Ostrava. Kde doporučujete bydlet?

krisvm
20. bře 2021

Ahoj, chceme se pristi rok stehovat zpet do CR. Uvazujeme nad Ostravou,. Jsme mlady par, deti chceme. Mame psa. Nechceme dum, ale byt. Blizko mesto, ale taky prirodu. Mate nejake doporuceni, na jakou cast Ostravy ae soustredit? Dekujeme🙂

barulina
20. bře 2021

Poruba a okoli. Je tady naprosto vse. Ja se zde prestehovala ve 20, pak na 3 roky na Valassko a stejne jsem sla zpet a nikde jinde v Ove bych nesla. Maximalne jeste Zabreh nektere casti

zelenaesmolda
20. bře 2021

@krisvm
Jih-Vyskovice,Zabreh.Hlavne ne Dubina,to je betonova dzungle.

zelenaesmolda
20. bře 2021

@barulina
Poruba je taky fajn ale co se bydleni tyce tak je nejdrazsi,obzvlast jestli chteji byt kupovat.

barulina
20. bře 2021

@zelenaesmolda je nejdrazsi, nicmene fakt nejhezci. A dostupnost naprosto vseho i pesky

pipi_puncocha
20. bře 2021

Za mě jedině Poruba

zelenaesmolda
20. bře 2021

@barulina
Jako nic proti Porube nemam,ja jsem zvykla na Jihu a mam to tu rada.Za barakem mame Belak,pole,spojeni dopravni dobre,do Avionu kousicek.Nestezuju si 🙂

ellyem
20. bře 2021

My bydlíme v centru na Fifejdách a je to tu super. Kousek do místních parků a sadů (např. Sady Milady Horákové, Komenského sady), kolem hřiště, školky, školy, MHD, obchody (Futurum, Forum Nová Karolina) blízko. U Futura dokonce bývají od jara do podzimu farmářské trhy, kam moc rádi chodíme. Jsme tu spokojení, ale v budoucnu se chceme stěhovat kousek za Ostravu do rodinného baráčku 🙂

zelenaesmolda
20. bře 2021

@ellyem
neni na Fifejdach hodne Ciganu?

juliemichal
20. bře 2021

@zelenaesmolda vůbec ne

juliemichal
20. bře 2021

Fifejdy,nebo Mar. Hory,ale zastávka dům energetiky,nebo krajský úřad.

knoflikarka
20. bře 2021

Určitě Poruba. Bydlíme teď v Porubě v domku a je to tu jak na vesnici - přitom všechno pět minut daleko. I v bytě nahoře v Porubě by to bylo lepší než jinde. V centru Ovy je liduprázdno, kdežto v Porubě na Hlavní třídě je furt živo, všude dost rodin s dětmi. Výškovice jsou taky fajn, kousek Bělský les... Nebo pak za Krajským úřadem popř. Fifejdy, tam jsme bydleli v bytě, kousek velký park, obchody. Nicméně v Porubě už je zas o něco lepší vzduch. Ne Přívoz, Muglinov (hodně menšiny), Dubina/Hrabůvka.

barulina
20. bře 2021

@zelenaesmolda jj, je fakt, ze ted jsem chvili brigadne jezdila do Vyskovic na konecnou a neni to tam skarede. Ale zas nevim kam tam treba nanprochazku, kdyz clovek nechce do lesa. Jestli je tamntreba neco jako Hl. Trida v Porube. Ale ja mam rada Ovu celou. Ale treba v Hrabuvce bych bydlet nechtela, ani ta stara zastavba se mi moc nelibi.

zelenaesmolda
20. bře 2021

Bydlite nekde kolem Svinova nebo jak je Kaufland?

zelenaesmolda
20. bře 2021

@barulina no tak kousek je Kotva,da se tam v pohode dojit pesky

barulina
20. bře 2021

@zelenaesmolda jj, znam samozrejme, tak je to takove centrum. No jak rikam Ova je cela fajn

kelerub
Autor odpověď smazal
Zobraz
knoflikarka
20. bře 2021

@zelenaesmolda jestli to bylo na mě, tak ne, v Porubě-vsi směrem na Vřesinu/Skalku, kousek od koupáku. Ale Svinov je asi úplně top v Ově 🙂

badyr
20. bře 2021

Bydlíme na Muglinově, do ZOO člověk dojde pěšky, do centra se také dá dojít, všechno blízko. Jsme tady spokojení.

barulina
20. bře 2021

@kelerub poruba nejklidnejsi neni. Naopak s Hrabuvkou a Mariankama se roky dle statistik toci na prvnichbtrech mistech v kriminalite. Ale svou rozlohou to komoenzuje. Mluvim z praxe a statistik

ellyem
20. bře 2021
janalov
20. bře 2021

Je těžké říct konkrétní místo - každé má pro a proti a každý obvod má své lepší a horší části. Já bych také volila spíše oblast směrem na Opavu - Porubu nebo Svinov (velmi záleží na konkrétní lokalitě! Jsou klidná místa s krásným bydlením a naopak gheta). Třebovice jsou úžasné, top místo pro život, ale je tu převážně jen zástavba rodinných domů. Krásná místa se dají najít třeba na Slezské, bydlení kousek do Komenského sadů, k řece, do centra.

zelenaesmolda
20. bře 2021

@knoflikarka
Svinov je hlavne v zaplavove oblasti,vzdycky je prvni pod vodou.

@barulina
ktery obvod ma teda nejmensi kriminalitu?

Jeste me napada,co Krasne Pole nebo Stara a Nova Bela?

kerca78
20. bře 2021

@krisvm my bydlíme přímo v centru města se tření detmi a jsem maximálně spokojena, vše je na dosah- školy. Skolky, park, restaurace, kavárny, kultura, hory,

sasbu
21. bře 2021

Za mě také doporučuji porubu, mám to tam ráda. Bydlím v Hrabůvce a bydlela jsem ve Výškovicích, ale Poruba je pro mě nejlepší.

zelenaesmolda
21. bře 2021

@kerca78
Tak v centru bych treba bydlet nechtela

kelerub
21. bře 2021

Ještě mě napadá Hrabová.

uzivatelkapetra
21. bře 2021

Jestli nemusí být přímo Ostrava tak je dobrá volba i F-M, nebo sice vzdálenější,ale krásný je Frenštát pod Radhoštěm, takové malé město, všude plno přírody

barulina
21. bře 2021

@zelenaesmolda takove ty okrajove. Stara Nova Bela, ikdyz spada pod Hrabuvku co se tyce Oop, ale tam je klid. Martinov, Hostalkovice a tak. Paradoxne moc kriminality neni v centru, kdyz pominu potize zebstodolni. A i ta Poruba ma casti, tedy dve obvidni oddeleni(oop) kdy ta druha je klidna. Ja bychbtreba jeste brala Klimkovice a Polanku nad Odrou

vladenkamaminka
21. bře 2021

Žila jsem všude možně po městě a nyní bydlím v Porubě par let a jsem tady nejšťastnější, tady už s dcerou zustaneme.. ještě se mi dobře bydlelo v Hrabůvce...

coucouha
29. bře 2021

Poruba je asi fakt nej! A jinak se mi líbí nejvíc v části - myslím 5. obvod - ulice Polská, Řecká, Kubánská atd. Navíc pokud máte pejska, tak na Francouzské je super výběhová louka pro psy.