Volné manželství. Jaké to má výhody a nevýhody se nerozvést?

1. bře 2022

Zajímalo by mě, zda je tu někdo, kdo je stále v manželství, ale se svým manželem či manželkou už nežije (ten druhý má třeba jiný vztah). Jaké to má výhody a nevýhody se nerozvést?

verka86
1. bře 2022

Já v této situaci sice nejsem, ale co vím z práce (před MD jsem pracovala na soudě) tak jsou to spíše nevýhody, zbytečné komplikace, jako dluhy jednoho, o kterých druhý neví a musí je třeba splácet, a taky třeba když žena otěhotní s novým partnerem, automaticky je do rodného listu zapsán manžel, což je za mě zbytečná komplikace a papírování... Taky se nám stalo, že jeden se chtěl po x letech rozvést, ale druhý nebyl k nalezení....

Můžu se zeptat, co tě vede k takové úvaze? Já osobně bych manželství ukončila co nejdřív, když bych s manželem nežila.

bara88
1. bře 2022

Já tak teda neziju ale logicky si myslím že tohle má jen nevýhody

escapelle
1. bře 2022

Zažila jsem,mělo to své výhody.stridali jsme se v hlídání dětí,péči o domácnost,veškeré výdaje na půl...ale pořád žiješ s někým,s kým žít nechceš. Nicméně pokud se ti dva dokáží domluvit,furt lepší než být sama s detma,muset měnit práci,úvazek, vecnej stres z nemocí atd. A hlavně,pak chlap platí nějaké výživné ale výdaje jsou úplně jinde.
ale pak jsem se zamilovala a volnému manželství byl konec😂

bara88
1. bře 2022

@escapelle ale paní se ptá na manželství kdy spolu už dva nebydlí ale jsou manželé

escapelle
1. bře 2022

@bara88 🙈🙈no jo🙈🙈🙈
Čumím u toho na TV a četla jsem to jedním okem🤦‍♀️😂😂

V tom případě výhody nevidim😂

lenatko91
2. bře 2022

Naši to tak měli od mých 14 let. Nevýhody žádné, výhoda byla v tom, že matka pak po taťkově smrti dostala vdovský důchod.

glimmer
2. bře 2022

jediné plus (jestli se to tak dá nazvat) je to, že pokud se jedním z rodičů něco stane, tak je to, že ten druhý dostane vdovský důchod. Jinak si myslím, že to je jen o nevýhodách. Upřímně, proč bych se nerozvedla s někým s kým bych nechtěla být ?

autor
2. bře 2022

@verka86 To je složité...já jsem se špatně vyjádřila, my spolu bydlíme, ale žijeme vedle sebe než spolu a navíc je v tom i třetí osoba...z rozvodu mám v podstatě strach, ačkoli chodím do práce, nevydělávám tolik, jsem na něm stále částečně finančně závislá...

nnnadja
2. bře 2022

Znicis se...:(

blondynka400
2. bře 2022

Za mne to reálné je v tom případě, kdy si každý budete žít svůj život a o děti a domácnost je budete starat dohromady. Bohužel v realitě je vždy ten jeden ublížený, který to nechce (a nebo to předstírá, že chce) a pak je prostě problém.....

eviicka
2. bře 2022

Zažila jsem v okolí dva takové vztahy - 1. chlap mezitím nadělal dluhy a ženě pak chvilku trvalo se z toho vyvléknout (a to ještě zaopatřovala společné dítě). 2. starší lidi s dospělými dětmi, každý žil svůj život na druhém konci republiky - paní má najednou vdovský důchod.
Ani jedno ale moc nesouvisí s tvojí situací...

maciceksta
Autor odpověď smazal
Zobraz
bara88
3. bře 2022

@maciceksta přečti si to a uvidíš, nestojím u tebe abych ti prstíkem ukázala

maciceksta
3. bře 2022

@bara88 Čtu a nevidím to tam. Nežijeme, to neznemená, že spolu nebydlí, že jo. No nebudu se hádat. Proto jsem to první vymazala. Hezký den

suzanna123
3. bře 2022

my to tak měli - teda ne manželství, ale měli jsme společné děti a domácnost. Tím, že jsem přestala očekávat cokoliv po vztahové stránce, jsme začali v pohodě fungovat, takže jsem neměla důvod se stěhovat a platit extra nájem a přebrat veškerou péči o děti na sebe (samozřejmě, že expartner by se taky nějakým způsobem angažoval, i kdybychom spolu nebyli, ale nebylo by to totéž). Pak jsem se přestěhovala k novému partnerovi a vycházíme pořád dobře. Ale hádám, že my jsme asi trochu výjimka...

bara88
3. bře 2022
margriet
3. bře 2022

Znám takový vztah. Zůstali spolu bydlet v jednom domě, každý měl nového partnera. Nerozvedli se kvůli penězům. Chlap totiž vybudoval během manželství dost velkou firmu a rozvod by vyšel draho. Navíc do toho i manželka byla nějak zapojená a firma by se musela prodat, což by byla škoda (podědí ji děti). Manželku měl navíc i jako zástěrku, aby nemusel milence vysvětlovat, proč si ji nemůže vzít 😃

zmrzlinka
3. bře 2022

Kolegyně ( má dospělou dceru) takhle žije a má i nového partnera ,ale nechce se rozvádět kvůli bytu a vdovskému důchodu...její manžel je o 20 let starší.Za mne je to teda hnus....

rituska88
4. bře 2022

Po mně chtěl bývalý manžel, abychom zůstali žít spolu v jednom bytě, ale ne spolu jako partneři. Chtěl náš vztah ukončit, ale neměl prostředky na to, aby se odstěhoval. Odmítla jsem. Nedokázala jsem si představit, jak by to mohlo fungovat - jako že vyperu a vyžehlím a uvařím jen sobě a synovi a jemu ne? Nebo ano a tímpádem mu budu dělat služku zatímco on si bude užívat s jinou? A to ještě chtěl, že před synem se budeme tvářit jakoby se nic nezměnilo. To bych nedokázala, zničilo by mě to. Takže jsem mu řekla, že buď budeme spolu a pokusíme se náš vztah napravit nebo pokud už nechce, tak ať si to zařídí jak chce, ale ať odejde. Odstěhoval se, rozvedli jsme se a dnes vím, že to byla ta nejlepší volba. Modlila jsem se, abychom už byli co nejdřív rozvedení, protože si pořád někde dělal dluhy a měla jsem strach, že pak budu muset splácet něco, s čím nemám nic společného. Už tak si odnesl v podstatě všechno, co mělo nějakou hodnotu, a nehleděl ani na to, že máme dítě. Navíc jsem si potom také našla nového partnera a scházet se s ním jako ještě vdaná (i když jen formálně) mi bylo proti srsti. Těšila jsem se, až za manželstvím udělám tlustou čáru, kompletně, dokonce jsem si potom vzala zpět i své dívčí příjmení. Představa, že by se se mnou v mezidobí něco stalo a ten člověk po mně dostal ještě důchod apod. mě úplně děsila, po tom všem, jak se ke mně zachoval. Takže já to mám takhle, ale možná to někde fungovat může, nevím. Osobně znám ale jen jeden smutný případ, kdy se dva nerozvedli po dobu více jak 20 let, co spolu už nežili. Ten muž pak těžce onemocněl a zemřel a žena, která po něm ani neštěkla, zdědila dům, který postavili ještě jeho rodiče, a který si on sám celý život obstarával, ona tam prakticky nikdy ani nežila a nehla tam ani prstem. Takže já vidím jen nevýhody, ale třeba by někdo našel nějakou výhodu.

levandule_k
4. bře 2022

@rituska88 Škoda, že ten muž z tvého příběhu nenapsal aspoň závěť.

rituska88
4. bře 2022

@levandule_k Ano, to je škoda. Tehdy to bylo hodně smutné, protože v tom domě žila v druhém patře jeho sestra se svou rodinou a nakonec to dopadlo tak, že jedni druhé neměli jak vyplatit, společně by se tam nesnesli, tak se dům musel prodat a ta sestra tak musela ze svého rodného domu odejít. Pán to bohužel nedomyslel. Nejsmutnější na tom všem ale bylo, že ta žena o něho opravdu celý život co se rozešli nejevila žádný zájem, ani když byl těžce nemocný tak mu nepomohla, každý si žil spoustu let svůj vlastní život, ale potom jak šlo o dědictví v podobě domu, tak to se nebránila...hamba by mě fackovala. Proto si myslím, že pokud spolu dva lidé ukončí vztah, měli by ho ukončit na všech frontách, tzn. i se rozvést, pokud jsou manželé. Ale zas chápu, že někde je třeba majetek takový, že by se nedohodli, nebo třeba splácí hypotéku apod...někdy je to asi komplikované...

irmamala
13. zář 2022

Dostala jsem se do dost podobné situace, docela by mě zajímalo, jak jste to vyřešili. Kdyby jsi se chtěla podělit, napiš mi do zprávy 😉

lutu11
28. říj 2023

Vyhoda: pokud jeden zemre, dostane druhy vdovský duchod. Nevyhoda: moznost nasekani dluhu, ktere bude muset manzel-ka po smrti splacet. Kuli dluhum bych do toho nesla.

etinka
30. říj 2023

Do tohohle bych nikdy nešla. Viděla jsem u kamarádky, co se rozváděla s kreténem, co za kostlivce za ní lezlo ještě x let po rozvodu. Plácala se v tom pár let, než splatila všechny dluhy, co nadělal kdysi on a vykoukly až za pár let. Bez pomoci rodiny by to nedala. Za mě tohle nikdy. Nerozumíme si, tak bye bye, ale začínat s čistým štítem, abych nemusela po letech řešit jeho problémy a nebo nemusel on řešit moje. Je to oboustranné. Pokud je ženská šikovná, postaví se na vlastní nohy a vyhrabe se i z největšího dna🌞.

jerrabina
30. říj 2023

Záleží jak je ten druhý rozumný. Nicméně já bych se asi rozvedla a bydlela dal společně, pokud bych druhému nedělala služku za nic a péče o děti by fungovala.

suzanna123
30. říj 2023

@etinka tak ne pokaždé se lidi rozvádí, protože ten druhý je kretén...

etinka
30. říj 2023

@suzanna123 ale nikdy nemůžeš vědět dopředu, jak se ten druhý bude chovat, když budou žít odděleně, nerozvedeni. V dnešní době bych chtěla začínat s čistým štítem a ne žít v nejistotě, že i když byl manžel kdysi v pohodě, tak že mu najednou hráblo a nadělal dluhy a nebo je nadělal, i když by nechtěl.....vše, co je v manželství, je prostě společné....já bych takhle prostě nežila🥴🫣

suzanna123
30. říj 2023

@etinka to člověk nemůže vědět ani když si někoho bere nebo s ním žije, nicméně u některých je jaksi ten předpoklad větší a jiných menší.