Budou mi příští rok vráceny daně?

wendyv
18. lis 2016

Zdraví mám dotaz ohledně daní. Tento rok jsem do 4 měsice u jedné firmy pak jsem dala výpověď. Pak jsem byla 2 měsíce na úřadu práce a pak nastoupila do nové práce po 3 měsících sem šla na nemocenskou z důvodu těhotenství. Chtěla bych se zeptat jestli mi budou příští rok vráceny dáně a z jakého zaměstnání z toho prvního nebo až z nové práce. Díky za odpověď

hojda
18. lis 2016

u posledního zaměstnavatele si požádáš o zúčtování daně.

wendyv
autor
18. lis 2016

A kdy se to presne zada jestli se muzu zeptat ?

hojda
18. lis 2016

Musíš si podepsat formulář pro finanční úřad, že žádáš o zúčtování daně. Zavolej si učetní do firmy, ona bude vědět, co a jak.

j.a.n.i
18. lis 2016

@hojda Nikoliv pro finanční úřad, ale pro účetní, která to zúčtování bude dělat.

nita1984
18. lis 2016

Holky, když jsme u toho.... ví někdo, jak se dokládá, že manželka neměla zdanitelné příjmy? Je žena v domácnosti, není na UP, ani jinde.... nemá RD. Prostě manžel vydělává dost, takže je doma. Nicméně teď jsme se dostaly na diskuzi o tom, že by si jí manžel mohl odpočítávat z daní (do teď to nedělal), ale přemýšlely jsme, jak se to dokládá, že neměla příjmy.... nevím jestli jsem srozumitelná v dotazu

hojda
18. lis 2016

@j.a.n.i A ten formulář se pak nedává finančnímu úřadu?

tulikiss
18. lis 2016

@nita1984 cestne prohlaseni ze nemela prijmy

nita1984
18. lis 2016

@tulikiss to stačí? Super, to bude mít kamarádka radost, že nemusí nikde nic vyběhávat 🙂

j.a.n.i
18. lis 2016

@hojda Ne, zúčtování daní se provádí pouze u zaměstnavatele, ten potom pouze finančáku vykáže pouze výsledek za celou firmu, žádné jedno0,tlivé formuláře mu nedodává.

hojda
18. lis 2016

@j.a.n.i Aha, tak jsem žila v tom, že mu dávají i ty jednotlivé formuláře. Asi je to tím, že mají stejný vzhled jako daňové přiznání.

mastr76
19. lis 2016

Prohlase pro rocni zuctovani se musi vyplnit do 15.2.. Jinak pro druheho z manzelu je od letosniho roku novy formular. Jeden, pokud je zamestnanec a druhy pokud podnika. Vzhledem k elektronizaci verejne zpravy by oba mely byt ke stazeni bud na strankach Financni zpravy nebo na danovem portale.