Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

sklenicka24
9. čer 2009

Hup: je to prostě kráva. A vypadá to, že všechny. 😉

mm123
10. čer 2009

Tak jsem necetla vsechny prispevky, protoze to vlakno uz je tak dlouhe, ze snad ani neni mozne, ale chci vam teda rict, ze jsem si uvedomila, jake mam se svou tchyni stesti (i kdyz jsem to vzdycky tak nejak podvedome vedela). Takze: existuji i super tchyne: Moje "neradi", pouze pokud se ji na neco zeptame. Je absolutne zrelaxovana duse a tudiz je radost se vyskytovat v jeji blizkosti. Ma smysl pro humor a to i pokud je ona tercem vtipu. "Neuprednostnuje" sveho synacka a to do te miry, ze kdyz k nim prijedem na tyden, ktery je tydnem manzelovy dovolene (ja jsem doma s jednim ditetem), tak uz jsem od ni slysela, ze "MM123 si tady musi odpocinout". Je pravdou, ze zije v jine zemi, tak se nevidame tak casto, ale pokud se vidame, tak je to zase intenzivnejsi v tom, ze spolu bydlime (treba tyden nebo dva) a takove bydleni podle mne proveri vztahy vic nez caste 2hodinove navstevy. Jinak jak tady pisete, jak si hodne tchyni ztezuje, jak mely tezky zivot a jak je vsechno boli...tak zde je ta moje taky "neprustrelna", protoze minuly rok na ni zivot sesypal vcelku tezke veci (potencialne smrtelnou zdravotni komplikaci vnuka a operacii kycli tchana, ktera se zkomplikovala a ona travila 3 tydny cele noci v nemocnici a starala se o nej, tak musela byt absolutne vycerpana) a ona si v tehle dobe, kdy jsme tam zrovna byli ani jednou nepoztezovala!
Tak to jen na ochranu tchyni, pojem tchyne nemusi vzdycky byt jen slovo, z ktereho beha mraz po zadech😉

asanaa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
asanaa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lendych
10. čer 2009

berusko
chtela bych videt jak bys poustela jednim uchem sem a druhym tam kdyby ti v tehotenstvi rekli tchyne s tchanem ze sji moc tlusta, kritizovala kojeni, stravu ditete, volala by ti ze mas podvizivene dite protože mu nedvaš do flašky rozmixovanou omačku s knedlíkem
co je přece komu do toho, me je taky jedno co tchyne jí
bych te chtela videt 😒 haha

hupcza
11. čer 2009

len: jéé ...já byla taky v těhu nějaká macatá (řekla mi to ve 25 týdnu, kdy jsem měla hore necelých 5 kg 😀) a že manža je nějaký pochudlý (182 cm/94 kg 😀), asi se o něj nestarám

luucia
11. čer 2009

chichi, koukám, že to je všude stejný 😀 všichni m iříkali, jak mám malý bříško, fakt trochu vylezlo až ve 30.tt...jen tchýně mi tvrdila, že ho mám obřííííííííííííííííí 😅 😅 😅

V sobotu už se vrací z dovolený...se zas těším na další zážitky 😝 😝 😝

petitek
11. čer 2009

Ahoj holky,
můžu se k vám přidat??ani já totiž neměla štěstí na tchýni a už nevím co dělat.

sklenicka24
11. čer 2009

Ahojky, Pet, no jasně.

Tak to já jsem vypadala jako mamut a taťka držel lainu se mnou. Já se pomalu zbavuji a jemu to zůstalo 😀 😀 😀
Holky, mě už je tchýně u p...... Já jsem jí viděla pouze z okna, a to mi stačilo. Já se jí vnucovat nebudu a svoje děti už vůbec ne. 😀 😀

hancas
11. čer 2009

holki pomocte mi už opravdu nevím jak dál,dnes jsem byla na cvičení a mm byl s dětma venku přiřítila se tchýně a že jestli si může půjčit děti a mm říkal já půjdu stebou a ona začala brečet že si připadá jak prašivej pes že jí je vůbec nepůjčíme ale když potřebujeme půjčit peníze tak to umíme přijít,,,,holki já už nevím jak dál jsem z toho hrozně utrápená ona nám opravdu nedá pokoj a bude nám pořád mluvit do výchovy....nechci být já te nejhorší ale asi jí to vpálím do ksichtu,mám nebo ne???

sklenicka24
11. čer 2009

Hancas. no já nevím, tak si o tom promluv s manžou a pak jí to nějak normálně řekni, když nebude poslouchat, tak jí to vpal mezi oči.

hancas
11. čer 2009

skleni...manžel je takovej že ju neposloichá a háže to za hlavu nic si s ní nedělá má s ní srandu,ale já jsem zase taková že si to nenechám líbit ☹ já když začnu tak se neudržím a vpálím jí vše co chci a nebude se se mnou bavit vůbec

dagina
11. čer 2009

Ahojky,
mm123, opravdu taková tchyně existuje 😅 ??? Ale budu ti to věřit 😉 , kamarádka má podobnou. To máš fakt štěstí.
Jinak tady jsou zase dobrý perly 😀 , jak jinak, když je téma o tchyni 😖 .

petitek
12. čer 2009

Ahojky,
jsem "ráda", že nejsem sama kdo takto bojuje s tchýní. Docela jsem tu našla útěchu. Jen kdyby nám někdo poradil jak na ně. U nás už to došlo tak daleko, že co se nám narodila dcerka, tchyně mi dělá samé naschvály.Malou mi skoro denně budí, nebere na ni žádný ohled. dokonce si pořídili německou dogu jako svoje miminko...Mně nadala do pi.... a to s ní mám žít v jednom domě 😒

mm123
12. čer 2009

dagino, jo,jo existuje. A jeste bych chtela podotknout, ze pracovala ve skolce, tj. jakozto "profesional" by mohla ty svoje "nechtene rady" tlacit jeste vic a nedela to. Proste pokud neco o vychove, peci o dite chcem od ni vedet, tak se MUSIME MY ZEPTAT. A tak to ma byt.
Jo a jinak, opravdu jsem necetla vsechny prispevky, ale z toho mala se mi opravdu zveda zaludek. Zamyslela jsem se, jak bych asi resila takove ty nejhorsi pripady a holky: opravdu, kdyby mi tchyne v tehotenstvi rekla, ze neco o tom, ze jsem macata (sok, ze by si to nekdo dovolil k nekomu,kdo ma nejaka ta kila navic, natoz k tehotne zene!!!), tak bych se ji taktne vyhybala. Tj. kdyby mne tchyne stvala, tak bych vsechnu komunikaci s ni nechavala na manzelovi (je to prece jenom jeho matka) a ne netrestala bych ji pres deti, je to prece jenom jejich babicka, ale snazila bych se ji vyhybat tak, aby NEMELA sanci mi takove veci rikat. Proste pokud by si chtela vytvorit vztah s mymi detmi, tak by si ho musela vytvorit bez me pritomnosti. Taky bych vsechnu komunikaci a zodpovednost za ni prenesla na manzela. Dle meho nazoru je to hodne spravedlive, je to jeho matka/rodina, zna je vic a mel by vedet, jak s nima hrat "sachy". Nikdy bych nebrala takove to, ja jsem chlap, tak se o zalezitosti vztahu v rodine nestaram.
Jo a maminy, ty kecy o tom, jak "manzelovi nevarite, nezehlite, chudak s vami zhubnul", vas prestanou tak vytacet, kdyz si samy OPRAVDU UVEDOMITE, ze i pokud jste doma s ditetem, tak vasi naplni je starat se o dite, ne o manzela, ten je dospely a starat se o sebe ma sam!!! Proste az si samy budete dostatecne verit v tom, vasi naplni je starost o dite, ne manzela, tak vas ty kecy nebudou tak vytacet, protoze si budete pevne verit, ze jsou nepodlozene.
Jak jsem psala, jsem doma s jednim ditetem a kdyz jsem s nim, tak delam pouze veci, ktere maji co do cineni s nim. Tj. chodim s nim ven, varim pro nej, hraju si s nim, neco ho ucim... Absolutne by mne nenapadlo, ze mou naplni je treba luxovani, myti oken, zehleni atd. Proto jsem doma nezustala. Jo a kdyz dite na odpoledne usne, tak to pro mne neni povel k tomu, abych delala to vsechno, co se pri diteti delat neda, to je pro mne prestavka, jdu si odpocinout. Manzel ma v praci taky poledni pauzu (vsichni ji maji, je to ze zakona) a jeste jsem nevidela, aby nekdo v poledni pauze luxoval, zehlil nebo myl okna. Pauza je pro nabrani novych sil.
Pokud se budete ptat, tak na to luxovani, zehleni a myti oken si poslednich 10 mesicu nekoho platime, ale pred tim jsme to delali vsechno sami a nedelala jsem to ja sama. Ja jsem se starala pres tyden o dite a uklid atd. jsme delali s manzelem o vikendu spolecne (tj. jeden byl s ditetem a druhy mel klid neco udelat). Co je dulezite je, ze u nas uklid/okna/atd. nejsou MOU naplni. Mou naplni je starost o dite. A myslim si, ze kdybych se honila a uklizela pres tyden, tak manzel by mi to nezakazoval. Proste tohle vychazi ze mne a on to akceptuje a mysli si, ze je to tak spravne.
Jak pravi moje kamaradka: " my si platime pani na uklid, protoze to neni fer, aby muj manzel po narocnem tydnu v praci, o vikendu musel luxovat😉"

dagina
12. čer 2009

mm123, to přeci nejde, aby si tchyně vytvořila hezký vztah s dětmi a se mnou ne, abych byla mimo dění.., mě považuje jen za monstrum, které dítě porodilo a toť vše..., jestli jsem tě správně pochopila. Když tě někdo zklamal natolik, že k němu už těžko najdeš důvěru, tak takovému člověku těžko svěříš své děti. Zrovna včera byla u nás, a já byla jak na jehlách, pořád musím být ve střehu, aby malou správně chovala..., mají zajeté své zvyky (ve 4měsících by malou posazovali...) když ji ať už já nebo manža vytkneme, tak se pořád ohaní tím, že také vychovali děti..., všechno při tom stihli..... 😠 .
Jinak to máš v hlavě pěkně srovnaný.., prosím tě, když mám proti tchyni averzi, je správné, abych k nim s malou jezdila, když mě to deptá, jsem tam nervozní, z návštěvy nemám vůbec nic, jsem totálně vysátá,týden se pak z toho vzpamatovávám, dělám to jen proto, aby se madam mohla potěšit s malou..... . Nechci zase malé brát jedinou babičku, ale takhle to také nejde...., no prostě jsem bezradná. Mrzí mě to všechno kvůli manžovi, to je správný chlap 😖, , i jeho mrzí, jak se jeho rodiče po narození malé změnili 😖.

zdenallicka
12. čer 2009

At s malou jezdi za babickou manzel, ne? 🙂

dagina
12. čer 2009

Zdeni, tudle nudle 😀, takovou radost bych jim fakt neudělala, to si v žádném případě nezaslouží, bohužel. Navíc kojím.
A ty máš jakou tchyni 😎 ???

mm123
12. čer 2009

dagino, zdenalicka dobre podotkla, ze pokud tchyne na tebe otevrene utoci a proste nechce uznat, ze na to vsechno kolem deti uz svou sanci v zivote mela a tohle uz je jen a jen TVOJE A TVEHO MANZELA sance (at uz je toto z ignorance nebo opravdu otevrene agrese), tak ma proste vztah s babickou udrzovat tvuj manzel (ty si proste doma odpocivej a nebo (pokud se bude jednat o jeji navstevu u vas), tak bez za kamaradkou, do kina, k holici, do fitka...jednou/2x za rok prezij nejakou oslavu/vanocni navstevu,aby to vypadalo, ze nejsou vztahy pretrhany uplne, ale jinak tve tchyni nedluzis. V tom, jak pises, ze chces detem zachovat vztah s jedinou babickou, tak i to ma sve meze, a kdyz je ta mez prekrocena, tak je tam stastna maminka dulezitejsi nez vztah s babickou. Nejlepsi proste bude ta stredni cesta, ktera zachova stastnou maminka a taky vztah s babickou a ve tvem pripade to znamena, ze proste bude vztah s babickou "provozovat" manzel. Je samosebou, ze on ale bude muset pri vypadech na tebe/tve materske schopnosti VE TEV NEPRITOMNOSTi A PRED DETMI, jasne da najevo, kde je jeho loajalita.

zdenallicka
12. čer 2009

dagi, nejde o to udelat radost jim,a le sobe, ne? 🙂 Ja jsem s byvalou tchyni mela problemy velke, kvuli ni jsem se i rozvedla (samozrejme ze jen zcasti kvuli ni, lae hrala velkou roli v zivote meho byvaleho muze), tato tchyne se chovala zezacatku odtazite (neznaly jsme se), pak, kdyz jsme se k nim nastehovali na 9 mesicu, byl to ocistec (hodne dala na svoji dcer, sestru meho muze), ted je to zlaty clovek, ktery nas porad vola, at prijedeme.. Chybime ji..🙂 A sveruje se mi i s osobnimi problemy, ma ke mne duveru..🙂

zdenallicka
12. čer 2009

dagi a ad kojeni - jednu dve hodky to bez kojeni zvladnou...🙂

hancas
12. čer 2009

dagi....to samé mám i já mám vždy dva dny před návštěvou nervy a zase se chystám na to co od ní zase uslyším co jsem zase udělala špatně...jak píše tchýně už taky chtěla aby děti v půl roce seděli když to zvládl můj manža tak rpoč oni ne ona si prostě pořád neuvědomuje že se narodili o 6 týdnů dříve a tak ten růst měli trošku pomalejší,zrovna včera mě tak nars.ala že jsem z toho měla migrému opravdu taky nevím jak dál,asi to udělám tak že tam nebudeme chodit a pokud chcou vidět děti at přijdiu oni já je vidět nemusím.Prostě nebudu navazovat komunikaci budu si dělat své věci abych ju nemusela poslouchat.Bože proč není tchýně jak má mamka prostě suprová pubertačka ve 46letech,tchýně zapšklá protivná svi.ě ve 45letech 😀

dagina
12. čer 2009

mm123, pěkně jsi to napsala, ale u nás to je přesně naopak. Když jsou tchánovci u nás (naštěstí to není tak často), tak manža není skoro nikdy doma 😖, většinou stejně vemou aspoň malou na prochajdu.
Oni nevědí, aspoň si to myslím..., že mě mimo jiné vadí ty jejich kydy, si myslej, že jsou nejchytřejší a nejlepší 😒 .

Zdena, ani se nedivím, když se někdo rozvede kvůli tchánovcům, dokážou udělat pěknou paseku ve vztahu 😒 . Jste tehdy bydleli společně???

Hancas, ty jsi myslím jednou psala,že jsi všechno řekla co si myslíš, a stejně to k ničemu není..., fakt jak pijavice.

zdenallicka
12. čer 2009

dagi, nebydleli, ale jako bychom bydleli... Mela klice od domu (dostala je kvuli zednikum a nehodlala vratit)...

asanaa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
hancas
13. čer 2009

asa----přeci jsi dospělá a můžeš si dělat co chceš ne???a ona ti nebude říkal kam kde a ským mžeš jít ven,to bych ju poslala někam,ona se ti svěřuje kde byla s kým ...oni děti občas tu pusu nezavřou a vyžvaní i to co nemají a pak vá i tchýně že si třeba maminka koupila novou podrsenku a tatínek má noé trenky 😀

asanaa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
hancas
13. čer 2009

así-----nám taky tchýně nařizovlala ž v šestinedělí nemáme tam a tam a já že je jiná doba že nejsme ta doba před 20lety,prostě krize,hlavně že jsem je vždycky prosila at si umyjou ruce když byli malí a první co přišla chytla na ně a pak si šla umýt ruce takže jsem fakt zuřila a to jí nevadilo.
myslím si že malej 4 letej kluk nemá zájem o to aby se díval co to má táta mezi nohama..a stejně ve školce se to naučí raz dva 😀 babičky jsou zaostalé a sto let za opicemi aspon ta naše ano

asanaa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
asanaa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz