• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dostatečná finanční rezerva, když plánujeme mimi

22. února 2013 
My jsme neměli prakticky nic, já po vysoké nemohla najít práci, dělala jsem jen brigády. Takže na kočárek jsme si půjčili od tchána, vrátili jsme z porodného. Já dostala ode dne porodu rodičák, přes manžu jsme převedli na tříletý. A dalo se to. Něco jsme koupili po bazarech, ale oblečky až do roku jsem všechno kupovala nové. Něco málo přispěli bábi s dědou. Manžel má přibližně průměrný plat, máme vlastní byt, žádné dluhy. Od roku malého zase brigádně pracuju, ale platím si z toho studium, takže je to šul nul. Ale byli jsme i na dovolené, jezdíme na výlety, malý má vše, co potřebuje, necítím, že by nám chyběla nějaká "finanční rezerva".
21. únor 2013 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě dodám, že zároveň máme dvě stavebka a úrazové pojištění pro celou rodinu.
21. únor 2013 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katschka Porodné není u všech, teď už jen u těch, kteří nedosahují určitého příjmu. Já si nemyslím, že zrovna ty by jsi neměla mít nárok na to o čem píšu, normálně jsi pracovala a že skončil tvůj zaměstnavatel, za to ty nemůžeš. Mě prostě štvou případy, kdy holky vylezou ze školy, hned si pořídí 1 a více dětí a neustále natahují ruku a ještě nadávají. A když se podíváš do jejich rodinné historie, hned zjistíš odkud vítr vane. A nejhorší je, že vychovají akorát další v řadě. USA je vůbec kapitola sama pro sebe, ale co vím taky tam neodvádí tyhle šílené příspěvky na sociální politiku. Jak jsem psala, ať je po mě stát nechce a já si pak na RD našetřím a nebudu si stěžovat.
21. únor 2013 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne Jo, nechtela jsem to napsat, ale uplne nejlip se maji ti co delat nechteji a ani nebudou.
22. únor 2013 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@ilonne Aha, tak s tím porodným jsem to nevěděla. Myslela jsem, že mají nárok všichni, kteří mají první dítě. Na další už nárok není. A to, že mi skončil zaměstnavatel a já za to nemůžu, že ho nemám, tak to vůbec nikoho nezajímá a já na to fakt nárok neměla. To mi věř, že jsem si všechno pozjišťovala.
Ono je to všechno dvojaký. Jsou fakt rodiny, který by neměly vůbec nic nebýt sociálních dávek a do takové situace se nemusí dostat vlastním zaviněním. Tohle se hrozně snadno říká, ale hůř dělá...
22. únor 2013 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katschka Jasně, však jsem taky všude psala - ti co makat nechtějí a nikdy nebudou. Mě spolehlivě vytočí 18ti-20ti letá slečna, která sotva vylezla ze školy a buď je už těhotná a zjišťuje na co všechno má nárok a rozčiluje se, proč dostane tak málo, nebo těhotenství plánuje se stejnými dotazy. A ještě k tomu dodávají omáčku - "Nejsem žádná kariéristka, chci být mladá a krásná maminka". Jako máme to i v rodině, naštěstí její partner je normální a prohlásil, že mají ještě čas z čeho by jako to dítě živili. A slečna má představu jak se bude na mateřské flákat a stát jí bude platit atd....
22. únor 2013 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne nespokojený lidi byli, jsou a budou a nemá cenu si zkracovat život myšlenkami na ně. na to je čas moc drahej
22. únor 2013 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne můžeš mi napsat,co vaříš a nějaký recept? Díky :slight_smile:
22. únor 2013 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nerreidda Jasně, třeba kuřecí prsa na paprice. Kuřecí prsa, sladká mletá paprika, cibule (1 větší), zakysaná smetana 1 kelímek - 10% je ideální. Osmahneš nakrájené maso na cibuli, stáhneš z plotny, okořeníš, přidáš mletou papriku, podliješ vodou a dusíš do měkka, pak přidáš zakysanou smetanu. Příloha cokoliv co máte rádi. Já kupuju kuřecí prsa většinou v lidlu i s kostí, ze které pak dělám vývar a prsa jsou za 99,-Kč/1kg. Použiju polovinu, takže cca 50,-Kč, smetana cca 10,-Kč, ostatní fakt nemám spočítané, a udělám z toho 4 porce (2x můj oběd, 2x oběd Anežka - počítám jako jednu porci, 1x večeře manžel).
Nebo upeču vepřovou kýtu a příloha dušená mrkev s hráškem a brambory.
Kuřecí prsa osmahnout na cibulce, stáhnout z plotny, okořenit, přidat taky mletou papriku, podlít, dusit do měkka, přidat česnek. Příloha špagety - posypat sýrem.
Pečená kuřecí stehna na oreganu s rýží. Kuře osolit, posypat oreganem, podlít, upéct. Příloha rýže, brambory.
Kuře na soli - kuře cca 1 kg, 1 kg soli, rozpálíš troubu do zapékací misky vysypeš sůl, předehřeješ, položíš kuře a pečeš cca 1-1,5 hod. podle trouby, pak otočíš a zase pečeš cca 1 - 1,5 hod. k tomu pečené brambory a zeleninový salát.
Brambory zapečené s brokolicí a sýrem. Smícháš uvařené brambory, varem prošlou brokolici, osmahnutou cibuli na kolečka. Posypeš sýrem, zaliješ vajíčkem rozmíchaným s mlékem, upečeš. Pekáč máš tak na tři dny. Z jednoho pytlíku brokolice je toho fakt hodně.
22. únor 2013 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
22. únor 2013 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Myslím, že rezerva ve výší půl roku výdajů domácnosti, je tak akorát. Já odešla na mateřskou a od té doby se nám podělala myčka, pračka i počítač. A auto konce rodičáku rozhodně nedožija, ale s tím jsme počítali. Vůbec mě nenapadla varianta, že bych nekojila a když jsem se vrátila z porodnice absolutně bez mlíka a spočítali jsme, že pokud budeme kupovat hypoalergení mléko, tak jenom to je v řádech tisíců měsíčně, tak se mi udělalo špatně. Naštěstí do konce šestinedělí jsme plně kojili až do roka a půl. Než jsem otěthotněla, dělala jsem spoupis měsíčních předpokládaných výdajů a do kolonky mimi jsem dala 2000 Kč a myslela jsem si, jak to není dostatečné. hahaha. Samozřejmě neříkám, že kdybych jo musela šetřit, tak bysme se do toho nevešli, ale nechci sedět s malým celé dny doma na zadku, chodíme na kroužky, kde hodina vyjde na 120-150 Kč (žijeme v Praze) a chodili jsme plavat. Ale při zdražení plavání na 400 Kč za půl hodiny jsem to zrušila. No a pak takové ty milé výdaje jako očkováno rotaviry 4000, očkování tubera 1500, nová autosedačka 5000 (bála jsem se koupit bazarovou kvůli bezpečnosti) no a teď botičky. Kupuju ze zdravotních důvodů pouze nové boty s atestací a na doma nedávám bačkůrky ale sandály taky s žirafkou. Když vydrží 2-3 měsíce, tak je to sláva. Takže téměř každý měsíc počítám 800 na botky (první velikosti byly levnější). Naštěstí manžel má velice slušnou práci a kdyby o ní přišel, tak do týdne má novou stejně ne-li lépe placenou a já jsem účetní, takže můžu pracovat z domova. Ale nikdy nevím, kdy přijde jaká nemoc, že pracovat nebudeme moc. Máme nějaké pojistky na delší pracovní neschopnost, ale bez finanční rezervy alespoň na 3 měsíce bych šílela strachy.
22. únor 2013 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek