Vánoční dárky diskuze. Jaké máte tipy podle věku dítěte?

theatimma
7. zář 2020

Ahoj,
hledám inspiraci na vánoční dárky pro 4.letého syna.
(baví ho puzzle, Albi knížky, Lego) ale myslím si, že už toho má celkem dost. Chtěla bych tuhle diskuzi založit pro všechny, aby jsme si mohli vyměňovat typy podle stáří děti, takže kdokoliv může napsat typ a kolik je prckovi. Každý si v tom najde to svoje. Pokud to tu někde je, smažu tuhle diskuzi. Předem díky za komentáře. 🙏🙂

karla2015
7. zář 2020

Dcery 5 a 3, obe asi lego friends, starsi kena + doplnky k barbie, mladsi panenka. Vzdy dostanou i nejakou knizku + obleceni.

te_reza
7. zář 2020

Holka má 4,5. Dneska jsem svolila k surfování a má vybraný domečky pro Barbie asi za 10 tisíc 😂

miba10
7. zář 2020

@theatimma dceři budou v listopadu 3, synovi bude 1,5 a vůbec nemám tušení 😢

codal
7. zář 2020

Já už jsem to psala jedné uzivatelce do kz. Ja jsem teď nadšená z ortopedických podlah pro děti i dospělé, nejen, že to je teda super na nohy, ale moje holky si s tím hrály u kamarádky, dělaly ostrovy, skákaly z jednoho na druhý, jako přišlo mi to fakt pěkný a navíc užitečný pro celou rodinu.

sigyn
7. zář 2020

mě teda baví lego dodnes a už si ho musím kupovat sama 😒 Lega není nikdy dost! Jinak jsem fandou dřevěných hraček, třeba nějaká stavebnice hradu a k tomu figurky rytířů...MUEHEHE https://eshop.detoa.cz/maly-architekt

theatimma
autor
7. zář 2020

@miba10 a co dcerku baví? Malýmu jsme kolem 2 let kupovali hrací stolek od Fisher price jsou tqm barvy, čísla, abeceda a pouští si to i teď. Má to 3 úrovně podle věku 🙂

lucifux
7. zář 2020

@miba10 první syn dostal houpacího kohouta bylo mu rok a kousek. A mladší se ho natolik chytil, že se v nêm vydrží houpat hodinu v kuse a sám, momentálně mu bude taky za měsíc rok a půl. Tak pro inspiraci, když nevíš.

zmrzlinka
7. zář 2020

Pro kluka určitě autodrahu,Hot Wells byl u mého syna top 👍

marti89
7. zář 2020

Co jsem koupila synovi:

V roce se mu líbily hrací hračky od Fisher Price, hlavně zvuky, barvy a tvary; a plyšáci (ujízdí na sobíky a Binga)

Ve dvou letech miloval nářadí (sice nejradši pracoval s reálným, ale na doma dostal plastový vybavený ponk) a flexibilní autodráhu Alltoys s točnou a mosty.

Ve třech letech jede stavebnici Chevu a farmičku s pidi zvířátky (ještě po mně z půdy 😀), knížky Albi, dřevěnou vláčkodráhu a kolo. Občas kinetický písek.

Na Vánoce (3,5 roku bude mít) jsem mu koupila další Albi knížky a dostane kreativní balíček (rád stříhá a lepí obrázky) a objednám mu další dílky Chevy, aby mohl stavět větší stavby.

lucifux
7. zář 2020

Můj 4 letý básní o hasičském autě, autojeřábu a stavebnici cheva. A tomu mladšímu 1,5 roku to vidím asi na nějaké gumové hopsací zvíře, a ještě nějaké hračky na cvičení motoriky.

marti89
7. zář 2020

@lucifux Málem bych zapomněla, že na hasičích taky dost ujíždí. 😀 Dostal od tchána takový větší s flexibilním panákem a pořád to rozebírá a skládá.

klokanka31
7. zář 2020

@te_reza Tak to se má Ježíšek co ohánět 😄

klokanka31
7. zář 2020

Lega a puzzle opravdu není nikdy dost 😊

klokanka31
7. zář 2020

@miba10 Co pro holčičku kočárek pro panenky?

re_barbora
7. zář 2020

Dcera bude mit v listopadu dva a dostane jako hlavni darek kuchynku a nejaky prislusenstvi nebo Albi tuzku. Jedno z toho bude mit k narozkam. Pak mam rada Agatin svet, tak jeste nejakou hru od nich 🙂

miba10
7. zář 2020

@klokanka31 ten už dostala loni od babičky

miba10
7. zář 2020

@lucifux ten už nás taky napadnul,ale nevím,jestli už na něj nebude velká 🤔ale teď mě napadlo,že bych ji mohla ušít sedací vak do pokojíčku 😊
@theatimma to ji moc nebere. Ona u tehle věcí moc nevydrží. Hodně si doma hraje s Mega blocks, dřevěnou stavebnicí,ale nejšťastnější je venku

anicka123kk
8. zář 2020

Já se připojim a zeptám se na podobné tema, všechny píšete dárky co jste kupovali od roku, čekám dítě v listopadu a je divné ze neplanuju na Vánoce něco kupovat? Vždyť to bude malé a bude z toho mít houby, tak jen jestli jsem divná nebo jste to taky neřešily?

miba10
8. zář 2020

@anicka123kk dcera je také listopadová 🤗hned ty nadcházející vánoce jsme koupili symbolicky hracího usinacka,jinak nic. Po rodině dostala zase praktické věci jako plenky,ubrousky, nějaké bodycka atd

ba2te
8. zář 2020

@anicka123kk Ano, bude z toho mít houby. Ale stejně... My jsme koupili usínáčka vydru od FisherPrice a Oball. Toť vše. Ale aby tam neměla nic, to by mi nedalo 😇

re_barbora
8. zář 2020

@anicka123kk my jsme ji koupili akorat baleni nalepovacich hracek do vany, jinak nic. A po rodine dostala nejaky obleceni, choditko a nebo treba nadobi

codal
8. zář 2020

@anicka123kk holky jsou říjnové a obě dostaly dárečky. Ta starší kolotoč nad postýlku a mončičáka a ta mladší černobílé látkové leporelo a takovou černobílou kvůli. Mně by to nedalo, aby tam nic neměly, i když z toho samozřejmě nic moc nemely 😀.

dashyyy
8. zář 2020

U nás snad ode dvou do současných 8 let vedou hračky Bruder.. náš kluk je miluje a pořád je dostává moc rád.. má toho teda už tolik, že mám plnou šatnu, ale je to fakt top u nás 🙂
Holčička to má letos jasný, od Ježíška dostane aktovku, penál a tak prostě výbavu do školy 🙂

marti89
8. zář 2020

@anicka123kk Já tam prckovi dala plenky a hračku na kočárek, takhle mrňavý z toho stejně nic nemá a ani v roce to není žádná sláva, nerozumí tomu..

kmarie81
8. zář 2020

Já sem ted po zkouknutí u kamarádky (Kluk 5 let), kupovala neteři a synovcovi (4 a 2 roky) tabulky Logico Primo a Logico piccolo od nakladatelství Mutabene - jsou to plastový destičky s posunovacíma parevnýma knoflíkama a spostou pracovních listů k dokoupení (vždy s nějakým tématem např. auta, zvířata, předškolní věk atd...) a děti hledají správné odpovědi a přiřazují k nim barevné kolíčky, pak se papír otočí a můžou si to zkontrolovat... Ta starší je nadšená a hraje si (učí se) sama a ten mladší vlastně taky, sice si to trochu upravili - zasouvají papír s výsledky a on k tomu přiřazuje barevné kolíčky, ale neteř má od nich aspon chvilku klidu 🙂 Nebo jestli jsou děti nějak hudebně nadaný nebo je chcete touto cestou trochu rozvíjet, z vlastní zkušenosti jsou výborné roury Bobotunes i se zpěvníkem - taky se hraje podle barev a né not - jsou na to na youtube i videa a fakt to není nic těžkého - já mám hudební hluch a manžel noty taky nezná a když nám (teda hlavně synovi) kamarádka na klavír nalepila barevný lepítka v barvách trubek, tak sme krásně všichni dokázali zahrát všechny lidovky z Bobotunes zpěvníku pomocí jednoho prstu 🙂

codal
9. zář 2020

Včera jsem objevila hračky značky djeco..mají tam boží šperkovnice a hromadu i tvořivých sad, no prostě kdybych měla koupit všechno, co se mi líbí, tak se nedoplatím😀.

normalnimatka
9. zář 2020

co nějaká deskovka? jiná stavebnice než lego? trochu "složitější"? klasický knížky, něco kreativního, třeba plastelínová sada s nějakým lisem apod? pokladna se zbožím? hudební nástroje?

helca_skorovlckova
20. říj 2020

U nás magneticke stavebnice, magpad, modelina, chytry pisek, autodraha hot wheels, deskovky..
Jinak pro pripravuju predvanocni detskou bojovku, kdyby byl zajem, rada dam vic info ;)

vever4
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
emakrul
Odpověď byla odstraněná
Zobraz