Zase ta tchýně...

5. čer 2020

Omlouvám se že to sem tahám, ale nemám se komu vypovídat a potřebuju aby to šlo ven.
Nikdy jsme s tchyni nebyly vyloženě kamarádky, ale tak nějak jsme se respektovaly. Nikdy jsem jí v ničem neodporovala, ikdyž jsem si myslela něco jiného nebo se mi něco nelíbilo, držela jsem hubu a krok. V pondělí k nám ve 3 došla, já byla zrovna cvičit a došla jsem po 4. Ptala jsem se manžela jestli syn jedl, prý jen po obědě než jsem odešla tak mrkev. Chtěla jsem mu něco nachystat, ale syn chtěl na odrážedle na ulici tak šla tchyně s ním. Počítala jsem že budou jen před domem na hřišti chvíli tak jsem to neřešila, že se teda brzo nají. No pak jsme jí několikrát volali kde jsou, došli až před půl 6, že byli na zmrzlině. Tak jsem se na to zatvářila a poprvé vyjádřila že se mi to nelíbí, že odpoledne nic nejedl a místo toho mu dá sladkou zmrzlinu, kor když mu sladký večer nedělá dobře, nemůže pak dobře usnout. Tchýně se urazila že jak to měla vědět, tak jsem jen řekla že se stačilo zeptat. Myslela jsem že je to vyřízené, ale zjistila jsem pak od manžela jak se maminka rozbrečela a nasraná mu pak psala jak jsem na ni vystartovala a jak si mám uvědomit s kým mluvím a jak všechno co dělá je problém a kdykoliv něco donese tak ani nepoděkuju a beru všechno jako samozřejmost.
To mě dostalo nejvíc, vždycky jí děkuju pomalu ta každý jogurt nebo rohlík co donese, o nákupy jí nikdo neříká nosí to ze své vůle a VŽDYCKY poděkuju. To samé nikdy jsem nic nebrala jako samozřejmost a tohle její osočování a překrucování mě neskutečně vytočilo. O to víc že ji to manžel odkýval, protože nechce mít s maminkou problém. Mě pak řekl jak jí to potom vysvětlil a promluvil si s ní o tom, ale tomu fakt moc nevěřím. Achjo, omlouvám se jen jsem se musela vypsat a někomu si postěžovat, připadám si teď jak největší "píp". To jako jenom protože to je tchyně tak je něco víc a já si nesmím dovolit říct vlastní názor nebo dát najevo že se mi něco nelíbí?! 😤

amazonkajanik
5. čer 2020

Hele,asi takhle. Ber to tak,že tohle je maličkost oproti tomu,jaké tchýně dokáží být semetriky. Jinak bychom neznali vtipy typu "tchýně a uzeny,nejlépe studený " 😊
Takže hold se paní cítila být ublizena,že něco zvorala a než aby to uznala,tak raději udělá špatnou protistranu

blabloblu
5. čer 2020

Ono je to těžký. Ony samy to neznají, nikdo je nerespektoval, když byly mladé. Zato autorita, ta se prostě slepě respektovat musela vždy. Nehledě na to, že plno starších si myslí, že když jsou starší, zákonitě vědí víc, líp... A nedochází jim, že to tak bejt nemusí.

Komunikace je problém obecně, s tím má potíž mnoho lidí. A přece se tě nebude ptát! Ony to i myslej většinou dobře. Nedojde jim, že dělaj něco špatně a když pak na ně "ta mladší" "cucák" vyjede, urazí se. Chápu to. Ona se asi taky cejtí jako píp. To máme všichni stejně.

Navíc ty maminy těch chlapečků to nějak hůř nesou nebo co, jestli ty jejich bobánci všechno mají. Navíc prostě plno lidí jede v módu "jsem oběť" a když si to pak oboustranně nesedne a už do setkání jdou tchyně i snacha s takovou tou ostražitostí, prostě to drhne.

Do toho ti chlapi to obecně neradi řešej. Muj táta by se mámy nezastal podle mě ani teď, kdyby spolu byli. Prostě by odkejval všechno mámě a potom babi. Oni musej dozrát fakt v MUŽE, aby se dokázali postavit mamince a bránit svou ŽENU.

Mně pomohlo se zklidnit, získat nějakej nadhled a sebejistotu, někde slevit, někde ne a komunikace s partnerem, aby on to dokázal předat dál. Naštěstí jeho maminka je fajn, i když třecí plochy byly a jsou. Doporučuju si srovnat, co pro tebe je ještě ok a co už je přs čáru, stanovit jasný pravidla a předat tchyni. A pak se toho držet.

A držet hubu a krok nedoporučuju nikomu teda. To zákonitě časem bouchne. To bych pohřbila někam k minulýmu režimu, protože z toho nic kloudnýho nevzejde.

antilopkax
5. čer 2020

Podle mě to tady je ukázka chybné komunikace. Ty jsi předpokládala moc věcí - že zůstanou někde, že se babička zeptá...
Babička taky pravděpodobně předpokládala, že už je chlapeček po svačině a že bys je asi nikam nepustila, kdyby měli hned zpátky.
Chybu bych viděla na obou stranách. Určitě se dá říct: "Babi, prosím vás, Vašík ještě nesvačil, pět minut si pojezděte a vraťte se na sváču."
Pokud něco chceš, nebo nechceš, chce to prostě předvídat a upozorňovat předem. Dělám to tak u všech 6 prarodičů (tchánovci jsou rozvedení a "třetí" babička často hlídá).
Zamysli se nad tím, jestli by ti vadilo, kdyby to udělala tvoje máma. Jak bys na to reagovala, kdyby to byla ona.😉

nikishkaaaa
5. čer 2020

Já to znám, nesnáším, když si tchýně dělá s dcerou co chce! A už jsme kvůli toho měly velký konflikt, nikdy už to nebude dobré. Prostě ve mě zůstává averze

miba10
Autor odpověď smazal
Zobraz
eva118
5. čer 2020

Já bych nad tím mávla rukou- tak si jednou dal kluk na sváču zmrzlinu, babička si užila vnuka, on babičky.Příště bych tchýni řekla, že ještě neměl sváču, ať chvilku počká. Zkus se na to podívat z jejího pohledu: pohlídala ráda vnuka, něco mu koupila a všechno špatně. Holt někdy ty třecí plochy mezi snachama a tchýněmi jsou a někdy o hodně horší než toto.

leilinka1234
5. čer 2020

Já být tebou, tak bych byla ráda, že jsi měla chvíli klid a babička se starala o vnučka 😀 co by za to jiní bez babiček dali 🙂 mně osobně se to jeví fakt jak naprosto zbytečně vyhrocená situace z tvé strany. Že měl jednou místo přesnídávky na svačinu zmrzlinu... Na to se, s největší pravděpodobností, neumírá 🙂

autor
5. čer 2020

@eva118 ale on nebyl ve výsledku ani tak problém s tou zmrzlinou, to sem myslela že se vyřešilo tím že já řekla svůj názor, ona řekla svůj názor a hotovo...
Mě dožralo to co následovalo, že jsem nevdecna, za nic nepodekuju, všechno je podle mě spatne a podobně, přitom já NIKDY nic takovýho neřekla a fakt ji vždycky děkuju i snad za poslední drobek v sáčku od rohlíků 🤦🏻‍♀️

autor
5. čer 2020

@antilopkax kdyby to udělala moje máma, řeknu to samé, že se mohla zeptat...ona by řekla no fajn tak příště ale rozhodně by se neurazila a nerozbrečela, protože já to řekla úplně normálním tónem, na nikoho jsem nevyjizdela

autor
5. čer 2020

@leilinka1234 ale jak už jsem psala, aá neřeším ani tak tu zmrzlinu, ve výsledku je to vlastně jedno, myslela jsem že je to vyřešeno tím že jsem řekla že se mohla aspoň zeptat...a opravdu jsem to řekla absolutně normálním tónem...🙂
Mě štve to jak to pokračovalo, že mě osočovala a překroutila něco co tak vůbec není 🤦🏻‍♀️

sudylichozrout
5. čer 2020

Naprosta banalita, chapu, ze te to stve, ale resis blbinu, ktera neni podstatna. Mozna i proto se to tchyne dotklo. Na to, ze dite nema jednou radnou svacinu se fakt neumira. Babicky si ptoste nekdy neuvedomuji, ze sladke vecer ne. Priste ji rekni, co a jak si prejes primo, at nemusi domyslet. Domysli chybne a je z toho pak potiz.

eva118
5. čer 2020

Tak jí prdly nervy. Přivři oko, hezky jí příště řekni, že jsi to nemyslela nijak zle a že když něco donese, tak přece poděkuješ, že s ní chceš mít vztah v pohodě. Když půjdete proti dsobě, nic dobrého to nepřinese. Já taky musím mít nervy ze železa, ale beru to tak, že ta moje tchýně už má roky, je popleta a někdy plácne něco, nad čím moc nepřemýšlela Dělám přinejhorším, že jsem to neslyšela. Beru to tak, že je to manželova máma a já taky jednou budu tchýně. ( Ale já budu normální 🙂)

sudylichozrout
5. čer 2020

@eva118 Mam tri holky, takze budou tri zetaci. No, snad je nebudu moc srat 😀 Jinak mas na to rozumny pohled.

eva118
5. čer 2020

@sudylichozrout Tak já budu mít v budoucnu asi zetě a snachu. A podle vzoru mojí mámy- jak říká:,, Kdyby jim uprostřed pokoje leželo h...o, tak ho překročím a budu dělat, že jsem nic neviděla. Do ničeho se nepletu a nedávám nevyžádané rady. "

sudylichozrout
5. čer 2020

@eva118 Jj, moje mama i manzelova mama to nastesti delaji stejne. A my mame klid z obou stran.

adel2507
5. čer 2020

Chápu, že Tě to vytočilo. On je to asi obecně problém babiček, že dětem dopřávají víc než bysme chtěly.
Ale zkus se na to podívat z té lepší stránky..má o vás zájem, je schopná pohlídat..a to taky není k zahození.
Moji rodiče jsou super, ale bydlí relativně daleko a tchýně, která od nás bydlí pár kroků viděla syna asi dvakrát a dceru, která má 10 měsíců ještě ani jednou! Prostě nezájem. Jsme absolutně bez hlídání a dost často si říkám, jaké by to bylo fajn, kdyby ona aspoň trochu fungovala jako babička.🤷‍♀️

mourovatakocka
5. čer 2020

A proto si myslím, že nejlepší je po nikom nic nechtít, nebrat nevyžádané věci a pak se člověk nemusí zodpovídat. Z jejího pohledu je ona královna, co se postará i vnuka, nakoupí a ty jsi blbka, která není spokojená. Jediná rada do budoucna, musíte být s manželem na jedné straně, ne že on chce být s maminkou zadobře za každou cenu a všechno odkýve. Ono tohle držet hubu a krok není ideální, vždycky to ta jedna strana odnese.

knuffel
5. čer 2020

Jééé, to chce jen klid. S babičkou na zmrzlině? Proč ne. Neřeš. Scény dělá svému synáčkovi? Pláče mu do telefonu? Dělá hysterické scény? No a co? To je jeho problém, polituj manžela a řekněte si, že už je prostě stará a jiná nebude. Dokud nedělá scény Tobě, tak u mě dobrý 😀

priefi
Autor odpověď smazal
Zobraz
zelenaesmolda
5. čer 2020

Podle me to hrotis.Jednou se fakt nic nestane.

mariegroth
5. čer 2020

Rekla bych, ze nejhorsi na techto situacich je to, ze tchyne se chova jako mala holka a zaluje manzelovy. Neco podobneho dela moje tchyne. Ona treba zaluje na moji svagrovou, ale rekne to memu muzi. Ne jejimu manzelovy. Vsichni tri synove vedi, ze to dela a proste ji nezmeni. Ale oni vedi, ze keca :D. A Moje tchyne take dela veci, o ktere se ji nikdo neprosi a pak za to nejsme vdecni. Tvoje tchyne si pravdepodobne mysli, ze se ji nic nesmi rict, nebot ona je autorita a ty jako snacha musis soupat nohama.

lena70
5. čer 2020

Radila bych,zbytečně to nehrotit,To znamená,nech to celé být....Do některých věcí je lepší vůbec nešťourat a naučit se je prostě přecházet ač je to těžké.Ber to tak,že i Ty máš syna,jednou budeš úplně ve stejné pozici,až si přivede mladou holku a ta si bude třeba také stěžovat,že musí držet hubu a krok,protože tchýně...….A buď ona nebo Ty se budete střídavě cítit ublíženě,protože ona bude věci někdy myslet jinak než Ty,to je dáno i generačním rozdílem.Musíš vzít v potaz,že vztah tchyně-snacha vyžaduje poněkud více diplomacie,než vztahy jiné.Rozhodně nic nezkazíš,když až zase jednou tchyně přijde,uděláš oběma kafe a otevřeně si popovídáte.Ale musíš na to jít diplomaticky a být trpělivá.Někdy to trvá delší dobu než se pochopíte a VYMEZÍTE SI KAŽDÁ SVOJE HRANICE.Ale jde to.

lena70
5. čer 2020

A popovídejte si o samotě,zásadně bez manžela a tchána.Ty do toho netahej.

anna189
5. čer 2020

Me to prijde vsude stejné... moje tchýně to samé v blede modrém... i jen pri pouhé žádosti nebo prosbĕ o něco je schopna mi vyčíst i věci které s tím nesouvisí... sama kupuje věci, za které podekuji ale sama o ne nežádam a jak je příležitost tak rychle rychle vyčíst co vše mám dala a jak jsme nevdecni... Spíše mi opravdu přijde že ta autorita u nich fakt nefunguje, prostě v nás vidí stále ty mladé holčičky které přeci nebudou poučovat starší... možná i žárlivost že jsme jim ukradli jejich chlapečky...

rebe
5. čer 2020

Tohle je běžná reakce zraněného ega. Potřebovala si postěžovat a jeden nesouhlas se zmrzlinou by byl málo, tak přihodila seznam všech křivd a křivdiček. Takhle vždycky pláče můj syn "a ty vždycky", "a já nikdy". mČlověk čeká, že to s vyšším věkem bude lepší a lidé se budou chovat dospěleji, ale když je zraněné ego,to malé vzteklé dítě zase vyleze. Netrap se tím, ona nejspíš ve skutečnosti ví, že to tak není, i tvůj muž to ví. Zkus to spláchnout a příště začít líp. Vyjít spolu nějak musíte.

la_amanita
5. čer 2020

Já nevím. V téměř každé diskuzi je snacha-diskutérka ta nejslušnější osoba pod sluncem, kříženec dalajlámy a Špačka. A tchyně vždy křížence Číny s buranem z vesnické čtvrté cenové. Ale když člověk čte pečlivě a dál, tak zjistí, že nad uhlazený povrch snachy lezou sice malé, ale pěkně ostré hroty, o které se tchýně očividně už párkrát pěkně poranila. A že každá mince má dvě strany. K tvému případu řeknu jen - tolik povyku pro jednu zmrzlinu? A fakt po dospělém svepravnem človeku chceš, aby se tě ptala, zda ji smí koupit?

autor
5. čer 2020

@la_amanita kolikrát mám napsat že mi nešlo tolik o zmrzlinu jako o to, že si překrucuje pravdu a osočuje mě jak jsem nevděčná a podle mě všechno co dělá je špatně?! Nikdy jsem jí nic takového neřekla, tak zkuste příště číst pořádně 😔

la_amanita
5. čer 2020

Upřímně, pokud si vážně myslíš, že se tě měla zeptat na takovou blbost, jako je ta zmrzlina, možná bys měla prvně zkusit zapracovat ty na svém vztahu k ní. To určitě zabere víc než štkaní na webu o tom, jak je ona hrozná.

rebe
5. čer 2020

Vidíš, tahle reakce je přesně to zraněné ego, kterém jsem psala 🙂 Kritika tě poranila natolik, že ani nedokážeš proniknout k podstatě toho, co ti @la_amanita napsala. Jasně, tobě o tu zmrzlinu až tak nešlo. Ale babičce o ni nejspíš šlo zatraceně hodně, když za ni následovaly výčitky a ještě to, že se musí zeptat, jestli ji může koupit. Ano, nebylo fér vytahovat staré a nejspíš nepravdivé křivdičky. Ale zkus se od toho oprostit a na chvilku to vidět z její strany.

autor
5. čer 2020

Ženy já to chápu, mela jsem za to že ona se zeptala jak to měla vědět, já na to řekla ze se MOHLA zeptat. Myslela jsem že je to tím vyřešeno. Vůbec tu nevedu hysterii o tom že měl nakonec zmrzlinu, tak nevím proč mi to dokola omíláte 🙂
Šlo mi o to že mě vytočilo to neoprávněné křivdění o nevdecnosti a vlastně jak já jsem hrozná a ona chudinka protože podle mě je všechno špatně, přitom to tak nikdy nebylo a nikdy jsem jí neřekla ani jedno špatné slovo... Ale už to asi nemá smysl řešit, já mám pocit že tu furt jedete jen tu zmrzlinu, o kterou ve výsledku ani tolik nešlo a zmínila jsem to několikrát 🤷🏻‍♀️