Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

tomasek06
2. lis 2009

Já za to nemůžu, že vy máte dobré tchýně a já ne. Tak si na mě nevylívejte zlost a nedělejte ze mě tu špatnou.

beruska2x
2. lis 2009

penize, ale darky ano.. to je stejne ne?

tomasek06
2. lis 2009

Äle berusko já to tak beru a chovám se k ní slušně. Respektuju ji, ale ona musí taky respektovat mě a netlačit do mě ty její názory. Vždy jí to říkám slušně a v klidu.

tomasek06
2. lis 2009

Nezlob se na mě, ale když už nesu nějaký dárek, tak ne aspoň takový šunt. To ať nenosí vůbec. Na každé návštěve posloucháme jak pořád šetří a má už tři spořící účty. A malému není schopná koupit jedno nové auto? Hlavně že se s tím pořád vytahuje. A nosí mu pořád takové krámy?

tomasek06
2. lis 2009

Když k nám příjde, tak jí nabízím kávu nebo čaj a ona nechce, že je přepítá. O den později to vyčte manželovi, že jsem ji ani kafe nenabídla. Tak jí ho teď vařím už hned jak jí vidím a neptám se.

martimarti
2. lis 2009

Tak já být tvojí tchýní, tak přestanu šetřit, přestanu kupovat dárky - staré i nové , stejně se vděku nedočkám, koupím dárky jen vnoučatům, vyberu spořící účty a odjedu přes zimu na Mallorcu jako to dělají němečtí důchodci. Budu relaxovat, koukat na moře, popíjet sangrii a myslet si o ho... 😀 😀 😀 Snacha bude spokojená, že se jí "nese.u" do výchovy, nenosí dárky, ostatní rodina bude spokojená taky...a všem nám bude fajn 😉

tomasek06
2. lis 2009

No napsalali jsi to přesně!!!!! Jen kdyby to udělala 😀 Říkám jí to pořád!

aleachim
2. lis 2009

tomasek, to, že nevíš, co chceš jsem usoudila z toho, že nejdřív napíšeš a ani nepříjde na oslavu, a pak zas já ji tam ani nechci, nebo ona nám nedává dárky a teď zas, říkám jí, ať nám nedává nic, ..... Pokud jde o pomlouvám tak je to pomlouvání, ať je to na webovkách koník nebo sousedky a rozhodně se mi nezdá, že by tvá tchýně byla nějak hrozná. Z toho, co píšeš mi příjde, že se snaží a tobě není nic dobré a postrádáš naprosto velkorysos. Tak mi dá pod stromeček hrané karty. No tak poděkuji a pak je hodím do popelnice a neřeším. A jestli to tak má zbytek rodiny, tak to neznamená, že je to tak dobře. Porodila a vychovala ti manžela, tak bys ji mohla trochu respektovat.

tomasek06
2. lis 2009

Já nevím kde pořád berete to, že jí nerespektuji? Já jsem psala, že nechi dárky já a můj manžel! A ze slušnosti jsem jí pozvala na narozeniny a příjde mi ujeté, že kašle na svého vnuka. A za dárky vždy poděkuji a pak vyhodím, ale chtěla jsem se z toho jen vypsat, tak nechápu co vám pořád dělám já? Když někomu říkáte 7 let, že nám nemusí žádné dárky kupovat, že nic nepotřebujeme, tak vám příjde normální, že to vůbec neslyší a nosí dál? Prostě ona neslyší nic z toho co jí někdo říká. Já jsem jí nikdy nic špatného neudělala.

aleachim
2. lis 2009

No, kdyby na tu zimu odjela k moři, tak už vidím tu stížnost. Moje tchýně nám nic nedá a sama si jezdí přes zimu na Mallorcu!

Ale mě je to celkem jedno, je to váš život a ty se dusíš záští. Kdybys byla v klidu a brala to s nadhledem, tak jsi mnohem spokojenější.

tomasek06
2. lis 2009

To bych tě chtěla vidět to brát z nadhledem. Vůbec jí neznáte. A kdyby odjela na celý rok k moři, tak by mi to bylo u pr....ele. Já po ní nechci ani peníze ani dárky, ale o vnuka by zájem mít měla. Vždycky se zůčastňovala všech oslav narozenin.
Prostě jste mě vůbec nepochopili a zastáváte se člověka kterého vůbec neznáte. A to jsem vám tady napsala jen zlomek toho všeho.

rivka
2. lis 2009

Tomasek: Ale když po ní nic nechceš, tak proč píšeš "pořád šetří a má už tři spořící účty. A malému není schopná koupit jedno nové auto?"?

Já nevím, ale mně to taky připadá jako pseudoproblém. I ta návštěva narozenin. Nechce, neubude. Co má být? Rozumím tomu, že žít s tchyní, která všechno ví líp, je na nervy lezoucí (měla jsem v baráku takovou babičku a dodnes nechápu, jak s ní moje máma může přežít). Stokrát nic umořilo i osla. Rozumím tomu, že člověku vadí, pokud ho tchyně pomlouvá nebo nějak ohrožuje dítě (autosedačky). Ale něco jsou fakt prkotiny - každý je jiný, proč by se měla tchyně chovat podle toho, jak si představuju já? Rodiče mého manžela taky dělají věci, které mi nejsou vhod - a nepochybuju o tom, že já dělám věci, které nejsou vhod jim. Oni nekomentují moje chování, já jejich...

zanetka82
2. lis 2009

Tomasek06- to chce klid 😉 ona jí za tchýni nemají tak neví co máš doma 😀 Ať jsou rády za to co mají ony.

Jsem od Tomaska06 nejlepší kamaradka už od plínek a mužu vám potvrdit že opravdu má strašně dotěrnou a protivnou tchýni. Měli by jste si to možná tu diskusi přečíst znova a vžít se do její role. Žadná z vás by to nedala. A to ona nepíše a daloko ruznějších věcích....napsala vám jen ty podstatné co se týkají narozeninivé oslavy. 🙄 A vy jí za to kamenujete. Že vám není trapně...soudíte tomaska a neznate ani její tchýni. Tak nesuďte žadnou a odpusťte si ty trapné poznámky 😝

gababa
2. lis 2009

No tak já třeba chápu, že jí tchýně štve. Když babka mele o třech spořících účtech a někde loví krámy.....Ne, že by každá babička musela nosit dárky nebo já nevím co, ale asi chápu (nechápu) takový myšlení. Můj děda má prachy, koupí kočár a pak odjede na malorku. Druhej je má taky, ale sedí na nich a loví prošlý sušenky. Takže asi tak to je.
Ovšem na tom mně zatím ani nefrčí, já budu ráda, když si s jeho rodiči budu trochu rozumět a bude se mi u nich dobře bydlet ☹

ajkaag
2. lis 2009

ahoj baburky, preco sa do tomaska tak obuvate? ved zacala tym ze tchyni volala na oslavu narodenin a ta za nu rozhodla, ze potrebuje klud... ale ved ked uz sa s muzom dohodli, ze do zvladnu, preco ma svokra potrebu o tom rozhodovat? A tie darceky, ved to tiez myslela tak, aspon podla mojho nazoru, ze opotrebovane stare veci naozaj nepotrebuju a ked uz teda tak velmi chce, nech radsej usetri na nich velkych a radsej raz za cas kupi nieco nove malemu, alebo radsej nenosi nic... ja mam teda svokru v pohode, byva 350 km od nas a tiez sa sem chystaju mesiac po maleho narodeni, lebo som povedala, ze radsej nech pridu oni sem ako my s malym babatkom tam a tiez si nemyslim ze je to nejaka tragedia, ale zato sa nebudem obuvat do niekoho, pre koho by to mozno tragedia mohla byt... ved kazdy mame svoje hranice a kazda sa sem chodime ci uz odventilovat, alebo aspon utesit, ze ako dobre, ze prave ta nasa svokra taka nie je... alebo sa mylim? tomasek vsetko najlepsie malemu k narodkam a neboj, nikdy nie je tak zle aby nemohlo byt horsie, tak si aspon oslavu pekne uzite 😉

aleachim
2. lis 2009

zanetka, stejně neznáme tomasek, tak proč bych se měla zastávat jí, když s ní nesouhlasím. A jestli je pravda, že to, co napsala je to nejpodstatnější, tak to má celkem pohodu 😀 . A rozhodně nemáš tušení jakou máme tchýni my, to že ji nelíčíme v diskusi jako hroznou babu, neznamená, že je super.

zanetka82
2. lis 2009

Já ti neříkám že se jí máš zastávat a sní souhlasit.
Aleachim - jestli se mužu zeptat. Jak slavíte narozeniny?....Lucinku to teprve čeká a mužu se zeptat jakou máš představu o narozeninové oslavě? Já pro své kluky chci mít vždy krásnou oslavu 😵 😵 😵 miluji je JÁ muj manžel i babičky a dědové...kamaradi a kamaradky. Krásně vyzdobím celý obyvák a pokoj.....koupím balonky, komfety, mašličky. Dortu. Každý má na hlavě čepičku a v puse frkačku. A jsme tam celá rodina.

Nechápu teda co ty nechápeš na tom že i když tomasek 06 nemá ráda svoji tchýni ale (respektuje ji) a pozve jí na oslavu narozenin a ona nepříjde...že se naštev. Já bych byla nasraná až až jenom proto že má nohu v dlaze.

A ještě jsem chtěla podotknout že v naší rodině se darky davají i na narozeniny , vanoce a i jen tak 😅
Alechim...tvoje dcera nedostává žadné darečky? To jí teda velice lituji.
Já pro sebe nechci žadné darky ale aby kluci nedostali žadný dárek tak to se u nás nestavá. A zase bych určitě nechtěla darek...který vypadá že je ze sekáče nabo s popelnice. Je to ostuda. 😠

zanetka82
2. lis 2009

Tobě by nevadilo kdyb tvoje mamka nenosila darky pro tvoji dceru a tchýně s tchánem jí donesou pokaždé něco originálního? Ona by přišla s něčím zkaženým a starým? Nemyslím že by se ti to líbilo 😉

martimarti
2. lis 2009

Zanetko, trošku to překrucuješ, ne... 😀 😀 😀

zdenka26
2. lis 2009

Alechim ale od toho tady ta diskuse je že si holky postěžujou na tu furii co ají doma 😉

tomasek06
2. lis 2009

Ajkaag napsala jsi to dobře a tak jsem to taky myslela 😉 Zanetko děkuji za podporu, ale oni to stejně nepochopí. Oni by byli asi z dárečků z poplence nadšené a děkovali by tchýni do konce života 😀

zdenka26
2. lis 2009

No mě by se celkem dotklo kdyby kdyby tchzně a nebo moje máma nedavala malému dárky na narozeniny a vánoce a nebi dala staré šroty.U nás je to samozřejmost

zanetka82
2. lis 2009

martimarti...a co? 😕

tomasek06
2. lis 2009

Zanetka píše jen pravdu a to buďte rádi, že vám nepíšu další nechutné věci co dělá.

zdenka26
2. lis 2009

tomašek,ten kdo to nemá doma to nepochopí

tomasek06
2. lis 2009

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

zanetka82
2. lis 2009

Mám jednu otázku.
Přijde vám normalí tohle,
Tomasek06 je po operaci měla tříštivou zlomeninu kotníku...bohužel její manžel bal v té době ještě v cozině. Doma jí syna hlídala její maminka (podotýkám ne zcela v dobrém zdravotním stavu). A tak nezbývalo nic jiného než teda příjmout od tchýně pomoct v tom smyslu jestlí prý muže pomoct. Tak tomasek jí poprosila jestli by jí nedonesla z domu její věci. (osušku, teplé ponožky ,pyžamo a spodní prádlo) A než to dořekla tak tchýně jí říka na to že ona už k ní domu nejde že všechno vzala od sebe z domu a že za chvíli přijde 😝 😝 😝 Příjde vám to normalní nosit věci od tchýně (bomarďaky) 😝 😀 😀 Promiňte ale to je jen jedna další taková příhoda. Nakonec musela volat kamaradce která jí ty věci donesla. 😉

leninnek
2. lis 2009

nechápu co se tak navážíte jasně nezáleží na dárkách jsou důležitější věci ale přece jenom pokud v nějaké rodině fungujou tak, že si ty dárky na vánoce a narozeniny dávaj tak proč ne já si nedokážu představit že by na vánoce či narozeniny nebyly dárky aspon pro malou, první rok malé jsme slavili podobně jako slaví žanetka s klukama moje tchýně tři týdny dopředu řekla že příjde a den před zavola že musí jet na zahradu sbírat zeleninu nemusím ji ale mrzelo mě to malá teda naštěstí zatím stejně nemá rozum že vůbec neco slavila a tak ale přišlo mi hloupé že zelenina je důležitější no ale to je fuk jen jsem chtěla říct že tomaska chápu moje tchýně nemá peníze takže mi nevadí že nám dárky nedává takhle jsme se dohodli malé vždy něco malého koupí což o to sice ji to dá třeba až za tři mesíce třeba , mě štve to že se za malou nepříjde podívat i když ji zveme ale asi nemá zájem kdyby nechtěla k nám tak pozve nás ale přece já se nebudu zvát k ní a myslím že sedm let dostávat obnošené staré dárky i když po čase řeknete nebo se chcete dohodnout slušně že si nic dávat nebudete na tom není nic strašného a taky nechápu proč by pozvaná tchýně nemohla přijít na vnukovu oslavu jen proto že maminka má nohu v dláze to mi příjde taky dost ujeté no některé diskuze číst tady je zábavné 😉

aleachim
2. lis 2009

zanetka, tak jednak to trochu překrucuješ. Ale jak chceš, dárky Lucka dostává a mám pocit, že je jí docela jedno od koho. Nicméně jich má tolik, že bychom mohli podarovat dětský domov a nikdy mě nenapalo říct mojí mamce nebo tchánovcům, že to nechci, ať to daj někomu jinému. Pokud jde o oslavu, v tom se asi neshodneme, neboť oslava alá americká komedie mi nic neříká, ale máš pravdu, budu ráda, když tam budou ti co ji mají rádi a chtějí tam být. Nicméně, když mi tchýně řekne, že nepřijede, protože jí přijde, že po tom úrazu nepovažuje za vhodné, aby mě otravovala, tak jí řeknu, ať se rozmyslí jak chce a nebudu z toho dělat tragédii.
Pokud jde o dárky, tak od mých rodičů toho dostává až moc a od tchánovců skoro nic, ale zase jí tchýně založila stavební spoření a tam jí ukládá peníze, přestože jsme to chtěli udělat my. Kdybychom neměli na to ji něco koupit, tak bych řekla, raději ji kup to a to, ale takhle to prostě nechávám být, nijak mě to nerozčiluje.

Já se do tomasek nechtěla navážet, jen jsem poznamenala, že si zbytečně ničí zdraví tím, že se tím užírá, a to, že nedokáže přijmout jiný názor, je hold trochu její problém. Známe jen vaši verzi a dle té mi nepříjde nic tak hrozné, že bych musela její tchýni nesnášet. Toť vše. Kdyby si tomasek přečetla diskusi celou, věděla by, že její problémy jsou úsměvné prkotiny, hodné jako veselá příhoda do hospody.

Zdeňka, to máš sice pravdu, ale diskuse je od slovesa diskutovat a já diskutuji, nikoho neurážím, jen píši svůj názor. Téma zní "tchýně", ne "tchýně aneb, kdo nesouhlasí nesmí psát". Navíc to byla reakce na to, že tchýně pomlouvá a podle mě tohle je pomlouvání s rozdílem, že si to může přečíst kde kdo.

tomasek06
2. lis 2009

Já jsem ale ani netvrdila, že mám strašně velký problém, jen jsem chtěla napsat co mi dělá tchýně za seky. To když si někdo postěžuje na méně závažnou věc, tak je hned podle vás špatný a vše dělá blbě.