Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

andyalukasek2008
2. zář 2009

blandik: Vůbec se neomlouvej za to, že tady píšeš, od toho tato diskuze dle mne je. Někomu se některé věci mohou zdát třeba prokotiny a třeba i někdy jsou, ale jen Ty víš co prožíváš. Ono většinou se jedná (alespoŇ u mne) o problémy, které se nabalují a kdybych to tady měla vypsat všechno a hezky postupně, sedím u toho týden. Takže i když se to napsané může zdát prkotina, ve skutečnosti to může být úplně jinak...

hancas
2. zář 2009

monterka----------tak jí prostě řekni že jí malýho nebudeš půjčovat pokud bude pít a chodit do hospody.

monterka
2. zář 2009

Hancas,není to tak že by byla opilá,ale ráda si dá a čas od času se stane že kolo stojí před obchodem a ona lapí v 8h!!! ráno v hospodě...pochybuji že by tam pila kafe!

blandik
3. zář 2009

Monterka - já myslím, že nikde není psáno, že děti se musí babičkám půjčovat ven a nechat je s nimi samotné. Prostě si to od počátku zaveď tak, že a't si příjde k vám a pobude s malým nebo půjdete ven a půjdeš s nima - prostě řekni, že se o malého bojíš. Časem se pak uvidí. Já vím, lehce se to napíše - tchýně na mě taky vyvíjela tlak od počátku svými naprosto neadekvátními pořadavky. Ale byla jsem hloupá, měla jsem ji z fleku říct, že prostě je to brzy, že ji malého samotného ven nepůjčím a ať si to třeba připíše hormnální bouři, že to tak cítím a jestli chce, tak že bych šla ven s ní (jenže já ji místo toho říkala na všechno tak 10x denně NE bez vysvětlení). Mám kamarádku a ta třeba dítko ven prostě samotné nepustí - jde vždy s ním a třeba tchýně neboj její mamka s ní. A te'd je dítko už tak rychlé, že by si babičky na to ani netroufly...

Andy - děkuji:o) Občas mě chytne amok a musím vypsat všechny své obavy, které se ve mě odehrávají. Když si třeba zavolá, že by ho chtěla ven, tak jsem z toho celá mimo a pořád mi v hlavě jedou různé scénáře, co by se mohlo stát, protože ona je jaká je...pak ji ho ven dám (tak 1x za měsíc v průěmru) a jsem i ráda, že mám klid na chvilku. Ale až začne capkat, tak s tím bude asi útrum. Je mi fakt líto, že nemám zahradu, tam bych je vypustila a pozorovala je z lehátka, jestli je všechno ok 😎

jindrastraznicka
3. zář 2009

ahoj holky, už jsem tu dlouho nebyla ☹ ☹ asi vás všechny nedočtu ,potřebovala bych na to spoustu času 🙂 🙂 🙂 to jsou romány co ty tchyně dělají 😠 😠 😠 moje tchyně se asi začíná cukat a začíná se pomalu cpát k nám. 2 měsíce co se vubec neozvala(já jsem jen ráda)tak tet nějak začíná se vnucovat.Nejpr potřebovala něco nakopčit na počítači a pak potkala mou kámošku a jejího mm a jak je nikdy nepozdravila tak tet jo a jako první.....co se děje to vážně nechápu. Vždycky říkala ,že nás nepotřebuje ,že naopak my jí a kdo volal jako první?? ONA!!!! pak to zdavení??? MM říkal ,že pokavat se neomluví tak do baráku nevkročí,jenže i kdyby se omluvila tak to co řekla se už zapomenout nedá!!!!! 😠 😠 Už jí na tolik znám ,že když si jí pustím k tělu ,tak zase budem špatní my, ona totiš chyby nedělá, jen my. ☹ ☹

dagina
3. zář 2009

Ahojky, také jsem teď neměla moc času sem zajít, ale jak tak koukám, žádná změna 😒 .

Blandík, hm, já to považuji nebo spíš považovala za svou povinnost jim půjčovat malou, taktéž tam jezdit....., s manžou si kvůli tomu občas vyměníme názory, on nechce tu možnost, aby s malou jezdil k rodičům sám. Ale já na ně nemám sílu ani náladu, nepomůžou s ničím (a teď už jejich pomoc,v jejich případě vození ani nepotřebuji), jen prudí, tchyně sice možná pochopila, že čím víc bude tlachat, tím to bude horší, tak se docela snaží, ale pro mě to jsou citově cizí lidé 😒 ...
Před porodem jsem si bláhově myslela, jakou budu mít kamarádku(tchyni), a vůbec jak to bude super... a jim po narození malé přeskočil mozek nevím kam 😝 .

monterka
3. zář 2009

Blandik,já jí narovinu řeknu že jí ho půjčovat nechci páč sme na malého docela dlouho čekali. Dagina,pro mě jsou tchán s tchání taky naprosto cizí lidi a nenechala bych přítele jít s malým k nim beze mě. To radši chvilku přetrpím a půjdu s něma. Nestrpím aby na malého hmatala těma jejíma humusáckýma rukama. Já se ozvu,ale přítel by jí nic neřekl.

dagina
3. zář 2009

Monterka, ty jo, humusácký ruce 😀 .
Někdy jsem v poho, že jim řeknu co potřebuji, ale někdy jsem z nich tak vyřízená, že se nezmůžu na nic. Když tam pojedu, tak mám čučet na to, jak s ní manipulují, když je zrovna po jídle, a vůbec se chovají jak trubci, byli by ji schopni tahat celou návštěvu vkuse. Vůbec nemají šajnu, co je vhodné a co ne, a když něco řekneme, tak to dle nich moc přeháníme, jsme přecitlivělí atd. Prostě debata o ničem.

monterka
3. zář 2009

Dagi,jako ona má ruce velký jak lopaty a špinavý a navíc je někdy cítit že každodenní sprcha jí nic neříká. Asi nezabráním tomu aby malého vídali když bydlíme na stejné dědině,ale aspoň trošku můžu ovlivnit jejich chování když u toho budu.

nikes
3. zář 2009

když to tak čtu, tak jsem ráda , že mám dceru . 🙂 I tchýně to v dnešní době nemají s námi snachami moc lehké, páč neustále se dočítáme něco nového a tím se striktně řídíme. To , co bylo běžné pro naše tchýně kdysi je už dnes málem trestný čin.Naše sousedka už jezdí ke svým vnoučatům pouze v době, kdy tam není snacha, páč se ji doneslo, jak všude roznáší, jak je tchýně špatná, zastaralá a další kritika. Neříkám, že někdy se můžete stavět i na hlavě a stejně to nepomůže , ale někdy stačí být jenom trošičku víc tolerantnější a nesnažit se z komára dělat velblouda. Možná, že máme trošku strach, že ty naše děti můžou mít svoji babičku radši, než nás, tak proto se snažíme vidět na tchýni jenom to špatné. Je to ale škoda ☹

martimarti
3. zář 2009

Nikes 😉 přesně to samé si říkám já, jsem ráda, že jednou nebudu mít snachu 😉

aleachim
4. zář 2009

jak jsem psala výše tak znám fakt echt otravné tchýně, ale na druhou stranu souhlasím s nikes, dost věcí, které tu popisujete, by se daly přejít s nadhledem. Moje mamka i tchýně taky občas něco zvořou, ale není od věci jim to vysvětlit a říct, že nechci, aby to tak dělaly a je klid. Ale někdy to nemá moc smysl, tak si říkám, že budu dělat, že to nevidím.

damin
4. zář 2009

Tak tchýně se poslední dobou snaží, ale já si už udržuju odstup. V pondělí jsme na hodinku potřebovali pohlídat obě děti. Tak říkám, že bude hlídat u nás, i když bydlí přes cestu. Když jsme se vrátila tak u nás byla s mladším synem, tchán u nich na zahradě a starší syn u nich sám ve velkým baráku - co tam sám dělal? Zase tak velký není, kdyby náhodou uklouznul, upadnul na schodech - tak se nedovolá pomoci. Syna měla u nás na klíně a kecla a kecala - to co ostatní řeknou jednou větou - má ona na půl hodiny, ale aby si všimla, že si syn strká kamínky do pusy tak ne - kdybych nezakročila, tak se udusil. A to, že se tam pořád u nich v mističce povalují léky - kdyby se to stalo u nich - měl v puse léky - na to už nemám sílu. Já jim v žádným případě nebráním ve styku s dětmi, ale už se začínám stavět tomu tak, že pokud je budou chtít vidět, budou chodit k nám. Já už se tam kluky bojím pustit, když pro bezpečí nic neudělají.

dagina
4. zář 2009

Marti, Nikes, a druhé mimi neplánujete??? Co když budete mít kluka 😀 ????
Aleachim, též dělám že spoustu věcí nevidím, bo by to byl jinak mazec. Oni jak ji málo vidí, teda málo..., jednou týdně asi, tak jsou pak hrozně hrrrrrr, div mi holku neurvou od prsu, nakukují kdyže dokojím 😖 ....
Ale určitě to je o vzájemné komunikaci, která někdy opravdu vázne 😖 .

martimarti
4. zář 2009

Dagi, neplánuji 😒

dagina
4. zář 2009

Tak to je dobrý. My si teda druhé přejem moc, ale nějak si to zatím nedovedu představit, musí to být šrumec se oboum pořádně věnovat....., pokud to vůbec jde 😒 . Navíc když tchánovci jsou na baterky.

Damin, no vidím že také moc nerespektují..., u nás to samé. My zajdem za roh a je to v háji. Věřím, že úmyslně by malé neublížili, ale oni někdy mají hovězí nápady, už jim nedocházi v některých případech co se může stát... .
Tyjo, ale nechat 4letý dítě samo v baráku, navíc když jsou oba doma (tchánovci), to je vrchol. Co je k tomu jako vedlo????

ada80
4. zář 2009

Ahoj holky taky se musím přidat.zrovna včera tchyně volala že se přijede na malou podívat.Byla tady cca 5 minut a to ještě stála na chodbě,že dál nepůjde tak jsem jí řekla co je to za divadlo a ona že prý spěchá a přijede někdy sama autobusem.To si ještě myslela,že bude malá s ní na chodbě,ale to se teda pěkně spletla. 😝 Takových historek mám moc

damin
5. zář 2009

dagina - no nevím, co je k tomu vedlo - pustila ho tam, aby se díval na dvd - to ale u nás může taky. Nevím, proč ho tam nechala samotnýho. Je to malý dítě, nikdy nevíš, co ho napadne, někam poleze, bude něco strkat do zásuvek - i když jsem tam nakoupila záslepky, tak se stejně nepoužívají - neb se jednou týdně zásuvka používá a musela by se záslepka vyndat a pak tam zase dát 😒

dagina
15. zář 2009

Ahojky, kde jste kdo??? Že by byla pohoda s tchyněma 😀 ???
U nás nic moc, nejraději bych k nim nejezdila vůbec, ale manža zaboha nechce jezdit s malou sám..

hancas
15. zář 2009

DAGI...nn žádná pohoda pořád při starým,tchýně pořád prudí však to znáš!!!!!jsem se opět pohádala s mm ohledně tchýně a jejich blbých keců,až jsem brečela,nevím jak to mám vše řešit manžovi je to jedno nechce se hádat se mnou a nechce se rozhádat s rodiči,proč nestojí na straně rodiny???proč něco neřeklne mamince asi se jí bojí,,,,prostě to nedávám a zajdu asi na psychinu

dagina
16. zář 2009

Hancas, jsem tuhle také brečela jak želva, si říkám že mi za to nestojí, ale z nich vyzařuje negativismus jak blázen a ani nemusejí ještě otevřít pusu. Prostě vybíječi energie. Tuhle dědek říkal,(mluvil jako k malé)"si tě tady necháme, však se postaráme dobře". Když tohle řekne děda normálně a mají dobrý vztah s mladejma, tak to je OK. Ale v jejich případě, to je neskutečná drzost. Už se klepou, až přestanu kojit a malá už na mě nebude závislá..., ani na to nemyslet. 😝

dagina
16. zář 2009

Hancas, já už se chystám zase na kinezku, někdy jsem fakt hodně vyřízená. Chtělo by to víc podpory než pořád házet klacky pod nohy. Vždyť samotná peče o dítě je náročná, navíc když ty máš dvě. Ty me--ry už si to nepamatují, dítě si neustále dříve předávali ostatní členové rodiny, nebo i sousedi, takže měli vlastně pohodu na ty svoje plíny a vyvařování a uklízení 😀 .

hancas
16. zář 2009

DAgi.....mě se zvedá tlak jen když ju uvidím hned po příjezdu,a pak je celá nálada v čudu a mám stochutí jí něco říct,ale jak a co???to bych tak musela být celej den než bych jí všechno vyčetla-neděle se blíži a já už mám nervy na pochodu

dagina
17. zář 2009

Hancas, docela se děsím zimy, kdy už je brzy tma, a nebudou moc jet s malou ven, co jakože u nás budou dělat 😠 ????? Poslouchat ty kydy se mi fakt nechce, budu muset manžu zpracovat na ty návštěvy bez mé přítomnosti. A oni jezdí též k vám?????

anezka14
17. zář 2009

Ahoj mamky,
koukam, ze vsude stejne megery jak ta moje.
Nepsala jsem protoze doted to bylo jakž-takž znesitelny, ale ted jsme u ni byli na tyden a to byl teda ocistec.
Tam jsem se dozvedela, jak jsem spatna matka, protoze chodim do prace, protoze uvarim kasi na dva dni, aby ji deda nemusel varit,protoze jsem zacala dokrmovat o dva tydny driv po konzultaci s mudrou.....
Ze muj syn chodi jak hastros, protoze ma na bodicku velky vystrih(jak by nemal, kdyz je cely den na brichu a plazi se), tak jsem si dala mensi bodicko, at mu ho oblece, zase jsem dostala spiskovano, ze jsou mu vsechny věci maly, a ze ona je pres tu hlavu neprotahne.-to ne, neprotahne, ale vystrh to mělo akorat 😅
A zlaty klinec programu: Nauc se uz konecne aspon trosku mluvit cesky, protoze to chuda nebude umět antonyma, což jsou slova opačneho vyznamu - citace.
Kubovi je teprve 7 mesicu.
.....uvař MM k obedu testoviny. Nechtel, tak jsem je neudelala. První veta po navratu z prace byla, jestli jsem testoviny uvařila. ja , že ne, " to tiˇreknu, to mate teda zivotospravu, uz se ani nedivim, ze muj syn je tak hubenej.
Tyden je za nami a uz mě tam neuvidi az na Vanoce. Este ze bydlime 100 km. 😀 😀

hancas
18. zář 2009

dagi----oni když mají dojít tak mají plnou hubu keců a když dojdou tak max.hodku a strašně spichají a mi když tam máme jít tak tam kysnem celej den,protože když řekneme že jěště musíme koupat...tak pořád kam spicháme a takový ty blafy co nám říkají pořád.Dnes už pátek a nedělě se blííí a já už ted mám nervy na pochodu protože zase přijde kázání a hemzání věcí které znám z každé návštěvy

clair
20. zář 2009

Ahoj maminky, jdu k vám na radu. S tchánovcema máme fajn vztah. Do ničeho nám nekecají, nechávají nás žít. Malého /má 17 měsíců/ vidí tak 2x měsíčně. Bydlíme od sebe ani ne 10 km, prostě jim to asi stačí. Mě to vyhovuje, nestěžuji si. Ale poslední dvě návštěvy proběhly na dětském hřišti a první co bylo, tak vytáhli foťák a malého snad 10 minut fotili. Ani se s ním pořádně nepřívítali. Manžel jim řekl, ať toho nechají, že to není normální. Tchýně řekla, že je to její věc. A fakt nekecám skoro 2 hodiny se tam střídali s foťákem a pořád ho fotili. S manželem jsme z toho byli otrávení a už jsme nic neříkali. Jako nevadí mi, když si ho vyfotí, ale trapasit dvě hodiny s foťákem a malého neustále cvakat bylo fakt děsné. Jsme jen my divní, nebo vám to taky připadá na hlavu? Jak byste to řešili, když by vám tchýně řekla, že je to její věc. Mám sto chutí ji příště poslat do oněch míst, když zase tasí foťák.
Moc díky za rady a přeji krásný zbytek neděle. 🙂 🙂

lucenek
20. zář 2009

clair a co když chtěli nějakou echt fotku na dárek, třeba hrníček, nástěnný kalendář , tričko apod?
nebo fakt trapasili no

aponchie
20. zář 2009

pockala bych do vanoc jestli to fakt neni na darek

clair
20. zář 2009

No, to si myslím, že ne. Sice oni loni obdarovávali kalendářema s fotkama malého. Přitom to nám přišlo taky uhozené. Přece to dávají mladí babičkám a dědům, aby měli památku na vnoučátka. My jim dali na vánoce kalendář s fotkama malého a oni nám taky. Přitom úplně stejné fotky, které měli ještě navíc od nás. Nevím, no. Neřeknu, kdyby udělali pár fotek, ale oni fakt cvakali, jak blázni. Ani si s malým nehráli, prostě jenom fotili. Jsem z toho taková špatná. ☹