Alimenty pro dítě nebo matku?

pavses
26. črc 2018

Ahoj ženy, ráda bych znala názory na naší situaci, abych se s ní lépe srovnala.
Manžel s přijmem 30tis., já na rodičovské s dvouletým dítětem. S předchozího manželství má muž syna 6 let, kterého si vozíme ob týden, čt- ne. Doteď platil alimenty 3300, přispíval na kroužky, kupujem mu oblečení (boty, bundy, atd...) Většinu výletů a mimořádných akcí plánujeme na dny, kdy tu bude, aby o nic nepřišel, každou návštěvu dostává dárečky. Jeho matka ho k nám posílá jako vandráčka v děravých botech, ve špinavém oblečení a podobně. Jezdíme pro něj 30 km, občas ho během návštevy vozíme do místa bydliště, aby mu ani tam neutekla nějaká akce. Matka si jezdí do lázní, když ho nemá a nám řekne, ať ho vezmeme k moři, teď chce zvýšit alimenty na 4300. Sama přiznala, že si nadělala dluhy (má příjem 17tis., žije s matkou ve vlastní bytě, syna nikam vozit nemusí) Já chodím od roku syna na částečný úvazek do práce, abychom se měli lépe. Mám pocit, že syna živíme jenom my, štve mě, kdyz vidím, co všechno pro něj děláme a ona nám ho pošle jako sociálka. Na syna 2 roky nedám měsíčné víc jak 2tis. a to má ještě plínky! Nedokážu si představit kde by ona za syna dala 4300? 🤔 Kdybych viděla, že tomu klukovi taky dopřeje a jezdil k nám slušně oblečenej, tak mi to nevadí, ale takto mě to vyloženě štve. Kde je její povinnost jako matky taky svému dítěti přispívat i ze svého a ne jen brát od otce?

anetka1701
26. črc 2018

tak ty peníze nejsou jen čistě na výdaje za dite - pocita se i třeba bydlení, elektřina... ale chápu že to je dost a štve to 😐 co na to soud? Nebo to resite jen mezi sebou? Já mám na nejstarší ve škole a je to docela ranec-to je furt něco, tu 50 na kino, tamhle 100 na akci... řekla bych že za ní tak 4tis dam měsíčně- ale já ty peníze tolik neresim... oblečení, boty kupuju jak je třeba, beru ji na akce, výlety, kupuju jidlo, svačiny pokud se dělají poradne taky něco stoji... řekla bych že ty 3300 jsou akorát... víc je s příjmy manžela nepoměr... kdo na něj má.slevu na dítě? řekla nych ze matka?

pavses
autor
26. črc 2018

Slevu na něj má ona. Ale já bych to taky neřešila, ať se mají všichni dobře, ten kluk za to nemůže. Jenže nám je všem jasné, že ona do něj tolik nedá.

misakri
Autor odpověď smazal
Zobraz
pavses
autor
26. črc 2018

Právnička nám řekla, že to žádat může a nejspíš to i dostane. To že mu kupujeme oblečení je náš problém. Že přijede jako sociálek špinavej, s děravýma botama nikoho nezajímá, to je jen náš problém, že se nám to nelíbí. Bohužel každý ten standart posuzuje asi jinak 😒

pavses
autor
26. črc 2018

@misakri Mimochodem, když ho tam s tím oblečením pošleme, tak nám ho hrdě vrátí zpátky 🤔

misakri
Autor odpověď smazal
Zobraz
pavses
autor
26. črc 2018

@misakri To vůbec netuším, zatím nám od ní přišlo, že to dává k soudu, aniž by nás na to předtím upozornila, že něco takového chystá a naše právnička nám řekla, že má reálnou šanci, že to dostané protože už ho nebudeme mít od čtvrtka ale od pátku kvůli škole.

pavses
autor
26. črc 2018

@misakri my jsme schopní doložit co vše mu kupujeme a na co přispíváme. Samozřejmě si ale neschováváme účtenky od každého dárečku, to mi přijde úplň na hlavu.

misakri
Autor odpověď smazal
Zobraz
misakri
Autor odpověď smazal
Zobraz
pavses
autor
26. črc 2018

@misakri No a to jsem ještě nepočítala, že 500 pro něj projezdíme měsíčně a matka ho nikam vozit nemusí, školu má kus od baráku.

pavses
autor
26. črc 2018

Pochopila bych, kdyby takové alimenty chtěla a opravdu měla takové výdaje, jenže nemá. Tady mi to prostě připadá, že alimenty jsou jako výdělek. Dítě přeci chtěli oba, v životě ženy snad nestačí jen roztáhnout nohy a pak čekat, že vše zaplatí jen tatínek 😒

misakri
Autor odpověď smazal
Zobraz
pavses
autor
26. črc 2018

@misakri To je opravdu málo a přála bych vám víc. Je to prostě nefér, ženská, která se snaží je na tom bita jen proto, že je schopná a pak jsou ženský jen vychcaný co berou peníze od tatínků a ze svého prostě nedají

misakri
Autor odpověď smazal
Zobraz
pavses
autor
26. črc 2018

@misakri No, uvidíme jak to dopadne, budeme dávat návrh, že budeme platit 4, ale bude mu dávat slušný oblečení. Nikdo z nás nechce k soudu, pořád se s ní něco řeší a jsme z toho unavení 😕

pavses
autor
26. črc 2018

@misakri Ještě se jen zeptám: Kolik má bývalý přiznaný plat, že platí na 2 děti jen 4500?

misakri
Autor odpověď smazal
Zobraz
misakri
Autor odpověď smazal
Zobraz
pavses
autor
26. črc 2018

@misakri To je asi fakt, když dáme najevo, že jsme schopní dát vyšší částku tak bude chtít víc a víc

misakri
Autor odpověď smazal
Zobraz
pavses
autor
26. črc 2018

@misakri Asi jsi přehlédla, jestli to není tajné, ptala jsem se kolik má přiznaný příjem otec Tvých dětí, že platí jen 4500?

misakri
Autor odpověď smazal
Zobraz
pavses
autor
26. črc 2018

Takže po našem vzoru bys měla dosta 8600 😬

misakri
Autor odpověď smazal
Zobraz
pavses
autor
26. črc 2018

@misakri Aha, tak to je úplně obráceně. To by měla vědět ta píp, aby si uvědomila, jak dobře se má.

misakri
Autor odpověď smazal
Zobraz
marketaryzi
27. črc 2018

Na výši výživného existují orientační tabulky. Zkuste kouknout na web, jestli požadovaná částka odpovídá. Pokud kluk nastupuje do školy, tak je to typické období, kdy se alimenty zvedají 😕 Porostou náklady na dítě..... Pokud matka oblečení odmítá, kupte si jen pár kousků k sobě, ušetřené peníze dáte stě za alimenty. Jinak si zkuste představit, že se dozvědět a zůstanete na dítě sama + vám dá bývalý 3000,-. Ono se to takhle zdá hodně, ale s věkem dítěte výdaje rostou a opravdu to moc není....

journals
27. črc 2018

Me teda 3000, 4000,- tis. na skolni dite fakt zavratne neprijdou. Chapu, alimenty jsou pro druhou stranu vzdy chapany velkoryse, ale 3.,4. tis. pri dnesnich cenach potravin, krouzku, hracek, elektroniky, vyletu, skolnich a sportovnich potreb? Mozna az bude mit vas syn 6 let a bude chodit (nastupovat?) do skoly, tak budete taky brecet jak to je drahe. Ja se tu vzdycky chytam za hlavu, jak si nekdo mysli, ze alimenty 1500, 2000 budou stacit. To je vazne smesne. Pri dnesnich cenach?

pavses
autor
27. črc 2018

@journals jak jsem psala, ona mu ale nic nedopřeje, oblečení má po kamarádech ošoupané a mnohdy děravé, kroužky mu platíme my. Vozit ho nikam nemusí, bydlí s matkou. To co do něj dá je jen za jídlo. Chcete mi říct, že dítě 6 let projí víc jak 4000? A kde je její povinnost jako matky taky dát něco ze svého?