Daňové přiznání na RD. Musím podávat?

elaniee
17. dub 2021

Hezký den,předem děkuju za rady.
Syna jsem porodila 12/19 takže začátek roku 2020 jsem pobírala mateřskou a poté doteď RP. Zadne jiné příjmy nemám.Musim dávat daňové přiznání?Děkuju.👍✉️

j.a.n.i
17. dub 2021
jjasmina
17. dub 2021

@elaniee já jsem tedy rodila 2/2020, pobirala jsem mateřskou a daňové přiznání jsem podávala

hezz17
17. dub 2021

Porod 2/20, ppm, proplacena dovolena. A na danich mi vraceli. Takze zkusit to muzes.

j.a.n.i
17. dub 2021

@hezz17 Ano, podat ho muze, nicméně nemusi.

malenka3
17. dub 2021

Podávat ho nemusíš. Ale pokud jsi čerpala mezi MD a RD řádnou dovolenou, máš nárok na vrácení odvedených záloh na dani. Protože se ptáš na daňové přiznání, předpokládám, že jsi nepožádala zaměstnavatele o daňové zúčtování, takže by se vyplatilo si daňové přiznání podat. Pokud si dovolenou nečerpala, pak samozřejmě je to zbytečné.

filinar1
19. dub 2021

Dobrý den, ráda se přidám s dotazem, rodila jsem 2/2020, daně mi dělala účetní v prací, je mi jasné že asi nic nedostanu vráceno za mateřskou a rodičovskou dovolenou ale dávala jsem si do daní půjčku od burinky, zajímalo by mě zda se nějak dovim jestly mi budou neco vracet? Jestly mi má účetní a nebo šéf dát vědět a nebo jen čekat až mi neco přijde a nebo ne.. Číslo na účetního nemám abych mu zavolala.. Děkuji za odpověď

malenka3
19. dub 2021

@filinar1 nemusí ti dát vědět, přijde ti to na účet. Ale pokud si v 2020 pracovala jen do února a maximálně čerpala dovolenou mezi md a RD, pak bys měla určitě dostat velmi pravděpodobně to, co si odvedla na zálohách.

hezz17
19. dub 2021

@filinar1 rodila jsem jako ty, všechny dary, skolky, deti si uplatnil manzel a i tak mi vraceli. Uvidis e výplatě.

filinar1
19. dub 2021

Děkuji, ja byla do vanoc 2019 na nemocenské a pak jsem hned nastoupila na ppm.. Dovolenou mi měli proplatit ale nic mi do letoska nedošlo a jak znám šéfa tak peníze asi dostánu až se mu bude chtít, teda jestly mi něco málo budou vracet což myslím že bych měla za tu burinku.. Výplatu i daně dostávaly minuly týden..

malenka3
19. dub 2021

@filinar1 jestli si žádala o proplacení dovolené, tak máš smůlu, na to nemáš zákonný nárok. Kdybys žádala o čerpání řádné dovolené hned po mateřské, museli by ti vyhovět, ale tos asi neudělala. A zaplacené ve výplatě bys to dostala.hned, jak jsi skončila mateřskou (resp. Měsíc na to).
Pokud jsi tedy neměla v roce 2020 žádný zdanitelný příjem (což neměla dle toho, co píšeš), nemáš nárok na jakékoli vrácení daní, když jsi neodvedla žádné zálohy. Takže můžeš uplatňovat co chceš, ale bohužel nemáš proti čemu. Pokud je to tedy jak píšeš, nečekej žádné peníze.

filinar1
19. dub 2021

@malenka3 děkuji