Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

tommik
2. únor 2010

Kaa, já souhlasím s Frisbee. Tohle zažil můj táta se svoji tchýni, mojí babičkou. Ona ho prostě nesnášela a možná nesnáší dosud. A to jim táta fakt hodně pomáhal a pomáhá. Je zajímavé, že když je nejhůře, tak se obrátí na mé rodiče. Jsou totiž nejspolehlivější. A to je babička pomlouvá fakt hodně a ještě trpí tím, že si něco vymyslí a pak tomu sama uvěří. Tak například mne obvinila, že mne táta miluje, protože jsem mu podobná a bráchu zmlátil do bezvědomí, protože je podobný k nim. Nikdy jsem tátu neviděla bráchu řezat natož do bezvědomí. A nebo mne řekla, že jsem provolala 10 000 Kč do zahraničí a naši si na tu museli půjčit. Prostě nesmysly. Můj táta je geniální. Úplně ji ignoruje. Sedí s nimi v kuchyni, poslouchá a vůbec nic neříká. I když jsou to nesmysly. Uleví si pak až na cestě od nich 😀 Totálně je ignoruje. A myslím, že to je hodně asi vytočilo, když přestal ignorovat. A teď to spíše dospělo do té siituace, kdy jsou z něho nervozní oni. Když něco říkají, tak se pokradmu dívají na tátu a ten fakt jenom sedí, pije kafe a nic. Odpovídá jen na otázky - kolik knedlíků,... 😀 A zásadně jim vyká. A to ti chci doporučit, přejdi na vykání a vůbec ji nic neříkej. Prostě až přijde, tak bych ji na tvém místě totálně ignorovala (fakt to pomáhá) a nanejvýš opravdu jen nezbytně bych ji oslovila a to vykáním. Ať si baba myslí, co chce. Tím dáš najevo odstup. Nic s ní neprobírej, protože jestli je hloupá, jako moje babička, tak to stejně nepochopí, co po ní chceš. Přeji hodně trpělivosti a neboj se ji. Vůbec to za to nestojí. Seď s ní v místnosti, poslehni si ty žvásty, mlč a když se tě zeptá, tak bych dělala buď pitomou, že jsem neslyšela, to dělá také můj táta a nebo když má náladu, tak odpoví, ale asi tak 3 slovy. 😀

kaa
2. únor 2010

Dík, nějak to zvládnu, moc jste mi tady pomohly 🙂
Já na tu babu nějak vyzraju 😉

tommik
2. únor 2010

Pardon mělo tam být, že je vytočilo, když přestal komunikovat, ne ignorovat 😀

tommik
2. únor 2010

Náš táta žádný kontakt mezi námi a jí neomezoval. My tam jezdili i na 14 dní na prázdniny. Pokud přijela, tak dělal to co jsem popsala a nebo šel a díval se na televizi. Oni seděli a on se díval nebo si četl. Moje druhá babička bydlí s nimi. To je zase hypochondr 🙂 Moje máma má svatou trpělivost. Také k nim několikrát za den přijde a chce si popovídat a můj táta to nechá nedy "sprostě" na mojí mamce a sedí a kouká na tellku a moje máma si musí poslechnout všechno, co ji bolí. A když je babička hlasitá, tak dá i více nahlas televizi. A to dělá vlastní máme. Ono asi někdy nic jiného nezbývá. Já jsem strašně ráda, že bydlíme úplně sami.

frisbee
2. únor 2010

marti,ahoj 🙂

kaa...ta varianta dobrý den,chcete kafe,nashledanou je super 😉

Máš pravdu s tou pomlouvačnou hubou...opět příklad z mojí praxe 😎 ,baba se nám celých těch +6 let snažila zákeřně rozbít manželství,i když na nás byla naprosto závislá,já jí vařila,prala,uklízela,ona se ke mně chovala jako k posluhovačce.Kvůli ní jsem opustila moji krásnou práci,přestěhovali jsme se do baráku na vesnici,kde člověk musí jezdit pro každou blbinu do městá.MM jezdil do práce buď na týdnovky,nebo na delší dobu do ciziny.Takže já musela vzít dítě do auta a jezdit pro nákupy,pokaždé stála baba za dveřmi,aby po mně skočila a jedovatě se zeptalaTAK DLOUHO?!?!Ze začátku jsem se s ní snažila mluvit normálně,myslela jsem,že vidí,že mám za ruku dítě a plné kabely,ale ono to bylo zbytečný,protože jsem zjistila,že třepala s mojí dcerou,aby jí řekla"koho tam mama měla"...a pak jsem zjistila,že vždycky vykládá s falešnýma slzama mm,že jsem byla pryč,že určitě s někým..no naposledy to bylo před čtyřmi lety,když na souseda čekal kolega,který ho vozí do práce,baba si to nachystala tak,že se nevinně zeptala mm,že "proč jsem seděla celé dopoledne v autě s nějakým cizím chlapem.Podotýkám,to byl modrý favorit kombi a já měla fialovou corsu..a ještě pod jejím oknem bych seděla,kráva 😠 .MM se šíleně naštval a nakřičel na ni,co tím sleduje...a bacha,ona byla ta chudinka ublížená...proto jsem tak nekompromisní a proto radím nepovolit a nedat se,já se z toho dostávala roky.No a ta naše v říjnu zemřelamanžel byl v cizině,takže ji poslední 3 roky měla její dcera....a já si musela vytrpět i tu poslední frašku na pohřbu,kdy nám farář kázal,že si máme navždycky pamatovat to dobro,které celej život dělala.Seděla jsem vepředu v černých brýlích se ztuhlým výrazem...to byla síla 😒

brumdinka
2. únor 2010

kaa - rozhodně přejdi znovu na vykání a ignoruj ji - ono jí opravdu nejvíc naštve, když nevidí žádnou reakci - tj.tu co očekává, že ti to bude vadit 🙂 - můj muž jí ignoruje a já už sem se to taky docela naučila, ale zas spíš přes malýho tedy. ona něco mele a já dělám, že sem to neslyšela a začnu mluvit s Jiříčkem 🙂 😀 to jí vždycky dostalo a od tý doby je docela klid

fris - ted´už máš od ní klid 😉

frisbee
2. únor 2010

omlouvám se za překlepy,mě to furt vytáčí,když o ní mluvím 😒

kaa
2. únor 2010

Holky, to je výborné, já to všechno zkombinuju a to by v tom byl čert, aby to nezabralo.
Skoro už se těším, jak stará přijde a já řeknu -dobrý den 😀 Babě spadne čelist 😀

Tommík- taťka je skvělý, to je popis, četla jsem to několikrát, a je fakt borec!!!!!! 😀

Frisbee- to je síla, jakmile ale začne s nevěrou atd. a montuje do toho děti, tak to už je fakt na zabití 😒
Je to hnus, že to píšu, ale je dobře, že už to máš za sebou a teď už jen klid.

kaa
2. únor 2010

Fris- na překlepy kašli, já taky když o ní píšu, tak se mi vzteky klepou ruce a jednu větu píšu půl hodiny 🙂

Brum- to musí být ráda, že se s ní nikdo nebaví 😀

frisbee
2. únor 2010

Hm,a to jsem si myslela,že už to mám za sebou 😠 ,prdky,pořád je to ve mně 😝

frisbee
2. únor 2010

brum,ahoj,jsme tě v rozčilení zasklila a ještě jsem včera něco provedla s adobe readerem v počítači a nejdou mi otevřít programy a nevím,co mám dělat 😠

tommik
2. únor 2010

😀 Jsem ráda, že ti to trochu pomohlo. Jsou to ale léta praxe 😉 Nejdříve jako dítě jsem to nechápala a teď si myslím, že je to lepší než se dohadovat a vysvětlovat. On se také trápil tím, že ho nemají rádi. Důvod byl že neměl vysokoškolský titul 🙂 Ze začátku se snažil, ale pak zjistil, že to vůbec nemá smysl a oni třeba před ním pomlouvali jeho mámu. No prostě se snažili mu ublížit. A tak táta přestal mluvit, když byl u nich a když je doma, tak je totálně ignoruje. Sedí si v obýváku nebo naopak v kuchyni, záleží, kde je návštěva a dělá si svoje věci. A fakt má pokoj. To ale neznamená, že ji nepomůže, když je potřeba. Odvezl babču i k doktorovi, jen je to tiché 😀

aleachim
2. únor 2010

frisbee, toho se člověk nezbaví. Já už jsem tu několikrát psala, tchýni mám celkem v pohodě, ale babička (z mamčiny strany) na mě nechala stopy. Dávno vím, že to byla zlá závistivá babizna, která uměla jen škodit. Pomlouvala své děti mezi sebou, záviděla jim, nepřála,...... Když jsem se dostala na VŠ roznesla po městě, že to moji rodiče zaplatili, protože už nevíme, co s penězi a jí necháme chcípnout hlady (ona všechny své peníze prožrala). Když umírala, nikdo ji nechtěl, vzala si ji mamka a tu vyloženě šikanovala, mamka byla z toho na prášky. No, a protože záviděla, že já s mámou jsem v pohodě a bráním mamku proti její šikaně, tak se snažila rozeštvat naši rodinu. Bráchu naváděla proti mě, mamce říkala, že ji pomlouvám, mě, že mě máma nemá ráda,.... jediný na koho si nedovolila byl můj taťka (on ji totiž s klidem poslal do prdele a ona si bylo dobře vědoma, že ho potřebuje). No, příhod bych měla na celou knihu, nakonec se nám všem ulevilo, když konečně umřela.
Ale proč to píšu, tohle všechno vím, ale stejně mi je líto, že mě neměla ráda a nechápu, proč zrovna mě, když já jsem jí nic neudělala. Děda mi dokonce jednou řekl, že babička neměla ráda žádné ze svých vnoučat, ale mě opravdu nesnášela. Do dnes nevím proč a asi se to už nikdy nedozvím. To je taky důvod, proč mě tak strašně vždycky vytočí tchýně hancas. Víte holky, je sice hnusný jak se k vám tchýně chovají, ale jste dospělé a umíte se bránit, ale děti neví, co se děje a nerozumí, proč je babička nemá ráda, zvlášť když jejich sourozence ano. ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

aleachim
2. únor 2010

teď jsem to napsala a zase mi vlétla slza do očí. Chudinka Klárka, doufám, že se Hancas pochlapí a bude ji bránit a to co nejdříve.

frisbee
2. únor 2010

aleachim,to je přesné...ta moje měla 5 dospělých vnoučat,ale milovala jenom jednu vnučku a její dětí,ostatní ji nezajímaly....nechápu 😕

brumdinka
2. únor 2010

fris - jak si mě zasklila 😀

děvčata já to sice nezažila, ale mamka mi vyprávěla, že měla takovouhle jednu tetu, která nenáviděla všechny v rodině a ráda měla jen jednoho jejího bratrance, kterej se nakonec oběsil 😖 ☹ a tahle babizna se dožila 105 let !

- jo říká se, že takový lidi nechtěj v nebi ani v pekle 😒 - smutný je, že to odnesou ti co zůstali tady.

kaa
2. únor 2010

S tou mojí nevydrží ani zvířátka, umřel jí kocour a před vánocema pejsek, jj,ta tu bude do sta, ne-li 200let 😒

aleachim
2. únor 2010

jak jsem tu psala o té tchýni mojí kamarádky, tak ta říkala, že ani kytky jí tam nerostou. Oni lidi asi opravdu vyzařují nějakou energii a tyhle baby svou energií zahubí i kytky a zvířata okolo sebe.

kaa
2. únor 2010

Asi jo, můj otec zas vysává energii, jak jdu od nich, tak jsem úplně zbitá 😀 Ale on je hrozně akční a já kliďas, tak asi proto.

berunda
6. únor 2010

Holky naši tchanovci dnes vzali malou na rybnik a to je už par dni nad nulou.............ješte nam hrde ukazovali fotky jak mala beha po ledu 😠

kaa
7. únor 2010

Beru- tak to je na zabití, tak staří a nemají rozum 😝

hancas
7. únor 2010

holky dnes dojdou zase tchánovci sem zvědavá co bude zase perlit večer dám info ju.Klárinku dnes ochránim i kdybych tchýni měla vyhodit se nebudu s.át

frisbee
7. únor 2010

hancas...držím pěstičky...buď slušná,ale nekompromisní 😉 😉

aleachim
8. únor 2010

hancas, tak jak?? Myslela jsem na tebe.

berunda, já nevím, jak u vás, ale u nás je led asi 40cm tlustý, i když teď nemrzlo.

hancas
8. únor 2010

ahojky holky,
včera došli opět jen hodinu museli hrozně spichat kamsi-nekomentovala jsem
nezeptali se ani na klárinku co a jak jí bylo skrz tu nemocnice,nezeptali se prostě nic
a pak začakla řešit nočník že by už měli být i na noc bez plínky když jdou za rok do školky.....jsem říkala ale oni chodí na záchod ne na nočník a ona že mm už chodil od roka a já použila přísloví doktora z časopisu:On na nočník nechodil on na mněm jen seděl!!! 😀 to jste měli vidět ten obličej a nemektla ani ň!!
a pak začal řešit stravebni spoření že nemůžu mít takový velký procento na dotacích.....jsem myslela že mě picne,ty vole zase pelila 😀 jde na to něco říct???jen snad že je strašná chudinka a prostě má názory staré babky

moravanka
8. únor 2010

ta moje tu dnes byla hodinu, dokonce predem zavolala. ale ja jsem uz na tu zenu tak alergicka, ze kdyby sem lezla jen jednou za mesic a dopredu se nahlasila, tak me to stejne psychicky nici. ale manzelovi rekla, ze zavolala jen protoze je takova zima, tak aby nesla zbytecne.

aleachim
9. únor 2010

hancas, jde, že někdo si hold umí uzavřít stavebko výhodně 🙂

hancas
9. únor 2010

aleachmin...ona totiž neco podobného dělala a nemůže zkousnout že jsem si to nepřevedla k té její společnosti a mám to pořád u stejné a prej to není možné,vím ne mám to ve smlouvě a ona prostě závidí nic jiného tot je ten háček

evena
9. únor 2010

moravanka: a je to dobré řešení když se ohlásí že k tobě jde? To je prašť jak uhoď mě připadá, jestli zavolá nebo ne, stejně otravuje tak i tak 😅 A co vůbec děláš když příjde?

hancas: sem si říkala jak se to u Vás vyvíjí 😀

My sme měli o víkendu na návštěvě (oficiální) asi po půlroce tchánovce tak mám zas na půlroku pokoj 😀 Ale řeknu vám byl to trochu trapas, ten můj občas nějaké téma nadhodil, ale pak šel pro dřevo a nějak se zdržel a my tam seděli jak slepice a čuměli do zdi 😀
Tchýně si nedovolila od narození malé přijít když sem sama doma s malou, pochopila to velice rychle když na mě zavolala od schodů zespodu jestli může nahorů a já řekla vždycky NE KOJÍM 😀 Ale za posl. 14 dní je nějaká aktivní a moc se mi to nelíbí, zase toho mýho začíná otravovat s kravinama ... ale on na ní se*e, tak to má být 😀 už mu to taky leze na mozek, a to byl dřív ze své matky připosranej a bál se jí, udělal velký pokrok 😵

aleachim
10. únor 2010

hancas, já to tipovala na to, že ona tak výhodné stavebko nemá, ale tohle je dost podobné. Závist vládne světem...... a co Klárka, už je v pohodě?