Zlomila jsem si kotník, manžel to těžce nese..

katty6
2. čer 2010

Ahoj holky, nejak se dnes potrebuji vypovidat a jinou moznost nez to napsat tady v podstate ani nemam. Jsme s rodinou v cizine, kamosky tu jeste nemam.. 😒
Ted prochazim neprijemnym obdobim, pred par dny jsem si na vylete s rodinkou zlomila kustku v nartu a mam zasadrovanou nohu na ktero nemuzu stoupat ☹ Manzel je cely den v praci a ja jsem doma s rocnim deckem co zacne za chvilu chodit.. Je to prvni moje zlomenina a je to dost neprijemne, jsem odkazana na pomoc manzela, nemuzu se dostatecne starat o sve dite, sotva se pohybuji po byte o berlich (zvykam si) 😔
Kdyby jen to, tak toto sem nepisi a neresim. Ale co se to stalo tak mezi mnou a manzelem je odcizeni ☹ Zacalo to tedy jeho reakci na to co se se mnou stalo.
Od chvile co se to stalo byl bez nalady a zamraceny, odcizoval se.. Popisi vse podrobne aby to nebylo vytrzene z kontextu .
Byli jsme na prodlouzenem vikendu na vylete s kamarady co prijeli k nam na navstevu. Posledni den dovoleny, tesne pred odjezdem zase k nam domu jsem si blbe slapla na schudek, uklouzla a zlomila jsem si kustku v nartu. Tenkrat ale jsem si myslela ze je to jen vyvyrtnuty kotnik, nic vic.
Bolelo to moc, udelalo se mi nevolno a mela jsem zavrate, takze me manzel odnesl si sednout a jsme to ledovali pres hodinu (diky tomu vlastne se pozdrzel nas odjest z rekreace). Pak jsem uz nebyla schopna se postarat o naseho maleho a tak vse musel zaridit manzel (sbalit veci, prebalit maleho, odnosit vsechny veci do auta a jeste nakonec i me odnest do auta). No, od chvile co se mi to stalo manzel byl zamraceny, zamysleny, odtazity..
Ale delal vse potrebne. Pak nasledovala 4hodinova cesta domu. Vecer jsme tedy byli uz u nas doma a nohu jsem mela moc oteklou.. Kamaradi se balili na cestu do Cech, protoze druhy den uz se vraceli do CR. Proste bylo pylno..A ja jsem do toho rekla, ze je potreba jet se mnou do nemocnice, noha nevypadala dobre. MAnzel tedy me odvez, kamaradi zustali doma s malym. V nemocnici nam tedy rekli ze mam zlomeninu, dostala jsem sadru..Po ceste z nemocnice manzel se stavil v lekarne a koupil mi berle. Domu jsme se z nemocnice vratili pozde, manzel byl uz uplne "hotovy" totalne bez nalady, zamysleny, podrazdeny. Ovsem chapu, ze pro nej to nebyla prijemna situace, bylo take jasne ze sama se o maleho nepostaram.. bylo treba neco podniknout a nejak to resit.. tak jsem navrhla, ze by mohla k nam prijet jeho mama pomoci.. Na co on necekane ryhcle vypalil, ze to nepujde, protoze by nemohl chodit pak do hospody (jeho mamaodsuzuje hospody ,on proto nerad pred ni dela neco co se ji nazamlouva).
To me tedy prekvapilo.. Ale nic .to neni podstatne.. Nakonec jsme se ten den na skypu domluvili s babou ze prijede. Manzel tedy musel zaridit letenky.. Pro nej to byla take palka a dalsi starost.. Vse co citi a proziva bylo videt na jeho vyraze (otraveny, zniceny).. Nicmene to vse zaridil. To ocenuji, ale vadi mi to jak k tomu vsemu pristupoval a ze se vubec nezajimal o tom jak mi je, nestaral se vlstane o me pokud jsem ja o neco nepozadala (o maleho naopak se vzorne staral). Nevim, nemela jsem z nej dobry pocit, pripadala sjem si na obtiz a vycetla jsem z jeho chovani jen to ze mu zpusobuji dalsi starosti, zadny soucit a pochopeni jsem nepocitla :( To bych ani tak neresila dokud mi vecer nerekl, ze valstne za svoje zraneni si muzu sama, ze sem neopatrna, detinska, nezodpovedna apod..(vlastne proto se tak i chova ke mne). To mi rikaval i drive, ze sjem naivni a nekdy se chovam detinsky, ze to ho rozciluje a vadi. Ten vyrok me trochu zklamal a hodil do lehkeho smutku. A vecer si manzel sel spat do jineho pokoje sam, ja zustala s malym v loznici ☹
Druhy den vecer kdyz jsme po koupani prevlikali maleho do pizama na prebalovaku jsem skoro spadla, a abych se udrzela tak jsem se chytila toho brebalovaku ze jsem ho posunula dopredu svou vahou. Na to manzel hned neprijemnym tonem zareagoval "jeste mi tady spadni, tohle jeste chybelo".. Nepamatuji si presne ten vyraz ale neco v tom smyslu.. Toto se me uz dotklo...takova necitlivost vuci me a memu zraneni..
Rano si me ani nepozdravil kdyz sel do prace, jen kluka :( tvaril se vazne a jako cizi.. Na a v noci toho dne jsem si sla na toaletu a udelalo se mi nevolne, ztratila jsem na chvili vedomi a spadla na chodbe. Manzel vybehnul, odnesl me do loznice na nasi postel kde uz spal maly (obycejne maly spi ve sve postylce, porad kojim v noci. Jelikoz nemuzu stoupat na jednu nohu neumim si ho dat do postylky, tak jsem ho nechavala u sebe ). Kdyz manza uvidel ze maly spi v nasi posteli tak mi to vycetl a rekl at ho davam do postylky..(manza je nekdy az moc uzkostny a opatrny a mysli si, ze maly muze z postele spadnout). Zase ten neprijemny ton a to tesne po te co se mi udelalo spatne a jsem byla mimo, tocila se mi hlava..
Druhy den rano zase odesel do prace jako by byl cizi, s vyrazem otravenym. To uz me nastvalo a to byla posledni kapka. Vse jak se choval ke me doted po urazu jsem si pretpcila v hlave a bylo mi smutne. Pak v tomto smutku a hnevu jsem mu napsala na skype do prace vse co si teda o jeho chovani mYslim.Neco v tom smyslu ze je sobec, necitlivy apod. No a vecer kdyz on prisel z prace tak byl nastvany, nemluvil, a kdyz sjem se ho zeptala proc tedy nemluvi a ani nejde za nami do obyvaku rekl ze jsem mimo, ze ho porad jen kritizuji a ze si nevazim toho co mam apod.. Pohadali jsme se..
Utkvelo mi v hlave jen to ze rikal ze sjem mimo a ze mam neco delat se sebou, ze sjem vztahovacna a jen osocuji..
Ted jsem tak trochu na rozoacich, jestli treba nejsem opravdu mimo.. proto to pisi sem..
Pripada mi nespravedlive jeho chovani ke mne, navic kdyz jsem ted takova "bezmocna" a potrebuji peci a pomoc. Vubec jsem necekala ze takle zareaguje.. Nikdy se tak nechoval kdyz jsem mela zdravotni problemy. Navic zrovna ted uz dlouho jsme meli klidny a spokojeny obdobi. Spoustu problemu jsme prekonali ve vztahu, ovsem ne bez me ochoty, toleranci a snahy.. Ale prece. Nechapu takovou zmenu u nej, vadi mi to, mam i svou hrdost a je to neprijemne byt nekomu koho milujes a veris na obtiz, neprijemne kdyz je nekdo v okamzik me slabosti nepekny, kdyz milovany clovek neprojevuje vrelost a pochopeni..
Ovsem chapu, ze jsou to malichernosti, drobnost, ze hadky a nedorozumeni do vztahu parti..Jen mi bylo z toho dnes hodne smutno, potrebovala sjem se z toho vypovidat a hlavne vedet vas nazor, jestli treba neprehanim, jestli jsem opravdu precitlivela..
Dekuji za nazory

filipal
17. čer 2010

@katty6 mas moje sympatie! 😉 😎

filipal
17. čer 2010

Obla, prepac, ale preco tak zdoraznujes, ze pises neafektovane? 😨

kubaka
17. čer 2010

@katty6 mluvíš mi z duše - líp bych to nenapsala - zvlášť to o přehlížení nedostatků.

kuchy
18. čer 2010

No, tak mám sice doma ten lepší exemlpář muže z jiné planety,jak se tu píše a doufám,že mu to vydrží navždy, ale ty které nemají takové štěstí moc lituji. Budou se muset vždy spolehnou samy na sebe. 😒 A rozhodně nesouhlasím, že je to u katty přehnané. Být imobilní a nesoběstačná je pro mě strašné a důvod je fuk znám to dobře a kdybych nenašla oporu u partnera, tak u koho? Taky jsem spíš hrdinka, 🙂 kvůli prkotinám nemrčím, u porodu jsem byla taky hrdinka a bez léků jsem i s kříž. bolestmi porodila bez jediného pípnutí 🙂 . Je to o člověku, každý snáží bolest a nemoc jinak, někdo pomoc potřebuje., někdo dělá ramena a vystačí si sám 😝 Jenže když se takhle partner chová kvůli tzv. prkotině, co by dělal, kdyby třeba kvůli svému hrdinství přišla o nohuuuu????
No nevím, těm supermankám moc gratuluji 🙂 a přeji jim,aby nikdy své chudáčky mažílky nemusely zatěžovat převzetím běžných povinností a nechaly je v klidu pohodlně žít.

kuchy
18. čer 2010

obla: ty jsi veselá kopa 😀 😀 😀 Máš stejně jako já štěstí na partnera a tak to pochopitelně úplně jinak chápeš. Být sama, bez rodiny nemocná a ještě se cítit tak strašně nemožná a neschopná . A každý chlap je svým způsobem sobec, ženy jsou naprogramované jinak, tj. to mateřství , prostě pro své blízké překousneš více, chlapi jsou jiní, mnohdy jim souvislosti nedochází. 🙂

filipal
18. čer 2010

@kuchy vyborne si to vystihla. 🙂
inac muzi budu robit (alebo nerobit) len to, co si my zeny nechame.

veria
18. čer 2010

Ahoj, téma mě zaujalo hlavně zlomeným kotníkem, protože jsem to taky zažila. A když jsem si přečetla názory některých, jak to vlastně skoro nic není a dá se při tom dělat skoro vše, musím se smát. Zlomený kotník se musí většinou operovat, aby se kosti daly k sobě, a tím pádem sešroubovat.
Takže vám tu hroznou bolavou oteklinu (noha oteče, udělají se na ní podlitiny a zvětší svůj objem asi tak třikrát) rozříznou, sešroubují a zašijou....První dny šílená bolest, která se musí tlumit opiáty a i potom to bolí jako sviňa. Nejméně 6 týdnů nechodící sádra, na nohu nesmíte opravdu ani lehce došlápnout, aby se to zase celé neschrulo....Takže jsem chodila zezačátku pouze o berlích, o jedné noze (zkuste si to, neujdete v kuse ani 50 metrů), i na sebemenší trasu z postele na záchod. Sama jsem si nebyla schopna ani uvařit čaj (jak taky, když v obou rukou máte berle) později, když bolest trochu polevila, jsem se naučila skákat po jedné noze. Neumím si představit, starat se při tom o dítě.
A že se s tím dá řídit?? Hmm, zkuste si dát na nohu sádru, kterou máte od chodidla (takže pod chodidlem vrstva tlusté sádry) až po koleno, posaďte se do auta a zkuste se rozjet.......Možná by se tak dalo řídit, pokud by byla zlomená levá noha a auto mělo automatické řazení, takže nemusíte šlapat spojku. Ale i tak by to bylo asi dost obtížné.
A co na to můj manžel? Taky měl tendence mně obviňovat, že jsem si to zavinila sama (stalo se na horách při lyžování bez jeho přítomnosti - na hory nejezdí, byla jsem se známými), nicméně se docela staral - ráno mi udělal čaj do termosky, připravil snídani, večer přinesl jídlo z hospody (neumí vařit). Dítě nemáme, takže to vlastně bylo jednoduché.
Neříkám, že je to největší tragédie na světě, jsou stokrát horší úrazy a hlavně má člověk velmi dobré vyhlídky, že se to prostě za 2 měsíce zahojí (než jsem o tom přestala vědět však trvalo asi 5 měsíců) a bude zas dobře. Ale je to velká nepříjemnost a dovedu si představit, že když je v rodině dítě, tak je to pro všechny velmi náročné.

katty6
autor
18. čer 2010

Veria, s tim co jsi popsala oheldne neschopnosti se obslouzit, dojit pomalu na zachod ze zacatku apod. uplne souhlasim..NEmam kotnik sesroubovany ale i tak je to zahul po strance sobestacnosti. Nemuzu si nic prenaset (obe ruce jsou obsazene berlemi), takze jim na lince abych si to podala sama a mohla zase dat spinave nadobi do mycky, nez prebalim maleho tak to trva pekne dlouho, musim doskakat pro plinu, pak za malym a pak musim ho jeste chytit (on je strasne rychly), udrzet nez mu nasadim cistou plenu. A kdyz je pokakany tak ho nemuzu umyt, jen otru vhcenym ubrouskem ktery si take musim donest, protoze tady uz se podrizuji malemu kde zrovna je a ne naopak, pac ho nosit nemuzu 😠 ..nemuzu s nim ani jit ven..skoro ve vsem jsem odkazana na pomoc. Nez udelam jednoduche veci jsem vycerpana.. A prani pradla je take horor (pouzivam latkove pleny), nez po kuse odnosim pradlo do a z pracky tak to take pekne trva. Jeste ze tu mam babu, ketra mi se vsim pomaha..No jak se rika, kdo nezazil nepochopi 😝
Jsem ale moc rada ze se mi nestalo nic horsiho a jsem v pohode, muzu presto nejak fungovat, jsem se svym ditetem a mam dobre vyhlidky, za par mesicu budu zase fit. Jen si nedovedu pedstavit jak by zareagoval manza v horsi situaci..

vercaberca
18. čer 2010

katty, četla jsem jenom začátek a teď tuto poslední stránku.
a nechtěla by sis život alespoň trochu usnadnit a teď po dobu úrazu používat jednorázové plenky? to že malému zadek utřeš jenom ubrousky není žádná tragédie. večer ho stejně vykoupeš (nebo babička).
to, že je tvůj manžel neempatický je bohužel váš partnerský problém, ale v mých očích to taky není žádná hrůza. je fajn, že se aspoň stará o malého a je k němu super.
ber to i z té druhé strany - on je celý den v práci, domů přijde taky unavenej a tam druhá směna o chlapečka a holčičku, která se v jeho očích zranila nešikovností a tím pádem jí odmítá pomáhat.
my jsme fyzickou neschopnost obou (mojí i manžela) řešili tím, že jsme se všichni vykoupali, navečeřeli a mazali spát. v posteli jsme ještě pokecali, malá si spokojeně usla a my vlastně taky. na začátku mého těhu to bylo krušný - bylo mi zle, celý den jsem měla potřebu spát. takže jsem tady ležela, malá si hrála. večer došel vyřízenej manžel. naštěstí to po 3 měsícíh ustoupilo a jsme zase fungující rodina.

meleri
18. čer 2010

Katty,

obdivuju tě jak to zvládáš s látkovýma plenama, já je používám taky takže vím že je to přecejen práce navíc, jsi fakt statečná! chápu tě že chceš pro malého to nejlepší.

a jak dlouho to tak ještě budeš mít? a malý v roce už musí taky celkem vážit...ale super fakt ta tchýně že ti pomáhá..možná je to i tím že to manžel nechává víc na ní když tam je...já sem si to všimla u nás...taky žijeme v cizině a když tu přijede mamka, tak manžel prostě na všecko prdí, nechává malého s ní a se mnou, ale jakmile odjede pryč tak už zase běží všecko po starém...

právě sem si říkala že s tím kotníkem to nebude žádný med, a jak to Veria popisuje tak si myslím že ten císař je lepší než toto..protože první tři dny to strašně bolí ale pak už se dá víceméně fungovat, kromě nějakých těžkých zvedání...aspon má člověk ty ruce volné..

vercaberca
18. čer 2010

@katty6 teď čtu tvůj dlouhý příspěvek ze včerejška. to vás čeká dlouhá cesta - tedy hlavně tebe, jestli vydržíš trvat na svých zásadách. sice bych s tvým mužem žít nemohla, ale to neznamená, že ty bys brala toho mého všemi deseti 😉 . s takovým partnerem bych byla pečená vařená u maminky 😀 .
jinak mám pocit, že tě tvůj partner nikdy nebral jako partnerku, které by si vážil. rovnocení partneři si nedělají věci, jakože vezmou nabídku práce, která ovlivní život jich obou. nebo si neumím představit, že bych o manžovi nevěděla - celou noc už vůbec ne. ale já jsem temperamentní "italka". po noci mimo domov bez info, by se domů prostě nedostal. bez pardonu.
a myslím si, že obla a spol jsou taky temperamentnější.
@kubaka tohle nikdy nepochopím, že ženská doma vrtá apod. taky umím vyměnit kolo u auta, posekat zahradu, přišroubovat apod, ale proč bych to dělala? ty sama sebe jsi pasovala do "služtičky" a pak se div, že tě tak bere i rodina - manžel. nechci ti spílat, jen to je pohled z venku. rozhodně můj komentář neber špatně, prosím 😉 .
@berenika39 s tvým rozsouzením císař vs zlomená noha jsem se tady posmála 😉 😀 😀 😀

berenika39
18. čer 2010

@vercaberca no já už to ted 22 měsíců po akci taky beru tak nějak s úsměvem, ale zase tak veselé to nebylo. psala jsem to sem jako že fakt, vím, jak to chutná obojí současně 😉 . ale už jsem to říkala, pro nás všechno to groteskní kolem mělo nakonec ohromnej přínos - my jsme se prostě tím průšvihem našli. všichni čtyři.
hodně taky záleží na povahách zúčastněných, na pohledu na život, pesimista nebo citlivější osoba se třeba hroutí, a nemyslím to špatně, každej jsme jinej, tak to je.

měla jsem děsnou kliku na oddělení šestinedělí, super personál, nosili mě na plastový židli do sprchy ostříkavat sprchou jak slona, byla jsem slabá jak moucha. pak mě rehabka učila po chodbách chodit s rákoskama, s tím rozpižlaným břichem to bylo 😝 😝 😝 😝 . byla jsem tam za exota, se sádrou a miminem. vlastně jsem ze šetinedělí byla na propuštění, prcek ok, sekce v pohodě, a oni mě tam nechali na nadstandardu, abych mohla být s malým, na ortopedii by to nešlo, jsem jim za to vděčná a sestřičky dělaly děsnej kus práce navíc.

veria
18. čer 2010

Bereniko, kotník a jizva po císaři, to muselo být maso. Klobouk dolů. Ale člověk zvládne hodně, když musí, viď 😉

berenika39
18. čer 2010

jenže tam bylo to malý štěstí, takže zcela narovinu - bylo to hnusný, ale hormony pracujou a přitulení petáska bylo nad všechny analgetika.
p.s.ani nepíšu, že jsem byla ošizená o dost léků na tlumení bolesti, abych mohla kojit. jo a narkozu na 2,5hodinové šroubování kostí mi taky kvůli mlíku nedali, jen spinál. ale musím říct, že jak jsem se toho bála, bylo to v klidu.

takže ženy, všechno se dá nějak přečkat, hlavně když to má řešení, jsou jiný hnusný nemoci, proti kterým není lék, hlavně se tím moc nesžírat, oklepat se a užívat si života dál 😉 😉 😉 😉 😉 😉

ygreen
18. čer 2010

katty: mě tvůj muž přijde jako sobec a hlavně že má jiné zájmy než ženu, potažmo rodinu. Něja mi přijde, že má raději společnost kamarádů z hospody, nebo někoho jiného ☹ Já si vůbec nedokážu předstvait že by mi muž řekl, ať pohnu, že už má na večer jiné plány 😠 o našich plánech spolu mluvíme dopředu. Minimálně mi třeba zavolá z práce, že si skočí s kámošema na pivko a že bude doma v deset a půjdou tam a tam do hospody. A taky se mě zeptá jakmi je, co malej, a jestli mi to nevadí a nemám jiné plány.
Trochu mi přijde, ž etě muž bere jako "paní" co porodila jeho milované dítě,ale to může být jen můj pocit. Každopádně nesouhlasím s názory, že jsi moc "ublížená" a šťouráš se moc v pocitu slabosti. Podle mě to přímo souvisí s tím že ti ten kotník dal od začátku manžel "sežrat". Chápu že může být rozladěný, ale ten pocit by měl po chvíli ustoupit pocitu starosti o tebe. A i když by ani můj manžel nedělal věci "sám od sebe" na požádání by udělal cokoliv.

veria
18. čer 2010

Katty, musíš to prostě teď vydržet a na ty látkovky bych se teď vážně vykašlala.....Nikdo po tobě nemůže chtít, abys s tímto ještě prala. Mimořádná situace vyžaduje mimořádná opatření, ono se klukovi ty 2 měs. v papírovkách nic nestane. Nesmíš být chtít za každou cenu dokonalá, a už vůbec ne teď, když máš tuhle polízanici s nohou. Mysli taky na sebe. A manžel to jistě nemyslí nijak zle, jen ho nová situace zaskočila a musí se s tím taky nějak poprat.

veria
18. čer 2010

Bereniko, já jsem na operaci měla taky jen spinál. Necítila jsem nic. Jen jsem před tím brečela ze šoku a prosila anesteziologa, ať mi dá k tomu nějaký oblbovák. Asi dal, nějak mi ty dvě hoďky uběhly, ani nevím jak. Ale nespala jsem. Operovali mi to v Rakousku.

katty6
autor
18. čer 2010

Vercaberca: tak to jsem se zamyslela kdyz jsi pala ze by u tebe manzel se nedostal vubec do bytu kdyby tak dlouho coural a nedal o otm vedet..mozna proto tvuj manza si to nedovoli, vi co by ho cekalo.. 😀
A ten muj mi jeste obcas rika ze jsem hysterka..😝
Jsem teda dost temperamentni ale u me je tabu sprosta slova a chovani ktere by ponizovalo nebo omezovalo druheho..Takze jedine co mi pak zbyva jen ferove a slusne trochu vice nahlas rici co si teda myslim, jak se citim a co vyzaduji..To si nenecham ujit a necekam az prijde ta prava chvilka, pekne hned pokud je to cerstve 😝
Evidentne bych mohal pritvrdit, co myslite? 😅
A ted vazne, po letech vztahu si uvedomuji hodne veci o tom jak jsme fungovali apod.. Mozna je to pravda, ze me nikdy nebral jako rovnocenneho partnera 😒 Je to beh na dlouhou trat..
Latkkove pleny uz sidim a davam i jednorazovky.. Ted mi ale hodne pomaha se vsim baba, takze porad latkovky vedou
😉 je to filozofie, techhle se jen tak nevzdam..

katty6
autor
18. čer 2010

Bereniko, mas pravdu, vse se da pekonat, ale ve dvou je to mnohem lepsi, jednodussi, veselejsi 😉
Mileri: je to presne nas scenar, ted jak je tu baba, tak nas tatka se skoro nezapojuje, jen ty nakupy..Dokonce ani s malym netravi tolik casu, spise si uziva pohody nekde s kamosema mimo domov :( Dost se izoluje.

filipal
19. čer 2010

ano, jedna vec je kriza vo vztahu z dovodu nejakej zatazovej situacie - ako napriklad u teba Katty tvoj uraz,
ale druha vec su postoje tvojho muza, ktore uz signalizuju, ze niekde je chyba. osobne si myslim, ze ludia sa az tak velmi nemenia a v tvojom muzovi to muselo byt uz predtym. v case dvorenia, zalubenosti a pod. sa to este akotak da, ale ked vytriezveme, objavime partnera v novom svetle.

kolko ma rokov? mne pripada velmi mlady....uteka od rodiny ako sa len da. to ze ta nazyva hysterkou, je rana pod pas.
to sa nerobi. jasne, ze zeny reaguju emotivnejsie, ale podla tvojho prejavu, ty mas od hysterie daleko.
Katty, pytas sa, ci mas pritvrdit....ale ako? je ochotny napriklad obmedzit ponocovanie s kamosmi? ked nebude ochotny spolupracovat, co mozes urobit? vies, bud mu na tebe a vasom vztahu zalezi ( vtedy sa bude snazit), alebo nie (nespravis s tym nic).

kuchy
19. čer 2010

filipal: ne vždy je to věkem, s manželem jsme stejný rok výroby 😀 Je jen o pár měs. starší a takhle se nechová, 😝 je pravda, že je taky ještě dost za mnou, spostu věcí se teprve učí chápat,ale zodpovědnost a starost o rodinu pochopil ihned. .....myslím,že je to i výchovou.... 😉

ruzenkas
19. čer 2010

@radka.m. Souhlasím s tebou...ve chvílích, kdy jeden z rodiny onemocní, se ukáže, jak je vztah pevný. Já mám ve svých 23 letech rakovinu a manžel je mou velkou oporou. Vím, že kdyby to byl nějaký jiný chlap, že by mě taky mohl nechat samotnou, ale také proto jsem si ho vzala a ukázalo se, že vztah je opravdu pevný a ještě jsme k sobě našli daleko bližší cestu a pouto je silnější. Manžel doma uklízí, bylo období, kdy pral a žehlil a nikdy mi nic nevyčetl...

filipal
19. čer 2010

@kuchy mas pravdu, nie je to len vekom. ani neviem, ci vychovou.... niekto je proste zodpovedny odmalicka.
nieco sa da trochu skresat vychovou ( ale ciastocne som uz v tejto oblasti stratila iluzie! 😀 )
ALE, stava sa, ze niektori jedinci casom dozreju. (hlavne medzi 20-30) tak nejako vykvasia 😝 😅 a viac si vazia niektore hodnoty.
@ruzenkas tesim sa, ze mas muza, ktory ti je oporou. s jeho pomocou to urcite zvladnes. 😵 😵 😵

kuchy
19. čer 2010

@ruzenkas : držíme pěsti v brzké uzdravení, 😉spolu to zvládnete, hodný manžel je k nezaplacení 😎 A miminka se taky dočkáte , máš ještě spoustu času, já jsem chtěla stihnout do 25 první a nakonec budu mít do 26 dvě 😀 😀 😀

obla
19. čer 2010

@katty6 Reaguji jen na to, co přesně jsi napsala.. nic víc z toho vyčíst nemohu. Nežiji s Vámi. 😉 Podrobnosti jako popohánění v obchodě a podobně jsi v úvodním příspěvku neuvedla.. Takže jsem na ně nemohla reagovat. Pokud je to takhle, též bych byla zklamaná .. Ale snažila bych se o tom promluvit konkrétně a přímo s ním. Naše názory Ti koneknonců můžou být volné, stejně si z nich vybereš jen to, co je ti sympatické.. viz ten můj. 🙂 (To je normální.. to neber vztahovačně) Takže bych se asi na chytré rady, názory a připomínky ostatních (včetně těch mých) asi vyprdla.. a promluvila bych si o tom se svým manželem. Protože tohle si musíte vyříkat vy sami. A asi je mezi Vámi málo komunikace, pokud o problémech nemluvíte hned, upřímně a narovinu. Pak se spoustu takového dušení vyhnete. Buď přímá, konkrétní, ale ne s postojem (mám navrch a pravdu) a zeptej se ho na jeho postoj .. On sám bude nejlepší odpovědí.

Jinak doporučuji knihu Respektovat a být respektován. 😉

kubaka
19. čer 2010

@vercaberca proč bych to dělala? protože když jsem požádala, aby něco udělal odvětil: to je to tak složitý, že si to nemůžeš udělat sama? 😀 Na zahradu odmítl chodit jednou pro vždy, takže trávník si taky sekám sama. Ale vrtat jsem se věru nenaučila - to byla jen řečnická promluva. Než poslouchat kecy, tak si to raději udělám sama...
Opravdu se ale jako ušlápnutá služtička necítím - byla jsem vždycky schopná a samostatná, ale taky si umím vydobýt to své a přes něco prostě vlak nejede - ono to napsané vyznívá přeci jen trochu jinak, než jak to je v celé své šíři. Tož tak 🙂 🙂 🙂 Jsou ovšem situace, kdy to dojde do extrému - jak jsem psala výše a fakt to zabolí, když je člověk bezmocný a potřebuje obstarat. Když ten chlap v sobě nemá altruismus a potřebu pečovat o druhého, tak já to do něj nenaleju, ani si to nevymůžu, když to nejde z něho. Pak se v něm akorát hromadí vztek, který pak přeteče a je to hnusné. to je zkrátka povahou - navíc viděl mého otce pod pantoflem, svého otce a matku generála a tak se podvědomě proti tomu už a priori brání. Je to jeho problém, který stále není schopen si připustit a řešit a já tak akorát můžu se snažit nedělat vlny, chci-li aby byl doma klid. Což až tak není, ale pracueje se na tom v manželské poradně, kam jsem ho já nahnala a on ochotně chodí - to já jsem hybatel většiny toho, co se doma děje - takže prakticky opak služtičky. Je to složitější. 🙂 🙂 🙂

ygreen
19. čer 2010

kubaka: já bych taky doma většinu věcí zvládla s přehledem, ale když mám fajn muže a jednou jsem se rozhodla, že nám to prostě klapat bude 😀 😉 tak jsem se taky rozhodla nedělat vše, ale zapojila jsem ho do všeho. Hned jak dojde z práce, má syna, hrajou si, blbnou, okoupou se a tak. A třeba velký úklid máme jednou týdně a hezky fifty fifty. Já něco, manža něco. Třeba jen s malým uklidí barák od hraček a pak jdou na zahradu. Každopádně manžel ví, že jsem soběstačná ženská, ale taky ví to, že on tu není jen na parádu. A "péruju" ho dost tím, že jsem po celém dni s malým už večer docela líná a teď v 7 měsíci mě už dost bolí záda, takže miláčku přines mi prosím tohle a tamto 😀 a manža to udělá, ale to samé dělám i já, když chce něco on. Na nákupy taky jezdíme společně, prostě jsem ho hned na začátku našeho vztahu zapojila do všeho - to nebyl takovej problém, bylo nám 22 😀 ale dodnes si to pamatuju - bydleli jsme v přízemí domečku a manžel čuměl na Slunce, seno, a pár facek a rozvalenej na gauči ve spodkách a děsně se řehtal a já pucovala kuchyň a to jak se řehtal mě nasralo 😀 tak jsem se postavila mezi futra a říkám mu " tak hele, hned teď si vybereš věci, které tady doma budeš pravidelně dělat, na tohle já prdim". NO a vybral si praní, vytírání, odpadky, luxování a sekání trávy. Dnes už jen seká, vynáší odpadky, a příležitostně vytře a vyluxuje, ale to je jedno. Naučilo ho to hned od počátku, že nejsem služka a vzal normálně za svý, že když někde bydlíme oba, tak taky oba na tom našem hnízděčku pracujeme.
A s malým to bylo to samý. Když přišel z práce a já byla grogy, prskla jsem mu píďe do ruky, vzala jsem si špunty do uší a adios alespoň na 1,5 hodinky 😀 nebo jsem prchla s knížkou do vany, apod.

Můj názor je ten, že chlapi si dlouho neváží žen, které doma vše udělají, zvládnou a zařídí. Protože si na to zvyknou a přijde jim to jako standart. Pak to vyžadují, ale nepoděkují ani to neocení. Naopak - jakmile dojde k posunu k horšímu, tak ženskou akorát zdrbou, že kde je teplá večeře a proč je tu bordel. A zároveň si myslím, že chlapi si potřebují připadat důležití a tak se na nich musí také něco nechat. Chodit do práce není vše 😉 Musí mít svou zodpovědnost a ta se týče i takové blbosti, jako pravidelně vyvést popelnici 😉

Já nikdy na pořádek pes nebyla a manžel, když jsem fakt vygruntovala, když přišel z práce div nepadl na kolena a pak mi třeba z procházky s malým přinesli zmrku nebo dortík za odměnu 😉

kuchy
19. čer 2010

@ygreen : souhlasím, mě doma manžel od začátky taky s běžným úklidem pomáhá , já teda uklízím hodně.....vynáší koše, obsluhuje myčku, koupe Matýska od prvního rizik. těhu plně převzal žehlení.... já žehlení nenávidím a hrozně mě z toho bolí záda...jeho to prý docela baví,tak proč ne 🙂
Důležitá je dělba povinností, s dětmi se člověk i tak dost nadře, jenže narozdíl od běžné práce je směna celodenní a nekonečná 😅

ygreen
19. čer 2010

já si myslím, že mu to dává i určitý pocit nepostradatelnosti a důležitosti, i když to nazývá třeba otravným 😉 a zároveň se tím stal mohem více zodpovědným. A já jsem ale taky pěkná držka, takže když se mi něco nelíbí, hned je to venku a než aby manža měl doma čumět na můj otrávenej xicht a poslouchat moje rádoby vtipné sarkastické poznámky, tak pěkně poctivě volá, když chce někam jít, ptá se jestli mi to nevadí (jen v rámci slušnosti, stejně by šel 😀 😉 ) a tak.

ruzenkas
19. čer 2010

@filipal Děkuji, já jsem za to taky moc vděčná 🙂