Uhodila jsem svého muže 😞

bobule29
11. srp 2015

Ahoj, nechala jsem se vyprovokovat svým mužem a několikrát ho v afektu uhodila /asi 4x/. Je mi to moc líto, omluvila jsem se mu. Nemluví se mnou. Co předcházelo: Bohužel jsem mu přišla na korespondenci s nějakou ženou, která mu na Viberu psala, že má chuť dělat s ním čuňárny, dál jsem to nečetla. Ani jsem mu nic neprohledávala. V noci, když jsem krmila naše dítě, tak jsem se na jeho mobil podívala a byla tam otevřená konverzace. Ani jsem ji nedočetla. Ráno jsem to s ním potřebovala probrat. Ujistil mě, že je to ok, že on nepíše, že je to nějaká stará známost apod. A že konverzaci ukončí, že je mu to jedno. Jenže pak z něho vypadlo, že si takhle dopisuje asi se třema ženskýma a s jednou starou známou, že se chce sejít, že jen kamarádka. Trochu se zaplítal do lží, pokaždé trochu jiná verze. Nechala jsem se uchlácholit, máme dvě děti, snad má rozum. Jenže stejně mi to vrtalo hlavou a podívala se mu do mobilu a zjistila, že si s dotyčnou asi 3x i poté volal. On zase, že pracovně ...tak jsem jako blbec naléhala, ať mi to vysvětlí, co to má znamenat, že se mi těžko věří jeho verzím .... No a on toho už měl plné zuby a začal mne parodovat, opakovat moje slova. Opakovala jsem, ať se mnou takhle nejedná, ať toho nechá, co to má být?!?!? A on, jestli mu chci dát ránu ....a ve mně bouchly zase ...šla jsem k němu a dala mu asi čtyři rány do hlavy. Je mi teď z toho hrozně. Nejhorší, že u toho byla naše dvouletá dcera a plakala, pak jsem ji utěšila, že jsem se jen zlobila na tatínka a že mě to mrzí, pak byla v pohodě. Ach jo, vůbec jsem netušila, co to do mě vjelo. To, že tam byla dcera, je neomluvitelné, ale ani bez dcery to není adekvátní reakce. On je teď na koni a já ta špatná. A mám skoro ze sebe strach, co když se zase nechám vytočit?!?!? Stalo se to poprvé. A tak se ptám. Nestalo se vám něco podobného? Co jste dělali s nekontrolovatelnou agresí? Co si o tom myslíte? Objednala jsem se na sezení u psychologa. Tak díky

kacca11
11. srp 2015

@mandala sebeovladani je dovednost, ktera lze natrenovat a je dobre to trenovat s odbornikem. To same rozebrani situace jako takove.

Manzelska poradna je rozhodne take na miste, ale psycholog je podle me dobry napad.

kacca11
11. srp 2015

@mandala ja se ho ale nikde nezastavam.

mandala
11. srp 2015

@kacca11 Já ragovala, jak jsi psala, že kdyby se role otočila, že by všichni radili zakladatelce, aby utekla před násilníkem. Já myslím, že neradili, pro mě je nevěra horší prohřešek než facka v afektu, a je mi jedno, jestli je to chlap nebo ženská. Psychologa bychom teda asi potřebovali všichni, každý občas uděláme nějaký kopanec.

kacca11
11. srp 2015

@mandala zajimavy pohled na vec.

Ja sveho muze nebiju, nekopu ani nefackuju a prijde mi to tak normalni. Ano, kolikrat jsem vytocena, jako cholerik mam k vybuchum vlohy, ale ovladam se a vim, kde jsou hranice.

Podle me je prohresek na obou stranach a jeden neomlouva druhy a naopak.

bobule29
autor
11. srp 2015

Nechci samu sebe omlouvat, jen asi pochopení. Jsem dva měsíce po porodu a přesně dva měsíce jsem se pořádně nevyspala, snažím se sladit dvě malé děti, které mají tolik potřeb najednou, jsem prostě utahaná, bez energie, navíc v neděli mi umřela babička - nic tragického, bylo jí 93, ale přece jen to člověk prožívá .Nic z výše uvedeného mě neomlouvá. Vlastně chci pochopení od svého muže, že jsem teď zranitelnější a emotivnější než jindy. No a protože jsem selhala a neadekvátně vybuchla, tak musím brát energii ještě na to, abych zvládla náš vztah. Ale je pravda, že když člověk musí, tak vždycky ještě nějakou energii najde🙂

terinda
11. srp 2015

@bobule29 vše výše uvedené tě omlouvá... navíc blbec chlap, který má chuť si za.ukat jinde 😖 a ještě to maskuje přiblblým chováním 🙄

bajunka
11. srp 2015

@bobule29 nedělej z komára velblouda, stalo se,nemá se to stávat,ale zas taková tragedie to není...On by si měl dle skutečnosti co jsi napsala sypat popel na hlavu víc....

bobule29
autor
11. srp 2015

@bajunka Jsou horší věci na světě, co!!?!?! Snad to ustojíme!
Díky, nějak mi tvoje reakce, která tomu bere na dramatičnosti, pomohla.

welbloudek
11. srp 2015

@bobule29 hele já už vybouchla kvůli větším pitchovinám 😉 párkrát jsem jí tomu svému taky natáhla a jsme spolu pořád a docela bych i řekla, že se máme rádi 😀 z tohohle se fakt nestřílí...

bajunka
11. srp 2015

@bobule29 Tak chápu, že z tebou cloumají hormony a tak jsi vybuchla ,ale nechápu, proč si to všechno tak vyčítáš, tvůj chlap se choval jako vůl, takže si to zasloužil, předpokládám, že jsi mu dala facku né ho ztloukla že by se v krvi plazil do nemocnice. Pro mně je chování tvého manžela daleko horší než tvoje facka jemu, on by se měl vzpamatovat a vyběhnout někam pro puget a sekat latinu. Já svýmu taky střihla hned ve dveřích, když jsem byla těhu s druhou dcerou a hormony se mnou bouřily a panáček si přišel ve čtyři nad ránem, když jsem ho x-krát bombardovala přes telefon ať jde domu atd. Takže jsem na něj vylítla jak sedmihlavá saň, taky jsem se styděla,že jsem se neovládla,druhý den jsem mu řekla, že se to stát nemělo,ale vina je na obou stranách. dnes se tomu i zasmějeme (protože vedle něj šel ještě náš kamarád k nám na panáka ajá když ho po té fatce zaregistrovala tak jsem jim ještě zabouchla dveře před nosem, a on už dál raději nešel 🙂... příjde mi že se zbytečně trestáš, víc se mi nelíbí chování tvého může...

mandala
11. srp 2015

@kacca11 Já jsem nikde nepsala, že svého manžela biju, kopu, nebo fackuju, ale klidně veřejně přiznám, že nejdem dokonalá. Každý občas udělá nějakou chybu, i ty a taky tě nikdo neposílá k psychologovi.

nerreidda
11. srp 2015

@bobule29 Nemyslím si, že bys kvůli tomu musela hned utíkat k psychologovi. Ano, uvědomila sis to, ale pokud jsi v takovém presu, tak se asi není čemu divit, že jsi tak reagovala .

crawler
11. srp 2015

@bobule29 Pročetla jsem....a nějak nechápu - resp. jak asi většina psala je škoda,že toho byla svědkem dcerka, na druhou stranu je ještě maličká, tak zapomene, ale - proč máš takové výčitky? Proč sebe tolik obviňuješ? ...Promiň,ale přijde mi, že jsi příliš submisivní, že tebou muž příliš manipuluje a nedokážeš rozlišit,co je horší - zda tvé či jeho chování? Mě tvá reakce přijde naprosto adekvátní - vzhledem k tomu, co jsi o něm zjistila, vzhledem k tomu, že máš krátce po 6nedělí, že ti zemřela babička a ještě že on se choval jako vůl a snažil se tě vyprovokovat. Dle mého názoru bys nemusela cítit výčitky, ale on by se měl omluvit a žádat tě o prominutí. Připadá mi to celé překroucené. Přeji hodně štěstí,sílu to řešit a sebedůvěru a nenech se týrat, ano?

kacca11
11. srp 2015

@mandala Taky nejsem dokonalá, dělám chyby, spoustu chyb, ale kdybych se měla dopracovat k tomu, že bych bila své blízké, vyhledala bych pomoc sama. Na tom není nic špatného. Nechápu, proč je vyhledání odborné pomoci považováno snad až za urážku nebo něco špatného.

kacca11
11. srp 2015

@nerreidda a nemyslis, že by psycholog pomohl zvládnout stresové období, pomohl jí s tím, aby se s tím vším vyrovnala? Ona usousila, že potřebuje pomoct a ty (a další) ji od toho odrazujete?

renca_hanych
11. srp 2015

pročetla jsem, je mi líto co se stalo, zpátky to nevezmeš....povím ti že můj ex (máme spolu dva kluky) mě točil kolikrát...uplně přesně jak jsi popisovala, vysmíval se, opičil se po mě, opakoval moje slova. nebo mě naoapk totálně ignoroval což mě vytáčelo ze všeho nejvíc...(nešlo o nevěru v našem vztahu)..ale nikdy jsem mu ani jednu nevrazila, ikdyž by si možná "zasloužil"...a to jen proto, že vím, že by mi ji vrátil....razím heslo že násilí plodí zase jenom násilí...stát se to může každýmu ale podle toho co popisuješ o všem i o sobě přemýšlíš....možná příště trochu víc diplomacie (vím není to lehký když vidíš jak se tu ten druhej vysmívá, víš že lže, pohrdá tebou) ale nenechat se tím semlet....přeju hodně štěstí....

mandala
11. srp 2015

@kacca11 Není na tom nic špatného, ale pokud se tak stalo poprve a doufejme, že naposledy, tak si myslím, že je to opravdu zbytečné.

pavlapl
11. srp 2015

Já mívám záchvaty vzteku a moc mi pomohla psycholožka. Být tebou se tam co nejdříve obědnám.

kacca11
11. srp 2015

@mandala nechat si pomoct v těžké životní situaci je zbytečné? To si netroufnu tvrdit...

medwidkowa
11. srp 2015

přijde mi totálně pod úroveň ve vztahu používat pěsti a facky, nějak nechápu tohle chování

japona
11. srp 2015

@bobule29 Chlap je idiot, že si našel bokovku a ještě z vás dělal blbku, misto toho, aby si sypal popel na hlavu, a ještě vás provokoval, ať mu jednu vrazite. No asi bych se na vašem miste také neudržela a jednu mu vrazila🙂 Naštěstí je si toho ten muj vědom, tak neprovokuje🙂 (Ne, opravdu se doma nemlatime. Berte to, prosím, s nadsázkou🙂) Ale plne chápu, že jste se neudržela.. Proste se stalo. Manželovi jste se omluvila, dceři vysvětlila, půjdete k psychologovi. Vic už ted neuděláte. Jedina neznámá je teď váš manžel: ukončí nevěry?

nerreidda
11. srp 2015

@kacca11 nemyslela jsem tím, že nemá jít k psychologovi kvůli sobě,ale spíš to, že mu dala pár "facek".

crawler
11. srp 2015

@bobule29 a ještě...určitě i záleží na povaze - např.já jsem flegmatik - vydržím dlouho...dlouho...ale pak stačí pomyslná poslední kapka a bouchnu - jasně - jsme dospělí a měli bychom se ovládat,ale ne vždy to dokážeme - ale přijde mi zbytečné se tolik pranýřovat a abys v tom nebyla sama 😉 - já jsem v 1. těhotenství manžela několikrát uhodila - ale otočili jsme to ve srandu. Já byla těhotná těsně před porodem,dodělávala jsem bakalářku,přičemž mi vypadával wifi signál,spěchala na mne vedoucí, fyzicky jsem se už necítila moc dobře a do toho mě provokoval muž ( jsem soc. antropolog a téma rozhovoru byla ženská obřízka) - on si země utahovat,ale já pod tíhou toho všeho - hlavně hormonů to brala vážně a když už jsem bouchla, tak jsem ho několikrát přetáhla a on se začal smát ještě víc - věděl, že to přehnal, zároveň jsem mu připadala směšná (boxující velryba), ale výsledek je, že ještě dneska se tomu zasmějeme. Neurazil se a uznal, že to krapet přepískl, že měl skončit dřív, když viděl, že začínám pěnit a já jsem uznala, že jsem bouchla, že mi ruply nervy. Tečka. A dodnes na to se smíchem vzpomínáme oba. Vím,že to je oproti tvému příběhu směšné,ale chci tím říct, že já jsem neustála a uchýlila se k násilí z mnohem banálnějších důvodů a k psychologovi jsem teda nešla 😅 Tím nechci říct, že není důvod tam jít, ale spíš bych s ním probírala to všechno kolem ve vztahu, protože ať se na mě nikdo nezlobí,ale ty jsi těmi ranami jen vyventilovala to všechno, co v tobě bylo a kdyby byl on co k čemu, tak by tě po těch tvých ranách pevně objal, pohladil a omluvil se.

1kolousek1
11. srp 2015

Krásné uvažování některých žen .. Pardón, ale, když dá muž ženě v afektu tudíž zřejmě silné rány, je to asi úplně něco jiného jako, když dá ty samé rány žena muži .. Pokud nejste tedy chodící "steroidi" .. 😉 Takže bych to nesrovnávala s tim, co kdyby ty rány dal on jí .. K otázce .. Nemám vůbec co dodat, jelikož on by teď měl mít máslo na hlavě, ne ty .. Ty bys měla hrát uraženou, ne on .. 😉 Stále žasnu, jak některé ženy nemají hrdost .. ☹

zlatulka89
11. srp 2015

tež bych mu jednu švihla, akorát bych si to nevyčítala. 😎

laska.nezna.hranic
11. srp 2015

já bych k psychologovi nešla. akorát mu tím dáš za pravdu, že ty jsi ta špatná a za nějakou dobu to proti tobě použije. pošli tam jeho, když se ve svém věku chová jak malý kluk 😉

andrevo
11. srp 2015

Chápu jak se cítíš, ale on ti dal důvod mu tu ránu dát. Kdyby nedělal nic vážného tak mu ránu nedáš. Popravdě občas svému mužíkovi jednu výchovnou přes zadek dám, ale je to spíše myšleno na pořekadlo kde je vyšpulíno tam je dovolíno, ale jsou chvíle, kdy zkouší co vydržím a on ví, že nevydržím a tam pak mi ujede ruka a dostane jednu do ramene nebo pohlavek.
Když to teď píšu tak jsem asi tyranka, ale bohužel jsem si to zažila jak psychicky tak i fyzicky a asi to ve mne zůstalo a tak holt když mě naštve do běla tak jí prostě dostane. Naštěstí pro něj chudáčka to je jen málo kdy, ale popravdě zatmění před očima jsem měla. Blbý den, menses po IUI, rodiče prudili no prostě hrůza a chudák (a to byl) řekl jen něco co mě vyprovokovalo natolik, že jsem se rozběhla a chtěla ho kopnout, naštěstí jsem se zastavila, ale v tom rozběhu tu nohu jsem nedokázala zastavit a tak jsem ho kopla do holeně, pajdal půl dne.
Takže výčitky neměj, on si to zasloužil.

78marcela
11. srp 2015

@bobule29 ja bych k psychologovi poslala jeho. Vubec si to nevycitej, chvili po porodu to s clovekem mava, jeste smrt babicky k tomu a on by ti mel bejt ted oporou a ne te jeste provokovat. Vubec bych nedolezala, on by ti to mel vysvětlit a pochopit a ne si hrat jeste na dotcenyho.

madrilena
11. srp 2015

@laska.nezna.hranic já bych mu o psychologovi třeba v takovém případě neřekla a myslím si, že je dobré, aby tam autorka šla, protože se zžírá špatnými pocity, psycholog jí může pomoci se toho zbavit; myslím si, že je to dobré tam jít

bobule29
autor
12. srp 2015

Ahoj všem, moc vám děkuju. Nikdy jsem si nemyslela, že by taková výměna postojů na netu mezi ženskými mohla být tak užitečná. Názory jsou různé, pochopitelně, každý má jiné zkušenosti a jinou hranici.
O psychologovi manžel neví, dělám to hlavně pro sebe - udělat si jasno, zklidnit se, zvážit, co dál a pak ho asi k tomu přizvat. Máme děti, tak musím ohledně případné nevěry jednat rozumně, zároveň se neponižovat a nenechat si na hlavu.......
ještě jednou děkuju!!!