Těhotná přítelkyně mě nesnese, mám se vůbec snažit?

asivul
12. dub 2015

Zdravim, potreboval bych poradit s mojim problemem. Po trech mesicich naprosto skveleho vztahu, prisla pritelkyne s tim, ze by chtela miminko. Rikal jsem si, ze je to dost brzo, ale nakonec sem s tim souhlasil. Asi po 2 mesicich vysel test pozitivne a oba jsme byli stasni a na mimi se tesili. Tim vsak veskera idyla skoncila. Pritelkyne zacala byt ke me odtazita, nebavila se se mnou a zacala ke me pocitovat odpor. Nejdriv sem to nechapal, protoze 1 dite uz mam a byvala mela tehotenstvi bezproblemove, ale pak sem si o tom neco nasel a snazil se ji pochopit a byt ji oporou. Rikal jsem ji, ze s ni manipuluji hormony a ze se to muze zlepsit, nicmene odjela k mame. Asi po tydnu sem ji presvedcil, ze to jeste zkusime ale po 14 dnech mi rekla, ze me ma rada a zalezi ji na me, ale ze me nemiluje a ze si se mnou nedokaze predstavit budouci zivot a odstehovala se. Nevim jak se k tomu mam postavit, je v 13.tt , doufam ze se to v ni zlomi a bude to O.K. ale zacinat nad tim pochybovat. Zazil jste to nekdo? Mam se vubec snazit, nebo to tak proste nechat byt?

alemari
12. dub 2015

@asivul dostaň ji do poradny!

fidlin
12. dub 2015

Problém je,že Vy nemáte tušení co se v ní odehrává,respektive co znamenají slova,které Vám řekla a tak nevíte kudy kam a jak. Ještě jste psal o jejich rodičích,můj manžel by měl okamžitou odpověď, geny se nemýlí a také prostředí ve kterém vyrůstala,jak vychází a vycházela dříve s rodiči,píšete,že ji znáte déle, tak Vy nejlépe posoudite, možná brzy,a možná s odstupem času a podle indicií z její strany jak to nejspíš celé je,ale jak jsem již uvedla,hormony mají ohromnou sílu,tak zase ať člověk neudělá ze zoufalství nějakou chybu,snad Vám to dobře dopadne.

pomnena
13. dub 2015

zkuste spolu zajít do partnerské poradny - jsou zdarma, většinou v každém krajském městě. Hypotéz je hodně, víc se dozvíte jen tehdy, když s ní budete mluvit - a pokud to nejde jen mezi čtyřma očima, může u toho být nějaký psycholog nebo mediátor. zkuste jí říct, že vás ta situace trápí a že jste zmatený, nevíte, co si o tom myslet. třeba jí to přijde normální a žádný "podfuk" na vás nechystá...taky jí zkuste naznačit, jak smýšlíte o budoucnosti - že nehodláte zůstat jen platičem alimentů a inseminátorem.

anatanka
13. dub 2015

@asivul Ja bych se taky priklanela k tem hormonum...🙂 Nekteri lide jsou se vsim hned hotovy - vyuzila te, basta. konec, obrat se na soud. Tak bys toho asi moc nezachranil.

Nekdy da tehotenstvi dost zabrat - clovek se najednou uplne prepne a ani nevi jak. Drzim palce, at se pritelkyne brzy vrati do "normalu". Jak uz nekdo psal - netlac na ni, jen tu pro ni bud, kdyz bude potrebovat, to je nejlepsi cesta a vlastne i jedina, pokud ti jde o zachranu vztahu.

kacaba85
13. dub 2015

Možná přítelkyně trpí maniodepresivní psychózou (manická fáze - chtění dítěte) což v kombinaci s hormony, i bez nich je složitá situace

asivul
autor
13. dub 2015

Jak psala fidlin s temi rodici, tak z nich byla casto nestastna a kolikrat i brecela jak se k ni chovaj a vytahuji z ni penize. Momemtalne si spolu pisem, napsal jsem ji ze mi na nich zalezi. Odpovedela, ze mi ted nemuze dat to co potrebuju a proto je ted u rodicu aby si to sama v sobe srovnala.