Tchýně zlatá, vlastní máma na ránu

pepibubu
12. bře 2010

Ahoj, podobné téma už tu bylo, ale zamklo se (poněkud se to tam zvrhlo...) ale přece jen si myslím že by něco podobného mělo existovat. Ne všechny tchýně jsou semetriky a ne všechny maminky jsou úžasné - a já jsem důkazem. Mám tchýni která je absolutně v pohodě, do ničeho se nemontuje, názor sice řekne ale nevnucuje, když jí řekneme že to tak neuděláme a proč, tak nanejvýš řekne "no jak myslíte" - ale nikterak jízlivě. už se i stalo že jsme jí pak přiznali že jsme to tak měli udělat jak říkala (příklad mě teď nenapadne) - a ona se jen usmála a řekla něco ve smyslu "no jo, no, zkušenosti jsou nepřenosný."

Proti tomu moje vlastní maminka? Už přece dítě vychovala, tak má patent na rozum. Vynáší rady bez toho aniž by o ně byla žádána, a běda běda když to neuděláme přesně podle ní. Že ty rady jsou milionkrát překonané? A to řekl KDO? Ona to přece s námi myslí nejlíp, navíc na to má vzdělání (úča z MŠ) tak je mou povinností ji bezezbytku poslechnout. Když jí řeknu "mami, mně bude dvaatřicet, nech mě nést zodpovědnost za své děti samotnou, tys už mámou byla a tuhle šanci jsi využila po svém" tak tím vyvolám reakci jak blázen, že ona pořád matkou je a bla bla bla.

Dospělo to tak daleko, že v lednu jsem s ní tři týdny nemluvila a to absolutně. Pak se to tak nějak obnovilo, ale už si sakra hlídám aby to opět nesklouzlo mimo nějak přijatelné hranice. Nikdy nebylo mým cílem jí absolutně odstřihnout od vnoučat, vždy mi šlo jen o to aby mě začala brát jako rovnocenného partnera ("ale s tím se smiř že tě tak nikdy brát nemůžu, pořád budeš moje malá holčička....") a to už si sakra hlídám. Jediný co se mi nepodařilo zvládnout je to, že mi na malýho šišlá, a není síla jí vysvětlit že šišlat na dítě který se učí mluvit je až nebezpečný - jak se má naučit správně mluvit když šlyší šišlimišli.... Navíc malej jí ani nerozumí, což je vtipný.... "Jožulko poď še nabumbinkať," pravila babička a malej se podíval na mě jako co že to po něm chce? a až když jsem mu to přeložila - běž se napít, Pepčo, tak šel 😀

Máte to někdo taky takhle nastavený, nebo jsem sama takovej exot? 🙂

mamina
3. dub 2010

To jsem nikdy nepochopila.Asi mě ráda má-svým způsobem...Jen si prostě nerozumíme... ☹
Táta je v pohodě,ale rozhodně to není hlídací dědeček..Dělá na směny,sará se o mýho neschopnýho bratříčka a o svýho tatínka.Dědovi je 83 a je po mrtvičce,takže to táta nemá jednoduchý.A i kdyby sebevíc chtěl,nemá na vnoučata zrovna moc času... 😉

pepibubu
autor
4. dub 2010

Holky moje matinka je naprosto blbá. A to říkám naprosto bez emocí. Nejde ani tak o něco co "provedla" ve vztahu ke mně, ale jak hazarduje sama se sebou.

Stavila se tu v pátek, potkala se tu i s tetou a strejdou (její starší ségra s manželem). Kupodivu na něj ani moc nešišlala, jo, jako opět drezúra "jak dělá koníček, jak dělá pejsek, jak tohle jak tamto," chvilku pokoj mu nedala, ale.... spíš mně vyděsilo co mi řekla teta velmi potichu: "máma o sobě včera vůbec nevěděla, probrala se v půl devátý, že jí dřevění jazyk, brní půl obličeje, a vůbec neví co s ní bylo..." ale samozřejmě že k dokotorovi nepůjde.... Teta se ji samozřejmě snažila dohnat na pohotovost, protože to mohla bejt slabá mrtvice. Ale madam neeee, už je jí dobře... A že jí tělem může putovat nějaká sraženina a za pár dní může bejt hotovo....

Teta mi to špitla potají, máma pak jenom zkonstatovala "včera jsem měla hodně vysokej tlak," tak jsme se po sobě s tetou podívaly. Má cukrovku, žere prášky na cholesterol a na tlak, ale její jídelníček je jeden velkej průser, včera jsem s ní o tom mluvila, řekla mi k tomu "a kdy jako mám jíst, když jsem od sedmi do půl čtvrtý v práci, najím se když přijdu domů," tak jsem jí na to řekla jen jestli je jako jediná v práci a jak to řeší kolegové. Tak mi s opovržením řekla že si nosej kastrůlky, ale to ona nebude, protože vaří jednou týdně pro babičku. Holky ona díky FKSP má stravenky za dvacku ty co jsou 80Kč, kdyby je neutrácela v hospodách a necpala je nám, tak vlastně za dvacku může mít klidně kilo masa a jídlo na dva dny určitě, ale.... Dobře i kdyby si nevařila, tak maj závoz jídel, že si může na celej tejden objednat aby měla aspoň obědy.... "víš jak je to hnusný a drahý?" Takže si radši koupí dva rohlíky, 15 deka salátu - rozuměj jedno jakýho hlavně že to není vidět kvůli majonéze - a aby to "vylepšila" tak třeba pomeranč. A pak se diví svýmu tlaku a cholesterolu. a když přijde domů, ano obden kolem osmé protože se s tetou střídají v péči o vlastně absolutně nesoběstačnou 88letou babičku - tak s prominutím sežere nač přijde.

Pak mi i řekla že jí bylo blbě, když jsem jí řekla ať maže k doktorovi tak mi na to řekla že nikam nepůjde, že co se má stát se stane, a že jí Julina (její celoživotní kamarádka, pracovnice na sociálce, žádná doktorka) řekla že takhle mrtvice nevypadá tak co by někam lezla. Tak už jsem to vzdala. Je klidně možný že se těch svejch šedesátin ani nedožije, jestli to fakt byla slabá mrtvička a někde putuje sraženina.... Taky jsem jí včera řekla že jestli se chce zabít tak ať to udělá ale jinak. A na to mi řekla že kdyby věděla jak tak už to udělala dávno ale je na to zbabělá.

Holky já se na to můžu vys*at. Tohle těhotenství je psychicky i fyzicky natolik vyčerpávající že fakt nevím kde mám ty síly brát. Nejdřív krvácení ve 12tt, pak hematom v 16tt, pak hádka s matkou a tři týdny klid, pak Honzovi odstŕanili tu pihu a ještě nevíme histologii (a když bude blbá tak musí na odstranění dalších asi deseti typově stejných pihy), Martínek koncem pánevním a teď ještě tohle. Co mě ještě čeká....

mamina
4. dub 2010

Pepi,s mámou je to prů.er!Fakt to vypadá na mrtvičku! 😝 😠 Ale znám takovejhle tip lidí.(Děda byl stejnej.)Nic s ní nezmůžeš.Dokud sama nepadne na hubu,tak k doktoru nepůjde.A můžeš do ní hustit zleva-zprava.Jen se modli,až to s ní sekne,aby to bylo někde,kde bude někdo,kdo jí zavolá rychlou!.. 😠

Jinak o malýho se neboj.Znám případy,že se mimi obrátilo až na porodním sále. 😉 A i KP se dá zvládnout porodit normálně.Jen to dýl trvá,protože zadeček je měkkej,narozdíl od hlavičky. 😉

Já si tohle těhotenství taky užívám.Měli jsme doma streptokoka,všichni min.3x antibiotika,o vánocích mi diabetoložka vnutila inzulín s tím,že mi mimčo nejspíš při porodu umře(přitom glykemie mám lepší než člověk nediabetik!),umřela mi teta (46),2 dny nato mi táta řek,že v září umřela babička a příbuzným jsme ani nestáli za to,aby nám dali vědět,jsem na rizikovým a momentálně ve špitále 2 dny po výkonu,hrozil předčasnej porod a Cipísek má teprve kilo...Bylo by brzo...A manža musí do práce a máma se na mně vy....la s hlídáním tý nejmenší,co ještě nechodí do školky... 😠
No,jak říkám:dovnitř může,ven musí!Však oni se nám ti drobci naroděj a s pomocí Boží to všechno DOBŘE DOPADNE!!! 😉 😉 😉

lucenek
4. dub 2010

pepi...no tvoji maminu nechápu, ale ne vždy toto mrtvička je...třea jsem vezla pac s přesně stejnými příznaky a byla to jen akutní hypertenzní krize s doprpovodnými příznaky neurologické škály, a pac je ok, takže je to jen na neurologovi aby to posoudil, ale když s ní není řeč... 😖

pepibubu
autor
5. dub 2010

Holky, děkuju 🙂

Lucenek u ní to bylo asi taky k tomu tlaku, prý ho má vysokej a má na to dokonce prášky, ale sakra co by se jí stalo kdyby radši k tomu doktorovi šla, aby věděla? Dyť i ve středověku lidi chodili k ranhojiči... Ale to by se madam nesměla bát toho co se tam může dovědět...

mamina
5. dub 2010

Pepi,vysokej tlak je snad nejhlavnější příčina Infarktu myokardu (srdce) a mrtvice (mozek)...

lucenek
5. dub 2010

pepi no tohle už nezjistíš každopádně vysoký tlak odstartuje plejádu dalších sekundárně vzniklých nemocí, a že jich teda je.......no vím, že ti to není jedno,takovej nesmyslnej hazard, ale prostě jinou šanci než hodit to za hlavu nemáš...
Jinak hezké velikonoce

pepibubu
autor
6. dub 2010

holky tak včera přišla "se potěšit - poprosila v telefonu jestli by mohla... inu dobrá.... Tak dorazila, malej spal, probudil se asi 20 min poté. Sotva přišel nasadila svou palbu - fistule a "Jožulko pudeš k bábě," a Pepča prostě po probuzení potřebuje dobře 20 min na rozkoukání... A ona hned "a jak dělá pejsek, a auto dělá brrrrrm a tygr uáááá" a s prominutím tu hubu nezavřela.... Malej jí hned dělal pápá, a ona "ty mě vítáš, to je hezký," ale houby, malej jí dával najevo že stačí, pak jí i botu přines - furt nic. Mlela, a jela furt jak kolovrátek. všichni, celá rodina jsme z ní byli vyšťavený, ale ona nám ho rozvíjela. Pak zase začala s nočníkem, jestli nechce čůrat, tak jsem se namíchla že kdyby to bylo na ní tak ho na něj rve už od momentu kdy sedí... "ale už by to DÁVNO UMĚL." co na to říct. A argument "se z toho po*ereš až budeš mít dvoje plíny:..." no , tak chvíli mít budu, no, to se přežije. Doposud se mi taktika nechat malýho k rozhodnutí dospět samotnýho (přesun do pokojíku, zahození dudu) vždy vyplatilo, nechci a nebudu to měnit. On prostě dobře ví co a kdy bude dělat. To samý jídlo. Chce jeden den jíst jen šunku a chleba nechá? Fajn... Druhý den zase sundá šunku a zbaští samotnej chleba? taky fajn, asi ví co kdy potřebuje....

Ale teda co mě vyděsilo "No Honzo až bude V. v porodnici, tak já třeba budu s malým doma, abys mohl chodit do práce..." v tu chvíli jsme se na sebe nemohli ani podívat, ale jakmile odešla, tak mi Honza musel přísahat, že to tak neudělá, to by byla šílená pomsta malýmu, to by prostě nešlo... A její představa č. 2: "až budete s Martínkem doma, tak já přijdu, vezmu si ráno Jožulku a večer ti ho přvedu" (no podle ní třeba klidně i druhej den že...) ale že ty kluci si budou muset vybudovat nějak vztah, potažmo malej by hned usoudil "máma má mimino a mně už nemá ráda," to prostě jí nedochází.... ale to má smůlu, její představy jsou JEJÍ PŘEDSTAVY a realita se bude odehrávat v MOJÍ režii.

sarax
6. dub 2010

Pepibubu: rozumím, muj tatka mi chtel platit alimenty, abych mu mého nejstaršího nechala, když jsem si dovolila porodit ještě dvě děti a on nemá klid k žití 🙂 🙂 🙂 , drž se a děláš to dobře 🙂

pepibubu
autor
6. dub 2010

sarax hele a to že ty další dvě děti "nemaj klid k žití," to už neřešej? to by mě totiž zajímalo... 🙂 taky si totiž výhledově umíme představit mít tři děti...

sarax
6. dub 2010

Pepibubu: oni neřeší vůbec ty další dvě, ty si prej nechali utýct (byli jsme rok a půl v 50 km od nich)....takže se prý nedá nic dělat...a ticho po pěšině ...už dva roky... 🙂 malýho posledního viděli jednou v porodnici

hancazivocich
6. dub 2010

No já právě zas přišla od babičky s tím, že Ty hele Hano, nedávej jí už toho dudla - vždyť už je velká..... 😠 ANo - délkově je, ale bude jí terprve 15 měsíců... Chjo - prej vypadá jak postižená...........

Jinak pepi - mám trochu jiné výchovné metody, v určitých věcech si myslím, že by řád být měl, na druhou stranu - v dost věcech si o sobě myslím, že jsem měkká 😉

Jinak já teď řeším jinou věc - chtěla bych druhý, ale je tu pár problémů - jednak váha, potom a nejzásadnější problém - hrozně se bojím pobytu v porodnici - po té první zkušenosti.. Ani tak ne tolik porodu - sice byly komplikace - moje i malé, masivní krvácení, kdy hrozila i transfuze, ale děsí mě ta ,,péče". Já opravdu nevím, jak taková nem., jako je u nás může mít nálepku bfh..
Otřesný - hlavně z toho mám strach. I když se na něco ptáte, odpálkují vás, malá měla silnou žloutenku - před vámi ji vrazí pod světlo - nejdřív ho teda přivezou na pokoj, pak teprve přijdou oni a sdělí, že tam musí, hlavně kojení - nekojení - to byl problém.. Vím, že jsem cíťa a dost věcí si beru víc, než je zdrávo, ale na druhou stranu, pokud jsou nějaký problémy a jsou mi vysvětleny, tak to beru líp....... Ne, že se to přede mnou tají.... A to jsem zdravotní sestra...

No a v neposlední řadě návštěva naší máti v porodnice - všechno bylo špatně - špatně jsem malou držela - měla nosánek zabořenej - přitom tak se to má dělat, byla málo oblečená, atd....... Proč jsem nechtěla, aby za mnou přišly moje babičky? Přitom já o návštěvy vůbec nestála - fakt, akorát chlapa jsem tam jakž takž snesla. Taky mám strach, když budu mít druhý, jak to bude s malou.. Kdo se o ni postará atd........

Asi jsem cvok, honí se mi to pořád hlavou - starosti, nestarosti... Já vím, že vy třeba (jako pepi) teď řešíte uplně jiné, důležitější, ale já mám teď prostě dny, kdy nevím, jak dál..........

Nějaká depres či co

pepibubu
autor
6. dub 2010

Hani, každá jsme nějaká, mně se fakt vyplácí malýho nechat k takovejm věcem dospět samotnýho, a zkrátka věřím tomu, že dítě samo nejlíp ví... Jako jo, když po mně za den che počtvrtý 250ml kakaa tak ho nedostane, ale jinak zkrátka věřím tomu, že dítě který ještě není zatížený "co by se mělo a co by se nemělo" samo nejlíp ví... Ale zkrátka ty to máš nastavený jinak, a v životě by mě nenapadlo říct ti, že tak jak to děláš je to špatně - ne , je to jinak 🙂 a podle tebe správně, a tak to má být.

sarax
6. dub 2010

Hanco. jestli můžu, neber si to tak, já mám taky !postiženýho" 🙂, je mu 26měsíců, vypadá na čtyři roky, doma dudlá, když je vzteklej a to je furt 🙂, jen ven mu ho tak od zimy nedávám 🙂 , jenže for je v tom, že on miluje růžovýho dudlíka a jinýho ani náhodou... koupil nám ho na jarňákách správce obejktu v zoufalý situaci, kdy malej řval v apartmánu a ninýho než růžovýho neměli - v jediným krámě ve městě, tak má růžovýho sloníka a fakt vypadá jak tydýt 🙂 🙂 🙂 , to musím uznat 🙂 . O děti se postaral , když jsem byla v porodnici - manža uplně sám a ještě za mnou do chrudimi každý den jezdil, nikdo mu nepomohl ani s kastrulkama, rodiče má za rohem a naši kousek...když jsem přijela z prodonice, tak jsem do pulnoci smejčila, aby mimčo mělo čisto, nebyl bordel, to neee, jen takovej, co chlap nevidí 🙂

pepibubu
autor
6. dub 2010

holky tak to právě Pepča sám v roce a půl hodil dudel do koše po návratu z dovči, tak jsme to tak nechali a od té doby ho nemá. totéž přechod do velké postele - smontovaná v pokojíku byla asi týden, spával tam ten týden přes den, a jednou večer po převlečení do ní šel sám -a od té doby tam spí i večer a vlastně tam "bydlí"....

hancazivocich
6. dub 2010

ježíš, pepi, já neříkám, že děláš něco špatně!!! Jen, že máme jiné výchovné metody 😉

sarax - hm, tak to jsi mě fakt uklidnila 😀 😀 To naše robě se totiž ani nenamáhá říct dudu - jen začne šíleně mlaskat - že ho chce - no, ostuda... Už to dělá, i když jí vypadne z pusy ze spaní... Budí mě mlaskání - jak v chlívku 😅

No, problém je, že u nás tatínek zastává názor, že starat o dítko se má žena - jako i event. uvaří, uklidí, jednou ji vykoupal, ale nepřebalí!!! Ven s malou jde, ale potřebuje hafo instrukcí - co jí může oblíct a tak... Pokud to nenachystám, tak je schopnej jí nějakou vrstvu nedat. Jinak jako jí tisíckrát zaváže tkaničku, zapne zip, sundá čepičku z očí, ale nepřebalí, krmení je taky problém - že to od něj nechce... A že by mohla pít? Jo, tak jednou. dvakrát za den by si vzpomněl 😅 😅

sarax
6. dub 2010

Hanzo: no, ten můj volá - dééédéééé (dudlík 🙂)- no a lidi neznalí si myslí, že volá dědečka, že se mu po něm stýská a on dědečka viděl asi 3 v životě z rychlíku... teda oba dva 🙂 🙂 🙂 . Náš tatka už konečně pochopil, že na babky nelze spolehnout (že to bylo vždy za neumerně vysokou daň) a naučil se sám.. taky se pamatuju, že když malej - jako druhej malej🙂- tenkrát brečel, to už je 5 let zpátky, tak řekl: neřvi, nebo pomažeš k bábě... no , málem to bylo na rozvod, ale už je to pár let zpět, co tatka pochopil a umí s dětmi uplně všechno, ale šlo to postupně, občas dost slzavo vzteky a se skřípaním zubů, ale pochopil, jeho táta taky nikdy nic s dětmi nedělal, tchýně dokonce pletla s manžou pomlázku, místo tatky, ale ona to dělala cíleně, aby táta neměl slovo, uplně o všem rozhoduje a vždycky rozhodovala ona, já manžovi ukázala jinou cestu a taky to, že je moc důležitej a potřebnej jako táta a že ho sedět v koutku a dělat mrtvýho fakt nenechám, na to ho moc miluju a svoje děti taky.. nepotřebuju si dokazovat, že všechno zvládnu sama a a že jsem dokonalá...

pepibubu
autor
7. dub 2010

Holky tak dneska jsem myslela že umřu 🙂 Ona se těší jak mi bude pomáhat chystat věci na "mimouška" - a ani trošičku jí nenapadne, že já se těším na to jak si to v klidu udělám sama, abych se na malýho sama naladila... Navíc už jen jak to šišlavě žekja, to mi štačilo 😀

evena
8. dub 2010

pepi co já bych dala za to aby moje máma projevovala takový zájem 🙂

pepibubu
autor
8. dub 2010

evena - he he sloučit naše matky dohromady, rozdělit dvěma a budou dvě ideální... páč všeho moc škodí 🙂 aspoň kdyby si nemyslela že má patent na rozum...

evena
8. dub 2010

pepi takový průměr by byl asi ideální 🙂 koukám že naše matky i tchýně sou na prd 😝 😀

syraell
9. dub 2010

evena : Asi tak - moje matka je absolutne bez zajmu a holky, uprime receno, budte radi, ze ty vase zajem maji!
Kdyz jsem ji oznamila, ze jsem opet tehu, pravila jenom suse: No, tak mas, cos chtela🙂
Prvniho vnuka mela za jeho 3 roky jednou na 2 dny a slus! Zato kritiku myho materstvi zvlada kdykoliv - nejlepe v sestinedeli smskama. Normalni matky byvaji po porodu prvniho ditete svy dcery u ni - tu moji to ani nenapadlo a radsi mi po mobilu sdelovala pravdy typu: Jsi priserna matka, protoze jsi nevysterilizovala lzicku, nikdy jsi nemela mit deti apod...
Vazne, budte holky rady za JAKYKOLIV pozitivni zajem!

pepibubu
autor
9. dub 2010

jéžiš o 6n mi nemluv.... myslela si že se mi sem nakýbluje, a bude mi pomáhat jenže po svým... nakonec tu byla jednou přes noc, pak párkrát přes den a její rady? "ty sis sáhla na vlasy? Okamžitě si umyj ruce než na něj sáhneš," "jak to že nemáš roušku," "nesmí hrát TV ani rádio jinak mu ty vlny NEVRATNĚ POŠKODÍ mozek... atd....tomu musím nyní zabránit nebo se zblázním.

Teď si to pro zmšnu představuje tak, že si vezme Jožulku 😠 na celej den.... A jako kdy si budou kluci budovat vztah, a že by to malej bral "máma má miminko a mě už nemá ráda, " to jí ve svý sobeckosti a snad i omezenosti "aby ši ho užija" nedojde....

sarax
9. dub 2010

No, holky... mně moje matka řekla, že s babičkou (její matkou) moje třetí těhoteńství obrečely 😎 a pak mi taky řekla abych se nepo*rala, že mám tři děti 🙂 🙂 🙂 .. posledního viděla porodnici a apk asi v roce .. myslela jsem, že se jde udobřit... jen zařvala na chodníku: Jeeeeee, to jsem ráda, že není po tátovi, to jsem ráda ....s kým ho ty , prosím Tě, máš? To mi řekla před rokem a zase jsem ji další rok doted neviděla, tot vše.Bydlí kousek od nás

evena
9. dub 2010

sarax to si děláš srandu né 😅 díkybohu že moje máma má jen takový "zdravý" nezájem 😀
syraell 😕 to je taky síla 😲
nic ve zlém, ale vy mi docela zvedlnete náladu, vidím že na tom nejem tak špatně 😀 😀

sarax
9. dub 2010

Evena: tak ještě jeden 🙂, při pátku 🙂 ..na svatbě u sestry... kdo si dá panáka? říkám, já nechci...a táta: jen jí nalej, vona je rozvedená ... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

syraell
9. dub 2010

evena: ja rada zvedam naladu 🙂
S matickou zadny aktualni historky nemam, neb jsem se rozhodla prestat se s ni minimalne do porodu stykat - bude to bez stresu a navic mam tehotenskou cukrovku, takze nac si zvedat cukr! Prvni tehu probehlo podobne...
Jinak min. tyden jsem z legrace rekla u tchyne manzelovi, at mi do porodnice nenosi zadny dary a kytice, ze si moc preju medovnik, protoze kvuli diab. diete nemuzu ani lod cukru a mam na to desnou chut.Po porodu muzu totiz seknout s dietou🙂 No a dalsi vikend jsme dorazili a tchyne nadsene volá: Chlapi, pojdte na zakusek - hadejte, co jsem koupila? No medovnik! To by sis dala, vid?! Ja sice taky nemuzu, ale nemam vubec na sladky chut, to ty ale mas, co?
Spadla mi celist a jenom jsem utrousila, ze je to od ni celkem sadisticky 🙂
Ve srovnani s tim, co mi provadi maticka mi to ale prijde jako vesela a mila historka 😉

sarax
9. dub 2010

Evena: huustá baba 🙂 , škodolibka hnusná....asi bych od stolu odešla....
umíte si představit, jak to mám vzít já, když jsem mámě po jejím dalším obvinování napsala sms, že ji mám ráda, ale nenechám sobě a dětem ubližovat a až přestane dělat rozdíly mezi mými a sestřinými dětmi, tak že budu ráda a můžem začít od začátku...ale do té doby at k nám nechodí... no a od té doby, jsou to dva roky jsem ji potkala jednou a to se ještě vyšklebovala, jak jsem psala výše, že je ráda, že malej není na tátu, že kdoví s kým ho mám.....za hodinu jdu na koncert malému a budou tam všud nějaké babičky a dědové a ten náš to nikdy nezažil, je mi to líto a vždycky pár slz kvuli tomu uroním...

syraell
9. dub 2010

sarax
Vzdycky ti to bude lito, ale ver mi, ze je lepsi takovy lidi ze zivota odstranit...Moc dobre ten pocit znam - muj taticek se zase vzorne stara kazdy vikend o vnuka sve druhe manzelky a Kubu videl asi dvakrat. Jeste jsme u nich museli poslouchat historky o tom, kam vsude muj otec ciziho vnoucka bere a co mu zase koupili. Je to hnus - vlastni dite a vnuk jsou mu lhostejny a s moji mamou je to stejny...
Zacala jsem to brat tak, ze moje rodina jsou deti a manzel a strasne se mi ulevilo. Ikdyz ten pocit litosti v cloveku porad zustava...Hlavne je mi o lito kvuli mym klukum - az zacnou vsechno vic vnimat, asi mi to utrhne srdce 😒

evena
9. dub 2010

syraell 😅 taky sem měla těhu cukrovku a mě tohle dělala tchýně 😀 ona nikdy moc nepekla a ke kávě nikdy nic nedonesla, a když sem měla těhu cukrovku tak se najednou rozpekla a snášela na stůl 😝 můj to ale bojkotoval (soucítil se mnou) a své matce nadal že nebude předemnou přece jíst 😀 prosímtě, a tys měla těhu cukrovku u obou dětí ?

sarax pro takovou není třeba ronit slzy 😉 😉 😉