Vychovávat milencovo dítě s manželem?

kravamilka
1. srp 2018

Ahoj holky,
nevím, jestli tohle vlákno již vzniklo ale snad se na mě nebudete zlobit. Když tak koukám na Vaše láskyplný příspěvky a fotky, dere se mi na mysl, jestli budu mít taky tak dokonalý život jak Vy. Abych to uvedla na pravou míru:
S manželem jsme se po svatbě totálně odcizili, sex prakticky nebyl už 5 let. Máme se rádi, komunikace funguje bez problémů, máme postavený krásný dům, existujeme spolu bez problémů ale když přijde na intimnosti, prostě vypínáme. Sexuální kouč, psycholog, psychoterapeut, sexuolog, manželská poradna - vše jsme prošli a nic. Bez výsledku. Touha po dítěti byla šílená. Věděla jsem, že pokud chci mít dítě, tak to musím řešit. Že nemůžu čekat až se stane zázrak. A tak jsem si za pár měsíců poté našla milence, manžel si našel milenku, ta ho poslala k vodě, když zjistila, že je ženatý. Můj milenec se mě drží už dva roky. Měli jsme schůzku s právníkem, vše bylo přichystané k rozvodu, který jsme s manželem oba chtěli. Do toho jsem v dubnu zjistila, že jsem s milencem těhotná. Prvně jsem byla nadšená ale postupně po racionálních úvahách jsem vlastně zjistila, že by se o nás milenec nepostaral. Peněz má tak akorát pro sebe, zodpovědnost mu chybí a prakticky mu dělám matku a encyklopedii v jednom. Manžel o těhotenství ví, jak jsme řekla, nemáme problém v komunikaci, změnil kvůli tomu práci a chtěl se do rozvodu odstěhovat. Stále máme stejnou domácnost, vídáme se nyní pouze o víkendech, v práci to má těžké a je rád, když si může popovídat. Najednou jsme zjistili, že ani jeden ten rozvod asi ani nechceme. S milencem se nadále vídám skrz malého. Manžel je připravený se o dítě a o mě postarat, i když bude v očích společnosti jako idiot a hlupák. Milenec je ale připravený také se o nás postarat, i když mu nějak uniká vážnost situace ..
Najdu tu nějakou podobnou ztracenou duši, která vychovává milencovo dítě s manželem? Když tak i do soukromé zprávy, ať zbytečně neprovokujeme..
Dík, skutečná kráva Milka

bonavoxa
2. srp 2018

@kravamilka Chápu Tě, jde to snadno, zamotat se. I když z mé strany šlo spíš o nedorozumění, nerozum, přece jenom se pak věci začaly dít tak, že mi došlo, jakým špatným směrem jsem se vydala. Vím, že každý příběh a jeho účastník je jiný, ale pro mě už navždy zůstáva nade vším nějaký vyšší řád. Kterým kdybych se řídila jen čistě rozumem a ne city, tak bych si ušetřila spoustu trápení. Biologie není důležitá. Opravdu. Otec malé se kasal...a on to asi i ze začátku myslel vážně, ale prostě to nedal, začal se chovat jako naprostý ocas. Jeho rodina taky. Kdykoliv něco bylo, mohla jsem za to já ne on. Já jsem byla ta, co si našla milence jako inseminátora. není pravda. Já ho milovala a myslela jsem, že je to nová šance na nový šťastný život. A když to pak nabralo ty šílené obrátky a já utekla jak někde z války, tak jsem byla nařčená, že jsme to tak všechno plánovala. Jsem fakt velmi bad girl, si představ :D Dcera je autista... asi po něm... já jsem to všechno odnesla vážnou nevyléčitelnou nemocí. Ale beru to jako dar. Mám úplně jasný směr, snažila se všechno napravit. Užívám si každý den s dětmi. Když to vezmu kolem, jde o uznání toho, co je dobré a co ne..to je to, co zachraňuje život...a v tom příběhu je nevinný manžel a to malé. Milenec se uměl postarat tak akorát o sebe a ještě mi to vyhazoval na oči, jaký je dobrý :D Je to proces, se od toho odpoutat. Malá mého manžela zbožňuje, doslova na něm visí. Ačkoli jsem zamilovaná, do poslední chvíle doufala, že se to s milencem utřepe, tak naši už dávno viděli, to co já ne...a ti to mysleli dobře a upřímně..narozdíl od rodičů jeho, kteří úplně slepě viděli špínu jen na mě. Je to muž, co si začal s vdanou ženou....a chlapi, těm to oblouznění moc nevěřím, že by zešíleli láskou..většinou si chtějí úžít a pak časem se do toho zamotají, když je hruje jejich holka pěkná a dost jim masíruje jejich ego. Sex šel po porodu malé do háje, věččně unavení, rozhádaní...tak mě štval, že bych do něj nepíchla ani klackem. Nepřestanu děkovat za to, že jsem se ho vlastně tak zbavila. Mám fakt fajn život. On se honí za tím, aby si vydělal, aby se ukázal, ale já mám všechno co potřebuju, i co chci. Dvě krásné děti, manžela, jistou půdu pod nohama, vzdělání, byt a dokonce si vozím prdel v bavoráku. A pokud jde teda o technickou stránku, soudy mě stály iluze, že právníci bojují za právo..ne, jen prachy, NIKOHO! nezajímá to malé nevinné stvoření, musíš za něj bojovat sama...mě najednou právnička hrozila Klokánkama apod. A kolik to stálo peněz. Stajně tak, jak se uvažovlo nad majetkem manželů apod.

kristyn.g
2. srp 2018

@victress no to sice chtít může, ale otec má na to dítě právo, píše že bude chtít po něm alimenty, jako aby tátu děla manžel a tahali společně z otce dítěte prachy? fakt hnus

guinea
2. srp 2018

@kristyn.g Asi nečteš pozorně. Nikdo z nikoho prachy tahat nechce. Kravamilka si přišla pro radu a povzbuzení, a ne pro odsouzení od někoho, kdo evidentně nerozumí psanému textu. Do složité situace se může dostat každá z nás.

terulllka
2. srp 2018

já bych do toho šla 🙂) zkus to a uvidíš, jestli to tak cítíš

sahrazad1
2. srp 2018

@kravamilka zakladatelko, at jsi verejne znama osoba nebo ne, tohle vazne neni důležité. Co je tem okolo do vasich zivotu? Nic...k tematu, milenec muze byt fajn otec, ale jestli s nim budes, kdyz je nouma, tak to pochybuji. Ono kazdy asi vztah ma klady i zapory, chce to si je srovnat. Tvuj manzel, kdyz mate takovy vztah, to je taky kapitola sama o sobe, on milenka, ty milenec. Je možné, ze ti to nakonec vyjde jako bonavoxe, ale nespolehej na to. Asi bych si dala nejaky cas jen sama pro sebe, vycistit si hlavu, a poradne to rozmyslet. Člověk pry nejvice na sklonku zivota lituje toho, co neudelal, nez toho, co udelal. Hodně štěstí!

priefi
2. srp 2018

@kravamilka no to sice ano, ale pokud chces, aby to bylo ok s manzelem, je nutne, aby byl ok i intimni zivot, jinak to nikdy nebude ok

garalela
2. srp 2018

@kristyn.g kdyz zvazuje vychovavat dítě s manzelem zrejme by rikalo manzelovi tati.

priefi
2. srp 2018

@bonavoxa a to druhe ditko nakonec slo prirozene, anebo jste mu s manzelem museli pomoci? Cetla jsem Tvuj pribeh a psala jsi tam, ze jste meli dlouho problem s pocetim a pak to vyustilo az k tomu milenci. Jinak musim rici, ze Tvuj manzel Te musi nesmirne milovat.

priefi
2. srp 2018

@kravamilka jen pro upresneni, 5 let spolu s manzelem nespite a jak dlouho jste manzele?

bonavoxa
2. srp 2018

@priefi Druhé přirozeně. Je to kluk a je to miláček.

bonavoxa
2. srp 2018

Vlastně nemám ráda označení, že něco mi ,,vyšlo"...ono manželství není výhra v loterii, nekončící emoce, ale rozhodnutí. Každodenní. A to, že mi manžel nabídnul, že bude se mnou malou vychovávat, je vlastně to nejvíc, co tak může chlap udělat. Popře tím svou ješitnou podstatu. A ničeho nelitovat, to je takový alibismus...lituji toho, co se ukázalo špatným..jako najít si milence. A to mě posouvá dál. Lítost a odpuštění. To je ta síla, co dokáže znova postavit něco, co se zdálo rozbořené. Z velké ,,lásky" k milenci nezbylo nic, nevzpomínám na sex, protože bez toho vztahu a s tím zklamáním se pošpinilo úplně všechno. Kdysi jsem považovala fakt, že dva mají spolu dítě jako něco velkého. Je to velká věc. Ale daleko víc je vychovávat s někým dítě. A já jsem šťastná za úplnou rodinu, za to, jaká je malá opravdu vevnitř úplně jiiný člověk než její bio otec. Času moc není na nějaké čištění hlavy, ještě je tu možnost, že to nedají oba dva...což je taky alternativa, musela jsem počítat i s takovou...a nebyla vůbec veselá. Ale dobře to dopadlo. Co naplat. Někdo nahoře mě má rád.

rubika
2. srp 2018

@kravamilka pokud jsem to dobre pochopila, tak jste si manzelem nerozumeli az tak ze jste si oba nasli milence. Také jsi chtela díte což by s manželem neslo kdyz jste spolu jako manzele uz nekolik let nezili. Tak máš milence, cekáš díte co jsi chtela a az ted jsi zjistila jaký ten milenec je? Ze se ti uz nehodí jeho povahove rysy a charakteristika. To jsi ale preci musela videt i driv... Jak k tomu prijde? Ty cekáš jeho díte a on má vycouvat, proste se vzdat? Co kdyz s tebou tu rodinu planoval, chtel se starat tim zpusobem jakým dokáze, i kdyz pro tebe to zrejme neni dost dobre...
Pokud s manzelem spolu fyzicky nezijete nekolik roku, a sklouzlo to tam kam to sklouzlo, nemyslim ze to nedopadne za nejakou dobu stejne. A takove partnerske vzorce nejsou pro deti moc fajn priklad.

kristyn.g
2. srp 2018

@guinea já to chápu ale píše že by platil otec dítěte alimenty ale vychovávat ho chce s manželem mě se to tedy nezdá... A to bude tati říkat oboum mužům? Psala i o možné střídave péči evidentně otec dítěte chce být otcem.

bonavoxa
3. srp 2018

Milenec v tom není nevinně. Měl vztah s vdanou ženou. Nevím, jak to bylo, že se zadařilo náhodou nebo si myslel, že se kravamilka rozvede...Nicméně, pokud se dítě narodí do manželství, je automaticky manžela. Milenec je dospělý člověk a nedomyslel následky svého jednání. Je to na matce, jak se rozhodne. Jako otec má pak určitá práva a povinnosti. Nic víc, nic míň.

rubika
3. srp 2018

@bonavoxa No pochopila jsem ze autorka odesla ze vztahu aby mohla mit dite. ( s milencem) A milenec asi nepredpokladal, ze by mohla chtit jeho dite vychovavat zpatky s manzelem. Je to takova podpasovka.
Jen sem se snazila nastinit situaci i z druheho pohledu. A navic mam pocit ze se autorka se chce vratit aby se mela po vsech strankach lip, nevim jestli to staci k fungujicim svazku.

bonavoxa
3. srp 2018

@rubika Jasně, že neznáme všechny podrobnosti. Píšu ze své zkušenosti. Odchází se vždy z více důvodů. Taky vím, jaké peklo to pak je, soudy, zjišťovat, jestli je milenec dost odolný v krizových situacích, když už je dítě na světě...a zase budovat hnízdo úplně od začátku, finance, apod. Ale to mi došlo až když bylo pozdě. Pořád jsem se rozhodovala, přišlo mi taky právě hloupé brát dítě biologickému otci, ale ta biologie nehrála nakonec žádnou roli.

rubika
3. srp 2018

@bonavoxa To ano, ale rozhodovala jsi se srdcem, protoze jsi otce ditete milovala. Cetla jsem tvuj príbeh a myslim ze bych to udelala stejne.
Důležité je, aby manžele k sobe táhlo víc než jen pocit jistoty a zaopatrenosti. I kdyz se ríká ze i náklonost a láska se dá vypestovat kdyz se človek hodně snazí.

wodanka
3. srp 2018

@kravamilka pre mňa by bolo ferove riešenie odísť od obidvoch...aj od manžela aj od milenca a zostať s dieťaťom sama...ale to som ja..prajem Ti, aby si našla pre seba to správne riešenie

klea81
12. srp 2018

@guinea otcem druhé dcery je Menzel, to už se ví

yerry
Autor odpověď smazal
Zobraz
domca1991
17. srp 2018

@kravamilka ahojky, pokud se nerozvedes, tak bude v rl manžel a nic s tím neuděláš (jedině soudně), ale když se domluvíte tak to bude ok. Jinak je už teď jasne, že cenu to nemá ani s jedním. Ale zase pokud nemáš kam jít, tak zůstaň s manželem (asi je mu jasně že jsi s ním kvůli jistotě), milence kopni pokud je to troubelin, no a při nejhorším najdes jiného milence :D

netopejr
18. srp 2018

@domca1991 musela by se do porodu za milence probrat,jinak bude zapsan manžel v RL, ochranna lhůta.

zelenaesmolda
18. srp 2018

@klea81 nebude to spis Saudek? :D

degial
21. srp 2018

Je evidentní, že po otěhotnění se ti změnily priority - najednou je pro tebe atraktivnější manžel, který se dokáže o rodinu postarat, zatímco milenec je "nouma", který je dobrý akorát tak na sex, který aktuálně nepotřebuješ, takže je ti milenec vlastně na obtíž. Nechápu, proč ses s milencem nechránila, když jsi věděla, že jako otce dítěte ho nechceš. Přijde mi, že ač možná neuvědoměle, děláš blbce z obou chlapů. Férovější by bylo zkusit vztah s milencem, ale jde vidět, že teď přemýšlíš hodně vypočítavě co se týká materiálních věcí. Myslím, že to skončí tak , že formálně zůstaneš s manželem, který ti zajistí veškerou péči a zázemí, ale za sexem, až ho budeš zase potřebovat, půjdeš za otcem dítěte/milencem a budeš tahat za nos oba.