Vyměněná miminka. Je to strašný

janah.
16. zář 2008

Ahojky,
vím, že to téma tady již je, ale nemohu ho zaboha najít ☹

Teď jsem četla na novinkách o soudu ohledně miminek. Je mi z toho úplně špatně a maminku nechápu, jak může žít s člověkem, kterej už ve třech týdnech mimi pozná, že není jeho 🙄 🙄 A k tomu ji nazývá, tak jak ji nazývá...

alcatko.j
17. zář 2008

kittyousi, neulevilo, ale proste si je zaslouzi, za tim si stojim a 300 tis je vysmech, za tech 12 mega si mohou usnadnit cestu zivotem..a jak psala nelinka, pomuze jim to prizpusobit situaci...

nelinkav
17. zář 2008

kitty, nejde jen o to příp. postavit dvojdomek, ale i změnit život - asi změnit práci, častější společné dovolené a já nevím co všechno s tím souvisí. Ale jde o kompenzaci za těžkosti - já bych vedle Brože bydlet nechtěla 😅 , ale i o skutečnost, že celý život se musíš ohlížet na dosud naprosto cizí lidi, se kterýma třeba nemáš jinak vůbec nic společného... Já si to nedokážu představit, je to fakt těžký. A nejhorší je, že nikdo nemůže přesně vědět, jak se cítí ty holčičky. V jednom roku života už přece děťátko má nějakou představu o světě, ví, kde je v bezpečí a najednou bum... 300tis je směšný s ohledem na to, jaký maj platy poslanci, herci, všichni ti pošahaní VIP. Jasně, kdyby to dal zítra jen tak někdo mě, jsem happy a je to pro mě dost, ale za takový zážitek by mi nestálo ani 20mega.

kitty68
17. zář 2008

neli tak to je trefne - ja bych vedle broze bydlet nechtela 😀

holky a je k tomu na netu nejaka aktualizace, ze js to tady snova rozbehlo, vse co js nasla bylo z rijna lonskeho roku

kitty68
17. zář 2008

snova=znova 😉

nelinkav
17. zář 2008

alci, jsi rychlejší 😀 Já se při hledání zasekla, bo jsem narazila na článek, jak maj muži v ČR vyšší platy než ženy 😠

nelinkav
17. zář 2008

jen je blbý, že ať tak či onak, jestli nemocnice ty prachy vůbec má/sežene, pořád mohly být využity líp (lepší vybavení nemocnice atd.). Tím ale neříkám, že by je ty rodiny neměly dostat...No, snad to poslouží k tomu, aby se příště takový věci nestávaly.

caira
17. zář 2008

LUKIN; ty ale docela motas jablka a hrusky.. tady jde o vymenu deti a ne o to, ze by nekdo mel trvale nasledky.. takze tezko se da rozhodovat stejne.. 😎

kitty68
17. zář 2008

no tak js si to precetla no je to hnusne

ten vztah vznika az po porodu, me trvalo par dni nez js si na ell zvykla 😅

co me zarazi ze meli ty pochybnosti a oni ty decka neprekontrolovali, to je nejvetsi pruser si myslim a za to by mela ta nemocka zaplatit, ale zenska se sla podivat a rekla ze mimo jeji neni.

a jak je teda vymenily? vzdyt prece mely ty cisla ne?

u me delaly desnou vedu kdyz js mela na svem naramku v porodce napsane barbara a js barbora, tak mi delali novy ze to proste takhle nesmi zustat

jabber
17. zář 2008

naprostý souhlas s alcatkem, vidím to úplně stejně 😖. Hlavně mě sere, že těmhle lidem se opravdu něco stalo a v médiích se sáhodlouze řeší, že chtějí tolik peněz......a 'kontroverznímu podnikateli' Šťávovi stát vysolí miliardy ani nemrkne a všem to přijde naprosto normální, nikde se to neřeší 😕 😠 . Kde je sakra ten blicí smajlík 🤐

ria80
17. zář 2008

Mě přijde,že obě maminky by to nejradši nechaly tak,řak to berou některé z nás.Nechat si to dítě,co už mají a o tom druhémdostávat zprávy.Pak nechápu,proč je vlastně měnily,když to ani jedna nechtěla.

jabber
17. zář 2008

ria - a jde to vůbec si nechat 'cizí' dítě, když se na to přišlo? 😅. Já myslím, že možná ani netušily do čeho tou výměnou vlastně jdou a jaký to bude 😒, možná si myslely, že to bude snazší....že třeba k tomu biologickému dítěti nějak víc zase přilnou.......těžko říct 😖

ria80
17. zář 2008

Ano těžko říct.Ale já bych už ted věděla,že Michalku nedám.
Nevím,jestli to šlo,ale myslím,že jo.Myslím,že se to tenkrát řešilo,jak to bude a pak řekli,že oni se dohodli,že si děti vymění.Kdyby se dohodli jinak,tak by to asi nechali.A nebo společné bydlení,to záleželo na nich.Ale jasně,člověk si to ani neumí představit.

alcatko.j
18. zář 2008

Ja si myslim, ze to neslo, nechat si "cizi"deti....ze ta vymena proste musela probehnout, at uz chteli nebo nechteli 😔

poletucha
18. zář 2008

podle me,kdyby s tim souhlasili vsichni ctyri zucastneni,tak by to snad slo resit nejakou adopci, ne? 😕

jabber
18. zář 2008

no jo, jenže to, že to vlastně nechtějí a neměli dělat - to vědí až teď 😒. Taky myslím, že jediná možnost jak s tím žít aspoň trochu v pohodě je nějaké to společné bydlení, dvojdomek by byl ideální. V dvojdomku bydlí kamarádka a můžu potvrdit, že sousedy má člověk fakt blízko 🙂 občas blíž než by si přál 😀

johanda
18. zář 2008

Je to složitá situace, teda. Adopce mě taky napadla, ale když si uvědomím, že mé biologické děcko bude vychovávat hňup Brožova typu, asi bych si to rozmyslela. Přikláněla bych se spíš k tomu blízkému bydlení, ačkoli nevím, jestli se ty rodiny snesou, docela bych řekla, že ani ne. Pořád mi to ale přijde rozumnější než vyřizovat adopci a jedno ze svých dětí, jelikož bych za své považovala obě holky, ztratit z dohledu.
A rozhodně jsem pro těch 12 miliónů, za takový elefantí průser je to jestě málo 😠

haluskacz
18. zář 2008

tady je fakt kazdy reseni blby, je otazka, co tem zucastnenym prijde nejmin blby. Ale podle me je to prast jako uhod. A nejakych 12 milionu to proste nevyresi, ackoli aspon by si diky nim mohli opravdu to blizky bydleni bez problemu poridit.

annynka
18. zář 2008

naprosty souhlas s alcatkem, neco podobneho jsem dneska psala i na diskuzi na centru..

nejde o to, ze tech 12 mega je pro ne, ale hlavne, ze to je trest pro tu nemocnici!Ja bych jim jako trest dala jeste vic!!!Vzdyt oni zku.vili zivot minimalne 6lidem + dalsim pribuznym!!Pro ne uz to nikdy nebude jako driv!!!

no me nekdo vzit Anusku, strcit mi za ni cizi dite, ze je moje,ale Anicka ne, tak se z toho taky nikdy nedostanu a zadny psycholog by mi nenakecal, ze to zvladnu!!!NIKDY!!!

lukin
18. zář 2008

annynka: Jo, jenže já se např. bojím, že to zruinuje tu nemocnici. Ale jsem klidná, myslím, že tolik nedostanou. Sám soudce říkal, že to je nemocnice někde nevím kde a ne nemocnice v New Yorku, aby si to mohla dovolit.

caira
18. zář 2008

lukin: no mozna by ji to zruinovat melo, protoze kdyz tam meni deti a pak jeste zahlazuji stopy tak asi zas tak hogo fogo nebude a ja bych se k nim nepriblizila ani na sto honu..

Naprosto souhlasim s alcatkem, ja bych jim dala klidne 12 mili kazdemu, i tak to totiz nikdy nezaceli to nestesti.. Ja souhlasim s Alci nazorem, ze je to snad jeste horsi, nez umrti, protoze vedet, ze dite, ktere jsem rok vychovavala jako svoje vlastni a milovala ho je najednou u nekoho jineho a nekdo jiny chce aby mu rikalo mami tak z toho mi jde mraz po zadech.

Ja bych P. nedala, bylo by mi jedno, ze neni moje, to, ze se o ni staram a miluluju ji by ji mou delalo a basta, geny v tom prece nehraji roli.. Ja si to proste neumim predstavit.. ted nekdo prijit a rict, ze mi ji musi zase vymenit zpatky tak uz budu na letisti smer barbados a od tamtud na falesne pasy jeste 70x prestupovat nekam jinam dokud nezahladim stopy a nikdy by me uz nikdo nevidel.. 😅

zanett
18. zář 2008

ja ten pripad moc nesleduju, ale nasli vinika? Zjistilo se, kdo konkretne je za zamenu zodpovedny? Protoze pokud ne, tak se ten dotycny vinny personal prestehuje do jine nemocnice (v pripade, ze by ta financni kompenzace tu stavajici polozila) a jede se dal...takze si myslim, ze likvidaci nemocnice se moc nevyresi, prece nebudou vsechna oddeleni cele nemocnice platit za to, ze nekdo na porodnim/novorozeneckem odd. vymenil mimina....To je jako kdybyste si jako tehotne vyhlidly dobrou porodnici, ktera by fungovala v ramci velke nemocnice a pak tam nejaky doktor zmrvil treba operaci zlucniku a pacient zadal kompenzaci, ta by polozila nemocnici (spolu s porodnic. oddelenim)...doplatilo by na to vic lidi, nez by melo....

nikka.vo
18. zář 2008

Zanett, to by mi samozřejmě nezbývalo nic jiného, než Dominika ,,odevzdat,, 😔 ☹ Ale já bych jí tak zmanipulovala a vysvětlila, že bude lepší to nechat jak to je, že by svolila 😅
Já si myslim, že bych se asi zbláznila z toho, ne myslim, ale vim 😔 ☹

jabber
18. zář 2008

lukin - nezruinuje, neboj, pokud je to státní zařízení (jako že si myslím, že je), tak to zacáluje stát...

caira - Barbados 😀

jabber
18. zář 2008

ono taky soukromé zařízení by se k tomu postavilo jinak, si myslím 😖

alcatko.j
18. zář 2008

Zany, myslim, ze se nejak obvinili sestry nebo co, nektere dostaly vypoved , snad nekecam...

kitty68
18. zář 2008

no holky rekneme si to uprimne - zacalujete to vy na danich 🙂

ale kde je mohli vymenit? vzdyt prece je mimo porad s mamkou. nebo meli cisare? ja js teda po nem lezela pul hodky na pooperacnim, takze to bych pochopila, proto js poslala petra at je s ni a nehne se od ni na krok.

leninn
19. zář 2008

já si myslím, že když byly nějaké pochybnosti už v porodnici, tak se ty testy DNA měly udělat hned!!! Být matkou a nebýt si jistá už v porodnici, nehledě na to, že tam ty pochybnosti byly i ze strany personálu, tak bych to prostě rozsekla už tam....nemuselo nic z toho stát, kdyby se ty matky ozvaly, ne, nedělej ostudu, nech to tak, jak to je....ale naopak. V dnešní společnosti se prostě člověk musí ozvat, když se mu něco nelíbí...a každý ví, že dítě přes noc nemůže shodit či přibrat půl kila ☹
Ale když už se stalo, stalo se.....300 000 je málo, 6 miliónů rozdělených, tak jak to rozdělili-3 matce, 2 otcovi a 1 dítěti, s tím nesouhlasím 😒

annynka
19. zář 2008

kitty: no, pokud jim daji dohromady 12 mega a nas je skoro 11mega, jako obyvatel CR, tak ja klidne za nas 3 tu 5kachli dam!!!Dam i 10!!

kitty68
19. zář 2008

anny to mas recht ale vem si kolik je duchodcu deti a socek, budes muset dat aspon 20,-

ale leninn ma pravdu 😉 proste to zavinila lenost, nechtelo se jim znovu prevazit ty deti

a chudak decko bude poznamenane a dostane jen 1 mega 😠