Daň za manželku, komu přijde?

coreprincess
9. dub 2015

Nevíte komu přijde, když jí uplatňoval a ten papír v práci odevzdával manžel? Peníze mu už přišli a tam je za mě neměl. Tak to přijde mi? A kdyžtak nevíte jaký úřad to posílá?
Byla jsem na nemocenský od prosince 2013 do června. V červnu jsem začala brát mateřskou do posledního prosince a v květnu jsme se brali.
Kolik by\ mi tak měli poslat?

anina32
9. dub 2015

@coreprincess No každopádně by měla přijít manželovi který ji uplatňoval... Kolik by měli poslat ti může říct jedině účetní která to podávala. Maximum je asi 24000,-, ale vrátí jenom to co bylo na daních skutečně zaplaceno, takže záleží kolik si tvůj manžel v uplynulém roce vydělal a kolik mu strhli na daních. Pokud má nízké příjmy tak je taky možné že vám na dani na manželku nevrátí nic, nebo jenom pár tisíc. Pak je taky otázka jestli jste na slevu na manžeku měli vůbec nárok, protože mateřská se počítá do příjmů, které nesmí přesáhnout určitou hranici aby na uplatnění slevy na manželku byl nárok. Zkus se zeptat @j.a.n.i jak to přesně je 😉

lstuchlova
9. dub 2015

Manžel ty peníze dostal s platem už v březnu, nevím, do kdy mají chodit...

smardik
9. dub 2015

@coreprincess zavolala bych účetní, manžel v práci třeba růžový papír odevzdával, ale odpočet na manželku mu v práci nedělali nikdy, takže si daně dělám sama a nesu si to na Fú sama. Za mě zavolej, účetní ti řekne nejvíc

copa
9. dub 2015

@coreprincess ale mateřská i nemocenská se počítá jako tvůj příjem a asi ti to dohromady dalo víc jak 68tis. za celý rok, ne?

petrasipkova1
9. dub 2015

@copa přesně tak, sleva na manželku bude až za rok 2015, za rok 2014 ti to určitě přesáhlo 68 tis - si teda myslím. 😉
@coreprincess

coreprincess
autor
9. dub 2015

jojo to je jediny co sem si myslela, ze by pripadalo jako varianta. 🙂 A nevite kolik je uleva na dani za dite? 🙂

irisie
9. dub 2015

@coreprincess 1117kc mesicne.

coreprincess
autor
9. dub 2015

takže kdyz se malej narodil 24 cervence. Tak by to melo byt prez 5 tis že

copa
9. dub 2015

@coreprincess a manžel neuplatňuje slevu na dítě měsíčně?

mavanka
9. dub 2015

@coreprincess mělo by to být za šest měsíců, i za červenec, ale obvykle se ta sleva uplatňuje v měsíční výplatě, takže jestli manžel nahlásil dítě hned po narození (včetně rodného listu), tak mu slevu uplatńovali v účtárně průběžně a teď už navíc nedostanete nic....