Závislý partner na rodičích

zzz111
13. pro 2015

Ahoj holky prosila bych o radu pripadne zkusenosti, fakt nevim.
V kostce, partner bydli s rodici, je mu 37, zenaty nebyl, ale vztahy mel. nyni ma nemocnou mamku, pokr. rakovina tak se o ni stara. To mu samo nevycitam, ale protoze nejsme z jednoho mesta tak se vidime malo. Ma i praci na smeny, takze o to horsi. Jsme spolu skoro 9 mesicu ale zatim jsme se videli parkrat, dejme tomu max 1x tydne, nekdy ani to ne. Fakt se mame radi, zalezi nam na sobe, nechce me stratit. Ale jak se to da vydrzet? Mam pocit ze to bude nekonecny. Chci uz zase s nekym zit, predtim me to s nikym nelakalo az ted a jak na potvoru potize. trochu to mozna i horsi to ze s rodici porad zije.
Da se nejak vymyslet abychom byli spokojeni vsichni? asi to zni blbe, ale uz mi to nemysli.
Diky. 😵

kecalka2
13. pro 2015

@zzz111 Zakladatelko nevím kolik ti je let a jestli máš děti ale pokud chceš chlapa pro život asi bych hledala jinde.život tak rychle utíká a abys fakt nečekala roky na společné žití které stejně asi neklapne.Jak jsi sama napsala je to začarovaný kruh.Možná proto měl problém udržet si partnerky protože nechtěl opustit rodiné hnízdo a jim se to zřejmě nelíbilo

suzanna123
13. pro 2015

@zzz111 tak samozřejmě, že tím, že maminka je nemocná je to složitější, ale stejně to není normální... Na tvém místě bych byla ostražitá. Píšeš, že chceš s někým být, což zároveň znamená, že jsi teď ochotná spoustu věcí zkousnout, přehlédnout... Tak aby ses pak nedivila 😉

zzz111
autor
13. pro 2015

@kecalka2 no o 2 vic jak jemu takze nemam 20 abych si to mohla dovolit tolik cekat.

kecalka2
13. pro 2015

@zzz111 to tě chápu asi bych hledala i jinde.Nebo se nabízí možnost přestěhovat se k nim do baráku :D což by tě asi stejně v budoucnu čekalo protože on přeci rodiče neopustí

zzz111
autor
13. pro 2015

@suzanna123
@suzanna123 no mne prijde hlavne divny to ze treba misto aby dojel jede nakoupit, tam veze rodice, semtam i vari...kdyz sundam ruzovy bryle tak bych taky poradila utect, ale jak je v tom srdce je to horsi 🙄

zzz111
autor
13. pro 2015

@kecalka2 nee, myslim ze jejich dum neni ve stavu zit tam s nimi 🙂

andelka
13. pro 2015

@zzz111 a mluvili jste o tom, jaké jsou teda vaše možnosti? My třeba ano, asi po roce..a stále to probíráme a ta jedna možnost prostě vypadá nejreálněji.
Jako já mám v rodině případ, kdy muž taky do 37 neměl výraznější vztah, pak našel ženu, do roka měli postavený dům, pak miminko, svatba..Ale je fakt že nežil u rodičů. To mi přijde v tomto věku fakt divný. I když jsou případy kdy to lze chápat..třeba muž po rozvodu, kdy přišel o byt a měl nějaké výdaje, tak dočasně..Ale bydlet u rodičů celý život skoto do 40 a nežít nikdy jinde, s ženou, je poněkud zvláštní.

zzz111
autor
13. pro 2015

@andelka no to mi rika vic lidi ze je to zvlastni. Chtela bych si s nim o tom co nejdriv promluvit, ale podpoved bude stejna jak moc by chtel ale nemuze v tom nechat mamku. Kdyz jsem ted zminila silvestra tak neodpovedel nebo to spis zamluvil. Myslim ze treb asilvestr neni tak aby trcel doma. Ale...tusim ze budu sama.

suzanna123
13. pro 2015

@zzz111 jo, to chápu. Ale zkus ty růžové brýle na chvilku sundat a soustředit se na to, co dělá kvůli nemocné mamince a co bude dělat vždycky. Protože to se nezmění...

evulina77
13. pro 2015

No já bych na tvém místě trvala na tom, že mě představí rodičům i s dětma. Prostě to není malej kluk a ty malá holka. Je potřeba jednat narovinu a chovat se dospěle. Chtěla bych domluvit, kdy bude jezdit k tobě, kdy ty k nim. Prostě bych dala vašemu vztahu určitou legitimnost a váhu. Vánoční svátky jsou určitě dobrá přílležitost na seznámení. Ty nemáš čas být milenka pro někoho, kdo se občas staví. Navíc je tady i možnost, že by třeba přítel mohl ještě chtít dítě a to už neí na co čekat, třeba. Pokud by mě nechtěl oficiálně představit rodičům a vídat se pravidelněji s výhledem do budoucnosti, asi bych z toho vycouvala...

zzz111
autor
13. pro 2015

@evulina77 on deti podle me mit nemusi, pry staci ty moje, toto neresi. No ja si myslim ze to neudela nebot setri mamku🙂 Ale taky bych se chtela domluvit pro jasnejsi predstavu co cekat, ale nevim jestli neco namysli. Co kdyby go potrebovala, kdyz je u nas, tak mu rodice nevolaji, nic, ...ale dala jsi mi do hlavy co me nikdy nenapdlo, reknu mu to..ze si pripadam jak milenka🙂 jaka bude reakce

zzz111
autor
13. pro 2015

@suzanna123 no taky se bojim ze se to nezmeni snazim se doufat, verit, ale nekdy je to sakra tezky to zvladat

suzanna123
13. pro 2015

@zzz111 nedoufej a nevěř 😉 Já vím, že je to lehký takhle radit, ale prostě to ber, že tohle je realita a ptej se sama sebe, jestli s tímhle jsi schopná se smířit. A ani to, kdyby se kvůli tobě od rodičů odstěhoval bych radši moc nepovažovala za výhru - aby to nebral stylem "vždyť jsem se přestěhoval, tak co po mně ještě chceš"

zzz111
autor
13. pro 2015

@suzanna123 no mozna by byl bez nich nestastny, kdo vi. Prave nevim jak citlive mu dat najevo co bych rada...aby me nebral jako sobce. kdyby byla jeho mamka v pohode zeptam se naplno, ale v teto situaci moc nevim co si vlastne muzu dovolit🙂 co muzu chtit.

tajemna30
13. pro 2015

Dobrý den, myslím že je ted ideální doba to vyřešit - aby Vás jednak s dětmi představil rodičům, a jednak když už bude na vánoce s rodiči, tak aby s Vámi strávil silvestra .... pokud nebude nic z toho možné, bude Vám 40, stojí Vám toto za to?

evulina77
13. pro 2015

@zzz111 jenže matka není sokyně, v případě přítele - on jí dá vždy přednost. Otázka není jestli je to špatně, ale jestli ty to zvládneš. Já bych viděla jako velký problém to, kdyby o mě jeho rodiče nevěděli. Třeba by byli taky rádi, kdyby věděli, že syn někoho má. Já už bych byla asi hodně nervózní, kdyby byl syn sám. I jim to musí přijít divný. A ty bydlíš v bytě, nebo v baráku? Nedá se najít nějaká možnost bydlení někde na půl cesty? Ale za mě je to marný, on je zvyklí bydlet s rodiči a nic neřešit. V podstatě mu to tak vyhovuje... A taky bych se zamyslela, jestli ho opravdu tak miluju, nebo jestli jen nechci být sama...

zzz111
autor
13. pro 2015

@tajemna30 popravdse se mi to moc nelibi, nerada bych ale zahodila muzskyho s kterym si padneme do noty, ale je to tezky. Jinak ja si myslim ze na predstaveni vsech rodicum na to nema, sice mamka je ted v ok stavu, ale ja myslim ze by se uz zminil a nevim zda toto nacit, aby si enmyslel ze jsem vlezla🙂

zzz111
autor
13. pro 2015

@evulina77 nevycitam mu mamku, to ne, ani bych s ni nechtela souperit. Ale taky nechci byt porad sama, ano mam strach ze to jiny nebude. Nevim zda to jeho rodice vi ze nekoho ma, mozna nemaji tuseni, jezdi v tydnu. jenze rict muze cokoliv, a pritom se treba boji jim to rict.

tajemna30
13. pro 2015

@zzz111 omlouvám se ale dívám se na to jinak. Pokud Vám oboum bude skoro 40, myslíte že po 9 měsících vztahu je brzo aby Vás rodiče poznali? Nevím ale cítit se vlezlá - to by mě tedy nenapadlo.
Jen teda nevím - ale z toho co píšete že si vyloženě padnete do noty se mi moc nezdá, nehledě na to, že jste se viděli za tu dobu párkrát takže těžko se můžete nějak více znát - ale jen můj názor, vůbec se Vás nechci dotknout, ale jsme podobného věku, a tohle by mi tedy nestačilo.

evulina77
13. pro 2015

@zzz111 podle mě už víš, jak to skončí, jen se ti to nelíbí... Je mu 37 let a to je dost na to, aby žil svůj život a nebál se rodičů. Pokud nemá koule na to, aby představil rodičům ženu, kterou by měl milovat, nebude mít ani na to s ní žít s spoluúčastnit se rodinného života a spoluvychovávat tvoje děti. Pokud ti vyhovuje se s ním jednou týdně vidět a užít si, nic neukončuj, ale sundej růžové brýle, zkus se odmilovat a hlavně, poohlídni se po někom s větší perspektivou...

zzz111
autor
13. pro 2015

@tajemna30 vim ze to zni cely divne, toto mi rict kamoska tak ji ho rozmluvim. Ale znate to kdyz se do te situace sam clovek dostane je to tezky...asi mu dam nebo sama sobe nejakou casovou jranici a pokud se to aspon o kapku nezlepsi tak vycouvam. No asi vlezla tim nebudu, ale spis me nedovoli strach se zeptat co odpovi🙂Ted jsem mu napsala aby zitra po praci prijel, ze s nim potrebuji mluvit. Tak to dam nejak dohromady. Budu muset se ptat i na neprijemny veci. A je pravda ze treba pokud nedojde ani na chvili na silvestra budu uz asi neprijemna🙂

zzz111
autor
13. pro 2015

@evulina77 no o sex mi jen nejde, ale vim ze to co pisete je pravdivy..jen si to budu muset poradne prznat ikdyz je to opravdu tezky

tajemna30
13. pro 2015

@evulina77 myslím že jsi to vystihla přesně. Bud se smířit s tím že si 2x do měsíce užiji sex, a víc neřeším. A nebo je to pro mě sakra málo a potom to musím řešit, a když on to chtít vyřešit nebude - má smysl tento "vztah" udržovat?

zzz111
autor
13. pro 2015

@tajemna30 podle me by rad vse taky vyresil ale asi nevi jak. jen ta nemoc, strach, zavislost na nich....no jsem zvedava co mi zitre na vse rekne.

tajemna30
13. pro 2015

@zzz111 a tobě stačí že dojede na chvilku na silvestra a jsi spokojená? A když nepřijede píšeš že budeš asi už nepříjemná .... no nevím když někoho miluji - a on se mnou svátky nestráví, silvestra také ne - tak určitě bych si neřekla jen že budu asi už nepříjemná. Tak hodně štěstí.

tajemna30
13. pro 2015

@zzz111 tak potom sem napište co jste vyřešili 😉 a je mu 37, ne 17

zzz111
autor
13. pro 2015

@tajemna30 napisu v utery jak to dopadlo, prijede pozde. Ano je mu je 37.

zzz111
autor
13. pro 2015

@tajemna30 hodne mi to bude vadit, ale jak rikam nevim co si muzu a nemuzu dovolit, nebo spis chtit, nechtit s ohledem na jeho mamku. Aby pak nerekl ze jsem sobecka kravka🙂

mandala
14. pro 2015

No tak nevím, moje mamka si taky procházela rakovinou, nevěděli jsme, jak to dopadne, snažili jsme se pomáhat, ale abych se vracela k našim domů, nebylo nezbytně nutné. Nejhorší bylo dojíždění na chemo a k doktorům, ale to ji vozil tatka, píšeš, že má taky ještě manžela, myslím, že ten by se snad taky zvládl postarat. Jako na jednu stranu je to hezký, že se stará o maminku, na druhou stranu mě to tak trochu zavání, jestli je to není jenom jeho výmluva, proč nemůže odejít. Těžko radit, nerada bych křivdila. ☹

zzz111
autor
14. pro 2015

@mandala dekuji za odpoved, no taky si myslim ze kapku to tim zavani. A presne jak pises. Navic napr 1x za 14 dnu vikend by zvladl urcite postarar tatka.