Změna příjmení jen u mě - co na to děti

cacenka_d
5. lis 2018

Dobrý den, zcela vážně bych chtěla po rozvodu svoje příjmení, ale holky budou mít dál to jeho. Starší je v první třídě, přemýšlím na kolik ji to může zasáhnout. Případně bych ji to možná ani neříkala, protože ona nikde nic nevyplňuje a promluvit si o tom, až bude straší? Je rozumná, ale trochu si myslim, že by ji to mrzelo, kvůli nim. Díky za názory.

sudylichozrout
5. lis 2018

@cacenka_d Podle mě už je velká a pobere to. Vysvětli jí důvody a důvěřuj jí 🙂

cacenka_d
autor
5. lis 2018

@sudylichozrout No ona jednou prisla, ze by chtela taky jmeno po dedovi, ze to jeho ma nejaky vyznem neco znamena a to jeji nic. Jenze tohle tak lehke bohuzel nebude.

leniczka23
5. lis 2018

Ja bych to neudelala..a uz vubec ne na tajnacku..tvoje jmeno nepise, ale uslysi te se predstavovat atd..bud si o tom na rovinu promluvte a nebo nic..tot muj nazor.
Taky jsem touzila zpet po svem, ale neudelala jsem to kvuli synovi nakonec.

klea81
5. lis 2018

Nedělala bych změnu, myslela bych především na děti a rodinu držela pohromadě i jménem. Je to jenom jméno.

pribylovapetra
Autor odpověď smazal
Zobraz
cacenka_d
autor
5. lis 2018

@leniczka23 Jenze ja se vecne predstavuju tim puvodnim, kdyz jde o praci 🙂

dc2015
5. lis 2018

Dotaz: a nemůžete mít obě? To by mělo jít, ne? A přijde mi to nejpraktičtější.

meronym
5. lis 2018

@dc2015 To pravne nejde.

michaela19911991
5. lis 2018

@cacenka_d V dnešní době v tom nevidím jediný problém a dceři bych prostě řekla, že ona ma příjmení po tatínkovi a ty ho chceš mít po svém a hotovo.

cacenka_d
autor
6. lis 2018

@dc2015 Svoje rodne mam tak dlouhe, ze by mi navic nestacili kolonky 🙂

dc2015
7. lis 2018

@cacenka_d Jasné... jen mi to přišlo jako logické, ale naštěstí jsem neřešila a doufám, že nebudu. Každopádně mě překvapilo, že to ani nejde...

andelka
9. lis 2018

U nás to děti neřeší nějak. Ještě mají v těch příjmeních a důvodech proč se mění chaos. Nějak vysvětlit se to ale dá. Žena přebírá příjmení manželstvím,takže když skončí, může se vrátit k rodnému. Dětem příjmení zůstává. Já osobně jsem teda příjmení po rozvodu neměnila,ale i proto,že s otcem jsem měla špatný vztah a prostě bych se k rodnému nevracela. Byla jsem vdaná 7 let. Teď se jmenuju jinak,protože jsem znovu vdaná. Řešila jsem zda si nechat ex,nebo obě,nakonec mám jedno nové. Běžně mě oslovují třeba ve škole příjmením dětí. Ale všechno podepisuju novým. Že má matka jiné příjmení než děti je dneska běžná věc.

misakri
9. lis 2018

Já se znovu vdala a vzala si samozřejmě jméno po novém manželovi.. děti mají po svém otci a nevidí v tom nikdo problém.. prostě jsme si to ujasnili tak,že oni jsou po otci,který bude pořád jejich otcem,já už jeho žena nejsem,takže jméno šlo pryč a teď jsem ženou někoho jiného.. pochopili to hned,není v tom žádná věda,já bych to nehrotila 😉😉