Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

lucisa
16. únor 2007

jo a kde, nějak to nemůžu najít....

mimi109
16. únor 2007

no tu hned nad svokrami 🙂

lucisa
16. únor 2007

a nezaložila jsi to jen na slovenském koníkovi, protože na českém nic není... ☹

mimi109
16. únor 2007

a to sa da to som netusila?ta tema sa vola nprijemna svagrina 😕

lucisa
16. únor 2007

hm, dá. když totiž zakládáš téma, tak dole pod textem je takový čtvereček - u nás: zveřejnit i na slovenském koníkovi? u vás to bude asi na českém, a když to nezaklikneš, tak je to jen u vás....

mimi109
16. únor 2007

jaj tak to som nevedela mozno to emjee bude vediet zariadit aby sa to aj na ceskom konikovi zobrazovalo

lucisa
16. únor 2007

zkus ji poslat dotaz, já když se překliknu na sk koníka, tak bych se musela u vás znovu zaregistrovat, nějak mi to nejde přepnout s mou registrací na cz koníkovi ☹ nebo nemohla přidávat příspěvky

mimi109
16. únor 2007

idem naisat emjee IP

lucisa
16. únor 2007

ok, když tak se k vám do diskuse přidám později, švagrovka je blbá pořád, takže budu mít o čem psát 😎 😀

mimi109
16. únor 2007

uz som emjee napisala 😉

mokrinka
16. únor 2007

ahoj holky tak jsem si myslela že mám nejhorší tchýni na světě ale když čtu některé přízpěvky tak vidím že nemám, mi nejvíce na mé tchýni vadí že je jak se říká bordelářka a to někdy až moc velká když k ní příjdem na kafe a nemáme si kde sednout, nebo když se všude válí špinavé nádobí nebo zbytky pro slepice nebo psy tak to se mi fakt zvedá kufr. taky mi hodně vadí že pořád pozoruje co mám nového a dělá jako by mi na to dávala přitom nám nikdy nic nedala na svatební dar jsme čekali půl roku a pak jsme dostali stejně hloupost za dvě stovky. pak mi ještě vadí že tchýně a tchán jsou hodně na prachy nikdy nám nic nedají a když tak nám to prodají a to se mi hnusí nebo si myslím že rodiče by nám měli pomáhat a ne všechno zkásnout.

lucisa
16. únor 2007

mokrinka, tak to je síla....
s těmi penězi....

to se někde v rodině nosí?
i když....

před mým manželem jsem chodila 5,5 roku s klukem, jehož rodiče vlastnili hospodu. abych ho vůbec o víkendu viděla, začala jsme u nich brigádničit a o víkendu obsluhovat svatby, narozeniny, prostě oslavy.
a jeho otec mi za to platil. i když jsem se zprvu bránila, že je to v rodině...
on ne, prostě se urazil. u nich se všechno dělalo za peníze. jeho dcera doma neudělala nic zadarmo. klasické běžné domácí práce - jako vysávání, umytí nádobí, úklid - prostě zadarmo ani kuře nehrabe.

když jsem mu na jednu akci nechtěla přijít už nesmyslně v 7 ráno (svatba byla až na poledne, já měla všechno nachystané, jen on trpěl představou, co kdyby bylo něco třeba, tak ať tam raději sedím 3 hodiny navíc), protože jsem musela doma vytřít schody, jelikož na nás byla služba, tak mi na to řekl, ať se vykašlu na mamu, ona mi za to nezaplatí, on jo.
vůbec nepochopil, že doma pomáhám, protože se to běžně dělá a už vůbec ne za peníze.

myslím, že jednou zapláče, až nebude mít ve stáří tolik peněz, aby svým vlastním dětem zaplatil péči o něj nebo pomoc 😒

mokrinka
17. únor 2007

když jsme neměli auto a tchán nás třeba někam vezl stačilo jen kousek tak si vždycky řekl na benzín až mi to přišlo trapné nebo mí rodiče nám kdykoliv půjčili auto a nikdy nic nechtěli, tchán ne jenom že nám nikdy auto nepujčil ale když si koupil nové tak nám auto své 25 let staré prodal za 20 tisíc já jsem si myslela že když je to manželův otec tak že nemůsím to auto nechat zkontrolovat že bude v dobrém stavu ale opak byl pravdou od samého začátku co jsme měli auto tak se sralo jedno po druhém a všechno tisícové opravy takže do půl roku nás auto vyšlo na 60 tisíc a pak jsme jeli na výlet a dojeli stala se nám nějaká porucha a oprava by nás stála 20 tisít a to už bylo nad naše síly tak jsme auto nechali sešrotovat. takže mě tchán velice zklamal jak nám to mohl prodat když veděl co to auto je zač pak jsme se s nim pohádali tak nám řekl že veděl že je špatné ale že to je u starého auta normální. od té doby tchána nemusím úplně jsem ho zavrhla

mokrinka
17. únor 2007

a vlastně né jenom tchána ale i tchýni nebo ta mu na to nic neřekla, můj tatka mi řekl že by nám to nikdy neudělal aby nám prodal starého šrota,

jess
17. únor 2007

Ahoj holky už zavádíte i švagrůvky 😀 ?Budu muset taky přidat,ale ne na svou švagrovou,ale švagrovou mé kámošky,to budete zírat jaké matky exsistují 😀 .No a to sem myslela,že je nejhorší a houbelec,právě otěhotněla holka bráchy mého muže,a to bude teprv hrůza.Nijak se netají tím,že když hlídala mimča občas ségrám,tak jak řvali a nemohla je utěšit tak je hodila do postýlky(doslova hodila),zavřela a šla si zakouřit.Vždy když na to dojde řeč,tak to říká jako by na sebe byla hrdá.Pes když potřebuje ráno ven,tak ho až v 11,00 vyhodí za dveře s tím,že jí se kvůli něho nechce vstávat.Když štěká, kope do něj apod.Už jsme se mnohokrát chytly kvůli psa,tak se mi ted' tchýně směje,že na ni nestihne vlítnout ani socka,bo tam přiletím hned já,až zjistím,že je mimčo zanedbané a tak.

Lucisa s tím oknem jak jsi psala mě až zamrazilo,já bych svoji tchýni asi přerazila.Jen jednou,to byl malé rok,ji držela v okně vykloněná s ní a ukazovala jí kočičky 😒 ,sice bydlí na prvním patře ,ale já jsem se dolova nasrala a normálně jsem ni seřvala,že si nepřeju aby mi děcko cpala z okna.Ona moje malá je zvídavá,a u nich samozřejmě okna v létě dokořán,to by hned vylezla a vypadla,protože tam mají "šikovně" lavici přímo pod okny 😠 .

Malá co vidí hned zkouší jako každé dítě.

mokrinka
17. únor 2007

ahoj jess, tak to je teda síla to by snad ani mimčo mít neměla když to čtu tak mi až mráz běhá po zádech a přemýšlím nad tím jestli se i tak bude chovat ke svému mimiskovi jak bude plakat jestli s ním hodí do postýlky. NO HRUZA!!!
a s tím oknem a dětma to se mi taky nelíbí to dělá sousedka naproti v paneláku že veme vždycky vnučku a nakloní ji z okna a ukazuje ji co tam je nechci ani domyslet co by se stalo kdyby ji třeba zabylo špatně nebo tak něco. Baba hrozná!!! Když to vidím tak si vždycky pomyslím kdyby jsi ji babo raději vzala ven a ne do okna nehledě na to že si na to malá zvykne a pak sama poleze do okna.

jess
17. únor 2007

No právě to je to,že pak úplně malé děcko tam leze a dopadá to tak, jak to říkají ve zprávách ☹ .U nás v rodinách už jsou ale všichni smíření s tím,že jsem matka tygřice a stát se kvůli nim něco vážného malé ,navíc kvůli takové jejich blbosti,tak oplácím stejnou mincí 😠

Jo no ta veruna je děs a hrůza a navíc je těhotná jen proto,že si potřebovala udržet toho jejího.Zná jen pařby a chlast a hulení a kouření,ideální mamča,že.Navíc asi šla do děcka kvůli mateřské a porodnému,je na prachy,ale v každé práci vydržela 3dny až týden.Chudák netuší,že porodné i mateřská se asi bude zpět snižovat.

mokrinka
17. únor 2007

ta to je děs to je ideální adeptka na matku a pořizovat si dítě jen kvůli toho aby si udržela partnera nebo kvůli penězům tak to není vůbec rozumné. to že se má snižovat poradné jsme už slyšela ale že se má snižovat i mateřská to jsem neslyšela ale ani bych se tomu nedivila vždycky všechno dobré zruší.

jess
17. únor 2007

Jo,oni nám nic navíc nenechaj 😀 .Ale takové ženské by děcka snad ani mít neměli.Já vždycky říkám,že kdybych měla žít nahatá bez ničeho na pustém ostrově,tak hlavně,že budu mít malou u sebe😀 .Už si to bez ní absolutně nedovedu představit,ale zároveň nemám pochybnosti,žer bych kvůli ní ,měla druhé ráda méně.

To mě přivádí k myšlence na tchýni a její matku.S tím mě taky hodně lezou krkem.Jak se malá narodila a rostla,tak začli říkat,že i kdyby jsem já měla další dítě,nebo bráchové mého,tak to nikdy nebude jako Jess,že ona je ta hlavní a nejdůležitější.Za to bych vraždila,nemám ráda takové rozdíly mezi dětmi.Pro to "druhé" dítě to je hodně blbý pocit a pak nemusí mít toho sourozence ani rádo.Už dopředu chlapa upozorňujum,že až budu mít druhé a uvidím,že fakt je v pozadí u nich,tak zažije další divadlo 😠 .Navíc nechápu,jak to může říkat i ta babina,sestřenka mojeho má její první pravnučku,takže Jesska je až druhá.Fakt mi to na nich vadí.Kámoška má stejný problém s mamkou a to je asi ještě horší 😝

mokrinka
17. únor 2007

tak to by se mi taky moc nelíbilo druhé díte by kvúli toho mohlo dost trpět. i když možná spoustu lidí si myslí že to první je nejlepší atd a pak jak je druhé tak názor změní

jess
17. únor 2007

No tak v to doufám.Vadilo by mi i to,že to i malá bude chápat,že je jakoby lepší.To nechci.Teda zatím je aspoň pro mě to nejlepší 😀 ,ale se sourozencem si budou rovni

mokrinka
17. únor 2007

jak tak pročítám všechny ty tvoje přízpěvky tak si myslím že jsi výborná matka doufám že i já jednou budu taková.

chtěla jsem tam dát mojí fotku ale nějak mi to nejde zkoušela už jsme čtyři a pořád mi to píše že je to moc velké. 🙂

jess
17. únor 2007

😀 ,taky mám svoje mouchy.Ale snažím se být dobrá máma,protože mimi byl můj sen a když už ji mám,tak to přeci nebudu flákat 😀 .Myslím,že taky jsou všechny holky super mámi,a proto tady chodíme odkoukávat jedna druhou a pročítat další rady 😉

Třeba najdeš fotku co sedne,nebo se ti podaří upravit 😀

mokrinka
17. únor 2007

jasně o všech holkách si myslím že jsou super mámy ( i když vyjímky existujou ). manželovi jsem dneska ukazovala tyhle stránky tak si taky pročítal tchýně tak říkal kdyby to tak ty tchýně četli asi by se divili ale možná by to bylo dobře kdyby to některé četli možna by změnili přístup.

zkusím něco s tou fotkou vymyslet. přeju ti dobrou noc a měj se moc hezky

jess
17. únor 2007

Tak zkoušej fotečku 😉 .Máš máš pravdu,třeba by tchýně osvítilo,kdyby si o sobě četli jaké vlastně jsou

Dobrou noc a hezké sny,já jdu do hajan

jita2
17. únor 2007

A já teda všechno nečetla, to bych nezvládla, jen tak zběžně něco...říkám si, hrůza...a jsem asi nejšťastnější člověk, že mám tak úžasnou tchýni...jelikož jsem na mateřské a miluju návštěvy (ale s mírou), tak se velice těším, když přijede...mám pocit, že se s ní bavím jako se svou dobrou kamarádkou, vždycky si užijeme i s tchánem a manželem spousty legrace, je to moc prima...tak vám přeju, abyste ty vztahy nějak přežili.. 😉

martinnaa
17. únor 2007

jita2:Tak to mas super...My jsme si taky ze zacatku rozumneli ale jak jsme spolu kazdy den tak je to des...Rozumnela jsem si s tchyni vic jak s moji mamcou, ale ted je to naopak..Tak at vam to dlouho vydrzi 😉

altoja
17. únor 2007

Jita2, tiše závidím. Myslím, že těch, co si rozumí s tchýní je málo. 🙂

sisstin
17. únor 2007

tak já svoji budoucí tchyni vidím zřídka, je 300 km daleko, ne, že by byla zlá nebo tak, ale absolutně si s ní nemám, co říct 😒

jess
17. únor 2007

jita,jsi štastná ženská 😉 .Já měla svou tchýni taky ráda,než jsme tam bydlely,ale pak se to hódně zvtlo 😒 .Pak už se vybarvila a chovala přirozeně.Kolikrát mi připadá,že má vykouřený mozek(říká,že radši nebude jíst,ale o cigára se nepřipraví),protože ta její nezodpovědnost a chvílemi až hloupost je neuvěřitelná,na to že má 3děcka a 45let 😖