Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

sklenicka24
4. čer 2009

Ale to zase nééé, ser na ní. Snad dá jednou pokoj. 😉

hancas
4. čer 2009

jak reát na ní???když máme pravidelnou nedělní návštěvu???mám jí ignorovat a nebavit se s ní či co??

sklenicka24
4. čer 2009

A co kdyby jste tu návštěvu zkrátili, nebo na ní nechodili 😉

johanda
4. čer 2009

hancas - a proč bys jí nemohla ignorovat, když o komunikaci s ní nestojíš? BTW bude to asi sobecká osoba, když chodí na oběd k matce dvojčat a nechává se hostit.

Moje tchýně měla taky své občasné výlevy, "naštěstí" 😅 to jednou přehnala natolik, že jsem ji odstřihli. Ačkoli nám hlídala malou, když jsem chodila do práce, vařila a pomáhala s úklidem, bez ní je nám lépe. Manžel je naštěstí na mé straně, stejně jako já na jeho, pokud jde o mou matku, rozbroje kvůli té či oné máti se u nás nekonají.

ocicka
4. čer 2009

Tak to ja mam stesti ze mm nema s matkou moc dobry vztah, no ale ted se musim krotit protoze jsem pred nim melacasto moc poznamek a to uz se i parkrat obeknul..Coz ale chapu. Faktem ale je, ze kdyz me tchyna asi pred dvema tydny nastvala do ruda, tak jsem to uz nevydrzela a jak prisel domu tak jsem spustila..Teda vychrlila jsem vse cim me za posledni mesic vytocila.Tak byl docela prekvapeny, taky jsem rekla ze to dela kdyz on tam s nama neni, no a od te doby s nama vzdycky sedi a kdyz ma tchyna blby kec tak ji okrikne.. 😀

dagina
4. čer 2009

Sklenička, a nejsi s Danečkem "náhodou celý den sama, a tudíš je na tebe moc fixovaný"😀 ???? Mě to dneska nandala - že jsem s malou celý den sama, že je na mě fixovaná..., a s kým jiným by měla být doma?!
Že jí to baví pořád otravovat s takovýma nesmyslema.

Johanda, jakpak se ti to podařilo, odstřihnout tchyni??? Poraď.

hupcza
5. čer 2009

hani: ne srát ani ignorovat - ale nediskutovat - reagovat aha, vážně, no když myslíte ..ale bez ironie v hlase ...ona se umlátí během pár návštěv sama ...nebude mít protihráče 😉

sklen: já byla u tchýně v úterý (jak mi nutila ty úúúúžasné boty) a ona začala na ondru pištět a jak seděl v autosedačce chytala ho za nožku a třepala s ní ...no a ondrášek jí pěkně od plic řekl, co si o tom myslí ...měla jsem týž názor jako to desetitýdenní dítě 😀 😀 😀

hancas
5. čer 2009

hupcza---zkusím to třeba ju to trkne,ale pochybuju,zase se rozbrečí že s ní nekomunikuji nebo že si s ní dělám srandu 😀

johanda
5. čer 2009

hupcza, nediskutovat platí jen na některé tchýně, potažmo lidi...na tu moji to tedy neplatilo vůbec, ona si neutrální prupovídky "hmmm... aha... no to víte "etc. vyložila po svém, obvykle jako nesouhlasnou odpověď a jala se vysvětlovat a přesvědčovat 😝 😝 . Jedině ignorace a přhlížení ji jakž takž usadiliy.

Hancas, ta tvoje tchýně, to je taky persona. Nechápu - je to docela mladá ženská aa brečí jako nějaká senilní sedmdesátka 😔 Nedají se zrušit ty nedělní dýchánky?

Dagino - už jsem to tu někde psala, prostě jsme se sní přestali stýkat, přestali jsme k nim chodit, komunikujeme zřídka a slušně, ale bližší kontakt nevyhledáváme. Ani děti po ní nějak netouží a ona o ně taky moc nestojí, jednou za 2 měsíce zavolá a mezi řečí se zeptá "co Johanka", já na to"jo, jde to" 😀 a šlus.

aponchie
5. čer 2009

ja sem odstrihla tchyni tim ze jsem to uz nevydrzela vsecko a rekla ji od plic co si o ni myslim a prestali jsme je vyhledavat navstevovat a delame ze jsme cizi lide ani se nezdravime proste nic a uz rok a pul skoro a je nam mnohem lepe..ja to vedet driv tak to udelame uz na zacatku a usetrili bychom si spoustu problemu 😝 drsne,ale bohuzel v nasem pripade kdo vi o co jde to jinak neslo..

sklenicka24
5. čer 2009

Hancas: no ta je snad nemocná. Hele tak kdyby tchýně přede mnou brečela, tak já bych asi lezla smíchy pod stůl. 😀

Dag: Dandula chodí do školky a jsme spolu vlastně až odpoledne, kdy si pro něj chodím. Ale on prostě nechce. Ale to až teď, dkyž jsem byla těhu, tak byl u babi pečený vařený, nechtěl domů, spinkal tam, ale teď??????

Také nevím, co se v něm zlomilo. Když jsme tam byli na "nucené", tak se mu tam líbilo a o víkendu nemluvil o ničem jiném, než že chce za babi. A včera tohle. Šla se mnou sestřenka a ta taky říkala, že jak jsme ho nutili jít za ní, tak to vypadalo, jako bysme ho přemlouvali, aby tam nechodil. Taky se cítila trapně. A když jsem to doma říkala manžovi, tak říká, no a tak nechtěl.

To jsem ho taky jednou smázla. On, že se tam musíme jít podívat. Tak jsem mu řekla, že oni mají telefon, zacházet s ním umí a kde bydlíme také ví. Tak co já se budu vnucovat, když oni nemají čas se přijít podívat na vnoučata. Minulý týden mě chytil tchán a povídá, vy nevíte kde bydlíme???Já na to a vy také nevíte kde bydlíme?? On, že má moc práce a já že stále kojím. A byl rozhovor ukončen. Se s ním srát nebude s dědkem. 😝

sklenicka24
5. čer 2009

Hup: tak to je dobře, že jí poslal tam kam patří. 😉

hayerova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
dagina
5. čer 2009

Ahojky,
Sklenička, jsi číslo 😀, ale je to jak u nás, pořád bych chtěli, aby jsme tam jezdili, ale oni ráčejí přijet jednou za uherák a to mě ještě drásají nervy 😖 , nikdy jejich návštěva neproběhne úplně OK.

Hupcz, vážně to funguje??? To by byla tchyně blažená, kdybych ji tak odpovídala ..., v pondělí jdu na poradu k odborníkovi, tak jsem zvědavá, jaký mi ukáže směr 😒 .

hancas
5. čer 2009

sklenička---ona nebrečí přímo přede mnou,vždy bouchne dveřmi a začne bulet a všem si stěžovat a když vejdu do kuchyně tak je ticho a dívá se do dřezu,do myčky...prostě někam jen ne na mě.

Jo a taky když si chceme udělat s MM a dětmi výlet tak začne že jim ani neukážeme děti,,,ale když oni potřebují někam jet tak děti ani nemusí vidět,chápeš to???minulý týden jsme byli na bazéně a ona zase doma hodinu brečela že tam ani nepřijdem,Čemu se ku.va diví když se chová jak největší blbka,která má nejraději sebe a peníze,které jsou u ní na 1 místě.prostě jsou zazobaní a ona je slípka ,která ty prachy zoba.
Jsem se zase rozčílíla

hupcza
5. čer 2009

hani: no tak hysterická reakce nahrává tobě ...hlavně ji ustát a nenechat se vtáhnoout do manipulací 😉

johanda: no ...třeba ti tchýně nevysvětlovala, že tvůj potrat chtěného dítěte a její tři antikoncepční jsou totéž, třeba nevykládala na tvé svatbě, že to, že si tě její syn bere je to nejhorší, co jí kdy udělal, třeba .... no ono toho je dost 🙂 ..a hodně už tady na koni někde psáno
věř, že na všechny, co chtějí manipulovat (a nemusí to být jen tchýně) je nejlepší nechat jejich manipulace prolítnout dveřma ...nechat je vyznít
mi taky hooodně dlouho trvalo než jsem na to přišla ...zkusila jsem všechny strategie - mlčení, přesvědčování, vysvětlování, ignoraci .....tohle zakládalojen další konflikty

sklen: se ví ..však je to moje krev 😀

dag: nevěřila jsem ..ale funguje 😉
čím míň řeším, tím víc se řeší
a tím víc je i manža na mé straně

hani: já to už psala ..moje tchýně taky plakala, že nemůže vidět ondru růst ...řekla to mnohem víc afektovaně, ale já si to její výrazivo nepamatuju .... tak jsem jí poslala stručnou sms s pozváním (v duchu toho, co jsem psala výše - opravdu? jak jste na to přišla? ...pěkně nechat balonek na její straně hřiště)....přišla mi litanie s důvody proč ne
takže nejsem zlá, co jí brání ve styku s vnoučkem ...a zase jsem o kus vyrostla ...sbírám body a ona ztácí, kdybych to ignorovala, ztrácíme body obě 😉

sylvka
5. čer 2009

ahojky,už jsem sem jednou přispívala,ale nedá mi to s odstupem času přispět znovu.pamatuji si,že jsem cca,před rokem tady na svojí tchýni pěla jen chválu a nyní když za sebou mám tedy rok společného bydlení,náročného období šestinedělí atd.nemohu než znova jen a jen chválit 🙂 přesto že je moje tchýně o 40let starší je hrozně hodná,perfektně se s ní povídá.hlídá nám prcka,což opravdu oceňuji 😎 protože manžel dělá dlouhý/krátký a tak jsem doma někdy celý den sama.Vaří- a kupuje nám chleba 😀 😝nechci psát že je vše růžové,třeba moc malýmu ještě nekoupila,což mě nejdřív štvalo,ale teď je pro mě přednostní to hlídání,páč malej přes den málo chrní...no nemohla jsem si přát lepší tchýni 😉 modlím se,aby to vydrželo... 😝

dagina
5. čer 2009

Hupcz, hm, to je dobrý 🙂 .

sylvka, ty máš ale divnou tchyni 😀 😀 .

sylvka
5. čer 2009

dagi,to joooooo 😝

hupcza
5. čer 2009

sylv: tak bych si to představovala ...a ty dárky jsou zbytečné ...pro prcka je stejně důležitější pozornost než 150 autíček ve skříni ...ségřini tchánovci si naopak vnuka chtějí skrz dárky kupovat a to je mnooohem horší varianta

sklenicka24
5. čer 2009

HuP: jj,něco na tom bude.

Sylvka: máš mou upřímnou závist. 😉

johanda
6. čer 2009

Hupcza, tvoje tchýně je ale hloupá baba 😝 . Jinak k manipulaci - manipulátora je nejlepší se zbavit. Nekompromisně s ním přerušit kontakty. Neignorovat jen jejich řeči, ale je celou jako osobnosti. Jen málo manipulátorů se chytí za nos a pochopí, jak druhým ubližují, jsou příliš zaujati sami sebou. Mě osobně zraňovaly (a příšerně rozčilovaly) i takové ty "podprahové" narážky (adresované mně přes děcko např.), které jsem nechávala vyšumět. Ignorace manipulátora a přerušení styku s ním je pro mě jediné možné řešení.
Samozřejmě, s tchýní je to obtíženější, jelikož jde o matku manžela, který ji třeba občas chce vidět...můj manžel o svou máti z jistých "historických" důvodů nestojí.. Pak je je nechat manipulátora vyšumět docela dobré náhradní řešení...ale na to ká nemám koule 😀 .

hancas
6. čer 2009

dnes uvidím tchýni na hodech tak mi držte palce ,to se zase bude chovat před lidma jak nej babička už to vidím ,ale se s ní nebudu sr.t 😀

hupcza
6. čer 2009

johsn: pokud je manipulátor cizí osoba, je přerušení kontaktů to nej řešení ...pokud je matkou tvého muže a babičkou tvého dítěte, byla bych o hodně opatrnější ....

johanda
6. čer 2009

hupco - ona tchýně je pro mě cizí osoba. Bohužel. Ani můj manžel ji nepovažuje za blízkou bytost, jak jsem psala. Hodně mu kdysi ublížila a on se s ní prostě stýkat nechce. Já ji dříve docela brala, ona je skvělá herečka a manipulátorka a jistou dobu jsem tolerovala storky o jejím pokaženém životě..."kdybych já si nevzala Rudu a neměla s ním 3 děti, kde jsem mohla být"...celkem nechutné. O manželovi se vyjádřila, že byl tím posledním hřebíkem do rakve jejich mimořádných schopností a plánů 😝
Co se týká dětí - styk s nimi jí samozřejmě nezakazuju a dávám si pozor, abych se o ní před nimi nějak ošklivě nevyjadřovala. Ona o ně ale nemá zájem, pokud zavolá, většinou potřebuje něco odvézt nebo přivézt nebo manuálně pomoct, na vnučky se většinou ani nezeptá. Holkám se po ní taky nestýská, u dětí platí sejde z očí, sejde z mysli docela rychle. Ta starší byla navíc občas vystavována masáži " tví rodiče se o tebe špatně starají", což k hluboké lásce k babičce taky neprospělo.
Situace, která je u nás, není samozřejmě optimální, můj manžel v sobě pořád nese ty různé dávné ústrky, které není schopen odpustit a občas ho rozhodí a zkazí mu na celý den náladu i jen to, že tchýně zavolá ☹ to nepovažuju za dobrý model...ale já se do toho nepletu a neřeším to. Pro mě to je prostě persona non grata a nemám žádné výčitky, že se s ní nevídáme.
Kdyby ji manžel měl rád, situaci bych samozřejmě řešila jinak, pravděpodobně tím vyšuměním. Ale musela bych do uržení rovnováhy mezi námi investovat mnohem více sil.

hupcza
6. čer 2009

johan: jj to znám .. kecy o tom, jaký měla hrozný život (měla ho o dost lepší než mraky lidí okolo), vztah manži a jí taky není z idylických, tak pesně poznám, kdy byl manža u tchýně - vlní z něj negace na kilometry daleko
ale právě to, že si manža nese ty ústrky je to, proč je nutné se s ní stýkat ...prostě je třeba tohle vyřešit a odpustit ..jinak to posílá dál do svých dětí atd. byť v jiné podobě ....
jí tim netrestáte ..sebe hrozně ...
ale tohle je o mém pohledu na život - věci se mají řešit a ne se jimi trápit .... někdo je prostě zatlačí - ale ono sejde z očí sejde z mysli u matek ani trošilinku neplatí

asanaa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jeudi
6. čer 2009

assa mluvis mi z duse 😀 ja to mam uplne ale uplne stejne 😀 i s tou praci a tak

jeudi
6. čer 2009

ale zase je fakt ze mi obcas pomuze doma ale nekdy treba kdyz hlida maleho tak mi uklidi tak az mi je to neprijemne a pak nemuzu nic najit 😠

hupcza
6. čer 2009

asa: no ta naše hvězda, když přišla k nám na návštěvu (tedy bla přivezena, sama by se kvůli jedinému vnukovi přece neobtěžovala. že), věvovala asi 80% pozornosti našemu potkanovi ...
jako - je mi jasné, že si na ondrovi nikdo jiný nebude tak ujíždět jako já a náš potkánek je zlatíčko ..ale přece jen bych od babičky čekala opačnou preferenci 😅

jinak tohle jsme zažila jako variaci na téma práce - seděla mi na duši asi 7 hodin a za tu dobu pronesla asi 30x, že tady (rozuměj na baráku a zahradě) máme tooooolik práce, toooolik práce (přimyslete si šílenou fistuli a hystericky strhaný výraz, jako by tu práci už sama udělala) .... že by se nabídla, jestli nechci třeba vyžehli,vyplít záhonek, nebo jen povozit odnrdáška, abych si mohla něco popracovat, to ji ani nehlo ... ale za to se nechala obsloužit 😀

je to hvězda jasná 😀

(jakjsme psala ondrovi přité návštěvě donesla hadry nakoupené ještě za totáče - tudíž páchoucí ztuchlinou - promiminko jako dělané 😀 ...no a samo, že trošku out)