Zůstat, čekat na změnu, nebo odejít?

vroninka22
4. črc 2015

Ahoj holky, dlouho jsme přemýšlěla, zda sem napíšu, jsem už zoufalá, tak mi třeba pomůže se rozhodnut, více názorů. Je mi 28 let, s manželem jsme spolu 7 let, z toho 3 roky manželé. Každý si myslel, že jsme harmonický pár a nikdo by vůbec neběřil, že můj manžel bude něčeho takového schopný, takže jsem o tom dlouho s nikým nemluvila. Problémy nás doprovází již od začátku vztahu, kdy nám dělala problémy bývalá přítelkyně, trvalo rok, než se úplně odstěhovala z bytu, v té době ještě manžel nedokázal ji razantně vystěhovat, takže jsem to musela rok trpět, že bydlím v bytě, kde má jeho bývalá věci. Jenže pak začalo srovnávání, ona líp vařila, v sexu jí to vyhovovalo a během 5 minut měla orgasmus a jelikož já ne, poslouchala jsem, že jsem frigidní a že se tím musím smířit. Tohle byli první problémy o kterých jsem dlouho nemluvila, strašně mě to mrzelo a ze sexu se pro mě stala noční můra, pač jsme se už dopředu začala bát, že to zase nepůjde a zase si vyslechnu, jak jsem frigidní, jenže styl s prominutím " nasliníme a jedeme " mi prostě nevyhovuje a je pro mě zcela nedostačující, neříkám, že je tomu tak pořád, ale ve většině případů ano. Jenže pak začal problém číslo dvě, jsem kuřák a manžel je odnaučený kuřák, nejdříve mi cigarety schovával, jenže to nemělo význam, tak začalo ponižování, nadávání ve smyslu, že jsem zkurvený feťák, omlouvám se za vulgarismy, ale budu psát, tak je mi to řečeno, když jsem si šla zapálit na balkon i po jeho výslovném zákazu v zimě v - 15 mě zavřel i na půl hodiny na balkon a pak se mi za oknem posmíval. Jednou bohužel došlo i k tomu, že my chtěl cigarety sebrat a já se bránila a nechtěla mu je dát, tak mi dal i facku, ten den jsem byla dlouho zavřená v ložnici, jenže bohužel byla jsem zamilovaná a krom toho, že jsem si poplakala, přešla jsem to a žilo se dál. Dálě pak nedůvěra v tom smyslu, že v práci dělám prd a jen se peleším s doktorama a jak můžu být unavená, když tam pořád jen pijeme kávu atd a to mě několikrát navštívil v práci a viděl , jak máme tu čekárnu narvanou až po strop, když jsem někam šla s holkama s práce, ještě než jsem tam přišla, měla jsem za sebou x telefonátu, jednou mi kolegyně i sebrala telefon, jak byla naštvaná, že na mě vidí, že pokud mu to hned nevezmu bude zle. I přesto, že mě kolegyně varovali, jsme se v roce 2012 vzali.Rok po svatbě se docela dal, ale od září 2013, jsem změnila práci, pracuji převážně v mužském kolektivu. Např. jeden večer, kdy přijel manžel opilý a usl na zemi mezi gaučem a já měla po dlouhé době volný víkend, mi napsala kamarádka s jejím přítelem, at ho nechám vyspat a jdu za nimi na chvilku do hospody, upozornuji, bylo to cca 5 min od našeho bytu a šla jsem tam v teplákách, jenže než jsem si tam sedla on se vzbudil, hned mi volal, kde jsem ani jsme mu nestačila říct, kde jsem, pač slyšel muziku, položil mi tel a vzápětí mě přišla sms - Děvko nevracej se domů, klíče jsou v zámku, tak jsem šla spát ke kamarádce a v tu noc jsme zjistila, že mám v tel aplikaci, která zjištuje polohu, takže celou dobu věděl kde jsem, jenže po tomhle, jak on to umí krásně okecat, jsem mu odpustila. ještě zmíním, že do této doby znal má hesla na sociální sítě i email, chodil mi do telefonu atd,často se mi stalo, že mi psala kamarádka ze Španělska a já to zjistila až po 3 týdnech kdy mě napsala znovu, po aféře s hospodou a aplikací, jsem si hesla změnila , několikrát, vždycky na ně nějak přišel, nevím vůbec jak. Pak začalo žárlení na tu kamarádku s přítelem, pač věděl, že mi ho rozmlouvají. Další příhoda , udělalo se mi doma zle, byla jsem sama doma, tak jsem si zavolala záchranku, bouchalo mi srdíčko jako o závod, odvezli mě, volala jsem mu, že má strach, on mi razantně řekl, že mě nepodpoří a ani nepomůže, že si za to můžu sama kouřením a i kdybych byla na smrtelné posteli, tak za mnou nepřijde, po tomhle, jsem odešla na týden k rodičům, sama se víceméně vrátila, samo sebou, že on tvrdil, že on nic zlého neudělal a chyba je jen ve mě. Umí strašně dobře manipulovat, já jsem většinou rozhodnutá, ale stačí jeden telefon a zase si vše začnu vyčítat, že je to opravdu má chyba.Po tomhle jsem začala chodit k psycholožce. Po další příhodě, kdy jsem zkolabovala v práci a motala se mi hlava a vezli mě na CT a já mu opět volala se strachem a on opět nepřijel, odešla jsem na měsíc k rodičům, jenže mě ho bylo líto, že je tam sám vrátila jsem se. Nejhorší na tom, je že tohle by do něj nikdo neřekl a a ni by mě nikdo nevěřil, že je tady toho schopný, vždycky to otočí, tak, že nikdo nechápe proč jsem já odešla a že to není normální, že on je ukázkový partner a, že má tolik nápadnic, že vlastně nemá problém. omlouvám se za tak dlouhý příběh, ale ve zkratce to neumím popsat....jsem už opravdu zoufalá a pořád si říkám, že dělám něco špatně a nemůžu se z toho bludného kruhu vymotat, on mi tvrdí, jak mě miluje a vše dělá pro mé dobro a vychovává k lepšímu životu, ale přece, pokud někoho miluji, tak se vším všudy a ne, že mu budu tak nadávat! Děkuji za Vaše názory.

andrrriiik
5. črc 2015

@kacca11 U většiny lidí to tak sice bývá,ale ne vždy.Já si zažila s bývalým taky svoje,začal mě i mlátit,byla jsem psychicky zničená,přesto mám teď chlapa,který je úžasný a pravý opak exmanžela 😉

kacca11
5. črc 2015

@andrrriiik Já neříkám, že to nemůže vyjít, naopak si myslím, že může. Ale chce to na sobě pracovat, protože to, že žena vydrží roky takového zacházení není jen tak.

ilonne
5. črc 2015

@vroninka22 Poslala jsem ti pozvánku do skupiny.

andelkaprdelka
5. črc 2015

kočko, na nic nečekej a zdrhej od něj dokud jsi v tom sama bez dětí....tohle je prostě psychické týrání.....které se brzo může změnit ve fyzické...a takhle se nechová milující psrtner.....vem poslední síly, co máš a utíkej.....to by ses utrápila.....at je líp...

shine2015
5. črc 2015

Holkjy nemá smysl zde ztrácet čas....tohle už psala v několika diskuzích půl roku a více zpět....a psalo ji tam spousta holek to co teď vy. A rikaji ji to i všichni v okolí.....a k čemu to do teď bylo??? Tady si uleví ale ve skutečnosti nic neudělá. Má zázemí u rodičů, ale těm nic neříká, protože až se k němu bude opět vracet, budou si zase tukat na čelo.
Zakladatelka moc dobře ví sama co má dělat a ví že spousta věci je špatně. Tady hledá slepou útěchu, politování....ale pokud se nesebere a nebouchne do stolu a opravdu to razantně neskončí, přes jeho počáteční nic nedelani,vydírání,zkoušení po dobrém i po zlem na střídacku....tak si posere život.

andrrriiik
5. črc 2015

@kacca11 To je pravda,hlavně to sebevědomí je důležité mít.Já ho taky měla na nule,díky ex,a díky současnému manželovi jsem ho zase získala 🙂

jersika
5. črc 2015

Můj názor je ten, že zakladatelka má učebnicový příklad syndromu týrané osoby. Tyhle ženy už nejsou schopné vidět realitu, sice ví, že je chování protějšku špatně, ale hledají chybu u sebe "kdybych se tak nechovala/kdybych to neříkala/kdybych se jinak tvářila..." Myslím, že zakladatelka už nemá sílu sama odejít, vždy by si ho nějak omluvila a zase se vrátila, o tomto všem by měla být informovaná osoba z jejího okolí (nejlépe rodiče), kteří by ji odstěhovali a úplně odstřihli z jeho vlivu + by byla nutná psychologická péče. Jiná cesta v tuto chvíli už není.

andrrriiik
5. črc 2015

@shine2015 Tak proč zakládá ty diskuze,když v tom má jasno? 😲 Nechápu.

andelkaprdelka
5. črc 2015

@shine2015 aháá, to sem nevěděla.....sle spíš si myslím, že je psychicky slabá a neví, jak dál.....mno..

andrrriiik
5. črc 2015

@jersika Přesně,taky jsem si říkala,že se budu snažit,budu vzorná,aby neměl důvod mě ponížit,zesměšnit,nadávat.Stejně to nepomohlo.Pomohl jedině odchod☹

ronyx
5. črc 2015

Teda 😕 Promiň,že to řeknu tak na rovinu,ale z tvého chlapa se mi dělá zle.Když pominu to hnusné nadávání,facku,ponižování,tak co je jasný důkaz,toho,že je to naprostý pablb a sobec je to,že když tobě je nejhůř,skončíš v nemocnici,tak s ním to ani nehne a ještě má ten žaludek ti do očí říct,že je to jen tvá vina a nepřišel by ani kdybys umírala. Promiň,ale z tohoto chování je jasné,že tě má totálně na háku,naprosto si tě neváží a je mu jasné,že ať udělá co udělá,vždy mu odpustíš a znova přitáhneš domů 😒 Nejsem psycholog,ale myslím,že takový člověk se nikdy nezmění a tebe bude jen trápit dokud se nesebereš a prostě se na něj nevykašleš.

lucienj
5. črc 2015

Už bych s ním dávno nebyla! Jdi od něj, co nejdříve!

karlajasmine
5. črc 2015

@vroninka22 Predstav si, ze vidis v rohu mistnosti malou holcicku, jak neutesne place. Co bys udelala? Sla bys k ni, zjistila bys, co ji trapi, objala bys ji, a pomohla ji jeji trapeni vyresit? Ujistila bys ji, ze si nezaslouzi, aby se trapila, ze si zaslouzi byt stastna?
Anebo bys k ni sla, vlepila ji par facek, rekla ji, ze si za svoje trapeni muze sama, ze ji rozhodne nepomuzes a ze je blba?

A ted popremyslej, jak se chovas sama k sobe. Predstav si, ze ty jsi ta holcicka v rohu, ktera place. Proc se sama k sobe nechovas se stejnou laskou a stejnym respektem, jak by ses chovala k cizi holcicce?
Jestli mas alespon trochu rada sama sebe, tak se zacni sama k sobe chovat tak, jak si zaslouzis. Mej rada sama sebe a doprej sama sobe ten zivot, kterym si zaslouzis zit.

Muzes zustat s takovymhle chlapem a trestat sama sebe, anebo si muzes uvedomit, ze si nezaslouzis byt takto trestana, a zacit mit rada sama sebe, a odejit, zavrit za sebou dvere, nechat v byte maximalne rozvodove papiry a uz se nikdy neohlednout zpet.

Mas jeden zivot, jak ho chces zit? Na to muzes odpovedet jenom ty sama.

shine2015
5. črc 2015

@andrrriiik proč? Protože ví,že to bude bolestive a do rozvodu seji nechce,má ho rada.
Podobně jako člověk který nechce k zubaři, i když ví,že má kaz a že jiná cesta než se nechat ošetřit není.....má strach a vyhýbá se tomu i když ví,že si ubližuje.....a když se konečně odhodlá a najde někoho, v závěru zjistí,že to měl udělat už dávno a byl byla tom lip.....
Tady je pruser, že je otázkou casu než ji ukeca na dite nebo ona si naivne začne myslet a přesvědčovat se,že dte ho zcela jisté změní a otevře mu oči.....chudák pak to malé.....
@andelkaprdelka ona má strach,že bude sama a navíc je na nebo zvyklá.....nemyslím si,že je slabá,vůbec pokud má zázemí u rodičů a to má,když tam mohla být dříve může i teď, navíc má kamarádky atd....onavi,že odejít musí že se to nezlepší ale čeká na zázrak který prostě sám od sebe nepřijde. Ne s tímhle člověkem.

shine2015
5. črc 2015

@karlajasmine tohle je pravda a už ji to psay holky tay dříve....a nepomohlo to.
Jak tu nekdo uz psaL,kdocce kam.......mě tenhlepani litoneni,má rodiče,kamarády a práci, nemá děti,může něco dělat....a nikdo to za ní neudělá. Je to její život, ať přestane fnukatt,litovat se a hejbne zadkem,zapojí rozum a něco dělá.

toga25
5. črc 2015

@vroninka22 Hele upřímně - já bych se rozvedla, když pominu lezení do tel bez jakéhokoliv vážného důvodu, tak už to, že jsi v nemocnici a on ani nezvedne zadek, aby tě navštívil... promiň, ale to je dle mě známka toho, že si tě absolutně neváží a jsi mu ukradená - promiň že to říkám tak přímo, ale když ne tvůj manžel a rodiče - kdo by v těchto chvílích měl být u tebe??? A rozhodně NEZAKLÁDAT s takovým člověkem rodinu!!!!!! Budeš trpět už do konce života a věř, troufám si říct, že pokud byste rodinu založili tak se to manželství stejně rozpadne, bude tě ponižovat před dětma a ty si to můžou vzít do života, že je takové chování k lidem - ženě normální, a to bys určitě nechtěla... Nebo to budeš trpět, než děti vyrostou a ty máš život doslova v prd... Nemáte děti tak toho využij a najdi si psychicky zdravého člověka a CHLAPA, ne manipulátora, který je schopný udělat ti ze života peklo a věř, že to jde ještě víc!!! Držím ti palce - vím, že je to těžké, ale zkus přestat na chvíli myslet na to, jak je jemu a že ho miluješ a zamysli se, jak je TOBĚ, když s ním jsi. Nevěřím tomu, že jsi šťastná!!! Ale být můžeš, tak jdi za štěstím, u manžela ho podle mě nenajdeš, na to se změnit měl dlooouhou dobu!!

vroninka22
autor
5. črc 2015

Děkuji moc na Vaše odpovědi..... Věděl jsem, že se setkám i s negativy tipu, na co čekám, jsem hloupá atd, chtěla jsem jen vědět názory více žen... Když dokola posloucháte, že se vlastně nic neděje, on je ukázkový partner a každá žena by jej chtěla, je těžký se v tom zorientovat..... Řeči typu je to pro tvé dobro atd.... Samo sebou, ač to tak vypadá, zase tak hloupá udělat si dítě, to tedy nejsem, dítě není řešení problémů...... Facka byla pouze jednou, ale tím to ne omlouvám, nemá se to stát nikdy! Chtěla jsem i jít do poradny, ale on nikam nepůjde, on je v pořádku a já jsem psychicky labilní, takže asi tak. Pořád sama dokola se ptám, kde se stala chyba a jak se může chlap, který vypadá, že neublíží ani mouse, takhle změnit, ale to asi nepochopím nikdy.

andrrriiik
5. črc 2015

@shine2015 No to jo,je to těžké opustit někoho,koho člověk miluje.Ale když ji mlátí,a přesto neodejde,to už je v háji.Já nedovolila,aby to došlo tak daleko,aby mě přizabil.Hodně jsem toho vydržela,myslím psychického týrání,ale jakmile na mě šáhnul,to byla konečná.
Můžu poprosit o odkaz na tu starou diskuzi zakladatelky?

andrrriiik
5. črc 2015

@vroninka22 No ale spíš s ním?Aby to dítě nepřišlo neplánovaně.Rozhodně na nic nečekej,a odejdi co nejdřív.

misimisi
5. črc 2015

@vroninka22 Je prostě sebestředný. Nezměnil se, jen né vše jde vidět hned, některé věci a pravá povaha se ukáže zkrátka až časem, no. Sedum let je dlouho, člověk už je hodně sžitý s tím druhým, ale vážně jsi stále tak zamilovaná, aby jsi nemohla udělat tečku za něčím, co tě ubíjí? Je to těžké, ale nedej se.

karlajasmine
5. črc 2015

@vroninka22 chyba se stala v tom, že jsi ještě neodešla. Jen a pouze v tom. Na tu otázku ,, proč je takový ,, neexistuje odpověď - proste takový je, nezmění ho nic, žádný takový zázrak se nestane. Tvoje jediný řešení této situace je odejít. Na jiný řešení můžes čekat, čekat a čekat, nedočkás se.

vroninka22
autor
5. črc 2015

@andrrriiik To se určitě nestane. jediný štěstí, že když jsme plánovali, dostala jsem nabídku na vysněnou práci a díky ní, jsme to odložili a teprve pak to začalo být takové ve velké míře. Diskuzi jsme žádnou nezaložila, pouze jsem v pár diskuzích tady, co založil někdo jiný se s něčím svěřila.

whiteswan
5. črc 2015

@vroninka22 Četla jsem tvoje odpovědi. Připadá mi, že se ti moc nechce odejít od muže. Nebo na to nemáš sílu. Chápu, že to není jednoduché. Doporučila bych ti navštívit psychologa a popovídat si s ním o svých problémech, získat víc sebevědomí a síly. Časem by jste společně měli dojít k nějakému řešení.

vroninka22
autor
5. črc 2015

@whiteswan upřímně ano, placam se v tom již dlouho, strach mám, ze samoty, z toho co okolí, jak to bude brát on atd, vím, tě to lehké nebude a taky vím, že takhle se žít nedá, všechno to vím, jen ten krok udělat....

marcicek84
5. črc 2015

@vroninka22 - měla by sis sama říct, jestli s tímhle hov*dem chceš strávit celá život, dát mu nelepší roky svého života, děti a třeba pak tě odkopne on a najde si mladší, i to se stává...ve 27 jestě jsi schopna potkat někoho jiného, i kdyby už měl své vlastní jedno dítě, ale dá se to v pohodě, než být s tímhle co popisuješ, to raději být sama, však on se někdo najde, kdo se k tobě bude chovat, jak si zasloužíš, ne tě urážet...hele než protahovat tuhle agónii, která stejně nikam nevede a krást si nejlepší roky života, vlastně je zahodit, tak bych jednala, rozvod a začít znovu s někým jiným...ono kdybys s ní měla dítě a pak třeba to bylo ještě horší a děti se tě pak ptaly, proč jsi od něj neodešla, že tím taky trpěly, co bys jim pak řekla? přeber si to jak chceš, ale podle mě vzchod se, podej žádost teď v létě, odstěhuj se k vašim zpět domů a neodkládej to, nebude to nikdy jiné, nebude to lepší, lidi se v jádru nemění...

whiteswan
5. črc 2015

@vroninka22 Věřím. Taky jsem dlouho měla nějaké psych. problémy, pořád ještě nejsem z toho venku. Muž na mě pořád tlačil, ať jdu k psychologovi, že si potřebuji ujasnit co chci, co změnit a hlavně získat víc sebevědomí. Dlouho jsem to odmítala, ale pak jsem měla takový hysterický záchvat, že řekl, že prostě začnu chodit k psychologovi nebo se se mnou rozvede. Hned první návštěva pro mě byla obrovská úleva. Chodím pravidelně 1 za 14 dní už asi 3 měsíce a je to super. Nikomu nemusíš říkat, že chodíš k psychologovi. Určitě si někoho najdi.

misimisi
5. črc 2015

@vroninka22 Na okolí se neohlížej. Najdeš si nějakou trefnou odpověď 😉 protože každý bude asi zvědavý, ale těm, co ti nevěří, můžeš říci, že se ti o tom nechce mluvit. Nějakou dobu se z toho asi budeš cítit na nic, budeš čelit manželovým řečičkám, ale s tím se přece počítá, ne? 😉 Trošku už víš, co má kdo za kecy, tak se proti nim jen obrň, co to půjde, někomu se raději úplně vyhni na nějaký čas, ať máš prostor nabrat znovu energii.

vrabcak0007
5. črc 2015

dočetla jsem jen do půlky a už nechápu, proč jste spolu tak dlouho a nad čím ještě přemýšlíš a proč nejsi už pryč :-O

shine2015
5. črc 2015

@vroninka22 nikdo tu nepsal,že jsi hloupá, jen že to resis už hodně dlouho a stejně s tím ní nedelas. Je jeho,zdajsi zzaložila diskuzí ty nebo ses jen v diskuzí svěřila,kde se řešilo stejne téma,závěr je pořad stejný. Nic nedelas, brecis že to je těžké,což nepochybně a bez diskuzí je, ale do téhle slamastiky ses taky nedostala že dne na den....navíc má obrovskou výhodu jednak ve věku, v tom,zenemas děti, v tom,že mas rodiče, kamaradky,práci atd.....tak přestaň fnukat, zacni něco dělat.....a to nemyslím hnusne ani se d tebe nenavazim, ale co cekas,že to vyřešis tady???!!! Že si postezujes a buď to vše zase chvíli dobre? Poslechne cizí ženy z diskuze, když nepolechnes rodiče, něj kamosku atd???nejhorší je uelat první krok a vydržet. Odešla bych bez upozornění , myslím chlapovi ani slovo, vaším vše řekni a ať té ani nenapadne se už vracet. I kdyby sliboval hory doly , jeho charakter s poznala, visjaky je a i kdyby si sypal popel na hlavu, jiný nebude.

Přestaň to řešit po diskuzích a zadní řešit v reálu. Nemáte děti,jsi krásná žena, žádná hrůza....rok to preboli a zpětně budeš litovat času i sanci,který jsi mu dala až přespříliš.....

Můj muž doma s dětmi pomáhá, dělá první poslední, nosí matky i jen tak, vaří, když neuklidim, nehudra, věnuje se mě i dětem,plánům výlety a o děti se je schopen postarat....má taky svoje, ale NIKDY si nedovolil mi říci kravo natož horsi věci aja taky ne....někdy mě nazlobi, ale to jsou spíš kraviny....až budeš mít chlapa co ti ráno udělá snidani nebo svacinu do práce, vzpomenes si na tohohle vola....možná spíš ani nevzpomenes. Podívej jak žije okolí. . sama víš,že tohle normální není......kdyby jsi nebyla vdaná, měla by jsi to snazší.prostě by jsi odešla....tak to hlavně nekomplikuj dal. Nemáš děti, je ti 28!!!! Víš jak ziji 28mi létě holky???!!!! Tohle rozhodne řešit nemusí. Tak se seber a něco dělej. Pokud to chceš opravdu změnit. A pokud mas fajn tatu, bez za ním, on jako chlap ti pomůže teď nejvíc.a pokud ne,nevadí, bez za mamkou,ale prestan se litovat nebo s stezovat a něco delej.

shine2015
5. črc 2015

@whiteswan možná by pomohl ale psycholog ji neřekne co má dělat....čím dřív si udělá pořádky a radikální tovyresi tím lip