,jinak spíše ne.

hancas-------já už ti psala že ti držím palce at se obrníš silou,ale znám to přesne co popisuješ a je to holt težký,ne jen cigaretu ale přímo na panáka něčeho tvrdýho po její milostivém odchodu a to já nejsem vyznavač alkoholu.......nebo mne napadá bouchnout jí tou flaškou po hlavě.a bude klidek. 😉

dagina
29. led 2009

Fan, jsi PA a tchyně má tu drzost ti kecat do kojení/do výživy 😕 ???? Děs a hrůza. Nejen z toho důvodu by měl být ten hájený a beztrestný ostřel na místě. Fakt jsi ji ještě neposlala do pr...????

hancas
29. led 2009

dagina--- no prostě má staromodní názory a pořád se mi je snaží vecpat,NE DĚKUJI je jiná doba a modernější,ale to ona stále ještě nechopila,pořád srovnává naše dětí se svými když byli malý,co všechno uměli a jedli.Prostě asi jí zabiju odsedím si 5 let a budu pak ok!!!!!prostě odstřel!!!!!!!!!!!!!!§

kveta
29. led 2009

A to Vám stojí za to? Tie nervy a zúrivosť Vám stoja za to, že vidíte svokru??? 😲 Ja keď som došla do takéhoto štádia, tak som zmenila telefónne číslo a zrušila svokrovcov zo svojho života. Však sa predsa nebudem schlastávať, fajčiť a ničiť si život pre takú osobu a radšej ju zo svojho života zruším a nebudem mať dôvod fajčiť, chlastať alebo kvôli nej stratiť mlieko... Však sa ozvite, dajte svokru do medzí a ak ich prekročí, chladne jej poďakujte za návštevu alebo oznámte, že jej návštevy viac neprijímate. Ak sa bojíte povedať jej narovinu nové pravidlá, dajte jej ich písomne. Kľúče od bytu dajte najlepšej kamarátke. Ale prestaňte trpieť a správať sa ako obete. Vy ste tie jediné, čo to môžu aktívne zastaviť. Nečakajte, až budete mať vážne problémy zo stresov zo svokry. Váš problém je riešiteľný a Vy nie ste povinné trpieť psychické týranie do konca života len preto, že Vás týra matka Vášho manžela. Čo by ste poradili svojej dospelej dcére, keby mala takýto problém a starosti so svokrou? Aby zaťala zuby alebo aby to zastavila?

hancas
29. led 2009

mě vždycky má maminka radí,at zatnu zuby a zbytečně nedělám problémy,když víme všichni jaká tchýně je,tohle trpím rok od té doby co se děti narodily,vždy když dorazí na návštěvu hraju si s dětmi na zemi a skoro vůbec nemluvím,prostě kdybych něco řekla tak bych se neudržela a řekla jí co si myslím,ale to asi fakt nejde už ne kvůli MM,on ví jaká je,ale co má dělat,jednou je to jeho matka.fakt jsem v krizi a pocity smíšený,prostě jí by to měl někdo mříct jak se chová,ale kdo???stejně to budu jednou já a pak mě do konce života bude nenávidět.mám to riskovat,???nebo prostě ignorovat její blbý staromodní názory???

dagina
29. led 2009

Květo, máš pravdu, ale je to těžké..., nejlepší by bylo, kdyby k těmto sporům nedocházelo..., ale bohužel to asi není možné. Nechci malou ochudit o babičku/dědu, nepochybuji o tom, že z ní radost mají..., ale proč proboha radí, když se nikdo o radu nežádal, a navíc to jsou rady k ničemu 😒 . Každopádně určitě je lepší říct vše narovinu.. .

Hankas, a tchyně když přijede si nechce hrát s dětmi????? Si hrajete asi všichni 4 (děti, ty a tchyně)?!

kveta
29. led 2009

Myslím si, že žena /muž/ asi musia prísť až do štádia, že im je jedno, čo si svokra myslí, len aby oni sami mali pokoj. Ja som veľmi dlho brala ohľad na to, že veď svokra je manželova matka a predsa nepripravím matku a syna, ale ke´d som si uvedomila, že pre mňa už by bol prijateľnejší rozvod než život s milovaným manželom a psychicky týrajúcou jeho rodinou, tak som pochopila, že ide o moje priority: buď obetujem moje manželstvo a moje šťastie alebo ich rodičovstvo. Je fakt, že u nás bola situácia naozaj dramatická a boli aj vyhrážky násilím, takže odčlenenie sa od manželovej rodiny bolo to najracionálnejšie, čo sme mohli urobiť Každopádne Vám radím, aby ste začali riešiť problém najneskôr vtedy, keď začnú zdravotné ťažkosti zo stresu...

kveta
29. led 2009

Hancas, mne mama tiež radila, aby som bola tolerantná, lebo považovala môj problém so svokrovcami za bežné medzigeneračné škriepky. V súčasnosti, keď jej rozprávam detaily toho, čo všetko som tolerovala, tak je zdesená.

dagina
29. led 2009

Květi, tak nějak dopadla moje ségra, nechala si vše přejít přes hlavu, a měla pak zdravotní potíže ..., ze kterých se dostává dodnes, blbý bylo, že s tchyní bydlela v baráku, pořád cítila, že ji musí být za něco vděčná....., tak si nechala sr-t na hlavu. No hlavně že mám odstrašující příklad v rodině a neponaučím se z toho 😒 .

hancas
29. led 2009

dagi.----no tady je ten problém taky,když k nám dorazí tak si s dětmi hraje max.10minut na zemi a pak už je z toho vyřízená a musí si sednout na gauč a pít kávičku,přitom děti vydí jen v neděli.prostě i toto nechápu.co vlastně chce,já nepotřebuji rady co mám dělat a co ne,mám toho hodně přečtenýho,takže né že bych vše veděla ale když si nevím z něčím rady tak mám na to kamarádky a ne tchynu.Prostě pro ní jsem krkavčí matka,která jim v 6.měsících nedala párky a tlačenku(vždyt přece MM už to v té době jedl)
Jsem na dně a tchýně na ranu a odstřel 😀

kometka5
29. led 2009

tak tchýně si s malou taky nehraje, ani tich 10minut. za hraní zřejmě považuje to, že jak malou uvidí, tak jí chová a malá i když se vzteká, brečí, odstrkuje, tak z toho má jen srandu. a to je všechno, pak sedí, kouká, a pije kávičku (Hancas 🙂 )

kveta, máš pravdu, já jsem zastáncem toho, že psychika se vždycky projevuje fyzicky, ale já jsem zřejmě nedospěla do stádia, kdy bych chtěla obětovat hlavně náš vztah s MP. mě by se zřejmě taky nelíbilo, kdyby on o mý mámě řekl, že je k-áva a že se s ní bavit nebude. je asi logický, že bych jí chránila (pokud by to opravdu nemlátilo do očí). jen mi štve, že on jí nedokáže říct sebemenší nesouhlas...a to se nemusí týkat mě nebo malý, ale i o sobě, jakoby se jí snad bál... 😔

a moje máma mi taky říká, ať to nehrotím, že je to jeho máma a že všechny tchýně stojí za to, aby je někdo odstřelil... ☹

jen mě napadá, že je zvláštní, že jde vždycky o mámu syna, že jsem snad neslyšela chlapa, který by nadával na svou tchýni? 😖

kveta
29. led 2009

Kometka5, neboj, sú aj opačné prípady, keď mám chlap zlú svokru...