Bydlení v pronájmu, jste spokojené?

lrg
30. led 2013

Čau holky,

chci se zeptat, jak to máte s bydlením? Vždycky jsem si plánovala, že dítě přivedu do svého bytu, jenže člověk míní........ Není to tak jednoduché, jak jsem si malovala a splátku hypotéky a současně režii bytu bychom prostě neutáhli. Resp. utáhli, ale seděli bychom ve vlastním bytě a obědvali rohlíky. Takže jsme se nastěhovali do podnájmu, smlouvu máme na tři roky a nevím jestli se za ty tři roky situace změní. Byt je moc hezký, na super místě a jsme tu šťastní, ale když musíme řešit nějaký problém s majitelem, s kterým je naprosto šílená domluva a jednání, tak si bolestně uvědomuju, jak je to nepříjemné nemít vlastní hnízdo, kde si o všem rozhodnete samy a víte, že je to Váš domov. Na druhou stranu se uklidňuju tím, že generaci mých rodičů taky většinou nic neměla a bydleli s rodiči, než se dostali k nějakému bytu. A taky nechci usínat s hrůzou, jestli budeme mít každý měsíc dvacku na bydlení a banka nás nevystěhuje. Všechno má asi svoje pro a proti, jen jsem se chtěla svěřit a zeptat se, jestli taky bydlíte v pronájmu a jste spokojené?

konidana
21. črc 2014

My jsme v nájmu, ale je to vlastně obecní byt. Což není plus ani mínus. Domlouvat cokoli je na dlouhé lokte. Dokud platíme, tak je bydlení víceméně jisté, i když smlouva je vždy jen na rok. Horší bude, až se rozhodnou byty zprivatizovat... Byt je na dobrém místě, mít o místnost víc, tak bych byla spokojená. M předělal 1+1 na 2+kk a odmítá se odtud hnout, když "nám" to zařídil na míru.

hojda
21. črc 2014

Tak historka má veselý konec, zaplatí mi tedy v sobotu, zastaví se cestou, až pojedou do Maďarska na dovolenou......To snad nemám obdoby, na nájem nemají, ale na dovolenou jedou....Chudák jejich dítě 😔 .

anetka1701
21. črc 2014

@hojda to je ale hodně velkej mazec...

Co se mně týká, tak jsem po nájmech bydlela od 18ti... Strašně mně to štvalo - u každý poličky přemýšlet, jestli jí mám přivrtat nebo ne, když se v bytě něco stane (např. mi chytla utěrka a propálila lino v kuchyni), tak z toho mít nervy, jak opravit, co na to řekne majitel... Navíc jsme bydleli v provizoriu, starším nábytku a levných věcech (např. v jednom bytě byl kancelářskej zátěžák v obejváku na zemi - děs)... Už jsem toho měla plný kecky... Koupili jsme domeček přesně dle našich představ, na kterym je strašně práce, ale nám to nevadí... Opravujeme, těšíme se z vlastního a upřímně si užíváme každou věc, kterou si tam sami uděláme, vybereme... a víme, že to děláme do našeho - ne cizího... Hypo mně netrápí, nájem byl dražší...

adelkaaa
24. črc 2014

@letadlo13 aha :D, tak to Vám moc přeji, ať jste spokojení :D

letadlo13
24. črc 2014

@adelkaaa Jo, lepší je hypotéka než nájem.

adelkaaa
29. črc 2014

@anetka1701 naprosto souhlasím