Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

veronika13
29. led 2007

ahoj, jasné že nás je tu viac čo máme so svokrami /tchynemi/ problémy, skús preluskať túto tému a zistíš, že dobrá svokra je zriedkavý úkaz 🙄

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

dludli
autor
29. led 2007

aha kdyz jsem hledala jestli tu tohle tema uz neni jsem se na sk nekoukla

rainbow
29. led 2007

čaute, ja keby som začala, tak by som asi popisala min.30 strán, takže u mna je to román na pokračovanie, a kedže mi vždy vyletí adrenalin, tak to len zhrniem, my sme spolu s mojim 11 rokov, a moju,, drahú,, svokru ani nezaujíma že čakáme babetko, vždy mi vedela len závidiet a žiarlit na moje uspechy,ja už sa prestávam nad tým trápit, jedine, čo ma mrzí, že tym trpi jej syn, ale ona svedomie nemá, ubližuje všetkým naokolo, a potom sa zožiera a zlom plodí dalšie zlo, je mi jej luto, je to ubohy človek, ktorý si z nikým nevychádza a nikdy ani nebude... človek može dat niekolko šancí, ja už dalšie nedám-sú zbytočné

veronika13
29. led 2007

rainbow, dúfam že nebývate v spoločnej domácnosti

rainbow
29. led 2007

nie uplne ale v jednom dome !!!! len máme oddelené poschodia!!!! to je ten smutný paradox

kaczka
29. led 2007

Ahojte holky,sice to ještě není moje oficiální tychýně(nejsem svoji),ale už teď ji mám dost!Ke mě je sice milá,ale když vím co všechno dělá a jak ničí miláčka,tak ji to nějak nemůžu odpustit!přítelovi rodiče se rozvádí a to,co dělá vážně nemá obdoby!Takže dost uvažujem,že až bude svatba(ještě nevíme kdy)tak ji nepozvem,ale zase je mi líto,že miláček nebude mít mamku na svatbě!

rainbow
29. led 2007

ja s nou nekomunikujem už pár mesiacov a poviem vám pravdu, že mi to uplne vyhovuje, s nou komunikácia ani nie je možná, ona len vie svojimi slovami zasiahnut človeka, ubližit, vyrypovat,tak sa s nou radšej nikto nebaví...samzrejme podla nej, len ostatní robia chyby ona nie. nech sa dalej topí vo svojej lutosti...

dludli
autor
29. led 2007

ja taky bydlim s manzelem u tchyne, je ji 70 vdova a je to des, je nemozna, lze, je zakerna, neprejicna vypocitava, nelze se sni na cemkoliv domluvit, hruza!!!!!! je sobecka, vsechno dela jen aby z toho neco mela, cokoliv co kdy udelala vycita, a dozaduje se odplaty, ze ji to martin dluzi a ze musi, ze se o nej starala kdyz byl maly.... neni treba vyzivovaci povinnost dana zakonem? Jenz emartin v tehle recech vyrost a prijde mu to normalni a mysli si ze tchyni opravdu dluzi svuj zivot. Jeho taky stve, ale martin ma pocit ze to muis snaset, kdyz se ona pro nej tak objetovala, pritom pro nej dohromady nic dobreho neudelala! Ze skoly se bal domu prijit s dvojkou, z VS se bal jet domu, kdyz neudelal ZK! A vcera na rodinnem obede rekla, ze na martina nikdy nebyla prisna, ze se stane ze se obcas neco nepovede, to byl opravdu vrchol, ona dela vzdycky ze sebe svatou a nejlepsi pritom tahle zenska vubec nevi co to je byt mama!!

lucisa
29. led 2007

Hm, myslím, že úplně skvělá tchyně se hledá těžko, každý člověk má své mouchy, ale je fakt, že hlavně maminky manželů jsou větší fúrie, nevím, ale asi si na synech zakládají víc. 😒
Já si sice nemůžu stěžovat, ale to jen proto, že já mám svou tchýni na druhém konci republiky, vidíme se tak 1-2 za rok, takže jsme ji vzácní.
A když přijedeme my k ní, tak můžu kdykoliv z návštěvy odejít, horší je, když zavítá ona k nám.
Je to vždy minimálně prodloužený víkend a přesto, že je o generaci mladší, než moje babička (80 - babička, 65 - tchýně), tak si s ní po dvou hodinách nemám co říct a vyloženě se přetvařuju. poslouchám již 5 let, co jsme vdaná úplně stejné zababony, a to 10x denně. A je úplně jedno, kterým tématem začnu, vždycky se to stočí tak, jak chce ona.
Ze všeho vychází asi to, že jedině ona měla těžký život, vychovala 4 děti v hrozných podmínkách, přičemž každé z nich se narodilo polomrtvé a ona ho vypiplala, protože doktoři jsou na houby a nikdy to nepoznali, od rána do večera dřela, měla ty nejhorší a nejhůře placené práce, nikdo ji nepomohl a přesto je tak skvělá a má optimismus v životě, haha - a to se musím smát, vzhledem k tomu, že všechno prokládá výčtem všech nemocí, kterými trpí a doktoři to buď nevědí nebo ji už min. 3x odložili operaci kvůli další nemoci a každé ráno začíná výstavkou asi 20 tablet všech barev, kterými se chlubí hlavně mým dcerám, a já šílím, protože mám strach, že budou chtít ochutnat. Tohleto bylo snad jediné, kdy jsem se dovolila ozvat a mírně řečeno sjet, ať to buď okamžitě sní nebo schová, ale neukazuje holkám.
Jinak všechny ostatní řeči mi jdou jedním uchem dovnitř a bez povšimnutí druhým ven....

A nejhorší na tom je, že ani můj manžel, její vlastní syn, je z ní, jemně řečeno otrávený, protože všechno důležité ji on řekne v 5 min. a pak se stejně nedostane ke slovu a poslouchá to stejné co, já, ale on přes 30 let 😀
Vůbec si spolu nemají co říct, tedy on jí....

dludli
autor
29. led 2007

uz dvakrat jsem napsala prispevek, prvni byl opravdu dlouhy ale vzdyck ymi to klekne 😠

rainbow
29. led 2007

zostáva nam vyzbrojit sa trpezlivostou, pretože my ich nezmeníme, samozrejme ony sa nikdy prisposobovat NAM nebudú,ony sú tie dokonalé, im bolo ubližované, my sme nevdačné, takže jedine vytrvalá a sústavná ignorácia je učinná, naprkl. ta moja svokra neunesie ten pocit, že my nie sme od nej závislí, že sa nám ako tak darí, že si žijeme život nie podľa jej predstáv, že jej nevyplname program jej nudných dní, že ona nedokáže žit so svojimi výčitkami zo zlom, čo napáchala v minulosti, tak sa snaží dalej ubližovat...ja len neviem pochopit jednu vec: moji rodičia sú štastní, ked som štastná aj ja, všetko so mnou prežívajú a chránia nás, ona naopak, ona sa svojím detom snaži život otrávit

lucisa
29. led 2007

Tak to máme podobné, rainbow, mí rodiče jsou taky v poho, přejí nám, ze začátku, když jsme měli finanční problémy, tak nám vypomohli, my jim všechno vrátili, pokud se nezeptám, jestli se třeba něco neděje, nikdy si sami od sebe nepostěžují.
Kdežto tchýně, jen se v telefonu zeptám, jaké máte u vás počasí? a ona hned spustí to nejhorší: když je teplo - tak je hnusné vedro a ona z toho omdlívá, když je zima - tak je u nich tak -10 a ona z toho má málem infarkt. na běžný dotaz: jak se máte? no hrůza, zase mě bolí¨..., našli mi to a to..
atd. atd. 😖

lucisa
29. led 2007

dludli: když dopíšeš text, tak si to zkopíruj, nebo jen ulož (zabarvi text a zmáčkni CTRL+Insert), když ti to klekne, tak se znovu přihlaš a do příspěvku zmáčkni Shift+Insert a text se ti tam zkopíruje.
ze začátku mi to dělalo taky, tak teď to takhle dělám s většinou delších příspěvků 😉

dludli
autor
29. led 2007

jo obyvkle to taky kopiruju 🙂 ale tentokrat jsem to nejak nezvladla 😔

Nasi jsou taky fajn, myslim ze martin ma opravdu skvelou tchyni, pomuzou s cimkoliv, kdykoliv i babi a deda, hned martinovi rekli at je bere jako svoje babi a dedu, pokud chce a kdyz je oslovi pane Peterko, nebo pani Peterkova tak se oni desne zlobi ze jsou preci deda a babi 🙂

No nemyslim ze bych potrebovala si s tchyni tykat ale uz na tom je videt ten pristup.

rainbow
29. led 2007

no najlepšie sa vyhýbat, pretože ony si vždy nájdu zamienku na konflikt, urobíš je zle, neurobíš ešte horšie, nemá význam sa snažit o nejaký primeraný vztah, pre našich sme to my dvaja, beru nás ako pár, mojho beru ako svojho syna, ja sa takého niečoho nikdy nedočkám, a pritom máme krásny vztah,už 11 rokov, čakáme miminko, len proste pre nu som tá, ktorá je štastná, spokojná, a ona by najradšej videla trpiet, ale to nie je v mojej osobe, robila to aj švagrinej, proste každému

dashak
29. led 2007

Lucisa, já mám zas oproti tobě tchýni, která je "extra pozitivní" V životě nebyla nemocná za celých 58 let a když byla těhotná, tak pokaždé den před termínem umyla všechny okna. Já jsem byla samozřejmě "lenoch" jak jsem si od ní několikrát vyslechla, protože jsem byla v těhotenství na nemocenské.
Naštěstí je od nás hodinu a půl cesty, takže ji tak často nevidím, v poslední době tam jezdíme jednou za měsíc. Ona ještě u nás od narození Ivanky nebyla, a ta má 10 měsíců. Jinak mi neustále předhazuje kdy už půjdu do práce, že se mi o malou bude starat moje mamka. No má to bezvadně naplánované. Manžel tam udělal v listopadu trošku pořádek, tak teď má období klidu. Jsem zvědavá kdy zas na mě něco vybalí.

ijetka
29. led 2007

No holky o proti vám si můžu pískat 😀
Moje tchýně má taky mouchy...ale o proti těm vaším...
Mám s ní nepsanou dohodu, která funguje, několikrát mě dost naštvala, ale já jí to "vpálila" hned za čerstva a byl klid. Ona to bere a já se nenervuju 😀

mimi109
29. led 2007

ahojte moja svokra nie je az taka hrozna ale tiez ma dokaze vytocit,
napr. ze mi chce stale radit aj ked viem co mam robit, ona piskne a moj manzel uz leti 😠 minule ju isiel zaviest domov ked bol v praci lebo ona ma nakup a potrebuje odviest domov 😠 to by som este zniesla ale neprenesiem sa cez to ze sa chce starat do mojej malej 😠 pritom ked som otehotnela tak bola doslova nastvana lebo sa bala ze budeme chciet byvat u nej a tearz zije vo velkom dome sama a caka kedy prideme na nacstevu,ale malu ma rada

pipi1211
29. led 2007

jaj svokry su svokry.... ta moja je tiez fajn ale ako kazdu aj mna dokaze vytocit a blbe je este aj to ze s nou byvame sice z casu na cas ebo sa atara o svojich rodicov tak je raz tam a raz u nas ale obcas mi vadi... napr mi nechcela povolit meno pre chlapceka ake som chcela (nastasie cakame dievcatko) alebo mi zakazuje epidural... ved to je len na mne a muzovi dokelu! a bojim sa toho ze mi bude aj moc hovorit do vychovy malinkej i ked viem ze budem rada ked mi pomoze a povysvetluje par eci ale co je vela to je vela... no inak je v poho i tak ju mam rada 🙂

emjee
29. led 2007

kuk aj tema svokra-asistent pri vychove https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

lucisa
29. led 2007

pipi, jak ti zakázala jméno pro vaše dítě?
vždyť to přece nejde....
já se snažím s lidmi jakékoliv povahy vyjít, nemám ráda konflikty, ale pokud by mi tchyně až tak zasahovala do života, tak bych se asi neudržela vícekrát.

dashak: ale víš, jak se musí špatně žít člověku, který je věčně s něčím nespokojený? já mámspíš pocit, že to až tak špatné s ní není, ona si to jen namlouvá, protože se jí to líbí, vyžívá se v tom.

jednou jsme ji o víkendu (voláme pravidelně každý týden, aby vnučky aspoň slyšela) volali a ona, že je v nemocnici po infarktu. docela nás to vyděsilo a hned po ukončení jsme volali manželovu bratru, který bydlí kousek od ní, jak to, že nám tak důležitou zprávu nedali vědět.
a on z toho byl div živý. prý se babi nějak špatně dýchalo, když byla na lítačkách po obchodech, tak si došla do nemocnice, protože si usmyslela, že jde na ní určitě infarkt, ten ona přece pozná 😨 , ale doktoři ji po vyšetření řekli, že se jen jednalo o momentální slabost, zřejmě z vydýchaných a přecpaných obchoďáků. ale tchýně když řekla, že to byl určitě infarkt, tak to prostě byl, ať si dr. říkají, co chtějí, ona ví nejlíp, co jí je.... 😀
a když ji chtěli druhý den propustit (na její naléhání si ji nechali přes noc na pozorování), tak je skoro chtěla hnát na policii, že podcenili její stav, že je na tom hrozně špatně 😒

vilki
29. led 2007

mozno mi ani neuverite,ale ja mam super svokru.rozumiem si s nou perfektne 😀

womann
29. led 2007

lucisa,tak jsem se pobavila 😀

jess
Autor odpověď smazal
Zobraz
dludli
autor
30. led 2007

jo holky je to tezke, vilki tobe uprimne zavidim,opravdu, moj ekamaradka chodi se svoji budouci tchyni na kafe, na kosmetiku.... no proste kamaradky. To j eopravdu jen sen.
Moji tchyni je 70 nemozna je odjakziva. Nejvic mi vadi ze nauznava cizi nazor a jedine ona vi neco o zivote, ja jsem jeste mala holka tak at drzim pusu a zaridim se podle ni.... 😠

Nejhorsi je, ze ona dokaze podat uplne vsechno takovym zpusobem, z ese clovek hned citi mizerne a ma vycitky, ze dela neco spatne. Priklad, v nedeli asi v jednu varim obed a kdyz ho dodelavam tak prijde a rika: Proc varis, ja jsem chtela uvarit. A moje reakce, hned zacnu vymyslet omluvy proto, ze varim v nedeli pro me a manzela obed. Podotykam ze o tom z eb yvarila nam nic nerekla, takze nejde o nejaky nedodrzeni domluvy nebo tak. No jsem pak vzdycky nastvana na sebe, ze ji na to skocim. Jenze kdyby jste slysely ten ton a to podani, ma to i martin, cokoliv ona rekne nebo komentuje, tak mame pocit ze delame neco desne blbe a musime se ji za to omlouvat. Proc bych ji proboha mela vysvetlovat ze varim? Nebo ze ty stolety zaclony na okne uz nechci? No a tisice a tisice jinych veci. Systematicky mi dava na jevo, ze o zivote nic nevim, ze o martinovi nic nevim, ze ona ho zna nejlip a jen ona se o nej umi postarat a jen jeji jidlo on ji rad....
Treba ted o vikendu martin mel vysokou horecku. Bylo mu spatne uz v patek vecer, v sobotu jeste musel s matkou na nakup (upozornuju ze manzel ma jeste jednoho bratra, cili neni odkazana jen na nas)to uz sotva lezl, ja jsem nebyla doma jinak bych ji to zatrhla nebo bych primela martin aby ji rek ze nemuze, jenze ona si ho vychovala tak, ze kdyz matka piskne, tak on bezi i kdyby mel obe nohy polamany, coz tedy desne nesnasim. No v noci pak mel horecku, celou noc jsme byli vzhuru, martina boleli klouby, vypadal desne, ja jsem litala namacet hadr na hlavu, no po takove noci jsme jeli na obed do restaurace (Tchyne: ale uz s vama pocitame, tam preci musite byt, to preci nejde, slovo se ma dodrzet, jak to bude vypadat) no tak jsme jeli, martin sotva sedel, byl pochopitelne protivny, no ale hlavne ze bylo vse podle matky. No martin se aspon domohl toho, ze jsme jeli domu driv (tchyne nemohla autobusem, ackoli jsme byli hned u zastavky, martin ji musel domu zase odvezt, a tchyne tam chtela jeste byt) No kdyz pominu vsechny jeji nemozny reci a lzi behem obeda, kdy jsem mela pocit ze jidlo v sobe ani neudzim, tak to vsechno zavrsila doma. Ćhtela at se u ni zastavime aby nam ukazala darky. Tak jsem rekla ze martin si pujde hned lehnout, ze mu neni dobre a ze bude mit urcite zase teplotu. V tom on prisel zrovna z venku kde mrzlo, do tepla v mistnosti jeste cepici a bundu na sobe a ona mu sahla na celo: Ukaz teplotu ja na tobe hned poznam. No nemas ji. Tak jsem neco rekla ze si stejne asi lehne, martin opravdu sotva stal, ona na to: no ja jsem to poznala hned ze mu neni dobre, to mama pozna, ( 😠 )no martin pak jeste neco zminil o tom jak uz by fakt sel, jelikoz cela tato fraska se odehravala v predsini kdy on byl obleceny a matka na to: ALe je ti prd!

No tak co by jste na to asi tak rekli? Ona to hned poznala,ze mu neni dobre, proto ho tahla na nakup a na obed do restaurace, no neni to zlata mama? 😠 😠 😠

dludli
autor
30. led 2007

jeste by me zajimalo, zda si se svyma drahyma vyvdanyma rodinyma prislusnikama tykate, ci jak je oslovujete?

dashak
30. led 2007

Dludli, mě zachránilo, že se narodila malá, tak jim teď říkám babičko a dědo. Dřív jsem je neoslovovala. Mamko, taťko jim říkat nechci a paní Matoušková mi přijde trochu moc noblesní.

Jinak už jsem to psala v jedné diskuzi - tchýně má mít dva zuby, jeden na otvírání piva a druhý, aby ji furt bolel 😀

Ale určitě jsou i hodné tchýně, tak těm se omlouvám. Bohužel, je jich ale máááálo ☹

dludli
autor
30. led 2007

😀 😀 😀

myslim ze treba martin ma hodnou tchyni 🙂

no ja ji rikam pani Bicova, coz je dost pitomy. Moje babicka ji dokonce jednou zpracovala, ze pokud mame byt rodina atd je preci jen lepsi osloveni nejake jine, tak za mnou tchyne byla, at ji rikam jinak, ze tohle je neosobni, no ale nerekla jak. Preci kdyz nekomu jdu nabidnout neco takoveho, tak reknu navrh ne? Jak ja mam vymyslet jak ji rikat, navic kdyz ji nemam rada a je ji 70. Treba BABO 😉 ? To asi tezko. Takze jsme tak kde jsme byli.

ariam777
30. led 2007

ja som mala tiez problem so svkrou dnes ho uz nemam, prisla som na sposob ako to ide, je to skoda, ze skor som nemala tieto informacie, ak hovorite po nemecky, tak chodte na http://derproblemloesungsweg.de/forum/

lucisa
30. led 2007

Já teď sice už své tchýni tykám, ale dlouho mi to trvalo. U nás v rodině je zvykem, že se tchýním vyká, i když jsou prima, oslovujeme se mami, babi, ale jak říká taťka, své tchýně si natolik váží, že ji vyká (on vykal i svým rodičům - měli ho pozdě a on z nich měl trochu vítr). Já tedy taky vykala, ale potom jsem poslouchal, tak už mi tykej. Jenže tím, že je vídáme málo, tak si člověk nemá tak nějak možnost zvyknout.

Já oslovuju většinou babi, protože jsme zjistili, že v tom měli děti hokej. I svým rodičům před dětmi říkám babi a dědo, protože hlavně ta mladší ještě neumí pochopit, že babi je i mamka a pak z toho byla vyplašená.
A mí rodiče se tak mezi sebou taky oslovují nebo jménem. A důsledek je ten, že přesto, že mé dcery mají už jen jednoho dědu, takže nemusí rozlišovat přidáním jména, jak u babiček (babi Oli, babi Eli, babi Ani), tak ta mladší na něj nezavolá jinak, než Kájo.
I když ji opravím, tak v druhé větě je to zase Kája. 😉

vilki, važ si toho, jakou máš tchyni, já myslím, že můj manža si taky nemůže stěžovat, protože moje mamka bytostně nesnáší, když se někdo cizí montuje do rodiny. takže ona si klidně vyslechne, když mě něco trápí, ale nikdy nezasahuje, max. poradí.
A manželovi by si v životě nedovolila něco rozkazovat nebo nařizovat.
když s něčím potřebují pomoct, tak se nejdřív zeptají, jaký máme program, jestli něco neplánujem a pak teprve poprosí o pomoc.
já se s svými rodiči vycházím skvěle a ono se to odrazí i v celkovém vztahu s manželem a dětmi.