2. dítě. Je výhodnější mateřská/nemocenská či do práce?

Ahoj holky, jsem tu nová, poradíte mi někdo? Do konce tříleté mateřské mi zbývá necelý rok, nevíte náhodou někdo jak je to v případě, že bych uvažovala o druhém mimi? Z hlediska financí, je lepší přejít z jedné mateřské plynule do druhé, nebo jít raději po ukončení první mateřské na nemocenskou - rizikové těhu a pak následně na novou mateřskou, či nastoupit po ukončení mateřské na nějakou dobu do práce a pak se teprve pokoušet o mimi? Z čeho se mi bude mateřská či nemocenská v tom či onom případě počítat? Šéfka na mě v práci už teď tlačí, musím se nějak rozhodnout...Děkuji za odpověd´.Simča
stavba
19. led 2012
ahoj,pokud by jsi chtěla nastoupit rovnou z jedné mateřské do druhé,tak ta se ti bude počítat stejně jako při prvním těhu,tzn. že budeš brát stejnou mateřskou jako poprvé.Pokud nastoupíš mezitím do zaměstnání,tak se ti to bude počítat i z nového příjmu.Bere se to pokud vím,za odpracovaný rok.Takže si sama zpočítej,jestli se ti vyplatí jít znova do práce nebo přejít plynule na další mateřskou příp. na nemocenskou.

Začni psát odpověď...

Odešli