Vztah s partnerem v těhotenství

te_reza
10. črc 2015

Ahoj holky, chci se zeptat, tak to máte s partnery/manžely po tom, co jste zjistili, že budete rodiči? Já jsem docela nešťastná a nevím, jestli to jsou hormony a nebo to prostě tak je. Přítel se se mnou dokáže bavit jen o fotbale, kamarádech,práci a když nadhodím téma "děti" nebo cokoliv pro mě normálního,tak stočí řeč jinam, navíc naprosto nechápe, mi vadí, že je 2-3 v týdnu na pivu,fotbale nebo někde s kamarády,neříkám, že mu chci jako hysterka všechno zatrhnout, jen mi prostě vadí, že jsem na základě jeho naléhání přišla do jiného stavu a on dál dělá jakoby nic, dál si chodí do hospody,na fotbal,na trénink,víkend co víkend jsem alespoň jeden večer doma sama,protože on jako za mlada paří na nějaké párty a já nikam nemůžu. Když mu to řeknu, špatná sem já, protože to je normální že se jde bavit a já jsem vlastně vadná, že mi to vadí. Tak jsem normální nebo nenormální? 😖

konidana
14. črc 2015

@mishell56 trošku nadsázka🙂 Prostě chlap si víc užije s prckem, který zvádne aspoň čutat do balónu a tak podobně. S miminkem se toho moc podnikat nedá.

gabriiela
14. črc 2015

určitě tady hrají hodně hormony a možná to trošku zveličuješ, ale přece si věděla, jaký je, než jste se rozhodli pro mimčo..

mishell56
14. črc 2015

@konidana Tak to jo, no to nedá, i tak je ten můj jak divej, vozí kočárek, když je doma a já chci přebalit tak mě vyžene s tím, že já s ním byla celej den a on byl v práci a chce si ho užít 🙂Tak jsem si říkala jestli mám divnýho chlapa nebo ne víš 🙂

katull
14. črc 2015

Můj muž začíná projevovat, že si uvědomuje, že čekáme dítě, teprve v posledních dnech, jsem v 7. měsíci, předtím jakoby se nic nedělo, až mě to mrzelo a nevěděla jsem, co si o tom myslet. Taky vždycky říkal, jak by strašně chtěl rodinu a jak se těší, až jednou budu těhotná a že by to pro něho bylo strašné štěstí. Dítě chtěl víc než já. Pak jsem najednou otěhotněla a po všech těchto slovech se slehla zem. Najednou se vyplašil a spíš vypadal, že se o dítěti bavit ani nechce. Tak jsem si na to připadala hodně sama a celý ten začátek jsem si prožívala opravdu jen sama, širší okolí taky občas reagovalo tak nějak divně, většina mých přátel je bezdětných, takže ty reakce nebyly moc podporující. Takže jsem se v prvních měsících docela trápila.
Teď už je to všechno naštěstí pryč, na miminko už se moc těším. Ono je moc dobře, že to těhotenství trvá tak dlouho, i maminka si na to potřebuje zvyknout. Myslím si, že chlap si opravdu úplně uvědomí, že má rodinu, teprve až ji opravdu má, tedy po porodu. Jinak je to pro ně strašně abstraktní. I můj muž říkal, že vždycky chtěl dítě a teď vlastně sám sebe překvapil tím, že to vlastně neprožívá tolik, jak si dřív myslel, že to bude prožívat.
Dej tomu čas, tvůj partner si to potřebuje uvědomit, i ty si na to potřebuješ zvyknout, není to jednoduchý. 🙂

pincola
14. črc 2015

@katull Hele já tohle měla po porodu. My oba unavený, na nic nebyl čas, ni si popovídat a z mýh kamarádek jakoby nikdo nezbyl. Nikdo si o tom nechtěl povídat. Celkem jsem se taky cítila sama.

konidana
14. črc 2015

@mishell56 jo, máš "divnýho" chlapa, ale v dobrym 🙂 a "divnýho" v tom smyslu, že takových podle mne rozhodně není většina. I když ten můj to taky párkrát zkusil (přebalit miminko) - bylo to nové, no a pak toho zhruba na rok nechal:D A že by sám od sebe šel vozit kočár to tedy né.

katull
14. črc 2015

@pincola Jj, po porodu s tím tak nějak počítám, že budu víceméně sama, ono s těma bezdětnýma kamarádkama se to fakt moc řešit nedá a člověk je pak s tím i docela otravnej, když řeší jenom mimi. Jenomže nic jinýho řešit nemůže, protože žije skoro jenom miminem. Tatkže počítám s tím, že pokud se neseznámím s nějakýma holkama s dětma, tak budu spíš sama. Ale už mi to ani nevadí, ale ze začátku jsem se tím trápila hodně, měla jsem z toho strach. Ale ono se to všechno nějak poddá. 🙂

zuzineckah
14. črc 2015

@te_reza tohle neznám. Manžel byl pozorný už před tím, než jsme se rozhodli mít dítě, kamarády moc nevedl a nevede ani teď. Ne že by je neměl, ale všichni jsou natolik vytížení a "rozlezení", že jsou rádi, když se sejdou tak 4x do roka 🙂 Přítel evidentně ještě nedozrál a nedospěl do stavu, kdy si může říkat "otec od rodiny" v tom pravém smyslu slova... Dítětem určitě život nekončí, ale chce to najít rozumný kompromis. Pokud toho není schopen teď, obávám se, že narozením prcka to ještě vygraduje... (nevyspání, péče, tvoje únava, rozdělení povinností...) Chce to ujasnit si prirority. Ideálně co nejdřív.

mishell56
14. črc 2015

@konidana Tak ten můj i když ráno vstává v 5 do práce je vzhůru do prvního nočního krmení, prý abych se mohla taky vyspat, nakrmí, přebalí, pomazlí se, uloží, kočár zásadně chce vozit on i když jdeme oba a když jsme šli na zahrádu do hospody s kočárem tak si dal limču s tím, že řídí :D jsem zvědavá jak dlouho mu to vydrží :D

zuzineckah
14. črc 2015

@mishell56 mám stejného muže a jsem za to moc vděčná. Podle toho, co čtu se hodně vymyká "průměru", který je tedy z mého pohledu ale dost ostudný... Někteří muži by si měli pořídit nanejvýš psa, ne dítě 😠

mishell56
14. črc 2015

@konidana Říkal mi totiž, že když jsem miminko chtěli oba, dělali ho oba, tak je naše a tudíž se musíme starat oba a vychovávat oba.

mishell56
14. črc 2015

@zuzineckah Souhlasím, mě přijde jakoby ten můj byl mimozemšťan když kolikrát vidím a čtu jací chlapy jsou..

sancik
14. črc 2015

Taky mam to samé.. Mám termín až teda v prosinci..Ale nemůžu si stěžovat! 🙂 se vším pomůže kolikrát mi nenechá ani umýt nádobí a podobě.. Do hospody už chodí i minimálně a když jde tak mě vezme s sebou za kamarády a moc se na prcka těší. =) Jsem ráda, že mam takovýho chlapa =)

mishell56
14. črc 2015

@sancik Drž se ho 🙂

sancik
14. črc 2015

Budu =) nevíme co to bude tak máme ,,pracovní" jméno Čeněk podle knížky. =D
A když vidí, že třeba prcek mi zlobí tak si ke mě sedne da ruku na bříško a řika: "jestli budeš zlobit maminku tak se opravdu budeš jmenovat Čeněk i když budeš holka" =D je to hezký ho sledovat jak je šťastnej. =)

Takovejch chlapů co berou v úvahu, že jejich žena/přítelkyně je těhotná a nemůže třeba dělat věci jako dřív by mělo být víc. Být jí oporou, ale zároveň kamarádem co jí pochopí a povzbudí když nemá třeba svůj den. A říct jí třeba jak je za ní rád i za to malinký který mu nosí. A že vlastně není tlustá jak si ona myslí, ale že je těhotná....

Doufám, že vám nepřijdu vadná co tady píšu. Ale tak to cítím a slýchávám to od toho svého. =)

karlajasmine
14. črc 2015

No mam to stesti, ze to mam podobne 🙂 Za zacatku malinko nedaval moje navaly hormonu, protoze to se mnou bylo obcas fakt tezky, ale uz jsme o tomhle nejak zvladli komunikovat a je mi fakt oporou.. a na malyho se strasne tesi 🙂

sisstin
14. črc 2015

Mnuj pritel se docela snazi, jen proste nedokaze pochopit, ze mi neni dobre, mam nizkej tlak, vsude me picha, uz jako nevyhopsam 300 schodu a neujdu 12km a je mi to docela vycitano 😝 Na zacatku tehu jsem mela dve zlucnikovy koliky a rekl mi, ze to proste nedava, kdyz mi neco je, ze nevi, co ma delat 😝 uvazuju, ze ho k porodu vubec brat nebudu, prvni porod jsem tez zvladla sama celkem v pohode 😝

sancik
14. črc 2015

@karlajasmine Ze začátku sem taky měla navaly hormonu brecela sem a vubec sem nevedela proc.. :D chvilkama byl nestastnej stejne jako ja, ale vždycky si ke mě sednul a obímal mě...
Máme štěsí =)

floresta
14. črc 2015

@katull ahoj, byla jsem na tom podobně, jednu kamarádku jsem si našla na cvičení pro těhotné a druhou na kurzu s opravdovou porodní asistentkou... Chcev tomu. Myslím, žev jsem si je našla já, pár šanci jsem prosvihla a při další jsem si už, řekla, že čekání nikam nevede, tak jsme se domluvily na "kafe", vyšlo to a teď spolu jezdíme s kočárky. Věřím, že ti to taky dobře dopadne!

fallingstars
14. črc 2015

@te_reza Mně by to spíš upřímně možná víc štvalo naopak... Že jsem chtěl dítě, protože tu ženskou mám rád, a protože jsem si myslel, že mě má ráda i ona, takovýho, jakej jsem, i s mým životem k pláči 😅 , a naše dítě chce taky (protože kdyby nechtěla, nenechá se přece překecat), a najednou je to spoustu - třeba i nevyřčených- výčitek a lá tak já jsem čistě kvůli Tobě těhotná a Ty mě nedržíš 24 hodin permanentě za ruku a co víc, jsi to pořád JENOM TY.. 😉

Jo a připadá mi divný, že prakticky fungujete jen, když jste sami dva a jdete na procházku...Tys ho netahala do Tvý party a on Tebe do jeho...to není o věkovým rozdílu... 😉 Ale každej pár funguje jinak...já si tohle moc představit nedovedu a to jsem docela samostatná a nemusim být s chlapem 24/7, ale nějaký to sdílení větší části řivota k tomu podle mě patří, i bych řekla, že to bez toho jde těžce...

Jinak prostě počkej, empatii nebo obětování stejně nejde vynutit, a když se to povede, tak je to je předstírání na oko, co dlouho nevydrží 😉 On si cestu najde, ale prostě myslim, že k tomu musí mít jako většina chlapů něco hmatatelnýho...Ovšem nečekala bych extrémní změnu v jeho návycích a životním postoji...to asi ne.

mishell56
15. črc 2015

@sancik Tohle znám, v těhotenství jsem měla o něj zakázáno vysávat, vytírat, mýt okna, zvedat těžký věci (popravdě i ty co se mi zdáli lehký :D ) a líst po židli, takže vysával on, vytíral on, myl okna a to prosím ještě z práce chodil na brigádu k majiteli našeho bytu. K bříšku se tulil, hladil ho, poslouchal, mluvit k němu (ale teda většinou to bylo " pořádně maminku pozlob ať si tě užije :D ). Když mi gyndař řekl ve 32tt, že nesmím nic dělat aspoň do 36tt tak žehlil, věšel, pral, vařil atd. a já povinně musela ležet v posteli...a to je mu prosím 21 let...kdejakej starší by se od něj mohl učit... 🙂

sancik
15. črc 2015

@mishell56 jeeee tak to je heeezky. 🙂 🙂 no vlastně tak je to u nas. Kdyz vidi ze beru cokoli do ruky třeba koste na zameteni tak ihned mi to vezme a podobne. 🙂
Tomu menu bude 25. Je to zábava s tema chlapama 🙂

floresta
15. črc 2015

@mishell56 to zní jak z pohádky 🙂 můžu se zeptat, jeho rodiče se k sobě chovají také tak hezky?

mishell56
15. črc 2015

@floresta Svého biologického otce nezná a člověk, kterému byl ochoten říkat tati zemřel, teď je jeho mamka s nějakým chlapem, kterýho nemůžeme vystát...

mishell56
15. črc 2015

@floresta a neboj taky má svý mouchy :D třeba je děsně náladovej a dokáže být tvrdohlavej a protivnej, ale když ho něco naštve třeba v práci, je protivnej i doma, ale třeba po hodině kdy se snažím na něj moc nemluvit přijde, obejme mě...v řeči jeho těla to znamená promiň, že jsem protivnej a nemusí to ani říkat... 🙂

michaelius
4. črc 2018

@te_reza achjooo jak ja ti rozumim. Mam to same. Pritel celou dobu na me nalehal jak chce dite, ja se nechala zblbnout a rekla jsem si proc ne je mi 27 dite chci ale od te doby co jsem tehotna jsem si uvedomila s jakym blbem cekam dite 😭 jsem tak nestastna, jsem na vsechno placeni sama, on spoleha na to ze ja vsechno zaplatim ja se postaram ja vydelam, ale me je od zacatku tehu spatne, ze jsem si vzala dlouhou dovolenou a nevim co bude dal. Mam 3 kone, ktere me mesicne stoji dost penez, ale vzhledem k memu vysokemu prijmu mi to nevadilo, ale ted se uplne desim toho co bude, protoze on se nepostara ani sam o sebe natozpak o me dite a kone. Vlastne diky tomu ze jsem tehotna jsem si uvedomila, ze on neni partner pro me, protoze jsem otevrela oci. Jsme spolu 2 roky a ve chvili kdy jsem prestala platit tak se nas vztah zmenil, myslela jsem ze se zmeni, ale spletla jsem se. Ted nevim co dal, jestli odejit hned nebo cekat az odezni hormony a spadnou mi opet ruzove bryle na oci 😓

te_reza
autor
5. črc 2018

@michaelius přeju hodně štěstí, aby se to po porodu změnilo. Holce bude v srpnu 2,5 roku a jsme na tom hůř, než jsme byly, Holka zná jenom "táta v práci" a "táta musí trénovat děti" Já mám 2 roky bolesti zad a stejně je ten chlap pořád v prdeli....

pavla108
7. říj 2020

Ahoj holky. Jsem ceska zijici ve Francii a mam pritele cecha, ktery se me odsud snazi dostat protoze me blokuje otec meho 8 leteho syna ktery nas do CR nechce pustit! Kdyby muj syn otce mel rad tak by to jeste snad slo prijmout kdyz muj pritel rika at syna opustim, protoze jsem tehotna 10. tyden a zkratka potrebuji jeho pomoc protoze mi uz je 40 let a mam tu uz 3 deti-5,8 a 13 let a zkratka trpim stresem a uzkosti a samotou a nedari se mi poradne jist, chybi mi jeho kuchyne, v CR je fajn ale jakmile jsem tady tak je konec, nemuze prijet jen na 2 tydny behem celeho meho tehotenstvi!! protoze ma take zavazky a 3 deti stejneho veku jako ja a hold je pripoutany ke sve firme a prvni rodine a tak se citim na druhe koleji! Ikdyz velice na zacatku tvrdil ze muze firmu ridit na dalku!! Po precteni vasich clanku uz chapu ze chlapy to zkratka nezerou a je jim vse jedno, hlavne ze se oni maji dobre a zajistene! Ale ten stres neni dobry pro vyvin mimca a ani ja nejsem uplne zdrava. Nejhorsi je jak chlap vse hodi na vas! A ja nemuzu tady syna nechat protoze sveho otce nema rad! Takze tu musim trcet sama a drzet se zuby nechty at nebrecim!! protoze vim ze nam to skodi! Melo by to byt trestne ze se chlap nestara o svou tehotnou zenu!! Dekuji predem za jakekoliv reakce. Preji vsem spokojene tehotenstvi s milujicim chlapem!!