• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jak se chystáte oslavit letošní den otců (16.6.2013)?

25. července 2013 
Zdroj Wikipedie
Den otců je den, kdy mají svátek otcové. Na světě se fakticky slaví během celého roku - ve velké většině zemí třetí neděli v červnu. V mnoha latinskoamerických zemích, Itálii, Portugalsku, Španělsku se Den otců slaví tradičně na den sv. Josefa 19. 3.

V České republice se fakticky neslaví, leč oficiálně připadá také na třetí neděli v červnu. První akcí podporující Den otců byl a stále je Tátafest [1], pořádaný v mnoha městech České republiky od roku 2007 Ligou otevřených mužů [2] spolu s různými rodinnými a komunitními centry.
Historie
Tradici oslavy otců založila Američanka Sonora Smart Doddová, která chtěla ocenit úsilí, s nímž se o ni a další čtyři sourozence staral její ovdovělý tatínek. Úplně první oslava Dne otců se konala v americkém městečku Spokane ve státě Washington 19. června 1910, v den narozenin Sonořina otce.
První oslava Dne otců tak byla spíše soukromá, popularita svátku ale rychle rostla. V roce 1966 se díky prezidentovi Lyndonu Johnsonovi stala třetí červnová neděle oficiálně Dnem otců.
14. čer 2013 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
asi nijak :grinning:
14. čer 2013 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
To má narozeniny bývalý přítel.. :wink:
14. čer 2013 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
My pozveme tatínka na kafíčko :slight_smile: Myslím, že alespoň neco malinkého si zaslouží, hezky se o nás stará a já taky dostala ke dni matek kytičku :slight_smile:
14. čer 2013 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
My prací. Budeme zas na brigošce u jeho rodičů. Ale stěžoval si na nedostatek prádla a ponožek, tak mu Miška dá aspoň praktický dáreček. Ty u nás stejně frčí nejvíc. No a když nebudeme moc utahaní, tak dostane možná i něco večer ode mě :wink: :grinning:
14. čer 2013 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Asi upeču něco dobrého.. manžel je na sladké a vždy ho to potěší :wink:
14. čer 2013 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Neuznávám americký svátky. Valentýna, halloween, den díkuvzdání (ano, i ten někteří slavěj), teď ještě den otců. Nezavedem i den nezávislosti? :sunglasses:
14. čer 2013 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (10)
U nás se zapomnělo a neslavilo ani výročí svatby, takže nějaký Den otců nebo matek nás nechává v klidu :grinning:
14. čer 2013 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Nijak :slight_smile: Není to náš svátek, tyhle dotaženiny opravdu nemusím.
14. čer 2013 v 11:36  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (7)
Spousta otců by spíš potřebovalo spíš pár facek, natož jim ještě kupovat dárky a dělat oslavu k nesmyslnému svátku. Možná tak nějakému fakt skvělému tátovi, ale takových je minimum.
14. čer 2013 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
nijak ;)
14. čer 2013 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Koupila jsem si poznávací zájezd do Krakowa a nechám poprvé manžela a syna svému osudu (naplánovala jsem jim zítra den ot.dveří ve vozovně tramvají a v neděli v Teplárnách) :grinning: Věřím, že na takový "dáreček" bude dlouh ovzpomínat :slight_smile:
14. čer 2013 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
Nijak,protože neslavíme ani Den matek :grinning:
14. čer 2013 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
málem jsme si nevzpomněli ani na výročí svatby.... ale chystám se mu udělat k snídani lívance s jahodama, aby měl teda jako pocit, že na něj nekašlu :o)))
14. čer 2013 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
A já ai zase myslím,že každej normální táta bude rád za to,že i na něho se vzpomene,když chodí do práce,vydělává pro nás peníze a chybíme mu...Myslím že je to hezký :slight_smile: A když máte chlapa blbce,tak je jasný,že náladu asi slavit takový svátek nemáte a nedivím se...
14. čer 2013 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Budoucímu manželovi jsem ke dni otců dala dvě knížky a pak jsme si udělali hezký večer :slight_smile: Můj snoubenec si oslavu rozhodně zaslouží. A navíc když už slavíme den matek, tak proč neslavit den otců. Otcové jsou pro děti stejně důležití jako matky a znám spoustu skvělých otců. Například já i snoubenec máme své otce radši než matky :slight_smile:
25. črc 2013 v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek