Vyměněná miminka. Je to strašný

janah.
16. zář 2008

Ahojky,
vím, že to téma tady již je, ale nemohu ho zaboha najít ☹

Teď jsem četla na novinkách o soudu ohledně miminek. Je mi z toho úplně špatně a maminku nechápu, jak může žít s člověkem, kterej už ve třech týdnech mimi pozná, že není jeho 🙄 🙄 A k tomu ji nazývá, tak jak ji nazývá...

jabber
19. zář 2008

kitty - jo zaplatíme to všichni....ale jak jsem psala o něco výš....platíme všelijakým podvodníkům kontroverzním podnikatelům miliardy, co vysoudí na státu a je to úplně absurdní, takže tohle mi vážně vadí ze všeho nejmíň 😉

kitty68
19. zář 2008

holky js na vas hrda 😉

karot
19. zář 2008

kity..............ty děti vymněnily sestry,když je koupaly po porodu.Dětem tam dávali na ručičku cedulky s pořadovým číslem,se šňůrkou a nechtěly je prý namáčet,aby je ty šňůrky nestudily. 😖
Takže je sundaly oběma na jednou a po osušení je omylem prohodily. ☹
V Pcích naštěstí dávají nesnímatelné(ustřihneš je až doma...........nechala jsem si jí na památku 😵 )plastové pásky,kde napíšou jméno matky,dítěte a tuším,že ještě datum narození. 😎

jabber
19. zář 2008

No je to úplně nepochopitelný, že si sestry nedají bacha, když koupají současně dvě holčičky bez označení 😒 😠 , přece snad každá ví, od které maminky dítě přinesla 😕
V Podolí měla dcera nejdřív dvě označení - visačku s číslem na jedné ruce a plastový náramek se jménem a datumem na druhé ruce a potom ještě visačku se jménem na zavinovačce. Jedna maminka u nás na pokoji šla miminko koupat a zapomněla přendat visačku na čistou zavinovačku a sestra jí, chudáka, tak sprdla.....ale měla holt pravdu, no. Říkala, že to si maminky jenom myslí, že svoje dítě bezpečně poznají 😅

ivousek
19. zář 2008

Cetla jsem tady jen 2 stránky tak nevím jestli to tady padlo je to strasné co se stalo nedokázu si to ani predstavit,ale 12 melcku chtejí a tem rodicum co umrelo miminko jen kvuli tomu ze si na operacním sále nikdo nevsiml ze miminko horí kvul spatné decce a chtejí jim dát ani ne milion tak to me príjde docela smutné.Vzdyt prisli o díte které jim uz nikdo v zivote nevrátí a holcicky byly vychovávany s láskou a v cistém prostredí.Nemuzu se vcítit do toho co vsechno rodice prozívají ale myslím si ze ty cástky jsou postavené na hlavu.

karot
19. zář 2008

jabber,.................na takové nedopatření stačí jen větší frmoh,..............víc porodů,než je normálně. 😔
Ale jako mít jenom jednu vysačku s číslem jako jediný idetifikační "průkaz totožnosti" je dost málo.
Taky jsem nepochopila v Pcích,proč píšou na trup miminka to číslo,když ho stejně smejou po 1. koupání.
Adama jsem viděla popsaného jen na videu,které natočil manžel a pak když mi ho za 6 hodin dali na pokoj,byl bez čísla. 🤐

jabber
19. zář 2008

karot - no to by mě zajímalo, jestli tam byl zrovna frmol anebo jestli jsou jen lajdáci 😒 . Ale omluvit je nemůže nic, protože ve frmolu si musí dát o to většího majzla. No je to fakt hrůza a jedno jediné označení taky nějak nechápu 😒

ivousek - no spíš ty lidi, co jim miminko umřelo, měli dostat daleko daleko víc 😖 . Ten kluk, co zůstal postižený po tom školním výletě, dostal 15 mil.

ada80
19. zář 2008

karot:na naši malou v Pcích po každým koupání psali to číslo znovu a znovu....

karot
19. zář 2008

ada,...............tak Adam se tam narodil ještě za starého vedení.Teď je to tam asi jiný. 😉
Ale to tobře,že to dodržují. 😵

kitty68
19. zář 2008

nemaji je koupat 😠 , tady se mimina prvni tyden vubec nekoupou 😉 , po porodu je utrou a na kazdou nozku dostanou naramek a jsou s matkou non stop.

kitty68
19. zář 2008

ja mam teda to stesti ze bych si svoji malou poznala, takze by mi ji vymenit nemohli 😉 ma u ucha takove dva malicke kozni vyrustky 🙂

vojtisek2007
19. zář 2008

tak to u nás v porodce jsem já dostala náramek - na něm svoje jméno a jméno dítěte, dítě dostalo náramek -na něm jeho jméno,jméno matky a datum narození, na druhý ruce náramek s číslem, a ještě jí popsali nohu - a protože máme hodně dlouhé příjmení, tak jí chudák měla popsanou od kotníku až k prdelce - a smejvali jsme jí to ještě asi 14 dnů doma....
a jinak k tématu - naprosto souhlasím s alčátkem - a hlavně - i kdyby dostali 100mega - tak tu citovou ztrátu jim to nikdy nenahradí, já sama osobně si to vůbec neumím představit, nedala bych ani jedno ze svých dětí , ikdyž bych věděla, že geneticky není moje...to se nedá vysvětlit ani popsat, a co hlavně nechápu je to, že když už v tý nemocnici byli problémy s váhou miminek - tak proč to tam pořádně nezkontrolovali - mě donést mimi (třeba po vyštření ) a vážit míň nebo naopak víc než by se mi zdálo, udělám tam takový čurbes, že by se asi divili.....a ne říct - to je dobrý, nedělej ostudu - to bych jí klidně udělala....

helcah
19. zář 2008

jabber ten kluk dostal 15mil. ale když si vezmeš kolik stojí ta péče o něj včetně pomůcek tak to asi na nějaký vyskakování si není ☹

jabber
19. zář 2008

helcah - však já neříkám, že je špatně, že to dostal....jen tady tak porovnávám ty různá odškodnění. Za smrt necelý milion, za postižení 15 a za výměnu 6 pro každou rodinu. No jednoznačně za to miminko co umřelo je odškodnění necelý mega výsměch 😒

vojtisek2007
19. zář 2008

holky - já myslím, že při jakékoliv takovéhle tragédii - ať už postižení, nebo úmrtí nebo tahle záměna - žádný peníze nejsou dost vysoký a "přiměřený"

jabber
19. zář 2008

to je pravda vojtisek 😒

vojtisek2007
19. zář 2008

já totiž bydlím kousek od tý vesnice, kde se to stalo zrovna tomu kloučkovi -mám ve stejném věku kluka - a upřímně - ty učitelky bych asi zabila....a to jsou ještě v tý vesnici všichni na tu rodinu nastvaní, že jim zruinovali školu atp... Maminku i s kloučkem vídám občas nakupovat ve městě v hypermarketu a pokaždý se mi chce brečet - co to dítě z toho života teď má, vůbec nic, a těch 15mega - na bezbariérový dům, celoživotní péče a léčení - a co až maminka nebude - kdo pak se to toho kluka postará ???? 😒 😒 😒

helcah
19. zář 2008

a to ještě ani nevíme, zda těch 6mega dostanou, nebo už bylo rozhodnuto?

caira
19. zář 2008

kitty, vsak vis jak vypada moje dite, takze u nas by se taky zadna vymena nekonala..podle vseho mame ty nejvetsi oci v evrope 😀

a jak presne rikas, my taky malou prvni tyden nekoupali, jen top&tail a tot vse.. takze semnou byla non stop..teda kdyz beru to, ze jsme za necelych 20 hodin po porodu stejne byli vsichni doma 😀

ivousek
19. zář 2008

Holky ale já jsem tady nechtela resit to kolik penez za co,ale to ze se vám miminko nevrátí z nemocice a dají vám ani ne milion a to kdyz vám deti vymení a mozná vam dají 6 milionu tak to je dost divný nepomer.jabber me pochopila jak jsem to myslela a jen na to reagovala.A je nám to jasné ze ani za jednu situac to peníze nenahradí.A pred maminkou co se stará o toho chlapecka smekám je to statecná zenská a ti co ji pomlouvají a závidí za ty peníze tak jsou blbci.

jabber
19. zář 2008

helcah - to víš, že ne, to se potáhne kdovíjak dlouho a nakonec budou rádi, že dostanou těch 300 litrů každá rodina, jak to tady tak znám... 😒

přesně tak, je to nepoměr, taky jsem nechtěla řešit kolik za co 😉 ono totiž záleží hlavně na tom, jak má člověk šikovnýho právníka a ne na tom co se vlastně vůbec stalo 😔

annynka
22. zář 2008

no, to umrti toho miminka, to je hrozne, kdyz to bylo ve zpravach, radsi jsem prepinala!! Jen ta predstava, vim, jak me boli misto, kde se oparim a oni tak to miminko nechali, malicke, je to hrozne, ja mam uplne slzy v ocich jen si na to vzpomenu, ja bych tem dr udelala to same!! At si na tu dekou lehnou hajzli!!!Proc ho nikdo nekotroloval??

helcah
22. zář 2008

Jo s tim miminkem je to strašné, já když jsem si představila že ho tam vlastně nechali upálit tak mi z toho taky bylo ouvej. Tuhle bolest peníze nikdy nezalepí ani z části. Za to by měl někdo hodně pykat.

ikke
25. led 2010

lenkavano • 4d • Dnes v 07:12
Dobrý den holky jaký máte názor na kauzu výměny miminek a a její ukončení?

anta • 1d • Dnes v 09:45
Ahojky, já se přiznám, že kdyby se mi tohle stalo, tak si nejsem jistá, jestli bych to dítě vrátila pravým rodičům, člověk ho bere jako své a najednou BUM a dostane jiné - trošku jsem to napsala zlehčeně. Nevím, jsem zmatená, ale vím, že můj Honzík je opravdu můj, nezapře se podobou, tak zaplaťpánbůh. Když jsem o tom slyšela poprvé, tak jsem z toho byla dost vyděšená.

jindri • 1d • Dnes v 09:57
Těžko říct, jak by to člověk prožíval na "živo", ale když jsem o tom přemýšlela, holčičky bych neměnila.
Chtěla bych mít tu, kterou jsem od miminka chovala.
Být tou černovláskou, nikdy bych to partnerovi neodpustila.

lestep • 1d • Dnes v 10:04
holky jsem z okolí Třebíče, sama jsem v nenocnici rodila. Přijde mě to opravdu strašné. nedokáži si představit, že bych teď malého, je mu přes rok měla vyměnit za jiné.

editah222 • 1d • Dnes v 10:09
Já bych Editku nedala i kdyby nebyla moje!! Neskutečně ji miluju už teď a žádné jiné mimčo bych nechtěla, i kdyby bylo geneticky moje.
No a já bych se s chlapem, který si nechá udělat testy DNA ihned rozešla nebo rozvedla. Souhlasím s Jindri, taky bych mu to nikdy neodpusila.

nety • 2d • Dnes v 10:15
To které bych vychovala bych nedala!Ale zárověn bych toužila poznat dítě,které jsem devět měsíců nosila pod srdcem.Nikdy bych tohle nechtěla zažít ,musí to být strašné.
Toho chlapa bych asi po zbytek života nenáviděla,za to co způsobil.

anta • 1d • Dnes v 10:21
Vidíte holky, to mě nenapadlo, že vlastně jsou nešťastní jen kvůli tomu, že ten chlap řekl, že to není jeho dítě, kdo mu tu myšlenku vryl vůbec do hlavy? Že si všiml, že má najednou jinou váhu? Dobrý a to se ty děti musely vyměnit až v jednom roce? Je fakt, že kdyby mi tohle manža udělal, tak nevím nevím Spíš se přikláním k názoru, že bych to dítě nikomu nedala

lenkavano • 4d • Dnes v 10:24
holky v podstatě mám stejný názor jako vy,dokonce i můj muž se nechal slyšet,že už by neměnil a nechal si tu nepravou holčičku.navíc si myslím ,že právě ten pár (Broža),se na tom snažili hlavně co nejvíc vydělat a to mě znechutilo.třeba v tom Německu.

anta • 1d • Dnes v 10:25
Já teda nevím, ale můj manžel byl u porodu a sotva jsem kluka "vyprdla" , tak se od něj opravdu nehnul ani na krok, byl u měření, vážení a čiště kluka.

editah222 • 1d • Dnes v 10:28
Anta - on si nechal udělat testy, protože do něj kamarádi ryly, že mu ta malá není podobná!! To, že vážila jinak ho vůbec nenapadlo. On si totiž myslel, že mu ta družka byla nevěrná.

lenkavano • 4d • Dnes v 10:28
anta to mu vryly chlapi v hospodě,že mu není podobné.ta váha se nezdála jeho ženě ,ale nepídila se.

editah222 • 1d • Dnes v 10:28
Proboha - kamarádi ryli!! Omlouvám se

beruska2x • 1d • Dnes v 10:29
anta.. oni to nevedeli, ty vaze neprikladali dulezitost a ty testy nechali udelat az dyl ze pry se mu vhospode chlapi smali ze ma blondaty dite a z nich nikdo neni....

jestli mezi sebou maji takovou " duveru" tak ten vztah asi nic moc ale halvne me prekvapuje postoj nemocnice - jeste se soudi o vysi odskodneni ale pritom je to 100% jejich vina...

lenkavano • 4d • Dnes v 10:30
editah a jo taky se omlouvám

anta • 1d • Dnes v 10:30
V pohodě Holky, Honzík zase nebyl podobný mně, ještě že jsem si nenechala dělat testy na DNA Ba ne, mluvili jsme o tom s manželem, neměnil by ani on

jabber • 1d • Dnes v 10:31
anta - já mám dojem, že tenkrát psali, že se mu smáli chlapi v hospodě, že to dítě není jeho.....takže možná měl o manželce nějaké pochybnosti a třeba oprávněné, co my víme On chtěl jen vědět, jestli on je otec, což se dá, si myslím, i pochopit. Že to dítě nebude ani její, to by nikoho nenapadlo ani ve snu.

Já bych malou asi taky nedala, nevím, neumím si tu situaci vůbec představit, ale týká se to dvou rodin, takže je možné, že ti druzí by třeba na výměně trvali

jabber • 1d • Dnes v 10:32
jé koukám, že než jsem to dopsala, tak už jste to napsaly

anta • 1d • Dnes v 10:33
Já nevím, ale dítě je člověk a jen tak ho vyměnit, no fuj

maruschka • 2d • Dnes v 10:34
Už som sa nad týmto x-krát zamýšľala a nikdy som na nič neprišla, lebo naozaj sa mi pri tej predstave akoby rozmazali myšlienky a tak som nebol schopná nad tým ďalej rozmýšlať.(skrátka taká stresová reakcia mozgu) a tak viem, že keby sa to stalo mne, tak by som sa zbláznila. Nedá sa jednoznačne povedať, že na vine bol chlap, lebo pochyboval a celé to spustil. A čo keby na to prišli o rok, o dva neskôr, keby to boli už rozumné deti? Ako by to niesli potom? Verím tomu, že je to trauma pre obe rodiny a je to nepredstaviteľné pre nás.

Keby bolo keby, tak by som si svoje dieťa nechala (adoptovala), ktoré som vychovávala a to moje biologické by som si zobrala tiež. Len také riešenie asi fakt neexistuje, to by tá druhá rodina musela byť nejaká disociálna a bez záujmu o jedno, či druhé dieťa, aby mi bola umožnená adopcia..Skrátka jedine toto by som si pripustila, iné riešenie nie, preto si to ďalej ani nepredstavujem.

Názor na to mám taký, že nech sa to spustilo akokoľvek, je to strašné..

jabber • 1d • Dnes v 10:35
Ale jako k té barvě vlasů - spousta dětí má jako malé vlasy blonďaté, i když nikdo z rodičů není. Třeba můj brácha i švagrová jsou tmavovlasí a všechny 3 děti jsou blonďáčci A evidentně bráchy jsou - to jen kdyby náhodou někoho napadlo něco jinýho

lenkavano • 4d • Dnes v 10:36
nechci nikomu křivdit ale opravdu na mě jeden ten pár působí dost divně

lenkavano • 4d • Dnes v 10:37
jabber taky znám takové případy a vlasy jim ztmavly v dětství

anta • 1d • Dnes v 10:37
U nás je to tak, že jsem z 5 dětí, dva blond, dva zrzavý a jeden černovlasý a teď si vyberte

lenkavano • 4d • Dnes v 10:39
anta no tak to je víc než podezřelé

anta • 1d • Dnes v 10:39

martimarti • 1d • Dnes v 10:40
Toho Brožu do toho navrtal švagr /nechutnej týpek, pak se prezentoval jako mluvčí rodin a první vyslovil před kamerami, že budou chtít milion za každý měsíc výměny/ a pak chlapi v hospodě, on jezdí kamionem, pořád na cestách, tak si holt myslel, jestli mu mezitím partnerka někde nezahýbala Ona žila u jeho rodiny v baráku, musela si pak prožít peklo na zemi, když přišel s výsledky testů, že dítě není jeho, ani nechci pomyslet, jak se tam k ní ta jeho rodina musela chovat než se zjistilo, že dítě není ani její Někde říkala, že to bylo hrozný, hlavně ten švagr a vůbec celá rodina byli strašní a ona věděla, že holčička je jeho, tak se na ní strašně upnula...no a pak o ní přišla...chudák ženská

jabber • 1d • Dnes v 10:41
lenka - no on právě i můj brácha byl jako malý blonďatý

No je možný, že chlapi v hospodě se tou barvou vlasů prostě jen bavili, ale on sám asi nějaké pochybnosti mít musel, protože jinak by je přece odpálkoval, nebo se tomu zasmál a neřešil by to

lenkavano • 4d • Dnes v 10:43
jabber taky si myslím že tam muselo něco proběhnout,kolikrát se i stane ,že lidi řeknou čí to dítě máte vždyt není nikomu z vás podobné a nebo že nemá z tatínka nic,už jsou to jen takové slovní formulky když člověk jukne do kočárku a rodič nad tím mávne rukou.tam v tom muselo být ještě něco jiného.

jabber • 1d • Dnes v 10:48
lenka - no přesně, a hlavně kde je napsáno, že dítě musí být podobné rodičům? Třeba jedna bráchova holčička (z dvojčat) je celá já, když jsem byla v jejím věku. A všímají si toho i sousedi naší mámy, kteří nás samozřejmě s bráchou oba od mala znají Prostě ona je mi podobná víc než moje vlastní dítě

aleachim • 1d • Dnes v 10:54
myslím, že to má několik momentů, které jsou hrozné.

1. přišlo se na to tak, že chlapi v hospodě si z něj dělali legraci, že ta malá není jeho. On nevěřil partnerce a obvinil ji z nevěry. ----- no, vemte si, že vašemu manželovi, přítelovi někdo něco nakecá v hospodě a on bude věřit jim a ne vám??

2. pokud vím, tak maminky si chtěly nechat holčičky, i když nebyly jejich, ale opět pan Brož se zasadil, že chce to své a basta, bez ohledu, že udělá nešťastnou svou partnerku a holčičku, která ho považovala za tatínka. Samozřejmě druhou rodinu též.

3. už v době, kdy se na to přišlo se pořád někde ukazovali a zvali novináře, ap. jen, aby z toho něco měli. Pan Brož dokonce skončil v práci, aby se mohl starat o svou partnerku. Tolik lásky najednou, vždyť ji ani za mák nevěřil a nadával ji podle jejich slov do dě+vek, ku+ev, ap.

4. kdyby se to stalo mě, tak chci, co nejdřív, aby mediální humbuk utichl a já a moje rodina měli klid a ne, aby moje dítě bylo v každých novinách a eště xlet poté se to řešilo u soudu. Pamatuji si na výrok opět mého oblíbeného pana Brože, že nechce, aby to novináři pustili, protože by soud nebyl pod tlakem a už by to nikoho nezajímalo.

Vyplývá mi z toho, že pan Brož, který sehrál v tomto příběhu hlavní roli, je obyčejný hulvát, který dá víc na to, co říkají kamarádi v hospodě, a o svojí rodinu se začal starat až v okamžiku, když viděl, že by pro něj z toho mohlo něco kápnout bez ohledu na to, že tím udělá min 5lidí nešťastných. Nevím, jak to nakonec dopadlo, ale tuším, že požadovali dohomady asi 12mil Kč. Takového chlapa bych hnala karabáčem a nesměl by mi pře práh.

aleachim • 1d • Dnes v 10:55
omlouvám se všem panům Brožům, měl to být pan Broža.

leonik • 2d • Dnes v 10:56
Ahoj, tak já už jsem v té porodnici byla už dvakrát, a nechápu, jak se tam toto mohlo stát 😖 Manžel tam byl se mnou taky u porodů obou dětí, pak mně je sám donesl, umytý, popsaný a zabalený 🙂 Co bych dělala, kdyby se mně to stalo, to opravdu nevím, a radši na to nechci ani pomyslet

lenkavano
25. led 2010

aleachim úplně mi bereš slova,fakt 😉 tvůj názor-můj názor 😉

anta
25. led 2010

Tak mi z toho vyplývá, že ten pan Broža bude asi nějaký mrťafa vyčůránek a že udělá všechny kolem sebe nešťastný ho fakt nedojímá. To je fakt smutný ☹ Mně se stejně zdá, že ty dvě holčičky jsou si něčím dost podobné, všimly jste si toho?

jabber
25. led 2010

Ono otázka je, jestli ve chvíli kdy se na to přijde, se to vůbec může nechat být a nijak to neřešit, holčičky neměnit zpátky. Neznám v tomhle naše zákony 😅

anta
25. led 2010

Tak dítě mi spalo dneska necelou hodinu, asi ho vyměním za nějaký spavější, ale ono to už asi nepůjde, co? 😀 😀 😀

martimarti
25. led 2010

Jabber, já jsem četla, že před tím, než si holčičky vyměnili zpátky, tak to konzultovali s psychology, jestli to mají udělat a nebo to už nechat být a nějak se s tím srovnat, holčičkám bylo tuším kolem osmi měsíců, když se na to přišlo ☹ Psychologové to doporučili jako na hraně, později by to prý bylo horší a po roce už by to v žádném případě nedoporučili ☹ /je to bráno samozřejmě s ohledem na holčičky, ne na rodiče ☹ /

jabber
25. led 2010

marti - aha, takže by se to možná řešilo asi adopcí nebo myslíš, že vůbec?