Tchýně a problémy s nimi. Že nejsem jediná? Přidej se.

dludli
29. led 2007

Zdravim všechny,
sice se mi kapanek prici, zakladat toto tema v sekci rodina, no ale kde jinde, ze? Je tedy jasne ze se svou tchyni nemam dobre vztahy a tak trochu doufam (ale nikomu to nepreju) ze na tom nejsem tak sama a ze se nekdo najde s kym bych mohla o tomto zivocisnem druhu 🙂 pohovorit.
Dneska me zase nastvala a potrebovala jsem to ze sebe dostat, no takze to zase "odnesl" konik 🙂

Tak co kocky, je tu nekdo kdo take s tchyni nevychazi? Jak to resite? Jelikoz u tchyne s manzelem bydlime, tak to resit musime :-/

nici
20. únor 2007

lasenka ty si sa kam stratevs? 😉

lucisa
20. únor 2007

no jo nici, na tohle si zase s holkama stěžujeme v záchvatech a vztekání dětí tuším na batolatech.

jsou to malí lumpi, ale bohužel to kecání mají po mně, já taky ten pysk nezavřu, jak je rok dlouhý. 😒

minulý týden jsem chytla nějakou virozu a na celý víkend jsem ztratila hlas, využívali toho všichni vč. manžela. ten zmetek si dokonce pochvaloval, že jsem úplný andílek, když nemluvím. 😠 bych ho kopla, měl štěstí, že mi bylo tak blbě, že jsem neměla sílu, ale zase musel dělat všechno sám - no všechno, jen vařit a starat se o holky. i tak z toho byl celý hotový a v neděli se upřímně těšil do práce 😝

nici
20. únor 2007

jani,
no ked chces mat s nimi dobre vztahy a oni evidentne odmietaju, tak ich proste ignoruj. toto presne je u nas, ja som sa snazila vsetko robit pre to, aby bolo fajn a ona to cielene kazila. a ja mam len jedny nervy, jeden zivot, a jedny roky, na to, aby som ich stravila tym, ze sa budem k niecomu snazit a nicomu to nevedie. a roky nikdy nevratis. ja som spokojna, si ponadavam a neriesim. sa uz len zasmejem. 😀

lucisa
20. únor 2007

jasan, co jiného, staré lidi stejně nepředěláš, zbytečně se nervuješ.

kdyby chtěli, tak posedí, pochovají.

ale někdy, jani, jsou takové typy lidi, co něco plácnou a vůbec jim nedojde, jak tím někomu ublížili nebo se jich dotkli. já mám jednu takovou tetu - též případ 😒

nici
20. únor 2007

lucisa 😀 😀
hlasim sa do klubu. a maly ma nabeh byt po mne, takze ja ratam, ze budem asi sama, kedze moj muz ujde 😀 ale ja hovorim, aspon sa tie deti nestratia v zivote. 😉

no ja stale vravim, ze ak by zostal chlap na materskej dovolenke, tak by sa to tak uz urcite nevolalo, lebo podla mna ten priblbly nazov, mohol vymysliet len chlap. 😉

jana20
20. únor 2007

nici
ja to tiez neiesim,len ma trosku stve koli manzelovi,bo moji rodicia a o maleho doslova hadaju,ze kto si ho kor popestuje a svokrovci nic....tak manzelovi je to pot trapne....
no ja uz idem hajat...zajtra sa ozvem....dobruu nockuuu

nici
20. únor 2007

jani,
pozri, ja viem, ze ta to mrzi, mrzelo to aj mna. ale tebe a ani manzelovi to trapne nema byt preco. to ma byt trapne v prvom rade svokrovcom. ty si nemas preco robit vycitky. a tak bud rozumnejsia, bud k nim nadalej mila - naoko, nevedia, co si myslis vo vnutri, a oni nech sa citia trapne, ked budu vidiet, ze ty si v pohode a si mila a oni su jak dementi nevychovani, co nevedia, co so sebou.
papa

lucisa
20. únor 2007

nici, tak přesně tohle jsem dnes napsala do diskuse Opouští mne manžel... na volné diskusi.

jen já použila pro chlapa výraz: ... to mohl pojmenovat jen nějaký debil chlap.... 😀

dneska jsem měla celkem pohodový den, přesto, že mi starší dcerka dost ošklivě kucká, ale nemá teplotu, takže i když jsem ji na tenhle týden odhlásila ze školky, můžeme jít aspoń na hoďku se projít.

taťka dnes slouží 24, a když zítra přijde, tak se na něj ten jeho babinec sesype a bude si tak půlhoďky užívat a pak chytne nerva, ať ho nechají aspoň dojít na wecko a najíst.... 😉
potom už bude šílet z kraválu, které holky nadělají, načež mi řekne, že ho z nich jednou trefí šlak a přivedou ho do blázince 😀

lucisa
20. únor 2007

dobrou jani, vás dva to fakt mrzet nemusí, to spíš jim pak bude možná líto, že prošvihli jedno krásné období svého vnoučka....

nici
20. únor 2007

fakt lucisa, tak to si najdem a precitam si tu diskusiu 😀

no ja si nemozem stazovat, on mi pomoze a snazi sa, len presne, je viac utahany potom ako ja. 😉 a to nehovorim, ked je chory, ma len kasel bez horucky a uz som v pohrebnej sluzbe a zjednavam. 😀

lucisa
20. únor 2007

ty, to asi mají chlapi v sobě nějak geneticky zakódované.
já jsem o víkendu fakt byla hotová, prakticky jsem z postele vstala jen na záchod a furt jsem upadala do spaní, hlavně tedy v neděli, v sobotu jsem ještě jakž takž i když bez hlasu fungovala.
ale tentokrát bylo štěstí, že byla neděle, kdyby to bylo přes týden, tak mi prostě nic jiného nezbývá, než se o domácnost postarat. ale chlapi.... škoda mluvit.

mi manžel taky pomáhá, ale většinou mu teda musím říct, aby udělal to a to. jeho to samotného tak nějak nenapadne, přijde mu, že je to ještě čisté a toho nádobí není moc, a proč by poskládal holkám oblečení, když jim je ráno stejně obleču, a proč zase vysávat, když se stejně nadrobí ......

onehdy jsme se vztekla. v celém bytě jsem utřela prach a vyleštila zrcadla, v koupelně umyla umývadlo, vanu, wecko.
a nejdřív holky - oni mají nějakou mánii, jak jsou zrcadla upatlané, tak jsou v klidu, jak je vyleštím, tak tam jdou otisknout dlaně a oliznout ho.
a pak chlopek - šel se holit a ne že by to umývadlo po sobě nespláchl, ale tak halabala, že jsem ty miniaturní fousy prostě viděla všude. nemohl pochopit, proč mě to tak vzalo.
že jsem prostě chtěla mít aspoň půl dne vyšpíglovaný byt......

škoda mluvit....

dashak
20. únor 2007

Uf, tak vy jste se teda rozepsaly! Úplně jsem se u toho zavařila, než jsem to přelouskala.
Lucisa, u nás žádné zvláštní novinky. Teď jsme tam byli teda na noc kvůli toho plesu. No bylo to zajímavé, bo jsme tam byli naposledy o vánocích, tak malá byla vyplašená jak veverka. Hleděla na ně jak na marťany a stačilo jak jsem odešla z místnosti nebo jen se ztratila z jejího dohledu a už spustila. Načež přiběhla vždycky Verunka a strašně ji chtěla smykat na rukách, tak jsem ji okřikla, že to nemá dělat, že to bude ještě horší. Tchýně teď byla relativně v pohodě, naopak mě trošku vytáčela bába. Hlavně když malé rvala násilím ruce nad hlavu (má hypertonii), aby udělala jak je veliká, nebo ji drtila ruce při paci-paci a tak-tak-všelijak. Na ples jsme odcházeli až o půl desáté, protože malá furt nemohla usnout. A jelikož manža chtěl v domácím prostředí popít, tak jsem se uchýlila ke slibu, že budu řídit 😀 Máme nové auto, nemyslím "nové", ale další jiné, se kterým jsem ještě nejela. Tak to byla komedie, nešlo mi tam vůbec řadit a Jirka mi říkal, že málo sešlapuju spojku. Jenomže já na ni nemohla došáhnout 😀 Taky večer prd vidím, takže když jsem neviděla cestu před sebou, tak jsem hned Jiříka prudila kam ta cesta vede jestli doleva nebo doprava 😀 . No a jelikož byl trochu opilinkaný, tak druhý den mu bylo blbě a tak jsme jeli hned po obědě domů. Takže jsem návštěvu jakštakš přežila. A představ si, že Jarek trošku změnil komunikaci s Ivankou, takže teď na ni konečně mluvil jako na miminko, takže se na něho občas i usmála.

nici
20. únor 2007

lucisa,
oni su proste nevsimavi - to maju vrodene. skutocne. 😉
ja uz to tak aj beriem. ale ten moj sa snazi aj napriek tomu. 😉
a co sa tyka toho poriadku, tak to vacsina chlapov, mne vies co niekedy zapoti: ze on nepotrebuje poriadok ( presne ako si to napisala ty ), ze oni chlapi ( pozooor to hovoril za ich skupinu 😀 ) potrebuju k zivotu len tri veci: BYT NAJEDENI, VYSPATI A VYSTRIEKANI 😕 😀 😀 a ze potom nam zenam znesu aj modre z neba. 😀

dashak
20. únor 2007

nici, tak to si vystihla. Dokonce asi i to pořadí. Hlavně teda u těch ženatých. Ti svobodní mladí krásní to mají možná v opačném pořadí 😀

nici
20. únor 2007

ahoj dashak
😀 😀
fakt vystizne aj u teba. trefa. 😀

nici
20. únor 2007

inak baby co neurobit pre tichy, pokojny a harmonicky chod domacnosti? 😕 😀

lucisa
20. únor 2007

baby 😀 😀
ještě, že ten můj slouží, bo se tu řehtám jak kůň...

jo a taky mě může trefit, když něco dělá, já se ho zeptám jen tak mimochodem na nějakou blbinu a on kvůli tomu přestane dělat...
já to nechápu, oni to v tom mozku mají fakt prdlé....

já dělám 4 věci najednou a ještě myslím na to, jak si usnadnit práci, když třeba odnáším holkám prádlo do koše na vyprání, tak cestou ještě sklidím špinavé nádobí, naliju holkám čaj, v koupelně dám věci do prádla, stihnu si odskočit, odpovídat celou dobu holkám na otázky a vrátím se s pyžamkem a při oblíkání ještě chlapovi vykládám co nového doma, nebo co by se mělo zařídit apod.
někdy už mi z toho šibe, jak se snažím dělat tolik věcí najednou, ale zase by mě piclo, kdybych se měla 3x vracet na jedno místo jen proto, že jsem to nevzala všechno najednou poprvé. a to on nechápe. on raději plantá tam a zpátky, tím nejpomalejším krokem a já z toho vždycky zakořením.... 😖

lucisa
20. únor 2007

dashak, tak to je fajn, že jste zapařili, tu noční cestu autem si dovedu představit, musím se chlamat.... 😀

dashak
20. únor 2007

nici, tak tak, moje kamarádka má takové heslo - radši 5 minut vydržím (nebo podržím??) než se dívat 5 dnů na nafrčeného chlapa 😀

lucisa
20. únor 2007

hm, tak s těmi 3 nutnými věcmi - u nás by to asi chtělo zvýšit frekvenci toho stříkání, nějak nemám náladu tak často jako chlopek, a to mu možná ještě víc zatemňuje v mozku ty praktické věci 😀 😔 😀

nici
20. únor 2007

lucisa 😀 😀
to je ta vlastnosti zien, ktoru nenajdes v ziadnom muzskom zivotopise: FLEXIBILNOST. 😀

nici
20. únor 2007

baby padam tu do kolien 😀 😀 😀 😀
dashak, ja si toto heslo asi dam na pozadie pocitaca 😀 ze pozdravujem kamosku 😀
lucisa ono urcite, uvidis, mne ten minule aj sam vydrhol kupelnu a bol tam origos tri hodiny, vysiel potom ztade, jak keby mal zapas so zralokom, a smrdel od Sava. 😀 a kupelna sa leskla jak psie vajcia 😀

dashak
20. únor 2007

Lucisa, vidíš, a můj chlap tvrdí, že ženská, prý narozdíl od chlapa 😅 , neumí dělat víc věcí najednou. Od něho to sedí, stačí když se dívá na televizi a já na něho mluvím a ptám se na něco a on vůbec nepostřehne, že po něm něco chci.
Jinak včera jsem byla poprvé u nového gynekologa a při cestě v tramvaji mi zavolal, že už je doma, a že "umíráááá", ať se stavím do lékárny pro ibuprofen a paralen atd. Jak na sviňu v té lékárně u nás bylo do 17.30 a já tam přišla 35 😅 , takže to neklaplo. No ani mi nepřišel tak moc nemocný, ležel v ložnici a já vykládala v obýváku babičce jak mě zas opruzoval nějaký mládenec, který kvůli mě vystoupil i z tramvaje a snažil se mě někam pozvat. Já jsem mu řekla, že to by teda nemoh, že jsem vdaná a mám dítě a on na mě hleděl s otevřenou pusou a optal se - jo? mate? Přišlo mi to strašně srandovní, je fakt, že mi asi ti chlapi nevěří, už se mi to stalo několikrát. Vypadám celkem pubertálně, záleží teda co oblíknu. A ten můj chlop to slyšel 🙂 , já myslela, že je zamotaný do peřiny a potí se, ale on je zvědavý jak opica. A dělal si ze mě z té ložnice srandičky, že to všechno slyší. Tak zas tak vážné to asi nebylo, oni myslím chlapi umírají už u 36,9. Ale když jsem nemocná já, tak už mám teplotu i 39 a to jsem označena za srágoru 😅

lucisa
20. únor 2007

ještě to tady někdo napíše a já si to taky vytisknu a někde doma pověsím 😀

a nejlepší je, že já večer nějak nemám chuť, to spíš ráno, ale to jsou zase naše holky šílené aktivistky, furt nás chodí vyrušovat, chtějí se s chlopkem schovávat pod deku a já místo, abych byla vzrušená, tak se začnu řehtat a zruším i to málo, co mě ještě k tomu sexu táhlo 😉 😖

a vůbec nejlepší jsou otázky typu:
tatíííí, co děláááš???
holky, taťka teď nemůže mluvit...
a próóč?
proto.
a ty mamíííí? co tam požád dělatéééé?
nic, jenom se ještě kuláme.....

a do toho manžel: kašli na ně, neodpovídej, budou furt otravovat a já se z toho zblázním, víš jaké to je, když se snažím a ty s něma konverzuješ?

tak se začnu smát znovu a manžel je na mrtvici, protože krev má jinde a srdce nestíhá pumpovat 😎 😀 😝 😀 😝 😀

a zase jsme mimo tchýně
😀

dashak
20. únor 2007

nici, ty brďo, to by se mi nemohlo stát, že by mi chlop vydrbal koupelku. On je z vesnice, tak má manýry, že domácnost je čistě babská záležitost.

Lucisa a kde je jess, zase přijde tak pozdě?

dashak
20. únor 2007

Lucisa fakt asi založíme nějakou "drbárnu", kde se dá řešit všechno. I když tady jsou myslím holky v pohodě a budou rády, že se i zasmějou a nebudou to nazývat "zasíráním" diskuze jako je to jinde, však víš kde.

nici
20. únor 2007

😀 😀 😀

baby ja som minule pozerala taky perfektny dokument na Spektre "on tvrdi, ona tvrdi" a tam bolo, ze chlapi maju jednoducho vrodene, ze nepocuvaju. pocuvaju, len to co ich zaujma. ten moj sa ma este spyta: ziskala si si moju pozornost? 😉 a ja mam chut ho skrtit, lebo to co som mu rozpravala bolo jak citat celu ucebnicu dejepisu. 😀

lucisa asi by sme mali dat pri toto tema pomlcku a dopisat ku tchyne - manzelia, muzi a ostatne zveri 😀 muzskeho rodu

dashak
20. únor 2007

ale aspoň se držíme celkového tématu "matka,otec,rodina" 😀

lucisa
20. únor 2007

ok, dashak, je to fakt, že tady jsme v klidu, ale já teda pro klid osttaních zakládám novou stěžovárnu na volné....

a ať neporušujeme pravidla, ju?

za pár minut jinde, papa

nici
20. únor 2007

tak ja si budem teda striedavo klikat v dvoch oknach, lebo mam fakt dost toho, co pisat. 😀