Sourozenci narození v lednu a září. Jaké jsou výhody/nevýhody?

sona250
7. čer 2021

Ahoj, jake jsou vyhody/nevyhody??? Jedno těhotenství v kabatu a druhe u vody. Mimino se plazi a za okny sníh a druhe se plazí u vody. Máte to některá také takto? Ja mam deti jeste hodne male, ale zajimalo by me, jak je to pozdeji s oblecenim, ... Predem dekuji vsem, kteri se zapoji 🙂

felixfelicis
7. čer 2021

Měla jsem sice jiné měsíce, ale taky sezónne otocene - a musím říct, že to krasne vyšlo, mladší je menší, takže mu sedí stejně oblečení jako sourozenců, kteří byli vlastně v tu dobu o půl roku mladší. Teď jsem mu dokonce kupovala stejnou velikost sandálu, kterou jsem předtím prodala, že zimnímu miminku určitě nebudou sedet 😀 Uvidíš, co bude, to je dopředu neodhadnutelne.

antoinet
7. čer 2021

Všemu se dá přizpůsobit 🙂 Já mám březen, září a leden. Nejlepší byl březen, procházky s kočárkem, prodlužoval se den, miminko na dece 🙂 Září bylo náročnější, půl roku byl v kočárku jen na spaní, brzo tma... mezi lidi jsme šli pořádně až na jaře. No a ten leden do třetice... šestinedělí více méně doma a pak přišly tropy zjara a bylo to náročné, ale jsme mohli být všichni hodně venku.
Oblečení nejde moc plánovat, každé dítě roste jinak rychle.
Ale určitě je výhoda, když v létě dítě buď leží bez možnosti zdrhnout nebo už chodí. Lezení do záhonů, vody atd. je šílený, to si ani to kafe nevypiješ 😀 Řešila jsem to cestovní postýlkou venku.

cherie24
7. čer 2021

@sona250 já jsem rodila v září a řekla jsem si, že buben přes léto už nikdy. To bylo utrpení, v těch 40tkách člověk nemůže ven, koupat se taky nikde moc nemůže, takže zatímco ostatní se koupali v písáku já na ně koukala s kofolou a byla jsem ráda, že jsem ráda a že jsem si vůbec zvládla dojít pro tu kofolu. Doma jsem seděla před větrákem a čekala až to skončí. Humus pro mě. Mám nosící zimní bundu, kterou předpokládám, využiju v těhotenství v zimě a oblečení na prťata se stejně fakt odhadnout nedá. Já různě dědila od lidí a na zimu třeba měla kombinézu po březnovém dítěti, trochu v tom plavala, ale dalo se a nejspíš jí unosí i další zimu. Pak třeba dostala věci od starší, která byla ale fakt prcek a ani to neunosila.

me_druhe_ja
7. čer 2021

Tohle je mega individuální. 🙂 Já mam listopad a únor. Kdybych si mohla "vybrat" chtěla bych tak duben/květen. Hrozně mě štvalo ty mimina navlikat. 😀 jinak oblečení si taky nenaplanujes - malá roste rychleji než starší, takže to asi nebude moc vycházet. 😀 a to stejný s pohybem - jedno dítě ti může sedět v půl roce a na 10m chodit a druhý si sedne v roce a rozchodi se v roce a půl. Lépe nic neplanovat. 😀

starbucks
7. čer 2021

Mám zářijové i lednové dítko a každé období mělo své pro a proti. Např třeba takové chození venku se vůbec nedalo vychytat. Zařijový začal chodit až v prosinci a lednový taky "už" v prosinci. Léto mi přišlo lepší u lednového, ještě ležel nepohyboval se a dalo se podnikat spousta věcí. Navlíkání je stejný opruz v jakémkoliv věku. Možná z hlediska nošení byl lepší lednový. Zachumlat do pořádné bundy a spinkal, nechtěl koukat ven. Zatímco zářijový byl v zimě už dost zvědavý. Horší bylo umístění do školky :D u lednového jsme se třepali a vyšlo to tak tak, zatímco zářijový byl úplně v pohodě 🙂

eviicka
7. čer 2021

@sona250 tak oblečení se řeší hlavně na začátku, pak už si děti projdou jednou velikostí všechny sezóny. Jinak mám děti od sebe tři měsíce a oblečení měli v sezóně přesně naopak, jeden rostl jako miminko mnohem rychleji než druhý.

biciklissie
7. čer 2021

Mám dceru říjen a jsem spokojená. Jako oblíkat se musí, ale doma normálně a ven že začátku byla v zavinovacce, dece a později ve fusaku a pod tím krytím kočárku. Jinak přes normalni oblečení jen takovy ten teplejsi overalek, to bylo oblečené hned. A na jaro už byla taková lepší na manipulaci a vrstvila jsem normálně. Pro mě horší je oblíkat v zimě takový ten rok, rok a půl či dva roky. Spousta vrstev chodicich děti a ještě moc nespolupracují. Plus dcera mi v teple hůř šli, takže za mě super miminku pěkně větrat studeným vzduchem, v létě bych se furt bala, jestli je novos dost oblečený a není přehraty. Takže všechno má svá pozitiva i negativa, mě ta zima vyhovovala. Ale jako břicho v létě není nic moc, to je fakt. Ale zase se člověk nemusí bát náledí a cpát břicho do zimní bundy.

fouskovi
7. čer 2021

Já mám dva kluky jeden v září a druhý na začátku února vše má své pro a proti u prvního my vadilo v létě ten hic a u druhého oblékání s pupkem

madbetka
7. čer 2021

Mám děti červenec, září a březen. Druhá po první dědí víceméně všechno, je trochu větší, takže to sedí úplně přesně. Nejmenší březnová jak co, třeba letní věci jí teď musím nakoupit, protože to, co mám po starších, je jí vesměs malé.
Ale jinak byl ten březen asi lepší, rodit ve vedru nebo v něm prožívat celý třetí trimestr opravdu nebylo nic, co bych si užívala 🙂 Letní miminka jsem ale zase nemusela navlékat.
Ono všechno má svoje. A oblečení závisí stejně nejvíc na tom, jak které dítě roste, kolikrát to vyjde, i když jsou děti v úplně jiném období 🙂

andelka
8. čer 2021

Ja mám děti květen,březen, leden. Takže první dva ideál. Obě děti plně kojené v době,kdy se dalo venku. Sluníčko mi pomáhalo i na únavu. A oblečení se dědilo skvěle. Teď u třetího jsem měla změnu, byli jsme první měsíce spíše doma. Naštěstí starší už chodili do školy, byli více samostatní, a pomáhala babička. Problém byl v létě, u prvních to bylo jasné, oba v brouzdališti, nebo oba ve větším..ale teď s nimi všemi jít sama nemůžu. Ještě se musí všichni hlídat, nejmenší blbne v brouzdališti, starší už chtějí do velkého,na skluzavky..A oblečení sedí občas něco. Ten skoro půlrok už je z nás moc.
A těhotenství podzim- jaro mi maximálně vyhovovalo.

treasurka
8. čer 2021

Za mě je největší průšvih těch letních dětí, že se blbě dostávají do školky...

eviicka
8. čer 2021

@treasurka u nás se blbě dostávají i jarní, ale ono si nevybereš, u zimních a podzimních je zase problém, že konec RD nenavazuje na školní rok.

treasurka
8. čer 2021

Já mám unor, duben, srpen, a problém je jen se srpnovou...

andelka
8. čer 2021

@treasurka no pokud můžeš zůstat doma do září,než vezmou zimní,jarní dítě do školky...U nás se málokdy povede dostat dítě do školky v průběhu roku ( od třetích narozenin) a dříve jen když je narozené tak max do října. Takže můj ledňáček půjde až v 3 a 7 měsících. Ale já jsem se nikdy nemusela vracet do práce dřív,ani na určité datum,takže mi to bylo v podstatě jedno,že musíme čekat na září.

treasurka
8. čer 2021

@andelka Jo takhle, tak to jsem zatím taky neřešila, ale kdybych letos nebyla těhotná, tak u nejmladší čekám rok, a to ještě budu ráda, když to klapne...

marimanta
8. čer 2021

Já mám holku leden, kluka září, kluka prosinec, holku červenec. Oblečení tak porůznu, něco podělili, něco jsme dostali, na ty poslední dva se už snad nic nekupovalo. Navíc ti dva zimní jsou menší a letní větší, tak jim to tak nějak vychází 🙃

leymea
8. čer 2021

Konec srpna a leden. Tehotenstvi mi nevadilo v lete a ani v zime. Ani nedokazu rict co bylo lepsi. Nejak v tom nevidim rozdil. Co se tyce obleceni tak pravda, ze malymu bude rok a pul a vlastne to ma opacne. V tutu dobu byla u starsiho zima, takze jsem mela zimni obleceni a ne letni, ale za chvili se to srovna a bude to jedno. Jedinou vyhodu vidim, ze v lete muzeme slavit narozeniny na zahrade. 🙂

marimanta
8. čer 2021

@marimanta jo a aktivity, to mě nějak netrápilo. Prostě jsme dělali, co se zrovna dalo. Já jsem celkem splachovací, takže na žádný zádrhele jsme nenarazili 🙂

marimanta
8. čer 2021

Ještě k těhotenství mě napadá, při prvním jsem chodila několika kilometrové túry, ještě v pátém měsíci jsem jela asi 40 km na kole. Rodila jsem v lednu. Teď mám termín v prosinci, tj. ještě 6 měsíců přede mnou, a je mi stále tak zle, že sotva lezu...

andelka
8. čer 2021

@treasurka no, právě. V tom naopak děti narozené srpen- říjen jsou ve výhodě. U nás teda. Ono se to taky liší. Někde vezmou od září dvouleté, někde se drží místo a nástup ve 3, ale někde bohužel ne a buď soukromá,nebo čekat.

treasurka
8. čer 2021

@andelka To u nás tedy čerstvě (v srpnu) tříletí jsou bez šance - mluvím o státních školkách. Takže buď jít do práce a z platu hradit školkovné, nebo být ROK doma, to se u zimně/jarních nestává, nebo se čeká jen těch několik měsíců...

trpaslicek19
8. čer 2021

Jednoho syna jsem porodila v prosinci to bylo celkem fajn (měla jsem obě tehu rizikové proto píšu celkem). V létě jsem ještě neměla takový pupek tak se ty vedra daly vydýchat a i jsem si užila nějaký ten výlet jako tehule. Na konci to už jsem nezapla ani bundu 😀. Ale bylo fajn že v hezkých dnech byl půlroční, ovoce v akci a sezoni. Trávili jsme hodně času venku. Druhé jsem měla po 8letevh v září. Celé těhotenství prolezene léto o ničem. Dali se po porodu dělat delší procházky než se zimním dítětem což bylo fajn.

andelka
9. čer 2021

@treasurka no právě, to je v každém městě jiné. U nás brali v pohodě podzimní. Taky je to rok od roku jiné, školka od školky..