Vyměněná miminka. Je to strašný

janah.
16. zář 2008

Ahojky,
vím, že to téma tady již je, ale nemohu ho zaboha najít ☹

Teď jsem četla na novinkách o soudu ohledně miminek. Je mi z toho úplně špatně a maminku nechápu, jak může žít s člověkem, kterej už ve třech týdnech mimi pozná, že není jeho 🙄 🙄 A k tomu ji nazývá, tak jak ji nazývá...

poletucha
17. zář 2008

no Broza zrovna nevypada jako clovek pro charitu 😀
Ja myslim,ze geny negeny, holcicky mely zustat u tech rodin, ted uz si treba nikdy nevybudujou citovej vztah mezi sebou. A jak uz tu bylo psano, tak jedna dvojice je zrala na rozvod,druha se neustale hada, otec neciti nic ani k tomu novymu miminku, matky obe prohlasujou,ze holcicku sice maji radi,ale milujou tu druhou...takze ted holcicky budou vyrustat v neuplnych rodinach,vecnych sporech a bez dostatecnych citu od rodicu...no proste se mela v takovymhle pripade udelat vyjimka a ponechat to tak,jak to bylo 🙄 ....je to hrozny a zadny prachy jim to nevynahradi

kometka5
17. zář 2008

když tak přemýšlím a já bych teď zjistila, že malá není moje, tak bych se s ní nikdy nerozloučila. neumím si to moc dobře představit, ale nikomu bych jí nedala. celý rok si jí piplám, sleduju, jak roste, jak se vyvíjí, jak se na mě směje...nechci jí dávat na hlídání ani babičkám, natož někomu cizímu, já vím, že bych jí prostě nevyměnila...i za cenu toho, že utrpí MP "ješitnost", tak ne...a i když je tu úskalí, že někdy bude chtít poznat vlastní rodiče a bude se ptát, proč jsem nechtěla tu "svojí holčičku", myslím, že bych jí to vysvětlila a až by měla děti, aspoň z části by mě určitě pochopila.

kometka5
17. zář 2008

a s tím odškodněním...přijde mi jedno, kolik bych dostala, stejně mi nic nevrátí to, co se stalo...ale možná že bych taky chtěla vytřískat víc a víc a víc...ale za jakou cenu,že ?

yenn
17. zář 2008

tohle je tak strasne smutne, takove veci by se nemely stavat. Vsichni si to ponesou na dozivoti, jak ty deti, ktere si svuj vztah k rodicum buduji uz v brisku, tak ti rodice.....a predevsim mamy.
Ja na ne myslim a snazim se vzit do jejich situace od te doby, co se to provalilo....to bylo memu malemu par mesicu a uz tehdy jsem si nedovedla predstavit, ze bych ho jako mela dat pryc...natoz skoro v roce, to je proste priserne. Vubec me nenapada reseni, obe varianty jsou spatne....sice bych taky byla pro, nechat si dite, ktere se mnou temer rok zije a ktere miluju nejvic na svete, ale jak se vyrovnat s tim, ze nekde zije moje dite, to se kterym jsem mlouvila, kdyz bylo v brise, to ktere jsem porodila? Ze nevim jak se ma, jestli je stastne? Ja myslim, ze casem by se to stejne nejak zvrtlo, nedokazali by delat jako ze nic.

Napadla me jeste jedna vec...kdyby se na to neprislo ted, ale treba za pet let? A ja verim, ze jednou by se na to prislo....ziji ve stejnem okrese, znaji se z porodnice. Nekde by se potkaly za par let a ta podoba by byla tak evidentni, ze by jim to doslo...co pak? Prece by nemohli petiletym detem komplet prekopat zivot?

A jeste se chci zeptat ... to ze se holcicky vratily ke svym biologickym rodicum byla zalezitost uradu a soudu? Ty matky, kdyby rekly ze chteji nechat veci tak jak jsou, mely by sanci uspet? Nebo by to ani neslo, muselo by se to resit jako adopce? Chapete me, ne? 😉

poletucha
17. zář 2008

yenn-to by me taky zajimalo, tenkrat prece vsichni breceli,ze tu vymenu nechtej(az na Brozu), tak nevim,jestli to naridil soud? 😕

janah.
autor
17. zář 2008

Oni ty maminky snad nejdřív nechtěly, ale pak když viděly ty své děti tak asi nemohly jinak. Každopádně asi nikdo nečekal, do jakých hrůz se to rozjede a že budou poznamenaný na celý život. Pro to si myslím, že těch peněz je málo. A nepřepočítávala bych to "a co kdyby jim vinou lékařů umřelo apod)". To si myslím, že je jiná, i když taky velice smutná věc 😖

lisounek
17. zář 2008

holky me to stejne prijde divny, ze ty maminy nepoznaly, ze maji jine dite?? zalezi jak moc ho videly po porodu a kdy doslo asi tak k te zamene nooo 😨

caira
17. zář 2008

pry ta cermakova vymenu taky chtela, v tom rozhovoru { ve vypovedi soudu} rekla, ze by nevedela, jak jednou vysvetlit diteti, ze ji nepustila k jeji vlastni mame..takze ona byla taky pro vymenu.. 😅

zanett
17. zář 2008

kometko - k tomu prikladu, co uvadis (pouze priklad!), na ciste hypoteticke rovine; kdyby se to stalo a ty mela cizi dite (jak uvadis ve svem prispevku) a pak se na to prislo, tak pises, ze bys to dite nedala, ani s vedomim, ze je cizi. No ale co ta jeho skutecna matka? Co kdyby ho ona chtela zpet? Pak se obavam, ze by tvoje chteni/nechteni nebylo podstatne, ale podstatne by bylo, ze biologicka matka by chtela zpet sve dite (i kdyz bys ji ho ty jako 'nahradni' matka odmitla dat)...ale rikam, to je jenom hypoteticka uvaha...ja si tu situaci neumim predstavit, protoze vlastni dite nemam (to mi ale jeste nebrani v tom mit na vec nejaky nazor, ze) a myslim si, ze ja bych sve biologicke dite chtela zpet a nezajimalo by me, ze zena, ktera se o nej doposud starala, by mi ho nedala (vymenou za jeji) - je vim, ze deti nejsou veci, ale ja bych jako dite zkoumala, jaky by to bylo zit u biologickych rodicu (v pripade, ze by na vymenu nedoslo) a i jako matka bych v pripade nevymeny uvazovala nad tim, jak se v jine rodine zije memu biol. diteti, proto ta inklinace k vymene....

nikka.vo
17. zář 2008

Zanett, já jsem tvrdila na začátku celé kauzy,že kdyby se na to přišlo třeba víc v začátku, dejme tomu do 4 měsíců , mooožnááá bych chtěla své biologické dítě zpět. Říkám možná, protože si to neumim absolutně představit 😔 , ale ta představa že to miminko které jsem nosila je někde u cizích a je to moje a manžela krev ☹ Ale kdyby někdo přišel dneska a chtěl mi Dominika vzít, tak vim na 100% že bych ho nedala! je jedno jestli vychováváš biologické dítě, nebo ne, ale s pocsitem, že to tvoje biologické dítě je! To opravdu nepochopí kdo není matkou, nic proti tobě, to vůbec ne. Ale mateřský cit se ani nedá popsat slovy, myslim že každá z nás by pro své dátě i zemřela 😉 Po roce bych ho nedala, to prostě ne! Ze začátku ta láska teprve sílí, ale po roce už je v tom každá máma až po uši. Nedivim se Trojanové, že pořád svou dceru, kterou vychovávala miluje a biologickou má ,,jen,, ráda. A to bude už za chvíli rok co se to zjistilo 😒 Mě přijde, že bych se snáz vyrovnala se smrtí, než s pocitem, že ho miluju a nemůžu ho mít a on někde je a hladí ho a pusinkuje jiná ženksá 😔

nikka.vo
17. zář 2008

yenn, já bych asi snáz rozchodila to, že je někde moje bioligické dítě, které vlastně neznám, jeho povahu a tak. Takže mě to nebude tolik trápit, jako to, že jsem vychovávala rok dítě s pocitem že je moje, viděla první úsměvy,znám ho jako svý boty, miluju ho a on mě a pak mi dají uplně jiné dítě. Chtěla bych se s tou rodinou vidět a sledovat jak se má moje biologické má a tak, to určitě, abych měla jistotu, že je v dobré rodině, ale dál bych vychovávala Domíse 😵

lukin
17. zář 2008

caira: Nejsem lakomá, ale pak nevidím důvod, proč ostatním postiženým rodinám (např. smrt blízkého, zanedbání péče a důsledek fyzické postižení atd.) dávají "pouze" necelých 300 000. Tak pak ať dávají každým stejně a ne jedněm málo a druhým xkrát víc. Ale to je jedno, uvidíme, jak soudce rozhodne.

A tato situace je fakt na nic. Nechtěla bych být v jejich kůži. Je škoda, že to došlo tak daleko, když si Broža dával udělat testy, jak měla holčička cca měsíc. A výměna byla až za 9 měsíců myslím.

kitty68
17. zář 2008

ja bych ted ell taky nedala, nasesti je taky cela po taatinkovi, takze je to vyresene, petrovi js taky prikazala at je porad s ni 😉

no jestli se snazi na tom vydelat prachy nevim, co vim je, ze to bylo i tady v casaku (uk) takze kauza na celou evropu

lukin
17. zář 2008

kitty: A byli i v německé televizi.

ria80
17. zář 2008

Já bych určitě ted už si nechala to svoje.Pořád bych se snažila pochopit,jak to musí vnímat ty děti,o nás až tak nejde.My víme,co se děje,ale to dítě má svoji maminku a miluje ji a myslí si,že i ona jeho.A najednou ho vezme a dá ho cizím lidem.MYslím,že ty děti budou z této výměny zpátky mít problémy na celý život,s navazováním vztahů a vůbec.Už nikdy nebudou nikomu věřit.I kdyby tady o té výměně nevěděli,tak stejně problémy budou mít.
Tady bych byla ráda,že ta druhá rodina je slušná,mají moje dítě rádi a starají se o něho hezky a viděla bych,že i ono má rádo je,tak bych to tak nechala.Jen bych chtěla být s tou rodinou v kontaktu,aspon abych měla zprávy o svém biologickém dítěti a třeba nějakou fotku.Ale nechala bych si ,to co už mám.Myslím,že pak se to dá vysvětlit tomu dítěti dobře dobře,jak to bylo,a každý to pochopí.Myslím,že tady zas jednou byl postaven zájem dospělých nad zájem dětí,a mělo by to být opačně.

binki
17. zář 2008

nevím, co bych dělala, nevím, kolik je vhodná suma za těžkou životní újmu v jakémkoliv případě, každopádně nejde jen o omyl nemocnice, díky této chybě bylo popřeno základní právo těch rodičů a dětí, na to aby žili od začátku v rodině, kam patří

evaje
17. zář 2008

Co se týče výměny dětí, byla bych na tom stejně, jak píše nikka. Nedokážu si představit, že po roce výchovy, zvykání si na miminko, učení a hlavně lásky věnované drobečkovi, bych ho měla šoupnout kamkoliv. Ale ani si nedovedu představit, že bych věděla, že geneticky naše dítko, které jsme s láskou počali vychovává někdo jiný. Chtěla bych asi obě, což bohužel nejde. V tomto fakt nevím.
Co ale chápu, jsou peníze, které rodiny požadují. Když dítě zemře, všichni truchlí, to je jasný, ale důsledky takovéto výměny, můžou být fakt tragické. Představte si, co je teď v budoucnu může potkat. Třeba se s tím nikdy nevyrovnají, můžou mít díky tomu problémy v zaměstnání. Labilní člověk může lehce spadnout do nějakých sr.. . A následkem toho se ocitnou třeba ve finanční krizi. Taky můžou mít díky nabourané psychice zdravoní problémy, nebudou moct finančně zaopatřit rodinu atd. Prostě ty peníze můžou potřebovat během života, který jim na začátku zbabrali v porodnici. (i když netvrdím, že mít Bróžu za otce je nějaká výhra 😝 )
Je jasné, že stejně s psychikou bojují i pozůstalí, ale tady jsou na to 3. A myslím, že ty peníze by měly dostat hlavně děti.

kitty68
17. zář 2008

holky a muzete mi hodit link kde se o tom pise, ja teda cetla jen kdysi, jak se prislo na to ze je vymenily ale nejake pokracovani nevim

zanett
17. zář 2008

nikko - jo, tos napsala hezky 😉 , ale ted si hypoteticky predstav, ze by Dominik nebyl tvuj a ta jeho skutecna matka by ho chtela zpet, tak co bys ji rekla? Ze ji ho nedas, kdyby byl jeji? Nemuzes ji prece uprit pravo na jeji vlastni dite...

No a taky si moc neumim predstavit, co na to reknou ty deti - jednou vyrostou a udelaji si na celou vec vlastni nazor. Proto si myslim, ze to, ze jsou deti zpet u svych biolog. rodicu je dobre (i kdyz neznam podrobnosti pripadu), treba si predstavim nezvladatelnyho pubertaka, ktery neni muj biologicky a uvidim, ze ta druha rodina ma pubertaka klidase - tak at mi nikdo nerika, ze to s nim nepohne a nevycte si, ze si to vlastni dite mel prece jenom vzit zpet. Nebo treba kdyby se ty deti nevratily zpet ke svym biol. rodicum a v puberte nebo v dospelosti by to rodicum vycetli, neco jako 'Nemam te rad/a! Ty nejsi moje prava matka! Ta prava (biologicka) by urcite byla lepsi! - takovou vec vam pubertak rekne kvuli kazde kravine (s jednim pubosem ziju) - neumim si predstavit, jak strasne by to ty rodice bolelo...

zalda
17. zář 2008

Ahoj zanett, jako vím, že puberťáci vykřiknou kde jakou blbost, ale až tak hroznou? ☹

zanett
17. zář 2008

zalda, ja jsem byla pekne naivni, nez jsem zacala zit s MP a jeho detmi - kluk jeste v puberte neni (ale uz se tam riti) a s holkou puberta mlati o 106 🙄 A nikdy bych neverila, ze takova na prvni pohled mila holka dokaze byt tak zla, vypocitava a zakerna (a neni sama, jeji kamosky jsou dost podobny)...Ja uz jsem prisla o iluze, vis, jak se to rika (alespon tady v UK mame takove rceni): 'Mit deti je krute; batole vam slape po nohach, ale pubertak po dusi' A je to bohuzel pravda 😝

zalda
17. zář 2008

Tak to potom jo, no počkej a to jsou jsou na tebe zlé i ty její kamarádky? A to ten tvuj přítel (poku jse to MP pochopila dobře) ji nic neřekne, bych takový děcka fackovala hlava nehlava. Vím to, protože jsem sama byla taky pěkná kvítko a sama sobě bych občas nejraději nafackovala.

kitty68
17. zář 2008

no zanett ma pravdu, obzvlaste ty deti tady si obcas do huby nevidi

holka tady zalovala otce, kdyz ji zliskal, pze ve 14 letech pila a nechodila do skoly, a tatinek si sel sednout 😕

alcatko.j
17. zář 2008

Cus holky, necetla jsme celou diskuzi, se k tomu vratim pozdeji, takze jestli se budu opakovat sorrac.

Mne je fakt do breku, jenom si predstavim, ze mne by se mohlo neco takovyho stat...je to podle me jen o trosku horsi, nez kdyby mi dite zemrelo a jak tu nekdo napsal, ze zas takova hruza to neni, aby dostali 12 nebo kolik milionu, tak nesouhlasim!!!!je to naprosta tragedie a ja priznavam sama za sebe, ze bych s necim takovym neumela zit!!!Vzdat se sve Nelinky a najednou prijmout jinou, cizi ac mou biologickou dceru, kterou jsem nevidela vyrustat, kterou jsem nekojila, kterou jsem neuspavala, nechjovala, nevidela rust prvni zoubky, prvni posazeni...A vzdat se toho drobka, kterej mi sice neni podobnej, ale uz vi, ze JA jsem MAMINKA, kterej se na me diva ocima plnyma lasky!!!Vzdyt to je naprosto neskutecne a podle me nejde se s tim nIKDY vyrovnat!!Kdyby se neco podobnyho stalo nekde v Americe, tak nejsou zadny stupidni soudy a okamzite bez kecu se rodicum vysoli 10 mega a hotovo!!!To je naprosto neomluvitelna vec, co se stala a jeste si nekdo dovoli debilne pindat neco o vychcanosti a o touze ziskat prachy!!A co jako ma rodicum trosku zalepit rany, kurva??Co?Maji se s tim smirit, drzet hubu, naucit se milovat svou iologickou dceru a nazdar?A nesmi s tim nikam do medii?Aby se to naahodou nenafoulo??!?!Kdyz uz se tohle stalo, nejde to nijak jinak nez prachama odcinit a ja bych ty prachy chtela taky a 300 tis je uplnej vysmech, naprosta sranda a klidne bych jim dala vic!!vic nez 12 mega.ja jsem ted tak nasrana...

Co se tyce tatika Brozi..to je tezky, on je dle sveho vystupovani dost jednoduchej clovek, hloupejsi a kdyz se k tomu prida to, ze mel pocit, ze dcerka mu neni podobna..nestesti bylo na svete...tam ale podle me nemohlo byt jinak vsechno v poradku..zadna velka laska, chlap, kterej miluje svou partnerku, tesi se na decko a pak se mu narodi krasna dcera, tak toho ani nenapadne pochybovat a normalni chlap, kterej je zdrave sebevedomej debilni kecy hospodskej povalecu zahraje do autu, on bohuzel je slaboch...a testy na tajnacku, tak holt neveril, udelal, to, nemuzu rict, ze je to uplnej kokot, ale za sebe rikam, ze bych s timto clovekem uz nebyla...ani s jeho rodinou...ze s nim p.Trojanova zustala taky nechapu, je pravda, ze pusobi jako chudinka vyklepana, ale zase na druhou stranu, se neboji do medii a periodik rict, ze MU dava vinu, ze ON za to muze..kdyby se bala, ze dosatne do drzky a byla pod jeho vlivem, drzi hubu a tise trpi...

cely je to proste strasny a ja vubec nevim, co bych delala...jsme se o tom bavili s Jirou a my bychom trvali, at to stoji co to stoji, klidne bych se vzdala vseho, na spolecnem bydleni...dva byty vedle sebe, dvojdomek, proste spolecne bydleni...at mam moznost obe holky videt kdykoliv..vim, ze je to tezko zrealizovatelne, ale podle me nejlepsi reseni..nejde zapomenout, nejde podle me zit plnohodnotne dal...

alcatko.j
17. zář 2008

Jsem chtela napsat, ze je to jen o treosku min horsi nez kdyby mi dite zemrelo 😔

zanett
17. zář 2008

zalda - ja uz jsem to tady milionkrat psala o tom, jaky peripetie mame s holkou, o tom, jak je hnusna, drza, vypocitava, manipujuje, o tom, ze jeji kamosky bali MP primo prede mnou atd (teda, fakt, ze je od jiste doby, co jsem to vzala do vlastnich ruk, uz slecna vi, co muze a co ne a ja se s ni od te doby nemazlim a je relativne klid - nevim, jestli ma fakt respekt, nebo se me boji 😀 , kazdopadne moc dobre vi, ze mi nemuze s*rat na hlavu, jak je zvykla to delat ostanim. Ja jsem s ni hotova raz dva, ale taky mi to trvalo skoro dva roky, nez jsem se to naucila a nez jsem k tomu sebrala odvahu...i kdyz MP se to moc nelibi, ale on je na ni moc mekkej a holka si mysli, ze je Queen of the World, proto jsem tady ja, abych ji snesla z oblaku na zem 😀 )...jo jo, ja jsem pes, ona byt moje dite, tak ji nastolim spartanskou vychovu (predevsim bych si ale vlastni decko nenechala tak zvlcit!) 😀

janula34
17. zář 2008

Alcatko, vyjadrila si to naproste trefne, uplne s tebou suhlasim. Presne na toto riesenie - dvojdomek, dva byty vedla seba - na toto som myslela aj ja a nedajboh keby som bola v takej situacii tak si to presadim.

kitty68
17. zář 2008

no alci a kdyby dostali tech 12mil nebo kolik, myslis ze by se jim tim nejak ulevilo? myslim ze tady tu situaci nevyresi nic, mozna kdyby si ty mima zase prohodily zpet, ale to neni reseni taky ze jo.

nelinkav
17. zář 2008

souhlasím s alčou - vlastně s celým jejím příspěvkem.
Druhý, co mě napadlo (první bylo, že bych s chlapem, co mi na základě hospodských keců nevěří, nebyla) bylo, že bych ty holčičky chtěla obě. Jasný, že to nejde, ale tak bych se zkusila dohodnout s druhými rodiči a pak vysoudit hafo peněz a za ty si prostě přizbůsobit vzniklé situaci život. Tzn. jestli bydlí dál od sebe, tak sehnat skoro společné bydlení, najít si novou práci... a mít "pod dohledem", starat se o obě děti. Prachy by byly jen prostředkem, jak celou situaci, která se nikdy nevyřeší, nikdy nemůže bt zapomenuta, ovlivní celý život všech 6 zúčastněných, zvládnout.
Jinak matkou se člověk nestává tím, že z něj dítě vyleze, ale tím, že si k němu vybuduje vztah. A věřím tomu, že kdyby si nechali nebiol.dítě a pak s ním třeba v té pubertě byly problémy,tak ho matka přesto bude pořád milovat. Já byla v pubertě strašná svině - ne že bych chlastala nebo flákala školu, ale uměla jsem být opravdu sprostá na svoji mamku, vím, že jsem ji hodněkrát ranila ( 😔 ),ale taky vím, že i když si bohužel kvůli tomu párkrát pobrečela, tak mě pořád měla ráda. V otázce vztahu jde o vztah, ne geny.

kitty68
17. zář 2008

no i kdyz je fakt ze za 24 mega by nejaky ten dvojdomek mohli postavit 😉