Žárlivá tchýně. Co si o tom myslíte?

td96
19. srp 2019

Asi potřebuju názor někoho nezúčastněného, co dělat nebo už mi asi brzy jebne.

Mám tchyni Alenu, která žárlí na moji mamku (taky Alena). S mojí mámou máme úžasný vztah, vídáme se několikrát týdně, hodně mi v těhotenství radí a pomáhá, je to taková moje vrba. S tchyní jsem vždy vycházela dobře ...do té doby, než jsme jí sdělili novinu, že bude babička...tak trochu jsme si mysleli, že bude ráda (vnouče ještě nemá). Tehdy nám vynadala, že jsme blbci a mít dítě ve 23 letech je hloupost, že život dítětem končí atd. Hodně mě to tehdy nakoplo a začala jsem jí vnímat (nevim jestli vlnou hormonů), jako někoho, kdo prostě nechce toho prcka přijmout. Při každé příležitosti do nás neustále šije. Mého přítele měla na svůj věk pozdě a podle jejích slov byl "nechtěný" a v tom duchu i tak vychovávaný - prostě přítel svoji matku moc nemusí, vídají se, ale vřelý vztah nemají - chápu ho. Takže o nějakých návštěvách z jeho strany, plánování akcí atd. nemůže být řeč, protože tu vazbu mezi sebou nemají takovou jako mám já s mojí mamkou a rodinou všeobecně.

Tohle mojí tchyni žere nejvíc. Že se vídám se svojí mámou, že s ní jezdíme na výlety, že se jí více věnujeme a trávíme více času jak říká ona: "na mojí straně rodiny".

Doteď jsem se snažila balancovat mezi mojí mamkou a tou přítelovo. Jako třeba... v sobotu pojedeme k jedné mamce a příští sobotu k druhé...aby byly spokojený obě strany. Většinou to stejně došlo k tomu, že přítel to s ní vydržel cca 20 minut a museli jsme odejít, protože se stihli pohádat...a pak jsme opět poslouchali, jak je druhá maminka pro nás důležitější atd.
Pak to došlo do bodu, kdy i objednání kočárku (což by měla být radost) byla najednou nepříjemná starost protože kočárek nechceme mít v bytě (jo, jsem pověrčivá) a jelikož tchyně bydlí ve vedlejším baráku, tak mě logicky napadlo, že ho necháme zatím tam a zároveň bude mít radost a nebude si připadat odsunutá. Nakonec byla stejně nasraná, protože kočárek jsem objednala na adresu mojí mámy.

Můj výbuch přišel včera. Jelikož jsou to obě dvě Aleny (abychom to měli ještě lepší), svátky jsme pojali s přítelem tak, aby obě byly spokojené. Tchyně má ráda květiny a má ráda i sladké. Naplánovala si menší oslavu, tak jsme jí popřáli, předali dary...probíhalo to v klidu bez hádek. No a mojí mamce (jsme z rodu kde se svátky moc neslaví) jsme popřáli a protože obě milujeme Šumavu a mamina neřídí, vzala jsme jí na menší výlet.

Přišla na to tchyně, přestala s námi mluvit, po dvou dnech řekla příteli, že na ní sereme a že veškerou smetanu slízne moje máma. Přítel se s ní opět pohádal.

Ještě v 10 večer když mi to řekl, jsem vylétla v pyžamu, nasraná jak samice, zazvonila jí na dveře a prostě vybouchla. Řekla jsem jí dost nehezkých věcí, včetně toho, že žárlí jako vlhká patnáctka na nemocnou ženskou, která ze života měla hovno. Kdyby se ke svému synovi chovala aspoň o chlup líp, měl by ji rád stejně jako já mám svojí mámu a dokončila jsem to tím, že pokud se nezačne chovat normálně, přestaneme se stýkat. Nejsem na to moc hrdá, ale fakt se mi ulevilo.

Poslední půlrok neřeším nic jiného než jen balanc s tchyní, je to vyčerpávající, jsem unavená, bere mi to energii. Přítel je na mé straně, za což jsem ráda, ale jsme fakt bezradný.Pokud nám dělá scény teď, nechci si představovat jak to bude vypadat až bude malý na světě.

Nerozumím ani její nátuře - vnouče nechce, ale nechce být stranou, na druhou stranu se nezajímá a netuší ani v jakým měsíci jsem...ale zase si stěžuje, že je odstrčená. Takže to máme v rodině princeznu Koloběžku nebo jak?

Ale teď fakt, potřebuju asi názor nestraníka :D. Jako to jsem fakt tak špatná, že se stýkám se svojí mámou, nebo co dělám špatně? Co po nás vlastně chce? Má někdo takový "poklad" v rodině? Rozumně se s ní mluvit nedá, hned se urazí. Nechci na ní být zlá, chci jen vystavit určitý mantinely, přes který se prostě nepojede.

Díky všem, co dočetli můj slovní průjem až do konce.

holka_zelenooka
19. srp 2019

Přijde mi, ze se chová jako děcko. Jako kdyby to celé bylo o ní, přitom vy čekáte dítě- její syn bude otcem. Trochu si myslím, že je to jeho boj- stát se jako budoucí táta tím chlapem, otcem rodiny, odrážet ty útoky, prostě postavit se za svoji novou rodinu. Neříkej mu, co máš dělat, jen co nejvíc popisuj, jak se cítíš, on už si s tím snad poradí- nic lehkýho, pro něj, s takovou mámou....

ange_de_la_morte
19. srp 2019

@td96 : určitě ale jak jsem psala - není nutné aby jsi se chovala stejně vulgárně

julien9
20. srp 2019

Hele já tě chápu, já se s tchýní nestýkám už 3 měsíce co mi nadala do kurev a tlustých krav tak jsem vztah ukončila a malého nevídá taky.... přítel se s ní taky nebaví žárlila na mě odjakživa že jsem z dobré rodiny, malýmu nic nedala co se narodil a vygradovalo to tím že bylo 40 stupnu malymu 2 mesice a chtela at ji ho dam na hlidani ze s nim pujde ven kdyz jsem rekla ze ne ze v takovem vedru nepujde zacla nadavat... a to bylo uz silne kafe, proste komu neni rady tomu neni pomoci.

leneee
20. srp 2019

@td96 myslim si, ze jednani vasi tchyne neni normalni-ma nejaky problem sama se sebou a vybiji si ho na vas. Je naprosto prirozene,ze dcera s matkou maji blizky vztah-uplne jiny nez matka a syn. To jsou zaklady psychologie. Pokud vase tchyne zarli na vasi mamku, je to jeji problem. Pokud vam vycita zpusob, jakym travite cas se svymi rodici, je to fakt divne a nic ji do toho neni. Proc ji to vubec rikate, kdyz je takova? Ja bych s ni omezila komunikaci na nake zdvorilostni fraze a vubec bych si jeji zblebty nebrala k srdci. Vim, ze je to tezke (taky mam neco takoveho v rodine),ale je skvele, ze pritel stoji za vami. Primarne on by tu tchyni mel trochu korigovat a jasne ji urcit hranici co muze a co uz ji vubec neprislusi.

evaamy
20. srp 2019

nejsem jasnovidec, ale myslim, ze s tchyni budou porad jen problemy. takze je super, ze mas aspon mamku v pohode a s tchyni bych to nehrotila, jen zdvorilostni navstevy, ani bych se ji s nicim nesverovala, podavala minimum informaci.

vnoucek2
20. srp 2019

evaamy Vám bych přála,abyste jednou dopadla přesně jak pisete

evaamy
20. srp 2019

@vnoucek2 no tak ja narozdil od teto tchyne nejsem blazen, se kterym se neda domluvit 😉 takze dobre ji tak a za tim si stojim. nevim proc bychom my snachy mely tchynim vsechno trpet a nechat si od nich vsechno snaset a samy se ani neozvat.

katkati
20. srp 2019

@evaamy Ja nevim, proč by meli tchyne vsechno trpet snacham a nechat si od nich vsechno snaset.

vnoucek2
20. srp 2019

katkati ano,presne tak ,každý to vidí jinak pokud se ho to osobně netýká až bude člověk v roli tchýně změní paní výše také názor netvrdím,že některé tchýně nejsou hrozne,ale ,když snacha nebude chtít a to v čemkoli tak se tchýně může snažit jak chce a může to být fajn baba i mrcha a stejne ji to bude k ničemu,ale na to věřím na každého jednou dojde....

michaela_2
20. srp 2019

Já osobně si ještě myslím, že leckdy za těmi problémy stojí takové to “snažit se líbit za každou cenu” 🙂 Je normální, ze ne vždy si cizi dospěli lidé sednou a nemusí se vším vzájemně souhlasit a vše chválit a opěvovat. Alespoň co si takhle všímám u kamarádek, tak z toho prameni hodně nedorozumění a konfliktů, s rodiči jejich partnerů.
Chce to zůstat v klidu a někdy se třeba i tak moc nesnazit 😃 pak si člověk nebude vše brát osobně. To říkám i z vlastní zkušenosti.

hanka_12345
20. srp 2019

Ty blaho nejsi na to hrda? ... ja muzu napsat je jedno...BRAVO!Ikdyz nejsem konfliktni typ tak se mi libi zes ji rekla jak se.veci maji...ja jsem vychovavana v duchu ze drzet hubu a ted jecmi cokoliv trapny a teosku trpim...nemam takovou tu volnosr ze co na srdci tk na jazyku a stve me to ale nedokazi to nejak zlomit..
Ses.dobra!

pathan
21. srp 2019

@evaamy Abyses jednou nedivila, moje máma má dvě kamarádky, které jsou úplně normální rozumné ženské, bez problémů hlídají děti od dcer a k dětem od syna se smí přiblížit jen pod dohledem snachy. Ani s kočárem je nepustily ven samostatně, protože co kdyby.

pink_unicorn
21. srp 2019

Nechapu, proc by ses mela omlouvat. Ona taky rikala, co ji prislo na srdce, tak proc ona se muze chovat jak krava a ty na ni mas byt slusna? Udelala jsi to dobre, jen si stanov hranice, nebo se z toho jednou zblaznis.

rubi
5. zář 2019

Tak ja sice tchyni nemam, ale zato ti muzu popsat, jak se v takove situaci citi vnouce.
Mam dve babicky, jednu vylozene matersky typ, jemna, hodna zenska, vyborna kucharka ... druha zavistiva sobecka zenska, ktera nikdy na nikom nevidela nic dobryho. Co si pamatuju jako dite se moje "babicka" vzdycky o te druhe vyjadrovala jako o babe ( Co dela baba? Co ti baba uvarila? atd) pouzivala vylucne pohrdlivy ton a nenechala na ni nit suchou ... Asi si umis predstavit, ze ani jako male dite jsem nebyla dostatecne hloupa abych si toho zamerneho postvavani a schazovani nevsimla.
Naprosto vsechno porovnavala - Co ti baba dala k Vanocum? To druha baba ta te k mori nevezme vid? No to me si nesla k narozeninam mensi kytku ... atd atd.

Vzdycky jsem se to snazila prechazet, ale posledni kapkou pro me bylo, kdyz jsem se po roce vratila ze zahranici a prvni veta, ktera padla byla " Tak co, jak se baba ukazala, kolik ti dala ?" ( babicka prodala byt a kazdemu vnouceti dala obalku) ... nic jinyho ji nezajimalo, jen to, co kdo dostal, aby posoudila jestli malo nebo moc, ac ji do babiccinych financi neni vubec nic. Odpovedi jsem se vyhnula, dopila kafe a od te doby se stykame minimalne.
To, ze si 12ti lety pipky zavidej znackovou mikinu nebo novej mobil chapu. Vyrostou s toho. Ale aby dospela zenska plyvala jed na kazdyho a mela potrebu snizovat ostatni, to je ubohost a stari nikomu charakter neprida.

pipi_puncocha
17. čer 2020

@td96 nevím, jestli ještě chodíš na MK, zajímalo by mě jak to tehdy dopadlo a jaké máte vztahy teď když už je mimčo na světě.😳