Křtiny, co je k tomu potřeba? Manželka pokřtěná není

meor
28. lis 2014

Dobrý den..
Chtěli bychom se zeptat, jak pak je to s křtinami..??
Manželka pokřtěná není já však ano, no a chtěli bychom naše mimčo nechat pokřtít také...
Co je k tomu potřeba..??
Jestli nám může někdo poradit... 🙂
Moc děkujeme..

sibara
30. lis 2014

@denyzuza06 jinak já Váš postoj chápu, byť ho tedy nesdílím 🙂 Líbí se mi Vaše argumentace (ne věcně, ale tím, že to zjevně sama pro sebe máte srovnané). No, každý podle svého nejlepšího vědomí a svědomí 😉

denyzuza06
30. lis 2014

@sibara díky, já samozřejmě vím že v každé farnosti je to jiné a ne všude je to takové jak vnímám církev já a je to právě protože tu danou církevní farnost dělá právě přístup faráře. Já hlavně církev vnímám tak nějak dlouhodobě ne jen jaká je teď po převratě ale i historicky

aaababy
30. lis 2014

@marketa233 bud ses hodne mlada a mas jeste pubertu nebo chces vyvolavat rozruch. Kazdopadne se zdas byt hloupa osoba.

drakenn
1. pro 2014

To co píše andělka mi přijde naprosto v pořádku. Já z jejích přízpěvku necítím, že by moralizovala nebo dokonce určovala, kdo je či není hoden.. křtít dítě, jen tak z plezíru mi také nepříjde v pořádku..

weronika12
12. led 2015

Myslím si, že každý kdo křtí dítě nebo sebe má důvod. Všichni máme nějakou víru i když třeba každý trochu jinou. Stejně tak, jako máme každý jiné chutě, tak máme i jiné názory a křest můžeme chápat různě. Já jsem určitým způsobem věřící, neřadím se k žádné církvi. Křest jsme si udělali doma v rámci rodiny. I když doopravdy pokřtěni nejsme... ale jsme pokřtěni v rámci naší rodiny naší láskou. Já třeba věřím v to, že láska je od Boha. V otci vidím našeho stvořitele ať už je to cokoliv nebo kdokoliv. Syn je pro mne člověk, chápu to tak, že Bůh je v každém z nás a potkáváme různé lidi v různé okamžiky, protože je potkávat máme... duch svatý je pro mne naše duše, která nás vede a ukazuje nám směr, kterým se máme v určité situaci dát.
Moje moto je - Jsou tři vzácné byliny,které dokážou léčit všechny bolesti světa a všechny lidi na planetě.
Jsou to LÁSKA,NADĚJE a VÍRA.
Vyrůstají ze záhonu ODVAHY a PRAVDY.
Jsou to pilíře o které se vždy a při čemkoliv můžeme opřít.
Buďme každý sám sebou, každý si může dělat co chce pokud to myslí dobře pro sebe a svou rodinu.

eicul82
25. črc 2015

My chceme pokřtít syna a máme s tím velké trable, tak jestli nebyl někdo v podobné situaci? Bydlíme v městě A, svatbu jsme měli v městě B, odkud i pochází manžel a kam občas chodíme do kostela, chodí tam celá jeho rodina, on tam i ministroval. A pěkně jsme narazili.... Chtěli jsme křtít v místě B, kde jsme měli svatbu atd a narazili jsme, prý křest MUSÍ být v místě trvalého bydliště, tady nám ho ale odmítl pokřtít, že nás nezná, že nechodíme do kostela, když jsme řekli, že chodíme do B, tak chce potvrzení, že tam chodíme, no a to jsme se dozvěděli, že chodíme zase málo (chodíme tak 1x za měsíc). Tak nevím, je to normální přístup???

marcicek84
25. črc 2015

@eicul82 - nevím, my do kostela nechodíme vůbec (výjimkou svátky), já jsem křtěná, svatbu jsme v kostele neměli, manžel není věřící a farář v místě bydliště neměl problém mi dítě pokřít, tak mi to tak trochu přijde u vás jako klacky pod nohy, už jen z principu jste s tou vírou na tom jako rodina, asi líp jak my a my s tím problém neměli..

eicul82
25. črc 2015

@marcicek84 No právě si říkáme, co to jako jeeee? Vůbec to nechápeme... Tak mě zajímá, jestli je to standartní..... Manžel je z toho úplně na nerv....

marcicek84
25. črc 2015

@eicul82 - nám farář říkal, že chce, abychom malou posílali aspoň 1 rok do náboženství, což mi jako hrozné nepřijde, ono se tam nic špatného neučí a jenom ji to prospěje...a na vašem místě bych si našla jiného fakráře, který dítě pokřtí i kdyby byl úplně odjinud...jestli tohle dělá více farářů, tak se nejmějí divit, že pak církev je nepřístupná lidem a hodně lidí je pak nevěřících...u vás mi to přijde tím tuplem zvláštní, když vím, že v okolí exestují rodiny, které ani nevěří a děti si stejně nechávají pokřtít (tam tedy nechápu důvod), ale v principu mi to přijde neuvěřitelné, že oni asi v pohodě a vy takové problémy...

eicul82
25. črc 2015

@marcicek84 No my zkoušeli ještě jednoho faráře a ten taky trvá na tom potvrzení, prý předpisy....tak já nevím, asi nějaký špatný okres, budeme muset asi zkoušet dál.........

marcicek84
25. črc 2015

@eicul82 - kamarádka z uherského hradiště má muže, co je rozvedený, oni dvat ani nejsou svoji a dítě mají pokřtěné, našli nějakého faráře na malé faře v okolí, kterrý neměl problém, ale museli toho objet více, jo a ani jeden z nich do kostela nechodí, takže musíte zkoušet, ale je to síla fakt...

marselina
21. bře 2022

Ahoj, chtela bych oživit tohle tema.
Já i manzel jsme pokrteni, moje dvě deti z prvního manželství také .
Chceme nechat pokřtít naše miminko ale jsem docela znechucena.
Nás farář po mne chce rozhodnutí ze jsem rozvedena být je to už několik let. Kdykoli svého manžela nazvu manželem, opraví mě ze je to přítel ptz můj ofiko manzel je bývalý z důvodu svatby v kostele.
Porad mi také zdůrazňuje abych si požádala o rozvod u církve.
Setkal se s timto někdo? Přemýšlím, ze oslovim jiného faráře.
Dokonce chce setkání i s naši kmotrou

marcicek84
21. bře 2022

@marselina no ale to tak je,kdyz je svatba v kostele,nemas to v poradku,tak mi prijde,ze je mensi problem,kdyz je jeden z manzelu krteny a druhy ne

jeyre
21. bře 2022

@marselina Předpokládám, že se jedná o katolickou církev....tak to ale prostě je, v očích církve tvým manželem zůstává ten první. Setkání s kmotry je naprosto běžná záležitost. My jsme měli nauku s kmotry dětí a i my jako kmotři jsme ji absolvovali třikrát, ačkoliv kmotřence máme na Slovensku.

marselina
21. bře 2022

@marcicek84 s tím naprosto souhlasím. Předkládat ale soudní rozhodnutí o rozvodu mi přijde přes caru. Jako další bonus nám chce z farnosti vybrat druhého kmotra, což jsem teda nepobrala vůbec, nás splňuje vše co splňovat ma.
Dnes jsem našla kněze který po nás nechce vůbec nic a miminko bez problému pokřtí .

orisek56
21. bře 2022

@marselina jen na okraj. Svátost manželství klasickým rozvodem zrušena není....musíte si podat žádost o zneplatnění sňatku manželského od církve. Sorry, ale Kněz má pravdu, i když se ti to nelíbí. To že jsou benevolentní kněží a méně benevolentní je to jen opět o lidech. Podle církve je to ale takhle. Takže darmo se vztekat v tomto.