Tchýni už mám plné zuby…

16. čer 2022

Achjo holky…chlap mi odešel služebně na několik dní a jsem nemocná. Volala jsem tchýni, jestli by dnes nepřišla odpoledne třeba na hodinku, aby se syn zabavil, protože jsem opravdu hotová. Mrzí mě, že se mu nemůžu naplno věnovat. Ztěžka zařídím nějaký jídlo pro něho a pro sebe. Uspat, nakrmit, v noci má chudák děsy. Jsem ještě těhotná tak si to umíte představit. Manžel volal, že zařídil aby mohl odjet o dva dny dřív. Ale stejně…Tak jsem se obrátila na “babičku”. Malý bude mít 3 a byla s ním tak 5x. I když jsme chtěli přijít (30km) tak měla vždy výmluvu. No prostě žádný vztah, žádná péče. Je to paní po 50, která neřeší peníze, práce snová, času habaděj. Syna nikdy nehlídala, nikdy ho sama nechtěla, nikdy nám nepomohla aby jsme si třeba šli do kina a byli chvilku sami. Teď ale opravdu potřebuji pomoc. A její odpověď? Hele já chci odpoledne na kafe (bude u nás ve městě). Takže spíš ne, si když tak vem Paralen. Jo a s tím hlídáním až půjdeš do porodnice…slyšela jsem, že si běžně hlídají děti kamarádky, tak si nějakou domluv. Nebudu v noci lítat k vám (má ještě byt vedle nás). A vůbec, našli jsme si v tom termínu dovolenou …Holky, na dovolené už byli tenhle rok 3x. Hlídání u porodu nám odsouhlasila už několikrát, když na to přišla řeč. A teď tohle. S prominutím mě s**e ta její sobeckost a nezájem o vnoučka (mimochodem zlatý dítě). Nemusím vám ani říkat, že i kdybych chtěla otravovat kamarády tak ti mají svoje děti, práci a podobně. Těžko si někdo najde ještě čas na hlídání, kdyby manžel musel být několik hodin u porodu. Volala jsem to chlapovi, uřvaná, nevím jestli jsem víc brečela ze vzteku nebo z bezmoci nebo z čeho. Chlap je hrozně hodný člověk, i když ho máma taky někdy naštve tak jí má rád a nehrozí, že by utnul vztah. Řekl, že za ní půjde až přijde ze služebky. Hrozně mě ale štve ten princip. Řekla jsem mu, že ji už nechci ani vidět. Že je to hrozná sobecká nána, která nemá nikoho ráda. Tak dlouho ustupujeme, děláme kvůli ní kompromisy…ale tohle už byla pro mně poslední kapka. Ten pohár byl úplně plný a bylo by to na 4 knížky. Závidím vám všem hodné rodiče co mají vaše děti rádi a vás taky ❤️

zrzinda
16. čer 2022

Uf, tak z tohohle je mi fakt uzko, když to čtu 😔 No, každopádně bych se zařídila - ať už nějakou slečnou na občasné pohlidani nebo bych poprosila kamarádku (pro tohle určitě bude mít pochopeni). Ale v momentě, kdy by tchyně cokoliv potřebovala, bych ji poslala strašně rychle doprdele. A to si piš, ze čím bude starší, tím víc věci od vás bude chtít.

gracinka7
Autor odpověď smazal
Zobraz
te_reza
16. čer 2022

A co tvoji rodiče? Ono nasraná být můžeš jak chceš, ale ve finále ji nutit prostě nemůžeš 🤷

pipi_puncocha
16. čer 2022

To je síla teda... Bohužel, zájem ani láska se vynutit nedají.😳😔 Chápu, že je to těžké, ale ona je ve výsledku ta, která přichází o nejvíc - o vztah s vnukem, potažmo s váma všema. Zkusila bych si najít někoho na pravidelné hlídání třeba 1x týdně a pak i na dobu porodu. Třeba se pak i ona chytne za nos, i když to pochybuju.

autor
16. čer 2022

@zrzinda u nás ve městě bohužel taková služba není 😞 manžel říkal ze se domluví s kolegyní co má velké děti. Říkal jí co se děje tak se nabídla ❤️

gbp
16. čer 2022

to je des 😠 teda moje tchyne taky neni uplna laska. rodit mam v zari a samozrejme taky musi jet na dovolenou 🙈, takze hlidani pro starsi, aby mohl manzel k porodu obstara docasne kamaradka a pak moje mamka, ktera je ochotna dojet 90 km, tchyne to ma jen 30 🙈
ja se pracne ucim vubec noc od ni neocekavat 😐 pak nemuzu byt ani zklamana. ne, ze by to bylo az teda takove drama, ze bysme se videli tak malo to ne, ale ocekavala sem taky zajem z jeji strany trochu vetsi. ona porad jen slibuje 🤦🏼‍♀️
drz se 🍀 a rikam, radsi nic neocekavat ☹️

autor
16. čer 2022

@zrzinda Vidíme, že se to věkem horší 😞 budeme hledat nějaké alternativy. Hrozně mě ale mrzí, že je syn bez babičky.

autor
16. čer 2022

@te_reza Moji rodiče už nežijí. A jí do toho nikdo nenutí. Vždy prosíme a nikdy to nedopadlo.

autor
16. čer 2022

@pipi_puncocha to jsi napsala úplně přesně. Ona to ale nevidí. Bere nás a jako samozřejmost.

autor
16. čer 2022

@gbp mas pravdu, my ani nic nečekáme, že by něco udělala sama od sebe. Tak se alespoň nemusíme trápit. Ale když už slíbí pomoc a pak tohle ☹️

mimi1004
16. čer 2022

@te_reza A tebe by to nemrzelo? Zvlášť když už hlídání přislíbila?

Autorko, je mi tě líto, snad to nějak zařídíte. Tchyně jednou pochopí, oč se dobrovolně připravila.

autor
16. čer 2022

@mimi1004 děkuji ❤️ Doufám v jedno i druhé

te_reza
16. čer 2022

@mimi1004 měla jsem tchýni co bydlela pár metrů od nás a zájem 0. Takže sem se na ni hold časem vy*rala a nespoléhala na ní.

gbp
16. čer 2022

tomu rozumim. to by me taky rozhodilo. moje ma pocit, ze ti tatinci jsou u porodu precenovani 🙈 ona rodila 3x, popisuje to naprosto straslive, ale taky to preci zvladla sama, tak nechape, proc ja ne 🤷🏼‍♀️ navic svagrova sama rodit chtela, takze jsem jak magor 😄🙈 podle me to ani tvoje tchyne nepovazuje za dulezite, protoze jinak by to pro vas udelala.

bohumilakupkova
16. čer 2022

Už jsem několikrát zaslechla rozhovory starších a někdo má prostě přístup "Já si svoje vychovala a nikdo mi nepomáhal, tak ať se mladí taky snaží." Chápu, že každý není z vnoučat poprděný i to, že nezmění svoje plány kvůli něčí nemoci, ale třeba hlídání kvůli porodnici mi přijde jako samozřejmost. Obzvlášť, když už to přislíbila. Zas nevím, proč by měl manžel někoho odstřihávat, to je dobře, že se s ní baví. Vždyť je jeho máma. Ono si nevybereš. Zas je to lepší, než kdyby vám do všeho krafala a měli jste ji doma několikrát týdně. 😃

klokanka31
16. čer 2022

Je mi to líto co prožíváš ale veř že nejhorší tchýně ještě není. Kdybys věděla co moje tchýně dělá...🙄

autor
16. čer 2022

@gbp vidíš, to je taky možnost, ze to takhle bere. A spíš když bych zažila něco takovýho tak just pomůžu aby už nikdo jiný takhle netrpěl. No, holt se asi někdo těší tomu, ze může dělat naschvály, nebo co 🙄

treasurka
16. čer 2022

Nevim jestli jsi tu její odpověď přepsala doslovně, nebo je to parafráze, ale já to čtu, jako "jsi do prdele a neotravuj". Štvalo by mě, to, je to přeci jen rodina, a můj postoj je, že rosina si má pomáhat. ALe zároveň druhýho člověka nezměníš. Takže bych jí prostě brala jako cizího člověka, pokud se tak chová. Pozdravit, prohodit smaltalk, ale nic po ní nechtít a nikam ji nezvat, o ničem důležitým neinformovat... Prostě přijmout situaci a zařídit se podle toho se všemi důsledky pro obě strany....

malanoha
16. čer 2022

Zavolala bych nejake kamaradce.. Kdyby me nejaka pozadala v tomhle případě o pomoc, tak i kdyz mam dve male deti a prace dost, tak bych urcite pomohla a vzala si jeji dite alepson na par hodin k sobě... A vubec bych to nebrala jako nejake otravování...

autor
16. čer 2022

@bohumilakupkova věř, že se v tom snažíme hledáte pozitiva. Ale někdy je toho už prostě moc 😕

autor
16. čer 2022

@klokanka31 věřím tomu, všude něco 😑. Kamarádka má tchýni přesně jak já a ještě horší

autor
16. čer 2022

@treasurka já jsem asi taky úplně blbá, protože jí vždy hlásím jak je malýmu, co kontrola těhotenství, posílám fotky…aby alespoň věděla. To samé dělá manžel. Tak to za sebe stopnu. Ale myslím, že jí to bude stejně fuk.

autor
16. čer 2022

@malanoha určitě to budeme muset nějak vyřešit až se chlap vrátí. Teď budu volat známým ❤️

treasurka
16. čer 2022

Chápu a soucítím. Mámto podobně a s tím rozdílem, že naši jsou daleko, takže to není o hlídání, ale zájmu obecně. Už jsem to dávno obrečela, a jsem s tím asi smířená, i když i teď mám občas slabou chvilku. Nedávno jsem posílala video, jak malá dělá pápá a říká baba, a odpověď byla "děkujeme"...

autor
16. čer 2022

@treasurka bože 🙄 to máme stejný…někdy je mi to upřímně jedno a někdy to musím obrečet jak je mi to líto

gbp
16. čer 2022

ja to mam taky tak, ze kdyz bych zazila neco tak strasneho, nechtela bych, aby to nekdo musel zazit znovu a rozhodne bych pomohla 🤷🏼‍♀️ ale do hlavy ji nevidim a nekdy mi prijde, ze se tim i trochu chlubi, jak to zvladaly 💪 ze je druhy den po porodu nahnali do pradelny pomahat 🤦🏼‍♀️ a ze my sme ted moc zhyckane nebo co. nekdy mi prijde, ze mi i nektere veci zavidi nebo jak to rict. sama nekojila a tech kecuuuuuuu co sem kolem kojeni slysela 🙈 nevim, pro me je nekdy tezke do ni "videt" jak to ma, jaka je...prijde mi, ze ti trochu chybi i tvoji rodice a chces ty veci s ni sdilet. zaroven bys taky pro deti chtela babicku. to je pochopitelne. ale proste za to nemuzes jaka je, noc s tim neudelas a zodpovedna za to nejsi. taky sem mela babicky naprd 🤷🏼‍♀️ je to smutne, ale bohuzel.

klokanka31
16. čer 2022

Jinak když tchýně byla ještě "normální", o malou se taky nezajímala, když jsem jí vždycky psala jak dopadla u doktora, nenapsala na to ani ťuk. Nezeptala se jak se má, odmítala přijet na vítání občánků, na oslavu prvních narozenin...

autor
16. čer 2022

@gbp někdo tu bolest z minulosti neumí zpracovat a pak to tak vypadá ☹️ Vůbec nevím jaké by to bylo s mými rodiči, nezažila jsem v dětství nic hezkého, třeba by to bylo jak teď s tchýni, nebo lepší.

autor
16. čer 2022

@klokanka31 To je strašný ☹️ Alespoň vím, jaká tchýně nechci být

nijij
16. čer 2022

Je to fakt blbý. Ale jediná rada vyser se na ni, děti ji nevnucuj dělej že neexistuje, odstrihnul se od ní. Takového člověka nepotřebuješ . Zkus zavolat nějaké kamarádce. A když nebude moct nebudeš první ani poslední co bude u porodu sama 😉