Tchýně mi má hlídat syna a přijde i s dalším vnukem

lenkalenka666
22. říj 2016

Ahoj, jen mě zajímá jestli Vám to přijde normální nebo ne. Potřebuji hlídat jeden den v týdnu prcka a má hlídat tchýně s tchánem, ale dnes mi přítel oznámil, že mu rodiče mezi řečí oznámili, že přijdou,ale že sebou vezmou ještě svého vnuka, který měl být ve školce, ale nedají ho tam, protože tam brečí.
Ani se nikdo nezeptal, jestli to vadí nebo ne, což mi přijde hodně divné, prostě sem přijdou všichni tři a hotovo. Jak se na to díváte vy?

tammm
22. říj 2016

Buď ráda že pohlídají 😢) a co ti vadí na vnukovi? Holt děda bude blbnout s ním a babička se bude věnovat tvému dítku.Nás babička hlídala 11 naráz 🙂

pisisvori
22. říj 2016

Nevim jak je vas syn stary, ale pokud tam bude tchyne i tchan tak 2deti zvladnou ne?

jajulin
22. říj 2016

Mne to prijde uplne normalni, ale zalezi na vztazich v rodine. Jak mas stare dite?

mejbellina
22. říj 2016

No mě se to zdá normální. Mě když hlídá tchýně tak taky s sebou většinou vezme ještě partnera, nebo syna...stejně tak jako když má hlídat máma vezme s sebou tátu atd. Je mi to jedno, hlavně že tady je ta osoba co má hlídat a pohlídá.

stanqa33
22. říj 2016

@lenkalenka666 a co ked pride s dalsim?? Vsak sa spolu pohraju nie???

lenka27
22. říj 2016

A co je na tom divneho? 😉 tak je to bratranec? me deti se normalne stykaji s bratranci a sestrenicemi.a jsou spolu.radi. ted takova pichlava otazka, ale u tvych rodicu by ti to asi nevadilo ze?

berenika39
22. říj 2016

Vždyť děti jsou bratranci, rodina, to je snad dobře, že jsou spolu?

lenka27
22. říj 2016

A jak pise tammm, nas babicka hlidala i kdyz nas bylo 12

blaablaablaa
22. říj 2016

Asi budu vybočovat, ale... já bych naprdnutá byla, ale to kvůli tomu, jak to u nás probíhá. Pokud by totiž tchán s tchyní vzali druhého vnuka, tak bych si mohla být celkem dost jistá, že by se spíš věnovali tomu druhému staršímu, protože by si je vymrčel. A shodli jsme se na tom i s mužem, že bychom našeho syna takto hlídat nenechali. Byla jsem svědkem toho, že tchán řekl, že našeho v tu dobu začínajícího chodce na zahradě pohlídá, za minutu koukám a tchán debatuje na pískovišti se starším, protože už před tím ho tahal, že dědu potřebuje, a o našem hlídaném ani neví, kde je. To byl děs v očích, když jsem se zeptala, kde je dítě a on zjistil, že si tam lozí po kamenné zídce.

pisisvori
22. říj 2016

@blaablaablaa proto jsem se ptala jak je syn stary. A budou tam dva, takze pro kazdeho jeden 🙂

koordinatorka_odboje
22. říj 2016

Bylo by mi divne, ze to rikaji na posledni chvili. Nebo to rekli hned a manzel ti to proste zapomnel rict, coz by treba na meho sedelo dokonale 😎
Jinak se podle me nic nedeje. Co takove skolkove decko? Bude se divat na tv , hlavne aby nemelo nejakou skolkovou virozu - toho se bojis?

tammm
22. říj 2016

Co by jiné maminky daly za pohlídání a nepřemýšlely by určitě nad tým s kým bude hlídat.Neřeknu kdyby chlastali 🙂 nebo s ním chtěli někam jet.

koordinatorka_odboje
22. říj 2016

@blaablaablaa aha, to je taky pravda. Ja porad premyslim ve svych normalnich kognicich, ze prarodice maji vsechny vnuky stejne radi a zapomnela jsem, ze bohuzel jsou tady typy lidi, co ne

jajulin
22. říj 2016

@blaablaablaa to, co jsi popsala, ale neni dusledek pritomnosti druheho vnoucete, ale zodpovednosti prarodice. Pokud zodpobedny neni, nenecham ho hlidat sve dite. Kdyby tam nebyl druhy vnuk, mohl se deda klidne zacist do casopisu. Pokud je clovek zodpovedny, uhlida dve deti uplne v pohode.

lenkalenka666
autor
22. říj 2016

Malému jsou dva roky a druhému vnukovi 5 let. Mě jen vadí, že se třeba nezeptatají jestli to nevadí, když přijdou i s ním, to mi vadí.

lenkalenka666
autor
22. říj 2016

@koordinatorka_odboje spíš mi vadí, že se třeba nezeptají jestli to nevadí,berou to jako samozřejmost.

blaablaablaa
22. říj 2016

@pisisvori jo, já jsem byla nejednou svědkem toho, jak starší pětiletý uzurpoval oba dva 🙂 a ten náš roční se tam batolí a frčí si tu svou.. takže ani tohle ne 🙂 dokud se nebude umět ozvat a říct mi, jak to tam probíhá, tak ne. Když ho chtějí sami, tak OK, nemám problém 🙂
@koordinatorka_odboje já bych neřekla, že mají rádi jednoho víc a druhého míň. Jen prostě starší nikdy neslyšel asi slovo ne. Jinak já mám tchyni s tchánem fakt ráda 🙂

jajulin
22. říj 2016

Dvoulete dite uz si krasne vyhraje se starsim bratrancem. Byla bych stastna, ze budou vsichni spokojeni a neuzirala se formalitami.

koordinatorka_odboje
22. říj 2016

@lenkalenka666 aha, ja pochopila, ze e ptali manzela a ten to zminil a ted

cell
22. říj 2016

@lenkalenka666 : co bych za to dala!!! já nemám na hlídání nikoho, takže toto by mi opravdu nevadilo 🙂

blaablaablaa
22. říj 2016

@jajulin a to si právě nemyslím. Když je tam sám, tak to se od něj nehnou 🙂 ale rozdělit pozornost, to je velký problém

tak2014
22. říj 2016

četla jsem jen úvodní příspěvek...takže probůh, co je na tom špatného??? hlídají, to je super a že s sebou přivedou dalšího vnuka, co by na tom mělo vadit...hledání imaginárních chyb na tchýni a tchánech už mi na MK přijde jak sport

shine2015
22. říj 2016

Asi se na me sesypete,ale pokud se kona hlidani u nas doma v byte nebo nasem domku,tak to povazuji za slusnost zavolat a rici - heled nevadilo by Ti kdyz prijdeme s vnukem??
Pokud by hlidani probihalo u nich doma,tak po tom mi je houby...kolik decek u nich je...

shine2015
22. říj 2016

Jinak dekuji timto moji mamce za to jaka je a kdyz chce prijet se synem od segry tak se zepta :D

lenkalenka666
autor
22. říj 2016

@shine2015 Ano, presne tak. To by uplne stacilo. Kort kdyz budou hlidat v nasem mini byte.

tymothy
22. říj 2016

@shine2015 Já naopak dekuji sve mamce, že mě vychovala tak, abych toto brala jako naprosto běžnou věc, nad kterou mě ani nenapadne se pozastavit. 🙂 A skutecne jsem ráda za to, že máme v obou rodinách vrele vztahy.

research123
22. říj 2016

@lenkalenka666 na jednu stranu mi přijde, že řešíš blbost, na druhou chápu, že to bereš jako neomalenost a souhlasím, opravdu by se zeptat měli, v ideálním světě. Bohužel komunikace mezi lidmi je v téhle době na mizerné úrovni, asi je lepší si na to zvyknout a neztrácet čas řešením toho, co by udělat měli nebo neměli. Hlavní je, že pohlídají 😉

lenka27
23. říj 2016

@lenkalenka666 a neptali se manzela? jako.vzdy to musi byt o domluve samozrejme, ja vse s tchanovci domlouvam sama, protoze kdybych to resila pres manzela tak se nic nedovim 😀

krtikkrtovaty
23. říj 2016

Byla bych ráda, že pohlídá, pokud není druhé dítě nemocné nebo tak něco, tak bych to vůbec neřešila.
Jak já bych byla ráda, až bude prcek na světe, kdyby mi babičky mohly hlídat, ale bohužel, obě mají před sebou ještě několik let chození do práce... ☹

drzticka81
23. říj 2016

jeee, co ja bych dala za bratrance a sestrenice pro nase deti a aby se mohli stykat a hrat 🙂)) nase deti maji o dvacet let starsi sestrenice z muzovy strany, ja mam bratra a ten nic zatim nema..........to byly casy, hrat si s bratrancemi!!! jinak ano, priste by se mohli zeptat, zda by to nevadilo, ze ho privedou.....