Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Únos dětí manželem, rozvod. Máte zkušenost? Jak postupovat?

marriam
23. čer 2020

S manželem se známe 3 roky. Zpočátku byly naše vztahy krasne. Jezdili jsme na dovolené, cestovali. V lednu 2019 jsme měli svatbu. V dubnu 2019 se nám narodila dvojčata. Pak se začal náš vztah horšit. Manžel svádí veškeré narůstající problémy na mne. Mám poruchu příjmu potravy (bulimii-anorexii), o které věděl od začátku našeho vztahu. Péče o dvojčata mne plně zaměstnávala, a tak jsem byla ráda, když mi manžel pomáhal s krmením a převlékáním mimin. Manžel začal tvrdit, že své rodičovské povinnosti nezvládám. Jednou mluvil o tom, že by najal chůvu, ale pak jsme odjeli na 2 měsíce do Krkonoš - Strážného, kde mi s dvojčaty pomáhali manželovi rodiče. Mně tak přibyla povinnost denně vařit navíc pro oba Liborovi rodiče a Liborova syna z předchozího partnerského vztahu. Dvouměsíční pobyt ve Strážném byl pro mne velmi vyčerpávající a dlouho jsem po Liborovi chtěla,abychom se vrátili do Prahy. V Praze jsem zkolabovala. Minimálně rok předtím jsme začali neúspěšně řešit mou anorexii konzultacemi u různých odborníků. Liborův postoj se stával čím dál neústupnější a požadoval na mne, abych se léčila během dlouhodobější hospitalizace, Když jsem 14.6.20 zkolabovala, nechal mne odvézt do ÚVN, sebral dvojčata a odjel s nimi zpět do Strážného. Druhý den mne z nemocnice propustili. Chtěla jsem, aby se s dvojčaty vrátil. Odpověděl mi, že mi dvojčata nikdy nevrátí. Když si pro děti přijedu do Strážného, že mne k nim nepustí a že na mne zavolá policii. Prohlásil, že ukončí smlouvu na podnájem v Praze, kde jako rodina bydlíme, a budu bez bytu.
Myslím tedy, že mi Libor unesl dvojčata, že mi neoprávněně brání v přístupu k mým dětem. Libor ví, jak jsem citově vázaná na má dvojčátka, a dobře ví, jak mi psychicky ubližovat. Prý se o děti dostatečně nestarám, prý je nechávám pomočené, pokálené a hladové. Prý mi zabrání, abych děti zabila. Jak na to přišel? Pro svá tvrzeni samozřejmě nemá žádné důkazy. Vím, že už se mnou nechce žít a hledá způsob, jak se mne zbavit, nejlépe na nějakém vzdáleném psychiatrickém odděleni. Myslím si, že náš rozvod je nevyhnutelný. Nejdříve však chci vyřešit péči o má třináctiměsíční dvojčátka.
Jak nejlépe postupovat? Setkal se někdo s tím, ze by manžel odvezl děti a bránil ji styku s dětma?

linda_22
23. čer 2020

Okamžitě bych řešila se sociálkou, nemůže Vám ničím vyhrožovat, bránit přístupu k dětem, ani ztrátou bytu, jste manželé.. a policií vyhrožuje on Vám? spíš by měl mít obavu, že v doprovodu policie si pro děti přijdete Vy.. držím palce..

kaja2016
23. čer 2020

@marriam Bez co nejdrive na ospod a nahlas situaci. Oni vzdy ocenuji vice rodice, ktery s nimi komunikuje a radi se. Rekni, ze mas bulimii a delas s tim neco - idealne ambulatne - to bych si byt tebou opravdu zaridila. Jinak bulimie samozrejme neni duvod k tomu, aby ti nekdo vzal deti. Bohuzel manzel opravdu muze deti odvezt kdykoliv chce. Je jejich otec a pokud nejede s nima mimo cr a ty vis kde jsou tak de to jako unos nepocita. Nesmi ti ale branit ve styku. Na to soud nepohlizi dobre. To bych na ospodu rozhodne uvedla a oni to budou resit za tebe. Ja bych to dala k soudu. Cim dele budou dvojcata bez tebe a ty to nebudes resit, tim ma vetsi sanci, ze je dostane do vylucne pece - soud prihlizi k tomu, kde jsou deti zvykle. Jinak pocitej s tim, ze pokud nekojis tak i u takto malych deti hrozi stridava pece, tzn.tyden u tebe, tyden u otce, nebo nejaka jina forma stridani. Nasla bych si pravnika. Jinak tvuj muz se chova jako despota, neprobihalo u vas psychicke nasili? Mozna skrze bulimii a narocnou peci o dvojcata to mohlo byt pro tebe tezke rozpoznat. Sedel by na to scenar - milujici manzel se promenil v necitliveho autoritativniho muze, co se snazi sebrat mi deti... Pokud ano, jsou i organizace, ktere ti pomohou...Drzim palce...

kaja2016
23. čer 2020

Jinak tyhle tahanice o deti jsou bezne a vyhrava casto dravejsi a informovanejsi rodic. Me prijde, ze on prave kalkuluje s tim, ze ted deti nejsou s tebou a ty nevis, jak to resit a ze to bude vypadat pred soudem, ze jsi nemela o deti zajem. Buh vi, jestli uz na ospodu sam nebyl a nevylicil jim tam situaci uplne jinak. Byt tebou ihned dneska tam zavolam ( dle mista bydliste). Asi bych si nasla i pravnika a overila si zakladni informace, neni to zase tak drahe - za hodinu, maximalne dve by ti mel vysvetlit vse potrebne. Hlavne jde o to, abys znala sva prava a moznosti. Budes pak asi poteebovat i pravni zastoupeni, on asi pravnika uz ma....

marriam
autor
23. čer 2020

Myslim, ze i psychicke nasili probihalo. A dokonce i fyzicke. V prosinci mne mlatil,flusal mi do obliceje,rval na mne,ze tady uz byt nemusim. Odjela jsem tehdy s detma hned k rodicum. Dusoval se pak, ze jsem ho vyprovokovala a ze jsem ho mlatila ja a on se jen branil. To same probehlo pred 2 mesici na horach.

bublinkakocicka
23. čer 2020

Ahoj chci se zeptat máš uvedeneho otce v rodném liště?co teď děláš řešíš to?a kolik je vám

marriam
autor
23. čer 2020

Ano, je uvedeny v rodnem liste. Vcera jsem byla na ospod, dali mi jen papiry, ktere mam vyplnit. Predbezne opatreni.... pak mi rekli, ze mam jit na policii, at mam o tom zaznam. Na policii mi ale rekli, ze to neni trestny cin a ze se se mnou bavit ani nebudou ani zadny zapis mi k tomu nedali

bublinkakocicka
23. čer 2020

Takže máš asi smůlu holka zlatá a ty jsi se o ně dobře starala nebo ne? A kolik je alespoň tobě?a policie stím nic neudělá bohužel ty víš kde jsou a je hlavně u táty tvých dětí.a máš teď kde bydlet nebo ne? A ten byt je tvůj nebo jeho?

marriam
autor
23. čer 2020

Starala jsem se o ne velmi dobre, od narozeni jsem s nima byla sama cely den. Varila jim denne domaci stravu. Manzel chodil do prace. A deti videl jen vecer.

bublinkakocicka
23. čer 2020

Aha.a muž neni nijak nemocný? A píše ti nebo ty jemu voláš?

marriam
autor
23. čer 2020

Opakovane jsem mu psala, kdy deti uvidim, ze mi je nemuze sebrat. A on mi na termin neodpovedel. Jen vzdy napise, ze to dela pro dobro mne, deti. Ze nechce, aby se detem neco stalo, ze jsem nemocna. Ze mam anorexii a nedokazu se tak starat o deti.

bublinkakocicka
23. čer 2020

Hmmm a proč jsi to dotahla tak daleko že más anorexii?ja bych řekla že asi už máš smůlu manžel už to určitě řeší a děti budeš vídat jen chvíli.zeptej se ho jestli to nějak řeší?a máš teda kde bydlet nebo ne

mari2
23. čer 2020

@bublinkakocicka tvá otázka je poněkud nevhodná. Anorexie je nemoc, ptát se proč to tam dotáhla...
A rozhodně bych to nevzdávala. To není důvod, proč se o děti nemůže starat.

bublinkakocicka
23. čer 2020

Ale paní napsala že se o děti nemůže starat.jako neco takového?.paní kdyby měla možnost tak děti už má u sebe ale mě se to zda jako pěkná lez.preci kdo by sem psal tohle?

zuzkasim
23. čer 2020

Uvažuju, jak jsi jako anorektička zvládla těhotenství s dvojčaty? (Sama jsem velmi hubená, ale jinak zdravá a vím, jak moc náročné pro mě bylo těhotenství a to jsem děti měla vždy po jednom. Navíc jedna známá také trpí anorexií a těhotenství pro ni bylo těžké, ty o tomto období nic nepíšeš, pro pochopení souvislostí mi to chybí). Porod byl normálně, v termínu? Jak vycházíš s tchýní a tchánem? Proč se tvůj muž rozvedl se svou bývalou ženou? Pokud jste v Krkonoších byli i s tchánovcema, viděli oni to násilí tvého muže na tobě? Řešili jste to tam nějak s nima? Teď tvůj muž do práce nechodí? Nechodil do ní ani celé 2 měsíce?

anakolut
23. čer 2020

@bublinkakocicka Nevhodné komentáře komentuji velmi zřídka. Ale proč jsi to ty dotáhla tak daleko, že uráziš nemocného člověka. Myslíš si snad, že má tu nemoc schválně?

marriam
autor
23. čer 2020

Tehotenstvi probehlo normalni. Bylo to tedy moje prvni tehotenstvi, tak nemuzu nejak porovnavat. Ale kluci se narodili normalne v terminu, jsou zdravi a sikovni. 2 mesici byl v Krkonosich, protoze bylo koronavirove obdovi a byl homeoffice. S tchanovci je to zvlastni, moc mne radi nikdy asi nemeli, nebo si to tak myslim. Ale chovali se ke mne vzdy slusne. K detem zadny vztah nemeli. Resila jsem to i v minule diskuzi pred nekolika mesici. O deti se zacali zajimat, az kdyz s nama byli na horach. A ja se o vsechny starala. Varila vsem. Denne. To jsem asi evidentne mohla a zvladala. Ale o deti se asi starat nedokazu. Jsou to proste jen lzi z jeho strany. Ma penize. Dost penez. A myslim, ze se boji, ze by rozvodem prisel o dost. Tak se to snazi hrat na to, ze potrebuji ustavni lecbu a ze se neumim o deti postarat. I kdyz dosud to slo a nevidim duvod, proc si mysli, ze ne. Ani bych se nedivila, kdyby uz nekoho mel a mne se snazi jen dostat ze hry. A zatahuje do toho deti.

bublinkakocicka
23. čer 2020

Třeba někoho má jak říkáš a ty to ani nevíš.nevim co si o tom všem myslet je vše takové zvláštní.drzim palce aby vše dopadlo dobře.ja si nedovedu představit že bych řešila něco takového.jen nechápu jak se tohle mohlo vše stará když jste se měli rádi a tak

sudylichozrout
23. čer 2020

@marriam Ja budu asi drsna, ale neverim ti. Pokud mas bulimii a anorexii rozjetou tak, ze kolabujes, tak se proste o male deti skutecne starat nezvladnes, ustavni lecbu potrebujes a musi nastoupit otec. A to o tom DN muze byt pravda a nemusi. Take to muze byt tve obvineni manzela, ktery se jen snazi ochranit deti pred nevyrovnanou a psychicky rozhazenou zenou-tebou. A manipulatorem muzes byt ty. Zkratka a dobre mi ta historka prijde pritazena za vlasy i s ohledem na to, ze postupne prihustujes a hned rukujes s terminem unos. O DN v uvodnim prispevku nepadlo ano slovo. Proc?
Je mi lito, nebudu tady psat, jaky je to hajzl, protoze to treba vubec neni pravda.

drep
23. čer 2020

@sudylichozrout napadlo mě něco dost podobnýho. Když tu žena dá příspěvek, že muž je psychicky nemocný, tak se tu strhne palba podpory, jak má utéct a že psychicky nemocnému mužovi nikdy nikdo děti nesvěří a podobně. Tohle je jak přes kopírák, akorát nemocná je žena a najednou je to úplně cajk. Nějak tuhle neobjektivitu nechápu.

klea81
23. čer 2020

Pokud máš anorexii, nastup na léčbu a seber manželovi vítr z plachet.

marriam
autor
23. čer 2020

Anorexie ale preci neznamena, ze se neumim o deti postarat. Starala jsem se o ne rok sama. Opakovane byl sluzebne v zahranici na nekolik tydnu. Jeho rodice mi tehdy ani nepomohli. Pomahali mi jen moji rodice.

zuzkasim
23. čer 2020

@marriam No a co tchánovci a to násilí proti tobě, u toho nebyli? To jste s nima neřešili? Byli jste v tu dobu v jednom domě... Nevím, v jakém stavu jsi teď, jestli jsi dostala jen kapačku a pak tě propustili domů, jestli ti nabídli nějakou léčbu... Opakovaně píšeš, že jsi pro všechny vařila, jako vaření nesnáším a třebaže to dělám, nikdy to takto nevyzdvihuju. Mám obavy, že k tomu jídlu máš opravdu patologický vztah a je potřeba s tím něco dělat. Dát se do kupy, hlavně kvůli dětem, myslím, že ty mohou být opravdu velkou motivací. A co tchánovci teď, jsou taky v těch Krkonoších? O děti se starají oni? Manžel má stále HO? Jinak teda nevím, co má za práci, ale HO znamená, že může pracovat z domu, což znamená opět spoustu hodin práce, na kterou je obvykle potřeba klid, dělat to s ročníma dvojčatama bych třeba já vůbec nezvládla. Moc tomu nerozumím, HO není volno a dovolená, nebo v některé práci ano?

rezusesmichy
23. čer 2020

@zuzkasim myslím že zakladatelka to vaření opakuje proto, aby ukázala že je schopna se o děti postarat

kaja2016
23. čer 2020

@marriam Moje zkusenost ( pracovni) je, ze poruchy prijmu potravy casto souvisi s rodici ci partnery s problemem s agresivitou ( az do domaciho nasili, kde snaha druheho ovladat). Taky si nemyslim, ze psychoatricka pece je uplne dobra vec ( hlavme v lecebnach, ale i ambualtni - i kdyz nekdy je nezbytna, kdyz ma clovek napriklad sebevrazedne myslenky a podobne). Byt tebou mrknu na internet a obratim se na isntituci ktera pomaha zenam, ktere zazili domaci nasili a zminila bych i tu anorexii a oni by te mohli nasmerovat. Urcite potrebujes ted podporu, jednak abys mela informace co muzes a nemuzes delat ( to nepodcen, protoze opravdu hrozi, pokud nebudes postupovat jak soud ocekava, ze o deti prijdes - soudy bohuzel jsou v cr v oblasti svereni do pece casto dost nespravedlive a nevidi, neslysi). A myslim, ze bys potrebovala i psychoterapii. Anorexie je problem zavazny problem, ale da se s nim zit a neprijit o deti ( deti maji v peci i lide s diagnozou schozofrenie, maniodepresivni psychoza, deprese, kteri jsou ve sanilizovanem stavu, ale to neznamena, ze se jim jednou za cas stav nezhorsi a nepotrebuji treba i ustavni peci). Takze tim se nenech zpochybnit, ze bys deti nemohla.mit ve vylicne peci.

zuzkasim
23. čer 2020

@rezusesmichy Starost o děti přece není jen o vaření...

rezusesmichy
23. čer 2020

@zuzkasim to určitě ne, já to prostě pochopila tak, že není důvod se bát že by to nezvladla

kaja2016
23. čer 2020

@zuzkasim Vareni zminuje protoze si je vedoma svema problemu s prijmem potravy a v podstate rika, ze na deti to neprenasi...

marriam
autor
23. čer 2020

Vareni zminuji, ze v domacnosti normalne funguji, staram se o rodinu bezne jako kazda zena, uklizim, varim, hraji si s detma, chodim s nima ven. Dale jsem zminovala vareni v souvislosti s jeho rodici, ze mi nepomohli a jeste jsem jim varila. Takze asi sami usoudili, ze to zvladam vse dobre

ai30
23. čer 2020

@marriam Za posledni dva mesice jsi dvakrat zkolabovala. Nebudu komentovat to ostatni, ale ja byt tvym manzelem, taky deti odvezu pryc. Pokud musi chodit do prace, nemuze riskovat to, ze ty budes doma lezet na podlaze a s detma bude buhvico.

rezusesmichy
23. čer 2020

@ai30 jo tomu se říká laska