Jak odstrojit stromeček? Co říct dítěti?

medakote
13. led 2015

Synkovi jsou necelé tři roky. Stromek nám na Štědrý den "přinesl Ježíšek". Synkovi se líbí, chodí si ho rozvěcet, zvoní na zvoneček, prohlíží ozdoby. Máme ho doteď, ale už bych ho chtěla zlikvidovat. Jde mi o to, jak to udělat a hlavně co mu říct. Odstrojit ho tajně a říct mu že si ho Ježíšek zase odnesl? Nebo ho odstrojit ho s ním a říct že stromeček už je zvadlý? Mám obavy že když si ho Ježíšek tajně odnese, bude hysterická scéna, ale zase ukládat vánoční ozdoby do krabiček, když se stromek objevil ozdobený mi nepřijde vhodné, protože není hloupý a mám obavy že mi to nespolkne. Asi tu zbytečně řeším kravinu, ale ráda bych věděla, jak to chodí u vás. Díky.

jancip
14. led 2015

@medakote My letos jeste stromek mame, ale taky se na to chystam. Asi to udelam, jak to delavali nasi. Pamatuji si, ze jsem to jako dite vzala v pohode. Stromecek jsme odzdobili spolecne, banky dali do krabic a Jezisek si je pak odnesl, aby nam za rok zase mohl nazdobit stromecek novy.

aneta15
14. led 2015

Nechápu jak někdo může říct že si někdo naběhne, když dělá, že stromeček nosí Ježíšek. S manželem ho zdobíme 23. večer, když děti usnou. Je úžasné, když ráno přiběhnou, skočí nám do postele a nadšením ječí, že už byl Ježíšek tady ať se jdeme hned podívat, společně ho můžeme zdobit ještě spoustu let až přestanou věřit.

helcenka
14. led 2015

@medakote - my teda stromeček vybíráme s dětma, máme ho doma asi týden před Vánocemi a v noci na 24.12. nám ho Ježíšek pěkně ozdobí. V noci na Tři krále nám ho zase odzdobí a rovnou i odnese a 6.1. už ho prostě nemáme... Děti o ozdobách neví, kde jsou schované. Máme to tak zavedené od začátku a měnit to nebudeme. Až přestanou věřit na Ježíška, tak ho budeme zdobit společně na Štědrý den.

tarra27
14. led 2015

my vybíráme s detmi stromek a i ho společně strojíme...předcházím pak tomu, když by našli ozdoby a v závěru i vysvetlování, proč ho odstrájíme...a i tmu, že některe deti ho doma zdobí a muví o tom.....

takže .ježíšek k nám domu nosí pouze dárky....my strojíme stromeček pro sebe i pro Ježíška.....

ale třeba moje segra ta to má stejně...a prostě ho odstrojí když syn spí...si myslím teda 🙂)) .

petrusew
14. led 2015

U nás zdobíme i odzdobujeme společně, ale i tak se to neobešlo bez zklamání 🙂 Malé jsme řekly, že další vánoce zase nazdobíme, aby k nám Ježíšek trefil 🙂