Svatba ve čtyřech. Tipy, doporučení, zkušenosti

123jana123
5. čer 2017

Nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale zajímaly by mě Vaše tipy, nápady a doporučení. Čekáme s partnerem druhé miminko a chtěli bychom se vzít ( jen my dva, svědci a náš první syn). Nechceme jít jen na úřad, aby bylo po všem za pár minut. Chceme prostě hezký den/víkend v tomto malém počtu, na který budeme mít hezké vzpomínky. Řešily jste to někdo taky? Máte nějaké nápady, jak si ten den zpestřit, jaký vymyslet program a podobně? Děkuji

no_title
5. čer 2017

Já jsem na takové svatbě byla jako fotograf. Byly to 2 páry, kteří si svatbu navzájem odsvěčili, takže dvojitá svatba 🙂. Zajímá tě něco konkrétního?

zabkapetka
5. čer 2017

Ahojky, my jsme se brali s manželem letos v únoru, byla jsem v té době v 6. měsíci, chtěli jsme to stihnout než se nám narodí naše první miminko a zároveň než budu mít fakt velký pupík. Taky jsme to řešili svatbou jen ve čtyřech, což by tak dopadlo asi i za normálních okolností (ale to bychom se snažili mít obřad někde u moře), ale takhle nám to rodina spíš odpustila a pochopila, proč tam nešli 🙂
Zkusím popsat, jak náš den asi probíhal. Mě šla za svědkyni moje sestra, manželovi jeho bratr, na dvě hodiny jsme měli domluvenou i fotografku. Sestra spala u nás, manžel zůstat přes noc u bratra, takže přípravy jsme měli každý zvlášť. Se sestrou jsme si udělali holčičí večer, manžel měl trochu komornější rozlučku (aby neměl moc velkou kocovinu), ráno jsme se začali chystat, došla mi normálně vizážistka a namalovala mě, sestra mě učesala, pak jsme se společně nacpali do šatů a vyzvedl nás můj budoucí švagr v nazdobeném autě, co chystali ráno. Manžel čekal v místě obřadu, takže jsme se viděli až těsně předtím a bylo to kouzelný. Měli jsme civilní obřad na radnici, pak následoval přejezd na místo focení. Ten den bylo na únor dost teplo, tak jsme to zkusili venku a fotky stáli za to, strašně jsme se u toho nasmáli, v takovém počtu byla hrozně moc uvolněná nálada a navíc jsme se nestresovali, že na nás někde čekají hosté. Po focení jsme si už bez fotografky zašli na společný oběd do restaurace, na kterou máme krásné vzpomínky hned ze začátku našeho vztahu 🙂 Pak přesun k nám domů na kafčo a dortík, ségra se švagrem dostali výslužku pro sebe a nejbližší rodinu a my s manželem sedli do auta a vyrazili na svatební cestu 🙂 bála jsem se lítat, takže jsme zůstali v Česku, zajeli jsme si do Karlových Varů. Hrozně rádi spolu někam jezdíme, vždycky z toho máme výpravu, takže už po cestě jsme pokračovali ve slavení, pak jsme měli krásné přivítání na apartmánu a večer jsme si dali romantickou večeři ve dvou...
Musím říct, že nám to takhle úplně sedlo. Celý den byl parádní, všichni 4 jsme si blízcí, tak to bylo spontánní a opravdu uvolněné, příjemná atmosféra... vyloženě jsme neměli žádný extra program, chtěli jsme si to hlavně užít společně a pak jen ve dvou (když už za chvíli budeme tři), bez stresů a honění... Myslím si, že v případě svatby ve 4 je nejdůležitější mít kolem sebe ty správné lidi, protože se to tak neztratí jako při větších svatbách a pak jde všechno líp.
Plánujete to teďka přes léto? Parádní by byl obřad venku. Záleží jaký máte rozpočet a jestli chcete být i sami nebo zůstat celou dobu v 5... Ale co fakt i někam zajet? Spojit to s malou víkendovou dovolenou? Přes léto je horší, že je sezóna svateb, ale zas si víc můžete vyhrát s místem a nejste limitováni tak moc počasím, většinou je hezky.

saurian
5. čer 2017

my sme mali takto s mm svadbu pred 3 rokmi (deti mali vtedy 5 a 3) doma na dvore... bolo to super... bol pekny den, behalo tam viacero deti (z rodiny, od znamych...), zabezpecili sme jednoduchu vyzdobu (taku "vidiecku" - nieco ako polne kvety do mliekovych flias a pod..), jedlo doniesli hotove v tych nadobach co drzia teplo, kazdy si nalozil co chcel.... len sme zohnali par stolov kde sa sedelo a taky altanok ci stan... skoncili sme niekedy okolo polnoci..

123jana123
autor
5. čer 2017

@zabkapetka ahoj, děkuji za krásný příspěvek . Mám termín v lednu, takže bychom to rádi stihli na konci léta, popřípadě v začátku září. Máme pravé představu někde venku obřad nejlépe v nějakém horském hotelu/penzionu. Kde bychom strávili víkend společně s našimi nej kamarády, kteří budou svědci. Takže ráno klasika- příprava, pak obřad, pak nějaké foceni a oběd a pak bych pravé chtěla ještě aspoň třeba na 2 hodinky nějakou zábavu - to ještě musím domyslet . Snad to vyjde a bude to podle našich představ

123jana123
autor
5. čer 2017

@saurian děkuji. Ale my chceme skutečně jen ve čtyřech🙂

123jana123
autor
5. čer 2017

@no_title ahoj, zajímá mě ta organizace toho dne, případně nějaký program ? Nebo jaký to na Tebe udělalo dojem jako na nezávislou osobu?

hz
5. čer 2017

Ahoj, my meli svatbu jen ve ctyrech lidech+fotograf kamarad. Bylo to krasne. Jeste dodam, ze svatba byla tajna, rodina byla postavena pred hotovou vec.
Kazdopadne zcela doporucuji. My se brali na louce s vyhledem, kde probehl obrad i hostina zaroven, stravili jsem tam cely den.Na hostinu jsem si sedli na deku do travy, je letni bile saty, kyticka z lucniho kviti... Vrele doporucuji. Za usetrene penize za miniaturni svabu jsme mesic cestovali celou Francii.. at to vyjde 😉

123jana123
autor
5. čer 2017

@hz děkuji, tak nějak by se mi to libilo

hz
5. čer 2017

@123jana123 tak to tak provedte. Nikomu nic nesdelujte, bo vas bude lamat recma typu..."co na to rekne....."vsichni to preziji a srovnaji se s tim.... hodne stesti preji..

123jana123
autor
5. čer 2017

@hz říkat to nebudeme vůbec nikomu . V tom už máme jasno. Teď to musíme jen naplánovat tak, aby to bylo pro nás hezké !😍

pasteta
5. čer 2017

Moje sestra si udělala tajně svatbu a pak jen poslala mmsku,že je paní.A půl rodiny s ní nemluvilo,že neřekla dopředu,že se chtějí vzít jen ve čtyřech.Nikdo by jí to nevyčítal ale takhle to oznámit bylo hodně zvláštní.Vy to rodině řeknete?

mku
5. čer 2017

My jsme chteli to uplne stejne... my dva, dcera a svedci... zadny saty, hosti, nic.. meli jsme jen prstynky, ja kytku a bilou halenku v riflim a manzel bilou kosili... fotografem byla dcera 🙂 a pak jsme takhle v peti zasli na skvely obed, posedeli jsme, popovidali, domu prijeli pozde odpo a byl to jeste hezci den nez jsme planovali.
Oboje rodice to dopredu vedeli, ale respektovali ze to chceme takhle.

no_title
5. čer 2017

@123jana123 oni měli tu svatbu tajnou, takže ráno byla na líčení a česání, pak jsme dojeli na místo obřadu, kde jsme se tak hodinku fotili, pak obřad, potom si dali nějaký malý oběd v restauraci a pak už jeli k rodičům oznámit tu novinu. Měli to takové pohodovější, ptz měli malé děti, tak nemohl být moc náročný program. Jaký to na mě udělalo dojem? No, jedna z nejpohodovějších svateb, co jsem kdy fotila 🙂

123jana123
autor
5. čer 2017

@pasteta už dříve jsme o tom mluvili a říkali jsme, ze pokud sw vezmeme , tak jen se svědky. Ale přesný termín nikdo znát nebude.