Zmatek v hlavě. Mladší brácha čeká s přítelkyní mimi

livand
2. led 2015

Tak mám od včera v hlavě zmatek... Můj o tři roky mladší brácha mi včera oznámil, že čekají mimi. Nejsou svoji, brát se asi nebudou... Ta bráchy přítelkyně je taková... No těžko ji nějak hodnotit, strávila jsem s ní celkově tak možná 3 hodiny času při tak 5 setkáních... Jsou spolu dva roky a nevím zda to bylo plánovaně, nebo ne, ale to je vcelku jedno.
Ani nevím co na to říkala mamka. Ta už to zjevně věděla, ale včera se na to téma nijak nevyjadřovala. Možná s ohledem na mě, protože já bych mimi chtěla už tak 3 roky, ale přítel se nějak s rolí otce neumí ztotožnit ☹
Taťka taky nevím co na to bude říkat :-/ Naposledy něco tušil, ptal se mě na to, ale já mu říkala, že to je blbost, že to určitě ne.
Ve mě se teď mísí pocit lítosti, že mladší brácha bude mít mimi dřív a obava zda si nepo..al život tím, že čeká dítě "s ní" ☹

kacca11
2. led 2015

Abych to shrnula, ty nechceš, aby měl dítě s dlouholetou přítelkyní, kterou prakticky neznas? A nechceš, aby byl brácha první před tebou? Obávám se, že tohle je čistě tvuj problém a měla bys řešit sebe a svůj vztah, to, že tvůj přítel zatím dítě zřejmě nechce, než budeš hodnotit vztahy ostatních

tulikiss
2. led 2015

@livand nepises kolik ti je takze predpokladam ze je tvuj brat uz plnolety, tak si myslim ze ma pravo si rozhodnout o tom sam kdy a s kym bude mit dite... nehlede na to ze pises ze on je o 3 roky mladsi a ze ty uz 3 roky chces dite, to znamena ze je v tom veku kdy ty si zacala chtit dite...a hlavne hodnotit nekoho jenom podle par chvil s nim stravenych je trochu blbe ne, a hlavne zije s ni on ne ty...chapu ze te trapi ze nemas jeste miminko ale to si musis vykounikovat s partnerem a ne ocekavat ze vsichni kolem taky nebudou mit deti jenom proto aby tobe to nevadilo

toga25
2. led 2015

Nesoudila bych přítelkyni bratra. Jednak ji neznáš a jemu třeba vyhovuje. To že se tvůj muž na otcovství ještě necítí a ty už bys chtěla je sice pro tebe smutné, ale někdo to tak prostě má. Pokud tu myšlenku neuneseš a on ti není schopný odpovědět, kdy bude plus minus připravený a ty na to už opravdu spěcháš, tak bych si asi s takovou našla někoho jiného, ale s tím budeš určitě taky nějakou dobu čekat... Je na tobě rozhodnout, zda ti muž za čekání stojí nebo ne. Neznám vás tak nemůžu soudit... Bratrovi to přej, třeba až se miminko narodí, i tvému muži se to zalíbí a něco se v něm pohne a najednou se bude těšit a chtít vlastní. Nepřát to jemu, když ty to nemáš a toužíš po tom, je sobecké. Je to tvůj bratr, tak ho podpoř. Všechno má svůj čas. Neboj, taky se jednou dočkáš 🙂 A moc ti to přeju 🙂

pincola
2. led 2015

Neber to špatně, ale mě taky přijde, že to je tobě, jak píše@kacca11 . Není na tom ncic špatného, určitě to neznamená, že jsi špatný člověk nebo tak. Prostě tě jen píchlo u srdce, protože tvůj přítel s tebou mimi teď nechce a ty nemáš jistotu kdy a jestli bude chtít. Jak by ses cítila, kdybyste se měli třeba v létě brát a pak se snažit o mimi, bylo by ti lépe ne? Já myslím, že to odkrylo problém, který máš s přítelem, jak dlouho jste s přítelem spolu a kolik vám je let?

kvakuska
2. led 2015

@livand bratrovi a jeho přítelkyni mimčo přej, jsou dospělí, ať už mimčo bylo nebo nebylo plánované, je jejich rozhodnutí si ho ponechat, takže budeš teta, ať se ti to líbí nebo ne ... říká se :"přej a bude ti přáno" ... miminko je přece radost 🙂
Že z toho máš rozporuplné pocity je tvůj problém. Možná sis představovala, jak jednou ty budeš oznamovat své těhotenství, všichni z toho budou paf, pro tvé rodiče to bude první dítě ... jenže život není o představách ... na rozdíl od tvýho chlapa tvýho bráchu představa otcovství asi neděsí ...

... myslím že máš tak trochu problém a na tvém místě bych ho už asi začala pomalu řešit ... nevím kolik ti je, ale nakoukla jsem do tvého blogu a už od února 2009 tam dáváš fotky a zprávy týkající se těhotenství, mateřství, rodičovství a přípravy na toto období ... nebylo by na čase ujasnit si s přítelem jak vidíte vaši budoucnost a zda vůbec někdy bude dítě chtít? 😠

livand
autor
2. led 2015

@toga25 Rozhodně to není o tom, že bych mu to nepřála. Včera už jsem vymýšlela, co mu pro prcka koupím. Ale tak nějak uvnitř cítím, že TO není v pořádku a nevím proč? Snažím se to si srovnat proč, ale zatím nevím. Možná kdybych znala názor mamky a taťky (jsou rozvedeni) na tuto novou situaci, tak bych to zase viděla jinak. Takhle nevím...

kacenka1111
2. led 2015

@livand a co ty na tom vlastne resis? co ti presne vadi?

livand
autor
2. led 2015

@kacenka1111 No to právě nevím!!! Už v názvu diskuse píšu že mám zmatek v hlavě 🙂
Kdyby brácha řekl, že chtějí mít miminko, tak bych nebyla tak překvapená. Takhle jsem v šoku, který od včerejška vstřebávám...

kacca11
2. led 2015

@livand vždyť se ti to prakticky netýká...

zzuzinda
2. led 2015

Méla jsem podobny pocit, kdyžjsem se dověla, že švára čeká mimi ko se slečnou,se kterou dřív chodil, rozešli se, při jendo úletu otěhotněli a já moc chtěla mrně, ale přítel chf
těl ještě počkat. Jak psaly holky, píchlo mě usrdce,záviděla jsem mu, i jsem to obrečela, ale jak jsem se dověděla, že je holčička na světě a pochovala jsem si jí, všechno bylo pryč. I když maminka slečny je fakt divná. A rok a půl po téhle slečně se nám narodil Adam.

kacenka1111
2. led 2015

@livand jak je psano vyse, mozna to, ze to ty sama potrebujes uz mimino a bracha je první a ty mu závidíš? jinak si nedovedu představit, ze bych to resila u svého bratra...

toga25
2. led 2015

@livand asi to pro tebe není v pořádku, protože tě mrzí, že je v něčem ,,napřed". Já tě za to rozhodně nesoudím, vím jaké to je když po něčem toužíš strašně moc a nějdo jiný to najednou má. Nezbývá než se s tím smířit a mít radost i za něj a s ním. Neboj, věci jsou podle mě tak, jak mají být 🙂 Třeba za půl roku zjistíš, že přítel není ten právy (samozřejmě ti to nepřeju, ale taky možnost v životě - bohužel) a budeš ráda, že zrovna těhotná nejsi... Proto říkám, že všechno má prostě svůj čas. A je hezké že i přes to ,,trápení" vymýšlíš dáreček pro miminko 🙂

livand
autor
2. led 2015

@toga25 Tak hlavně aby brácha nezjistil, že ona není ta pravá, to by bylo horší 😀

toga25
2. led 2015

@livand tak to už je jeho boj 🙂 To už je na každém, koho si vybere pro společný život, ale zas nejsou spolu 2 měsíce ale 2 roky tak snad se aspon trochu znají 🙂 Já si stejně myslím, že dokud s člověkem nežiješ a nemáš s ním rodinu tak nezjistíš pořádně jaký vlastně je... A nejvíc člověka poznáš v problémových situacích 🙂 Hlavně ať je miminko zdravé 🙂

pincola
2. led 2015

@livand Podle mne divné pocity máš proto, že to je celé rozporuplné. Máš bráchu ráda a zároveň z toho nemáš až tak radost, že bude táta. Podle mne ten tvůj pocit štěstí není jednoznačný právě proto, že tobě to šíleně chybí od partnera. Já bych to řešila mezi vámi. Nemůže to být trochu tak, že máš divný pocit z bráchy a jeho slečny, abys ho nemusela mít ze svého partnera? záleží kolik vám je a jak dlouho jste spolu, ale pokud jste spolu už nějaký rok a přítel dítě furt nechce a neřekne ti, dky ho bude chtít, tak se vůbec nedivím, že ti je těžko a máš divné pocity, že brácha bude táta.

ninikry
2. led 2015

Já tě chápu, bráchova manželka otěhotněla ten měsíc, kdy jsem porodila mrtvýho chlapečka, neradovala jsem se z toho, obrečela jsem to. A nebylo to proto, že bych bratra neměla ráda nebo mu to nepřála, pro mě to bylo prostě blbě načasovaný. Měla jsem se radovat ze svýho miminka, místo toho jsem se plácala ve sračkách, měla co dělat, abych to vůbec přežila a pak přijde taková zpráva no..myslím, že u tebe je to podobný, akorát, že řešíš to, že tvůj chlap dítě zatím nechce...míchala se ve mně závist, smutek, bezmoc...zmatek, jak říkáš

livand
autor
2. led 2015

@pincola Tak jednoznačné to samozřejmě není. Moji kamarádi taky mají děti, ale tam je to jiný. Na bráchovi mi asi víc záleží. Kamarád si taky bral holku co ho uhnala a cítila jsem že to není dobrý už při tý svatbě, takže jsem neměla tu radost, ale částečně mi to bylo jedno právě s tím, že je to jeho věc. Tady v tom případě se jedná o moji rodinu! Jako bych přes to mimino přijímala i bráchovu přítelkyni do rodiny a vlastně ji skoro neznám nebo já nevím...

kacca11
2. led 2015

@ninikry Tak v takový situaci mi to přijde docela normální, ale @livand se nic takového neděje. Jo, chce dítě a její přítel ne, ale to se prostě s tím, kdy se někdo roky snaží nebo v tom je potrat nebo smrt nedá srovnat. To by se potom těhotenství nedalo oznámit nikdy nikomu, protože by byl vždycky někdo, komu to zrovna nejde moc pod nos.

Přiznám se, že pro tohle nemám u zakladatelky moc pochopení, zavrhuje někoho, koho nezná. Navrhla bych, aby se s ní seznámila, ale bojím se, jestli ji neodsoudila už dopředu.

ninikry
3. led 2015

@kacca11 Ona je otázka, jestli má zakladatelka problém s matkou dítěte nebo s faktem, že její sourozenec bude mít dítě dřív než ona. Pokud jde o to, že se jí nezamlouvá bratrova partnerka, tak se není o čem bavit - není to její věc a nijak se jí to netýká, v životě se potkáme i s lidma, kteří nám sympatičtí nebudou, s tím asi nikdo z nás nic nenadělá. S tím dítětem to možná bude trochu složitější. Jasně, taky to není její věc, je to rozhodnutí těch dvou. Spíš tím chci říct, že pokud si někdo přeje dítě a z jakýhokoliv důvodu mu to nevychází, tak zjištění, že někomu, kdo se o to třeba do nedávna vůbec nestaral a neplánoval, to takhle spadne do klína. S tím se těžko vyrovnává a myslím, že v případě sourozenců je to ještě o něco těžší. Člověk se z toho prostě radovat nemůže, protože to tak necítí, i když ho to může samotnýho štvát. Ale jak říkám na začátku, záleží na tom, v čem tazatelka skutečně ten problém vidí.

kacca11
3. led 2015

@ninikry S tím souhlasím, jen si myslím, že zakladatelka není v tak špatně situaci, v podstatě nemá žádné problémy, jen její partner chce ještě počkat. Jak jsem psala, kdyby měla nějaké trauma podobné jako ty, tak neřeknu půl slova, ale takhle mi to přijde naprosto neadekvátní její situaci, jestli mi rozumis. Neříkám, že má skákat radostí, ale tolik negativity mě prostě dostává. Jinak samozřejmě nemůžeme vědět, jak bratr k dítěti přišel, jestli bylo chtene a plánované - třeba bylo, jen se s tím neprezentovali.

karlajasmine
3. led 2015

@livand Tak ja myslim, ze by bylo fajn, aby ses s ni bliz seznamila 🙂 Jak casto se s bratrem vidate? Zkuste si naplanovat nejaky spolecny kafe, a treba se i sejit casem jenom s ni a vic ji poznat, kdyz uz budete takhle v podstate rodina? Urcite se budes na neter/synovce vic tesit, kdyz tu pritelkyni vic poznas 🙂

ninikry
3. led 2015

@kacca11 To je taky možný, to se asi ani nedozvíme...ať je to jak chce, stejně jí nakonec nezbyde nic jinýho, než se s tím srovnat...až vlastně dokáže vůbec ten problém definovat, takhle pořád jenom odhadujeme, co jí na tom vlastně nesedí

lenkaef
3. led 2015

Bude to dobré.Neboj vše bude chtít čas a ono se to nějak usadí.
Budujete si domeček....hlavně hlavu vzhůru....
Teď zažíváme moc těžké chvíle,které nikdy nepřejdou....
A dali by jsme vše,aby Vojta mohl být mezi námi.....

Dej si dobrou kávu,pusť muziku.......a nebo přijeť.

jahodi
3. led 2015

@livand my se snažíme o dítě osm let. Jsem nejstarší a vdala jsem se dost brzo, takže i přes dost blbou diagnozu jsme měli "náskok"... ale bohužel, stejně mě sestra předběhla... snažili se asi tak všehovšudy týden... 🙄 Vůbec to nezvládám dobře ☹ Je mi to moc líto, měli jsme se se ségrou rády, ale obávám se, že už to nikdy nebude jako dřív... kvůli mě, ale nedokážu víc ☹

dasenka888
3. led 2015

@livand Ted Ti povim svůj příběh já 🙂
Se svým přítelem jsme spolu dva roky z toho rok spolu žijeme. Je ze slušné rodiny, ale problém tam je, že ho stále mají za toho svého malého syna... Jeho rodinu mám hrozně ráda... Já a on jsme se znali už mnohem dříve, říkala jsem si, že tenhle kluk jednou bude můj... Taky že dva roky je.. Hrozně ho miluju i když mě občas naštve nějakou prkotinou vim, že i on miluje mě... Mám za sebou x vztahů a můj nejdelší byl zatím čtyři roky, ale necejtila jsem se v něm jako ve vztahu který trvá dva roky 🙂 Moje rodina ví, že spolu chceme miminko... Snažíme se už sedm měsíců... Jeho rodina neví nic... Mám je ráda, on je taky miluje, ale bojí se jejich reakce na to, že chce to miminko také... Bojí se odsouzeni... Toho , že řeknou že nemáme ani vlastni byt , bydlime v podnájmu nebo toho že mu budou vykládat , že ve 27letech je na to hodně mladej... Občas jsou těžké situace, kdy je člověk v zacarovanem kruhu a neví jak ven.... Zkus přemýšlet jaký těžký to muselo byt pro Tvého bratra oznamit rodině, když ví, že sis miminko přála.... Oni ty chlapy to moc najevo dat neumí... Snad jsem Ti tímhle trošku pomohla... 🙂 A mě snad pak dodá sílu někdo na to vyslechnutí si od jeho rodiny... :D 🙂

ninikry
3. led 2015

@jahodi My na dítěti děláme asi tři roky, byla jsem jedna z prvních mezi kámoškama, která začala. Nejdřív jsem potratila v 6. tt, potom jsem měla mimoděložní a nakonec nám umřel chlapeček ve 33. tt. Mezitím všechny kamarádky kolem porodily. Od porodu (leden 2014) se kolem mě narodilo 10 miminek (kamarádkám, kolegyním z práce, příbuzným), člověk je z toho pak na palici. Začala jsem se víceméně všem vyhýbat, jinak bych se asi zbláznila.

jahodi
3. led 2015

@ninikry No, asi tak... já bydlím od své rodiny a všech kamarádů daleko, ale letos po svátcích když jsem otevřela FB a tam se na mě vyvalila řada fotek kámošek, u kterých jsem to nečekala... tak jsem si FB prostě smazala 🙄

ninikry
3. led 2015

@jahodi Já už tam nechodím dlouho 🙂, jenom doufám, že se to jednou změní

jika10
3. led 2015

Tak předně neřeš život tvýho bratra. Taky si můj bratr i sestra našli protějšky, které těžko zkousávám, ale je to jejich život a jak se říká, každý svého štěstí strůjcem.
Být tebou raději se zaměřím na svůj vztah a řešení miminka s přítelem. Já si musela taky počkat 5 let než můj teď už manžel, dospěl k tomu, že je na dítě připravený. Jediná rada je ta, že buď vydržíš a necháš přítele dozrát do stádia, kdy se na otcovství bude cítit a nebo si najdeš někoho jiného, ale předpokládám, že když budeš mít nový vztah, tak asi na to taky hned nehupnete aby jste měli během pár měsíců mimčo

big_el
3. led 2015

Hele to je asi jeho věc. Pokud on se rozhodl mít dítě s přítelkyní, tak ji asi má rád a asi je rozhodnutej, že zrovna ona je pro to ta pravá a s tím asi nic neuděláš. A jina za to, že on má dítě dřív než Ty..za to taky on nemuže, prostě se to asi tak nějak blbě sešlo, ale neboj i Ty se dočkáš!!🙂 Nevím teda kolik ti je, ani jak je starej přítel, ale tlačit ho do něčeho, co on sám nechce je taky blbost..🙂 vydrž, určitě se to jednou zlomí!🙂 A bráchovi to přej!!🙂