Ze dne na den řekl: Končím. Zažily jste něco podobného?

safrana
21. dub 2013

Ahoj holky, zajímají mě vaše zkušenosti a názory, protože já sama už tomu nerozumím. S manželem jsme spolu 9 let, máme 2,5 letou holčičku a náš vztah byl vždy skvělý. První velké trhliny nastaly po narození malé, kdy jsme hlavně ze začátku byli oba hodně nervózní, nevyspalí a často nevěděli, kudy kam. V poslední době jsme se občas pohádali - většinou to začalo kvůli hlouposti. Z pár vět se ale najednou stalo spoustu hodin křiku, slovního útočení, odcházení a zase vracení se. Vždy jsme to ale dokázali ustát, odpočinuli jsme si z hádek a pak zase fungovali v pohodě dál. Po poslední hádce řekl manžel, že končí. Od té doby mi tvrdí, že vztah se mnou už nechce. Zatímco já brečím, on je ledově klidný. Jako rodina fungujeme - chodíme na procházky, povídáme si, žertujeme s malou; jakmile ale dojde na nás dva, je to divné. Manžel se opět spojil s kamarády, které dlouho neviděl a zdá se, že se ze dne na den rozhodl vyrazit jinou cestou. Je to vůbec možné - v jedné chvíli říkat "miluji tě" a v druhé "už tě nechci"? Zažily jste něco podobného? Jak to dopadlo? Jak a díky čemu jste to zvládly?

marecek4
14. zář 2013

tak u nás jsem konec řekla já-přece nebudu pořád čekat,jestli se milostpánovi uráčí přijít domů střízlivý,po pěti letech nebyl schopný spravit splachování na záchodě,od ledna máme v koupelně místo světla lampičku,velkým dětem nadává,hlavně si počká až nejsem doma a to pak jen slyším-samá stížnost,jací na něj jsou-že si za to může sám už nějak nechápe,malého si skoro nevšimne,druhým rokem přistavuje další pokoj-jen pusou,ani nekopl pořádně na základy-takže jsme koupily domeček a budeme se stěhovat,oznámila jsem mu to v klidu,že bude mít doma své pohodlí a když bude mít náladu,tak mu nic nebrání v tom aby přišel-budeme cca 5 minut jízdy na kole,záměrně jsem kvůli malému hledala něco tady v místě-a jeho reakce-máš druhého-odpověděla jsem že ne-tak prý ať se přestěhujou velcí a já s malým zůstanu u něj-ale na co?aby jsem se pořád rozčilovala s nesplachovacím záchodem,rozbitým světle,s vybitýma dveřma,které v opilosti prosekl sekerou a rozbil na nich zámek,tak že nejdou ani zamčít-aby jsem se bála nechávat doma cenné věci-a o věčném ztrácení peněz už radši ani nic neříkám-takže končím,chci mít konečně trošku klidu

danfal
15. zář 2013

@codal To je úplně normální, že je ti to líto. Rozešli jste se nedávno. Sice se člověku uleví a je mu líp, ale stejně se to vrací, hlavně když je třeba venku škaredě nebo když zjistíš, že to s paní bere vážně atd..... Mně tehdy psycholog poradil, že nejdůležitější je naučit se žít nejdřív sama, abych byla připravená pro další vztah. Já asi stále připravená nejsem, protože už jsem pět let sama 🙂. Ale není to vůbec hrůza a když to kolikrát kolem sebe vidím, tak raději sama, než v nějakém hrozném vztahu. A ještě větší hrůza byla, když se bývalému narodily děti.

codal
15. zář 2013

@danfal Můj muž je teďhrozně zamilovaný a mě je to hrozně líto..jako by těch deset let mezi námi nic neznamenalo a neexistovalo..je to divný a já tomu nějak nerozumím... hrozně se bojím, že je někde potkám, někde ruku v ruce, nevím, jak se k tomu postavit, jak mám zareagovat, až se to stane:(... navíc, s těmi dětmi - vím, že ona má problémy a musí mít dítě co nejdřív, aby je vůbec měla, takže je taky dost možný, že si prcka poříděj a to už vůbec nevím, jak ustojím... jako já mu přeju, aby byl šťastnej, ale ne s ní:(...

danfal
15. zář 2013

@codal Když je potkáš, tak můžeš pozdravit nebo dělat, že je nevidíš a pokud ti bude ex něco říkat, pošli ho do háje. Můj ex už má dvě další děti. Vždycky mi to bylo líto, ale stejně s tím člověk nic nenadělá.

codal
15. zář 2013

@danfal Já jsem asi ješitná baba, kdybych taky někoho měla, tak by mě to tolik nežralo..ale já jsem prozatím sama...

jezuras
15. zář 2013

@kristyn.g; @codal;@danfal; Ahoj všem, holky já jsem úplně na dně, bojuji o záchranu manželství, je to asi už prohraný boj. On je spokojený s druhou dnes za ní odjel a vrátí se až ráno. Jsem zničená a hotová. Bojuji s pocitem viny, že to ukončil kvůli mě, že jsem špatná. Když vám to bude pořád někdo opakovat, začnete tomu věřit, je mi zle. Nikdy se s tím nesmířim, že je zamilovaný do jiné. Holky pláčou, chtějí ho doma, dnes mi to řekly, nechtějí, aby odešel, já se jim snažím vysvětlit, že odejít musí, neberou to. Je to stále dokola. Zatím dle mého neodejde, chce být s holkam, ale já jsem na něj protivná, jízlivá, jak se mám k němu chovat, co dělat, pokud u nás bude. Vím, že se budu trápit, ale snad to vydržím. Všem přeji hodně sil. Pa a musíme se držet. 😉

kristyn.g
15. zář 2013

@codal no možná že dobře že teď ten praví se ještě neukázal, mohla by to pak pro tebe být jen "záplata", co myslíš? Stále bys dala přednost ještě manželovi.. to je hrozné to s tou "novou" přítelkyní, rodiče jsou tedy kapacity! On je tedy docela nějak stále "mimo", asi nechápe stále co udělal, že to není jen tak... A co rozvod, řeší se nějak? Úplně chápu tu "žízeň" po dotycích, to je přirozené ☹ Zvířátko si asi pořídit nemužeš viď? I když chlapa toho moc nenahradí někdy... 🙂 Neboj, bude to dobrý! 🙂 Budeš šťastná bez něho, a kdo ví, třeba v budoucnu se zase shledáte... 🙂

jezuras
16. zář 2013

@codal to co píše kristyn.g, je úplná pravda teď by to byla asi jen záplata, jednou určitě někoho potkáš a počkej jak budeš šťastná, protože láska je to nejlepší na světě. Drž se a bojuj. Mě pomalinku docházejí síly. ale myslím si, že dnes se to rozlouskne. Jsem na svého manžela tak vytočená. Domu nepřijel a to slíbil, že dá vědět, neozval se. Volala jsem mu, necce se mnou mluvit, hezky se stou druhou vyspinkal a dcera nemocná mu leží doma ani to honepřivedlo domů. Jsem hodně smutná. Drž se a neboj bude lépe. Lásku potkáš a pak budeš znovu šťastná, vím, že bolí, když je ten druhý šťastný bez tebe a je tak spokojený. Bolí to. Posílám mnoho síly, abys jsi to zvládla. 🙂

codal
16. zář 2013

@kristyn.g já jeho mám vyřešenýho, nechci ho zpátky a ani mi nechybí..ano chybí mi přítomnost muže, chybi mi dotyky a intimita, byly věci, které s ními byly hezké a byly jen naše a dejme tomu, že se mi po nich stáský, ale on jako člověk (partner) mi nechybí... V Řecku jsem zjistila o čem mužou být dotyky a sex a další věci, takže v tomto směru se mi po manželovi fakt nestýská, uvědomila jsem si, že můžou být daleko lepší věci... mě teď spíš chybí prostě něčí zájem, přítomnost, chci být zase zamilovaná a na někoho se těšit... jestli by to byla záplata, nevím, možná je na to opravdu brzo, nedokážu to odhadnout... jsem teď spíš ješitná, štve mě, že on je tak šťastný a já ne😀...

codal
16. zář 2013

@jezuras i já tobě posílám sílu... jako mě je občas smutno, ale jinak už jsem z toho nejhoršího venku, jen občas to dolehne, ten pocit samoty a to že on je s ní šťastný... spíš ti chci říct, že ta bolest s bude zmenšovat, i když to teď tak nevypadá, i ty budeš zase šťastná, jen teď musíš vydržet, tohle období je velmi těžké... soustřeď se na dcery, pořádně se na něj naštvi a pošli ho k čertu! Já vím, že kvůli dcerám nechceš, že ony nechtějí, ale tahle nejistota a stres je pro ně a pro tebe daleko horší..stejně nakonec odejde, takhle jen protahujete agonii a ty se trápíš a trápíš... Myslím na tebe!!!!!

jezuras
17. zář 2013

@codal Ahoj, moc děkuji tu sílu budu potřebovat. Strašně to bolí, když ho pořád miluji. Nedokážu se asi poádně naštvat, abych ho vyhodila. On ale odejde sám, jakmile ona bude mít vyřešené věci. Manžel se mnou nechce nic řešit, bojím se dne, kdy odejde. Držím ti palečky a věř, že láska přijde. 🙂

codal
17. zář 2013

@jezuras jsi hodná, že i přes svou bolest myslíš na mě... vím, že ho miluješ, já tomu rozumím, měla jsem to stejně! U mě to naštěstí odeznělo, hlavně díky toomu, když jsem zjistila, že je s ní. Pak jsem odjela pryč na měsíc a to mi vyčistilo hlavu. Já vím, že ty máš děti, takže odjet nemůžeš, nemáš to tak snadné, ale já věřím, že to i tak zvládneš a zase bude dobře!!!!

Jinak já jse se dnes viděla s manželem zas po měsíci, řešili jsme detaily o bytě a tak, proběhlo to v pohodě a musím říct, že jsem to zvládla dobře. Stále víc se ujišťuju, že ho zpátky nechci...

jezuras
17. zář 2013

@codal tak to je dbře, že to proběhlo v pohodě, jelikož on viděl, že jsi nad věcí. Vím, že budeš šťastná s někým jiným, on se najde, věřim tomu. Mě pomohlo nechat si vyložit karty. Nevím, zda mám věřit, ale není to špatné. Mě bude trvat ještě dlouho než se z toho dostanu. Codal, budu ti držet pěsti ať máš štěstí. A to budeš mít. Mě také moc chybí láska, cit. porozumění a hlavně pohlazení, k někomu se schoulit do náručí. Snad také někdy. Vím, že to je všechno stále bolestivé, hlavně když vidíš, že ten druhý je šťastný, prožívám to samé. Kdybys viděla, jak manžel září, když od ní přijede a mě vždy tak odbyde. V tu chvilku bych ho snad roztrhla. Ale dost o mě, jak jsem napsala, věřím, že ten pravej se ukáže. Pa. 🙂 😉

kristyn.g
17. zář 2013

@codal super!!! Gratuluji! 🙂

@jezuras neboj, bude to dobrý 🙂 jsi silná ženská!!! Zvládáš to výborně! Držím palce!

Jsem zvědavá jeslti se manžel objedná do nějaké té poradny... stále nic.... mam pocit že se spíš zase "mění" zpátky... Stále si nejsem jistá, jestli nemám odejít... Kvuli sobě...

codal
18. zář 2013

@jezuras já jsem byla taky u kartářky, potřebovala jsem berličku, která mě zas z tý země postaví na nohy. Tajně jsem doufala, že mi paní řekne, jak se ke me manžel vrátí s prosíkem.Nestalo se, naopak mi řekla, ať od něj utíkám co nejdál, že mě čeká někdo daleko lepší. Tak doufám že měla pravdu. Podle jejích slov by se měl objevit už brzo, tak uvidíme. Nevím, jestli tomu věřím, ale v tu chvíli mi to pomohlo začít znova🙂. To že ti chybí cit, pohlazení a něha, to mě taky, ta intimita, že se člověk někomu schoulí do klína. On se najde někdo, kdo nám jí zase dá, uvidíš!

jezuras
18. zář 2013

@codal Ahoj tak to jsem přesně potřebovala i já. Kartářka mi také řekla, že se ke mě manžel již nevrátí. Bude mě mít pořád rád, ale už mě nebude milovat. Víš, říkám si, co jsem udělala špatně, že se toto stalo. Dnes mi napsal, že chce být s tou druhou co nejvíce. Já jedu v sobotu pomoc tátovi uvařit, uklidit a tak, jak není mamka, tak se ségrou střídáme a pomáháme mu. On pojede za ní, V neděli přijede. Když jsem mu řekla, že by mohl být s holkama v sobotu doma, tak mi napsal, že to dělám schválně, aby nikam nejel. Graduje to a on jí začíná upřednostňovat před holkama a to mě začíná točit. Chtěla bych, aby šel za ní a žil s ní. Nejde to práci má v místě bydliště a ona bydlí cca 100 km od nás. Zatím se za ní nechce stěhovat. Musí ale k ní odejít, aby si natloukl nos, nebo s ní třeba bude s ní šťastný. Chtěla bych věřit kartám, jsem zvědavá, co bude. Zatím ho vyhodit nemohu, ne kvuli holkám. On si to vysnil, že za ní bude jezdit vždy, když bude moc a pak se vrátí ke mě domů a k holkám. To si myslím já, třeba je to jinak, ale zatím to tak nevypadá. Už mi i psal, že odejde, ale nemá kde bydlet. A já ho nevyhodím, nesnesla bych, že bydlí v autě, pod mostem nebo nevím kde. Asi jsem moc hodná nebo BLBÁ. A to co karty prý řeknou se většinou stane, tak budeme doufat. CO? Napiš, můžeme se i sejít na kafe. myslím, že by to šlo. Pracuji v Praze.

pavlinaoo
18. zář 2013

@jezuras vím, že to máš těžké, ale jako nezaujatý pozorovatel, pošli ho do kopru a ano jsi to, cos tu nepsala velkými písmeny. U tebe má servis se vším všudy a s ní leze do postele. Proč by to měnil? Trvá to od června, ty to víš skoro 2 měsíce a situace je úplně stejná. Má tě jako zadní vrátka, kdyby se náhodou rozmyslela a nerozvedla. Jak máte staré děti? Určitě si fajn a krásná, mladá ženská, neponižuj se tak. Jasně mu řekni, vypadni na 2 měsíce, pak mi řekneš co chceš..ale ne že mu budeš vařit, žehlit a ještě se snažit být milující manželka. Tobě je ho líto a nesnesla bys atd...a co on??? Proč jemu není líto tebe a snese, že z tebe dělá šíleného, podřadného vola? Ať je chlap a postaví se k tomu. Zkus, miliokrát povězené, být tajemná, hezká, odcházet z domu atd...třeba si něco uvědomí a začne mít zájem... Přeji ti moc sil!!!

wisttit
18. zář 2013

@pavlinaoo kdybych mohla, tak kliknu 100x, ze se mi to líbí. 😉
@jezuras vím, ze to mas moc těžké, myslím na tebe a držím Ti ve všem pěsti, ale zkus taky trochu myslet na sebe a ne jen na ostatní... Ty jsi mu nikoho přece nenutila. On si tu "skvelou pani" našel dobrovolne a jeste ma dost kuraze a odvahy na to Ti psát, jak moc mu na ni záleží. Tak at najde taky dost odvahy k tomu, aby si zařídil bydlení apod.

jezuras
18. zář 2013

@pavlinaoo; @wisttit; vím máte pravdu jsem opravdu BLBÁ, ale musím dost vydržet, je to hlavně kvuli holkám, řekla jsem si do konce měsíce a dost, nečekám, že se ke mě vrátí, teď už ne. Holkám je 17 a 14 let. mě 37, věřím, že jednou bude lépe, ale miluji ho a nějak musím hodně kombinovat, co a jak dál. Tvrdí mi, že dceru musí vozit na autobus do školy, je to pravda, snažím se to řešit,, že si upravím prac.dobu, on však řekl, že jí bude vozit ať se mi to líbí nebo ne, nebráním mu a proto musí zůstávat, je tam moc věcí, které musím dořešit, vím, že půjde, ale teď nemá kam. Je z něho sobec, nikdy takovej nebyl. Byl to vždy skvělej táta a manžel.. Nechápu to. Dnes s ním chci mluvit co a jak dál, to co mi dnes napsal je také dost vypovídající o tom co chce. Snad se konečně k něčemu doberem, nechce moc komunikovat. Tak pa, zítra písnu, zda je nějaký posun. A všem moc děkuji za podporu, kterou mi dáváte. Je to velká pomoc. Díky. 😉

kristyn.g
18. zář 2013

@jezuras no vidíš, jsi mladá holka! Moje kolegyně v tvém věku teprve začala přemýšel o prvním miminu... Je pravda, chlapy jsou dost krutý a surový když si usmyslí že se jim již nehodíme do krámu, oni se jim otevřou oči až když je pozdě ☹ když už moc ublížili ☹ Manžel mi vyhrožoval rozvodem už asi poslední rok ☹ skoro několikrát do týdne, stačila maličkost, třeba že musel někde čekat pár minut atd... říkal mi že se k sobě nehodíme a že doufá že mu dopřeju klidný rozchod. A pak přišlo to, že mi jednou řekl že se mnou nechce děti a že se chce definitivně rozejít, že neví co chce, slíbil bydlení do října což nedodržel a vykopl mě tak jak mě vykopl, a já přes to teď sedím v jeho "našem" bytě na "našem" gauči... Mam z toho hroznou depku, mam pocit že se to vrátí, celé manželství si na mě svým kamarádům jen stěžoval, takže jsem pro ně hrozná furie a teď, nedokáže ani pořádně přiznat že to ON udělal chybu...

wisttit
18. zář 2013

@jezuras nikdy bych neřekla, ze jsi "blba". To určitě nejsi. Spis hodna. Určitě si zasloužis mít někoho, kdo Te bude mít opravdu rad a ja Ti to moc přeju!!!

jezuras
18. zář 2013

@kristyn.g; @wisttit;; moc děkuji holky, jsem blbá, to říkám já, neumím mu říct, vem si kufr a vypadni. Chtěla bych mu to říct. Dnes jsme řešili, co bude dál. Jsme zatím domluvení, že bude několikrát v týdnu a o víkendu u ní, Přijede ke mě kvůli holkám. Nemůže kvuli práci odejít úplně. Žít si budeme každý po svém. Jíž ho po dnešku neřeším, budu se snažit žít svůj život, jako by nebyl doma, vím, že už není cesta zpět. Svůj život má u ní. Bude náhradní táta jejich dětí.Ať se stará, dvojčata skoro dva roky a ještě jedno dítě pět let. Jí je 32 let, Podařilo se rozbít dvě rodiny. Pět dětí bude nešťastných, to je prostě děsné. A přesto ho miluji. Bude mi dlouho trvat, než se z toho dostanu. Hlavně, když bude částěčně doma. musím se od něj úplně odprostit. Neřešit, že je s ní na telefonu, že k ní jede.

Tobě kristyn.g také přeji hodně síly, protože i ty co prožíváš je náročné, znova hledat důvěru a porozumění je velmi těžké. Pokud to překonáte, bude to dobré, pokud ne, půjdete každý svou cestou, jsi mladá holka a hlavně můžeš si říct, že jsi to zkusila a dala jsi šanci někomu, kdo ti strašně ublížil.

wisttit moc děkuji za tu sílu budu ji hodně potřebovat, abych tuhle situaci ustála. Je mi strašně smutno, když vidím kolik chlapů dokáže bezva ženským ublížit, Je to opravdu strašné.

Ještě jednou děkuji, určo se ozvu, jak to u nás vypadá. Jste všichni zlatíčka.Moc mi pomáháte 🙂 .

natykata
19. zář 2013

Dovolím se přidat....já to zažila dvakrát :/ jednou po 3 a půl letech s dvouletou dcerou...půl roku před svatbou:v jeden den zval tetu na svatbu a druhý den,že už mě nemiluje a končíme.V podstatě jsem se z toho nedostala do dnes,ale jsme dobří přátelé a na všem se dokážem domluvit,tak jsem ráda aspoň za to.......nu a teď nedávno: 1.6 jsem se vdala,máme roční dcerku,boží,pohádkový vztah.Jenže o svatební noc mi umřel otec,já se zhroutila a 3týdny po svatbě mě opustil manžel a hned si našel náhradu,vzhledem to samé co já,ale mladší a bezdětná.Díky předešlé zkušenosti mě tohle naopak nakoplo,abych začala žít.Odstěhovala jsem se do jiného města,našla přítele,který miluje mě i dcery a po 6letech kdy jsem hledala sama sebe a své místo,po dvou dětech a dvou spackaných vztazích-svatebách,jsem konečně maximálně šťastná.Takže nevěšet hlavu holky,i dobří chlapi existují!

codal
19. zář 2013

@natykata páni, tleskám, jsi silná a krásná ženská... ať ti život teď už vychází tak, jak si zasloužíš🙂 Hodně štěstí!

jezuras
20. zář 2013

@natykata no pání tak to je super, co jste dokázala, jste silná a krásná. Také bych potřebovala trochu té síly. Přeji hodně štěstí a lásky, kterou všichni potřebujeme.

jezuras
20. zář 2013

@codal Ahoj, snad se také dočkáme a bude nás někdo milovat. Jen se obávám, že já na jiný vztah bez manžela nejsem připravená, protože ho miluji a on byl tak super. Vždy budu srovnávat. Bojím se toho.

codal
20. zář 2013

@jezuras kdyby byl tak super, tak by si nenašel milenku, neopustil by tebe a holky a neubližoval by vám tak, jak vám ubližuje!!! Já věřím, že jste měli hezké manželství a že máte za sebou hezké roky, ale příjdou ještě lepší, uvidíš!!!

kristyn.g
20. zář 2013

holky to dáme...

codal
20. zář 2013

@kristyn.g o tom nepochybuj🙂

andreeemac
20. zář 2013

Po delší době zdravím všechny opuštěné dámy a "zoufalé manželky", 😎 , musím Vám nalít trochu optimismu do žil....tak, mě také manžel zahnul, dokonce jsem si musela milenku vlastnoručně vyhodit z postele.......byla to výborná zkušenost, ne že bych to zrovna doporučovala, ale usnadní Vám to okamžité odmilování od manžela či partnera. Dnes se té scénce jen hlasitě směji s kamarádkama u kafe a lituji dotyčnou dámu, že musela absolvovat takovou potupu. Tak je to celkem 9 měsíců, co jsem se nechala ukecat od svého kolegy, podotýkám, že o 14 let mladšího kolegy, a šla na kafe........dámy, nechte do svého života směle vstoupit lásku, ač se Vám to zdá zcela absurdní a nemožné. Je to krása. Kdyby mi někdo řekl, že ve svých 41 letech budu mít doma 27 kolouška, tak bych mu poklepala na čelo a poslala do studený sprchy. NIKDY, to by mě asi tak napadlo. Ovšem od jisté doby se bojím NIKDY už vyslovovat, protože koloušek je prostě drahoušek. Vaří, uklízí, nakupuje, předělává byt.......navíc mě neustále chystá nějaký překvapení......ze začátku jsem to brala s obrovskou rezervou, ale dneska už vím, že to prostě funguje a mnohem lépe než s mým stejně starým ex..........o sexu ani nemluvím 😀 , na svého ex teď dělám dlouhý nos a jsem šťastná....a jako bonus....kolouškovi rodiče jsou absolutně v pohodě a vůbec nic neřeší......takže dámy.....nebojte se ničeho, pokud kolem Vás krouží nějaké mladé zlatíčko, nebojte se toho.......láska je prostě láska. Hodně štěstí Vám všem a těšte se na to, co Vás čeká......