Únos dětí manželem, rozvod. Máte zkušenost? Jak postupovat?

marriam
23. čer 2020

S manželem se známe 3 roky. Zpočátku byly naše vztahy krasne. Jezdili jsme na dovolené, cestovali. V lednu 2019 jsme měli svatbu. V dubnu 2019 se nám narodila dvojčata. Pak se začal náš vztah horšit. Manžel svádí veškeré narůstající problémy na mne. Mám poruchu příjmu potravy (bulimii-anorexii), o které věděl od začátku našeho vztahu. Péče o dvojčata mne plně zaměstnávala, a tak jsem byla ráda, když mi manžel pomáhal s krmením a převlékáním mimin. Manžel začal tvrdit, že své rodičovské povinnosti nezvládám. Jednou mluvil o tom, že by najal chůvu, ale pak jsme odjeli na 2 měsíce do Krkonoš - Strážného, kde mi s dvojčaty pomáhali manželovi rodiče. Mně tak přibyla povinnost denně vařit navíc pro oba Liborovi rodiče a Liborova syna z předchozího partnerského vztahu. Dvouměsíční pobyt ve Strážném byl pro mne velmi vyčerpávající a dlouho jsem po Liborovi chtěla,abychom se vrátili do Prahy. V Praze jsem zkolabovala. Minimálně rok předtím jsme začali neúspěšně řešit mou anorexii konzultacemi u různých odborníků. Liborův postoj se stával čím dál neústupnější a požadoval na mne, abych se léčila během dlouhodobější hospitalizace, Když jsem 14.6.20 zkolabovala, nechal mne odvézt do ÚVN, sebral dvojčata a odjel s nimi zpět do Strážného. Druhý den mne z nemocnice propustili. Chtěla jsem, aby se s dvojčaty vrátil. Odpověděl mi, že mi dvojčata nikdy nevrátí. Když si pro děti přijedu do Strážného, že mne k nim nepustí a že na mne zavolá policii. Prohlásil, že ukončí smlouvu na podnájem v Praze, kde jako rodina bydlíme, a budu bez bytu.
Myslím tedy, že mi Libor unesl dvojčata, že mi neoprávněně brání v přístupu k mým dětem. Libor ví, jak jsem citově vázaná na má dvojčátka, a dobře ví, jak mi psychicky ubližovat. Prý se o děti dostatečně nestarám, prý je nechávám pomočené, pokálené a hladové. Prý mi zabrání, abych děti zabila. Jak na to přišel? Pro svá tvrzeni samozřejmě nemá žádné důkazy. Vím, že už se mnou nechce žít a hledá způsob, jak se mne zbavit, nejlépe na nějakém vzdáleném psychiatrickém odděleni. Myslím si, že náš rozvod je nevyhnutelný. Nejdříve však chci vyřešit péči o má třináctiměsíční dvojčátka.
Jak nejlépe postupovat? Setkal se někdo s tím, ze by manžel odvezl děti a bránil ji styku s dětma?

zuzkasim
31. říj 2021

@marriam Jsem ráda za šťastný konec pro tebe a snad i pro děti.