Těhotná s ex přítelem

blazkovam
1. zář 2021

Ahoj, začnu od začátku. Loni jsem začala chodit se super klukem, pořídili si kočičku, sestěhovali se. Pak vše šlo z kopce, začal hodně pít. V opilosti mi naboural auto (škoda 250 tisíc), začal mi nadávat těma nejhoršíma nadávkama. V noci mě vyhodil z bytu v pyžamu. I před lidmi na mě řval, že sem ku*va pi*a špína apod. Rozešla sem se s ním. Stále spolu bydlíme, protože dávno před tímto vztahem jsem koupila byt a kvůli covidu se stavba opozdila. Měli jsme se tam stěhovat spolu, ale logicky se teď budu stěhovat sama. Mám se stěhovat teď o víkendu / začátku příštího týdne a dneska odpoledne sem zjistila, že jsem těhotná. Už jsem o dvě děti přišla v minulosti, přirozené jsem potratila.

Nevím co budu dělat, ale zatím to nechci nikomu říkat, tak jsem si ulevila alespoň takhle.

lv
2. zář 2021

Budeš mít byt, tak předpokládám, že nejsi zcela bez prostředků - a mít dítě utáhneš. Řekni to ex (připrav se na to, že to tady od některých slízneš - nechranila ses, proč spát s hulvatem, se kterym to nema cenu atd.), má na to právo. Domluvte se, co dál, alimenty (do dvou let věku dítěte i na tebe).

orisek56
2. zář 2021

No co, budeš samoživitelka a půjdeš do prace no. A v dnešní době zajištěna, protože máš byt. Zní to hnusne, ale je to tak, jiné musí do azylaku.

agneska7
2. zář 2021

Tak o potratu snad nepremyšlíš , takže budeš mít miminko prestehuješ se do bytu a bude platit alimenty ..... Věř že máš ooobr štěstí když máš ten byt , většina matek nemá ani kam jít a s tyranem musí zůstat

journals
2. zář 2021

No tak ono je koupit a “koupit”. Pro vetsinu lidi znamena koupit byt - vzit si hypoteku. Takze je ta zajistenost asi relativni. Naopak to muze znamenat jeste vetsi stres

katule1990
2. zář 2021

@blazkovam Tyjo, nedokázala bych s člověkem, co mi nadává do kurev a špíny a je věčně ožralej, být pod jednou střechou, natož s ním spát a otěhotnět, ale stalo se. Kde je nějaká hrdost? No, co budeš dělat. Kdy budeš mít hotový byt? Osobně bych se odstěhovala, co nejdřív i za cenu bydlení u rodičů/kamarádů/podnájmu. Otci dítěte bych to oznámila, že se o dítě budeš starat sama a on bude posílat alimenty. Vzhledem k tomu, že se k tobě takhle chová, tak je možný, že se s tebou bude ještě dohadovat, že není otec. Bude to ze začátku náročný, ale snad máš někoho v okolí, kdo ti aspoň občas s miminkem trošku pomůže. A časem si třeba najdeš jiného partnera, který bude brát dítě jako svoje a bude mu dobrým vzorem do života.

zelenaesmolda
2. zář 2021

@blazkovam
Ja bych v tehle situaci na potrat sla,prece nechces cely zbytek zivota mit spojeny s takovym kretenem,ktery ti bude delat ze zivota peklo?Protoze jestli si dite nechas tak pocitej s tim,ze se ho pristich 18 let nezbavis,bude akorat delat problemy,alimenty pravdepodobne neuvidis.Ja bych si pockala na vhodnejsiho partnera.

tinaprofi
2. zář 2021

Prostě nejlepší kluk na světě, ale prostě taky najednou začal pít... 😬😂😂 OK dal

sudylichozrout
2. zář 2021

@blazkovam To je zvláštní, že ten nejlepší kluk byl ještě loni hotový Mirek Dušín a pak, co čert nechtěl, najednou z ničeho nic začal pít. To se tak někdy přihodí, jako blesk z čistého nebe, no jo. A i když se pak najednou a zcela nečekaně chová jako naprostý kretén, má rozhodně smyslu s ním spát bez ochrany. No jo. No.

cuuza
2. zář 2021

@sudylichozrout Tak asi by ho miminko “srovnalo”, ne? Vždyť je to úplně logické, no ufff

@blazkovam Kdo chce kam… To si musíš srovnat v hlavě ty, jestli chceš mít dítě.

zelenaesmolda
2. zář 2021

@cuuza
a kdyz ne prvni tak urcite druhe :D

lenickakl
2. zář 2021

@sudylichozrout ted je jeste docela moderni to hazet na covid krizi 🤔😄

alubif
2. zář 2021

A těhotná jsi jak dlouho? Jak dlouho ti se chová jak hňup, nebo spíš jak dlouho sis toho všimla? To spíš s někým kdo se k tobě chová jako k onuci? nenechala bych takového člověka k sobě přiblížit ani na dosah násady od koštěte.... A ještě s ním otěhotnět... řekla bych, že je problém i jinde .celkově mi to časově nesedí.
Další věc je, jestli budeš schopná sama utáhnout náklady na nový byt při mateřských povinnostech.

journals
2. zář 2021

@blazkovam jsi ve snazilkach, tak otehotneni asi zase takovy neplanovany prekvapeni nebude, ne? 🤦🏻‍♀️ Ja nevim, jste spolu rok? Rok a pul? Vzdyt se jeste ani nemuzete poradne znat… tyhle pribehy mi dost casto prijdou jak pres kopirak. Kdo chce kam… musel to byt fakt strasne milej kluk 🙈

cherie24
2. zář 2021

@zelenaesmolda taky mu to nemusí říct, může uvést otec neznámý a nebude mít takového kreténa v životě a dítě bude žít. 😉 Musí si ale promyslet, jestli to zvládne utáhnout sama. Já jsem měla podporu rodiny a věděla jsem, že to zvládnu finančně i bez alimentů. Ovšem mě tenkrát přišlo správné a fér mu o tom říct. Někdy toho lituju, bylo by pro mě o hodně jednodušší ty 2 tisíce oželet a mít klid, ale ten náš není psychopat a malá ho má ráda.🙄
@blazkovam promysli si své možnosti, když ho neuvedeš budeš mít klid, ale nebudeš mít nárok na alimenty, bude třeba možnost, že si ho v budoucnu tvůj budoucí manžel osvojí, což se může stát, ale taky nemusí. Když mu o tom řekneš, budeš mít finanční podporu v těhotenství, alimenty na dítě a do 2 let alimenty pro tebe, ale on bude mít nárok si dítě odvážet, ty mu ho budeš muset dávat ať se bude chovat jakkoli a budeš s ním muset nějak komunikovat do konce života. Je to těžké, já o svém rozhodnutí mu to říct někdy pochybuji, ale nezbývá mi nic než doufat, že se malá nebude jednou trápit, že má tatínek milion jiných zájmů. Ale můj ex teda fakt nebyl takový hulvát ani nechlastá první ligu... Jinak ač se dělo cokoli nebo to bylo mezi námi po rozchodu všelijak divoké, z představy, že by tady moje malá nebyla je mi úplně zle a to mi tenkrát hodně lidí radilo jít na potrat. Toho jsem nikdy nelitovala ani na minutu. 💞

blazkovam
autor
3. zář 2021

@journals byt je koupený bez hypotéky za hotové, takže bydlení bez starostí... okolo roku jsme spolu byli. 🙂 ve snažilkách jsem proto, že s přítelem před ním jsme se o miminko snažili. A dvakrát jsem o něj přišla, což je jeden z důvodů, proč si ho teď chci nechat.

@agneska7 nestojím o jeho pomoc a součinnost, takže ho jako otce neuvedu. Ani nemám v plánu se někde tahat po soudech

@tinaprofi nebylo to tak, že by byl abstinent a ze dne se z něj stal opilec. Začalo to nenápadně, občas se opil a nadával mi. Omlouvala sem to, že má špatnou náladu atd. A ke konci už byl opilej denně.

UPDATE. Včera sem se přestěhovala k rodičům se vším, takže večer našel hoch skoro prázdný byt.

mourovatakocka
3. zář 2021

@blazkovam Gratuluju k vysněnému miminku. Okolnosti na houby, ale stalo se. Je prima, že už jsi u rodičů, podporu rodiny máš, hlavně prosimtě žádné druhé šance vztahu s ožralým tyranem. Těš se na miminko, zařizuj si svůj byt a hlídej, aby chlapec pochopil, že je konec.

blazkovam
autor
3. zář 2021

@mourovatakocka včera když všechno bylo z bytu pryč, tak sem mu napsala, že jsem se odstěhovala. Ani mi neodpověděl.

Nó, mám dost práce ted. Budu přebírat byt v nejbližších dnech. Už mám v garáži u rodičů složené nakoupené věci + obsah bytu co jsem včera stěhovala. Hned po přejímce se montuje kuchyň, zaměřují vestavěné skříně, seká elektřina apod. Bude to fuška. Ještě, že ještě nemám buben. :D

zelenaesmolda
3. zář 2021

@cherie24
A kdyz to zjisti a bude se chtit soudit o urceni otcovstvi?

cherie24
3. zář 2021

@zelenaesmolda a vážně má jít radši na potrat, aby se případně vyhla tomu, že by se chtěl náhodou nechat napsat do rodného listu? To snad nemyslíš vážně...

zelenaesmolda
3. zář 2021

@cherie24
ano,myslim.muze mit rodinu s nekym normalnim a ne si nechat pristich 18 let kazit zivot debilem,ktery bude akorat delat problemy.

cikitkapb
3. zář 2021

@cherie24 A proč ne? Jako jasně, to dítě za to nemůže, ale teď to ještě ani není dítě. 🤷🏻‍♀️ Fascinuje mě, kolik se tady v podobných diskuzích objevuje „fanatiček“, co by si nechaly dítě snad i ze znásilnění. 🤦🏻‍♀️

cherie24
3. zář 2021

@zelenaesmolda
@cikitkapb mě zas fascinuje, kolik ženských berou potrat jako běžnou záležitost. Tak ona si miminko přála, je zajištěná, ale má jít radši na potrat 🤦 Hlavně, kdo jí zajistí, že pak ještě dítě bude moct mít a že najde úžasného chlapa, se kterým bude mít pohádkový život a krásnou rodinu? Tohle mi přijde fakt ubohý důvod. Já čekám na toho pravého, tak teď jdu na potrat. Pak taky může čumět po 40, že už to nejde a bude si vyčítat, že touhle dobou mohla dítě mít a místo toho má kulový.

lenulacek
3. zář 2021

@blazkovam já bych si teda děcko s debilem nenechala. Šla bych na potrat. Podívej se jak se k tobě chová. Bude ti dělat samy naschvaly

blazkovam
autor
3. zář 2021

@cherie24 asi tak… neberu potrat jako běžnou záležitost kdy mi “něco” vezmou ze břicha a nashle. Dvakrát jsem potratila přirozeně a byla to nesmírná zátěž na psychiku.

blazkovam
autor
4. zář 2021

Teď jsem dostala info, ze se stehuju až 10/9… sice později, ale už se na to těším 💛

cherie24
4. zář 2021

@blazkovam jsi na tom i mnohem lépe než jsem byla já. Já všechny úspory, nebylo jich moc, ale něco málo jo, vrazila do bytu s ex a měla jsem jen podporu rodiny a holou prdel. Ale finančně jsem věděla, že to utáhnu a psychicky, že to zvládnu. Ač mě to někdy mrzí, že jsem malou nepřivedla do úplně ideální situace, tak nikdy jsem nepřemýšlela nad tím, že bych čekala na někoho jiného a ona tady nebyla. Prostě to tak mělo být a za ty problémy před tím i teď to stojí 💞

blazkovam
autor
4. zář 2021

@cherie24 wow, mas můj obdiv 😇

ladyanne22
4. zář 2021

@blazkovam upřímně tě obdivuju.. V tvé situaci bych ale zcela určitě šla na potrat. Tvůj ex ti může dalších 18 let dělat problémy, podle popisu nebude moc normální. A asi bych nechtěla přivést dítě na svět s vědomím, že nebude mít tátu.. Může se stát, že potkáš skvělýho chlapa, kterej si tě bude vážit a budete na to dva. Ale to je věc názoru, v tomhle se musíš rozhodnout sama podle toho jak to cítíš.

blazkovam
autor
4. zář 2021

@ladyanne22 naštěstí mám za sebou takový zázemí a podporu, ze tohohle se nebojim

klokanka31
4. zář 2021

@lenulacek Víš kolik ženských má dítě s debilem? ☺ Není to jen jeho dítě, ale i JEJÍ. Proč by teda měla zabíjet vlastní dítě, po kterém tak toužila?